Jump to content

2009 Yerel Seçim Haberleri

• Please log in to reply
143 replies to this topic

#81 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 30.03.2009 - 12:26

antiqa,özerk bölge dedim, bunu bile bile oy verilir mi, dedim çürüteni görmedim, ancak cehalet lafını hazmedemediniz.emekli maaşlarına 32 lira zam yapıldı.doğalgaz elektrik su zamnları % 70- 80 lerde fink atıyor.enflasyon ise % 4 gösteriliyor.32 lira fark almak derdinde olan bütün emekli ve çalışanlara söylüyorum; parti futbol takımı değildir.aklını başına almayan ya eriyip gider ya da cahil mührünü istemesede taşır..o halde imkan varken onlara reylerle eriyeceğini hissetirmeliydik..bu bilinici taşıyıp taşımamak arasında benim ortaya attığım sav..ayrıca polis teşkilatının halinin içler acısı olduğunu ve polislerin maaşlar yarı yarıya iniyo paniği ile emekli olmaya korktuklarını belirtmek ve sorumluları üzerinde düşünmenizi tavsiye etmek istöörüm.diyeceğim o ki; bunları bilip de bilmemek arasında ki o çizgi nerden geçer ? he sevgili antiqa ? nasıl cehaletten mi?

#82 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 30.03.2009 - 12:29

ben bir tek Mansur Yavaş'ı adam gibi adam olarak görüyordum.

Mansur Yavaş Adam olsaydı şimdi seçimi kazanırdı Melih Gökçeğin kuklası çıktı.Akpden giden oylar Chpye gitmesin diye seçime Mhpden girerek Chpnin Ankarayı kazanmamasını sağladı.

Benim gözümde satılık bi adam Mansur Yavaş Hala çıkıp tvlerde boy gösteriyor.Dönsün Bey pazarına zaten ordaki koltuğuda gitti yada Melih Gökçek ona bir koltuk versin Belediyede. :P

Edited by Ysf, 30.03.2009 - 12:32.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#83 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 30.03.2009 - 12:32

Umduğunu bulamıyanlar bir hayal kırıklığı içinde seçimlere gölge düştü nağrasını hep patlatırlar,bu bundan evvelde böyleydi bundan sonrada böyle olacak.Kendilerine oy verenlere biz nerde hata yaptık?Bunu anlatmanın zorluğunun ve itirafının yanında,seçimlere hille karışmasa kazanmıştık demenin kolaylığı var,inanmaya hazır bir kitle olduktan sonra kolay yolu seçmek siyasetçinin içinde var....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#84 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 30.03.2009 - 12:33

:D
Sanki o adam yazınca birşey değişiyor.
Yazsın yazsın ;)

Ya bir yudum insan, erkek Polyanna,

Madem yazınca bir şey değişmiyor, o zaman adama neden durup dururken laf atıyorsun ?

Bırak kendi kendine yazsın.

:D:D

Al işte çarpıttın.
Ya da bilmiyorum ben meramımı anlatmadan millet anlar diye sadece ismini yazmıştım.
oradan benim akp karşıtkarına karşı oludğumu anlaşılabilir.
o kısacık yazıyı yanlış anladığın ölçüde doğru demişsin ama.
Ben şunu demek istemiştim;
Yılmaz özdil 2007 seçimlerinde halk chp ya da mhp ye oy vermediği için "kıçınıza solunum cihazı girsin allahın bidon kafalıları" demişti.
Ben ona demiştim.
Bu sefer nasıl küfür edecek acaba.
Belki sadece ahmak ve cahil der. :P

Yani yanlış anlaşılma olmasın.
Akp aleyhine yazı yazmak yasak değil. Yaz bilader yaz.

Hayır hayır çarpıtmadım bu tam bir skendaal.

Ya kardeşim "kıçınıza solunum cihazı girsin allahın bidon kafalıları" demiş ve çok büyük bir terbiyesizlik etmiş. Bu resmen millete hakarettir. Zaten bunu savunan yok. Var mı ? Varsa bu da onların kendi terbiyesizliğidir.

Ama ben bundan bahsetmiyordum.

Neyse problem yok, iyi seyirler.:D

#85 umit kartal

umit kartal

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,095 posts
  • İlgi Alanları:siyah-beyaz / ölüm-yaşam

Posted 30.03.2009 - 12:47

ebru kendininde dediği gibi her iki kişiden biri akp ye vermiş oyunu ...
dolayısıyla en basit dille bu sitedeki üyelerin , arkadasım dedigin muhattap oldugun insanların yarısı yaklaşık ..
ve sen bu insanlara sıkılmadan ahmak yada cahilsiniz diyebiliyosan ben daha fazla birşey söylemiyorum :P (oda bayan oldugun için)

senin kadar bilgili , geniş görüşlü , akıllı olmaktansa cahil ve ahmak sıfatı yakıştırılmasını tercih ederim şahsen :D
sonuçta cehalet giderilebilecek bir kusurdur , ama saygısızlık insanın dogasında olan birşey .. tedavisi yok :D
sen benim ,
her gece efkarım , gözümdeki yaşım , sigara dumanım ...

sen benim ,
damardaki kanım , alnımdaki yazım , şanlı BEŞİKTAŞIM ...

Kalbimin en orta yerinde , büyük bir yangın var alevler içinde ...
Beşiktaş sana yemin olsun , bitmeyecek sevdan , mezarımda bile ...

#86 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 30.03.2009 - 12:49

akp'nin özerk bölge vaadi mi var ki. Tayyip ya sev ya terket de diyor. Karışık işler onlar.
Kaldı ki benim derdim senin iddialarını çürütmek değil.
Doğrudur. Akp iyi yönetemiyordur.
Zam yapıyordur. bilmem ne yapıyordur.
Polisler emekli olmaya korkuyordur. Ben bunlara bir şey demiyorum ki.
Kim getirdi bu ülkeyi bu hale?
Akp mi getirdi?
Evet AKP getirdi ise ben de şunu diyorum işte.
Madem böyle idi de neden bu zamana kadar en büyük sloganlar “laiklik elden gitti, gerici iktidar cumhuriyetin kazanımları bıdı bıdı bıdı..” gibi sloganlardı diyorum sadece.
Bakın diyorum kemal kılıçdaroğlu piyasaya çıkalı 1 sene oldu chpnin oyları arttı.
Laiklik sloganlarının yerine iktidar olanakları yandaşlara akıyor sloganları geldi akp nin oyları düştü.
Ben bunu demek istiyorum.
Ve diyorum ki. Bu sloganlara bir dahaki seçimde biz gelince şunu şunu şunu yapacağız sloganları da eklenirse (ama öyle cem uzan vari şekilde istanbuldan urfaya tüpgeçit yaptırcam olmıycak vaatler de) akp nin oyları da düşer ve hatta chp mhp koalisyonu sağlanır. :D
Mutlu mesut oluruz.
Halkımız aydınlanır. :P

#87 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 30.03.2009 - 12:50

Ya bir yudum insan, erkek Polyanna,

Madem yazınca bir şey değişmiyor, o zaman adama neden durup dururken laf atıyorsun ?

Bırak kendi kendine yazsın.

:D:D

Aşkım benim, Antika arkadaşımız Özdil değil de Özdik yazdığı için bende şaka mahiyetinde yazdım.
Yoksa o yada başkası yazacak biz ne dersek diyelim :P

Değişiklikler Kaydedildi...

#88 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 30.03.2009 - 12:52

Ya ben özdik 'i yanlış yazmışım vallahi.
Klavye hatası.
Özellikle öyle yazmadım ağabey. :P

#89 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 30.03.2009 - 12:54

ümit. çevremde ki insanları siyasi görüşleri ile değerlendirmem bu bir.. oy verirken neden oy verdiğini bilmeyen insanlarla akp ye oy veren insanları ayrı ayrı değerlendirdim ve verdiği oyun bilincinde olmayanlara cehalet kisvesini giydirdim. birde chp-mhp-akp arasında kaldım deyip de ,bu üç fraksiyonda döneleyen insanlara... sen ise duygusala bağlayıp ajitasyon yapıp üzerine saygısızsın neticesine ulaşıyorsun, bence iki ya da daha fazla oku yazdıklarımı. ben anlaşılacağımı inanıyorum. mesele,akp ye oy vermek değil, MESELE AKP YE ve diğerlerine NEDEN OY VERDİÐİNİ BİLEMEMEK VE SÜRÜ PSİKOLOJİSİ. bunun benim arkadaş çevremle ilgisi yok şekerim..bu meseleyi arkadaş çevreme bağlayıp politaka yapmanın saygısızlıkla bi ilintisi var mı bunu konuşalım birazda..

* yineliyorum mesele akp değil,ortalama her iki kişiden biri akp demiş zaten istatistiklere göre ve nedenini bilmeden demiş. varoş kesim daha ağır basmış vs..ama gazete ve tv lere baktığında şikayeçi olup yakınan yığınla da insan var. burdan ne çıkar biliyo musun ? şike gibi garip sanrılar.daha da bişey demiyorum.sorduğum soruların gerçek cevabını verebilecek insanlarla muhatab olmak isterim meseleyi kişiselleştirmeden ve arkadaş çevreme getirip yaftalamadan konuşabileceğim insanlarla : )

#90 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 30.03.2009 - 13:00

Peki CHP'ye oy verenlerin neden CHP'ye oy verdiklerini nereden biliyoruz epru'
ben sırf CHP atatürk'ün partisi diye CHP'ye oy verenler gördüm.

Google'a bakmadan CHP'ye oy verenlerin kaı CHP'nin seçimde neler vadettiğini yazabilecek.

Ben sana şunu söyliyim bir de.
Ben aslında bir CHP'liyim.
Ben de CHP gibi farklılıklrın bir zenginlik oldğunu ve çatışma nedeni olmadığını düşünyorum.
Gelir dağımında adaletsizlik olduğunu düşünüyorum.
Darbe anayasının değişmesi gerektiğini ve darbe ürünü YÖK'ün kaldırımasını gerektiğini düşünüyorum.
İnsanların yaşam biçimlerine karışılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bunlar CHP'nin seçim b ildirgelerinde var.

Söyler misin bunlara bakara bu gün Baykal ne kadar CHP'li.
Ve CHP^'yeoy verenler ne kadar CHP'li
ve chp ye oy verenler ne kaar aydınlarnış insanlar.
Nasıl aydınlanmış insanlar.

CHP'ye oy veriyorum çünkü akp gelecek karanlığa gömüleceğiz, cumhuriyetin kazanımları ortadan kalkacak falan filan diyenler ne kadr bilyorlar CHP'yi..

Edited by AnTiQa, 30.03.2009 - 13:02.

#91 umit kartal

umit kartal

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,095 posts
  • İlgi Alanları:siyah-beyaz / ölüm-yaşam

Posted 30.03.2009 - 13:02

valla erdoğana oy veren zihniyetin getireceği yasalardan haberi var mı acaba ? her bölge özerk olacakmış.bu ne demek ? iç savaş demek..bu ne demek silah satan abd nin ekmeğine yağ sürülecek demek..ırak da bu olmadı mı filistnde bu olmadı mı aynı yasaları orda geçirmediler mi herkese ? bunu bilip de bu insanlara oy vermek ahmaklık,bilmeyip de vermek cahillkidir. mesela o da yani

ümit. çevremde ki insanları siyasi görüşleri ile değerlendirmem bu bir.. oy verirken neden oy verdiğini bilmeyen insanlarla akp ye oy veren insanları ayrı ayrı değerlendirdim ve verdiği oyun bilincinde olmayanlara cehalet kisvesini giydirdim. sen ise duygusala bağlayıp ajitasyon yapıp üzerine saygısızsın neticesine ulaşıyorsun, bence iki ya da daha fazla oku yazdıklarımı.

istersen sen bir daha oku yazdıklarını :P
bilincinde olmadan yazmışsın sanırım ? şimdi bende bunun için sana cahil yakıştırması mı yapmalıyım sence ? :D
sen benim ,
her gece efkarım , gözümdeki yaşım , sigara dumanım ...

sen benim ,
damardaki kanım , alnımdaki yazım , şanlı BEŞİKTAŞIM ...

Kalbimin en orta yerinde , büyük bir yangın var alevler içinde ...
Beşiktaş sana yemin olsun , bitmeyecek sevdan , mezarımda bile ...

#92 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 30.03.2009 - 13:07

CHP ye oy verenlerin bazılarıda neden verdiğini bilmeden veriyor,bu bütün partilerin seçmenlerinde var.Sorun kaybetmeyi ve ya kazanmayı sindirememek de...Ankaraya gelince, oyların bölünme meselesi?Kendi kazanmasını başka bir partinin adayının çekilmesine bağlayan zihniyetin kazanmaması daha iyi.İllaki biri fedkarlık yapacaksa fedekarlığı isteyen bu fedekarlığı yapsaydı....

#93 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 30.03.2009 - 13:08

antiqa sen neden bana chp sempatizanıymışım gibi davranıyorsun son üç postunda? bunu ima edecek bi cümle kurdum mu ? chp ye gelirsek,hazırlığı, fikri çalışması olmayan, örgütleri felç durumda bir siyasi parti akp karşısında tabii ki mağlubiyet alacaktır..siyasi hedefi olmayan, fikri olmayan, stratejisi olmayan, örgütü çalışmayan insanlar CHP’nin tepesindekiler..yani ezsatır işin özeti,elle tutulup gıpta edilecek bir parti yok. olmayan partinin içinden kötünün iyisini seçmek de cahillk diyorum eğer düşünce özgürlüğü denen zımbırtı var ise

oooooffffffffffffffffffffffffffff ümit.. ( çevremde ki insanları (arakadş- dost vs.. ) siyasi görüşleri ile değerlendirmem derken ne demek istemişim acaba :P )

#94 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 30.03.2009 - 13:15

antiqa sen neden bana chp sempatizanıymışım gibi davranıyorsun son üç postunda? bunu ima edecek bi cümle kurdum mu ? chp ye gelirsek,hazırlığı, fikri çalışması olmayan, örgütleri felç durumda bir siyasi parti akp karşısında tabii ki mağlubiyet alacaktır..siyasi hedefi olmayan, fikri olmayan, stratejisi olmayan, örgütü çalışmayan insanlar CHP?nin tepesindekiler..yani ezsatır işin özeti,elle tutulup gıpta edilecek bir parti yok. olmayan partinin içinden kötünün iyisini seçmek de cahillk diyorum eğer düşünce özgürlüğü denen zımbırtı var ise

O zaman ben şunu tekrar söylüyorum ve kaçıyorum.
bizim halkımız bu...
Bu halkı değiştirmeye imkanımız yok.
bu ülkeyi seviyorum diyorsak böyle sevicez.
Bölücülüğe karşı çıkyıorsak filanca partiye oy verenler cahildir ahmaktr diyerek önce biz bölmiycez.
Ya da cumhuriyet ve demokrasi kavramlarını kaldırıp çöpe atacğız.

Arz ederim.

Edited by AnTiQa, 30.03.2009 - 13:16.

#95 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 30.03.2009 - 13:17

o zaman bu ülke de siyasi fikre dayalı özgürlük yok der, bende ufakdan yol alırım. bi de arz ederim :P

#96 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 30.03.2009 - 13:17

Kötünün iyisini seçmek cahilllikse, kötünün kötüsünü seçmek nedir diye bir soru gelirse nasıl bir cevap veririz.?Belki şu daha doğru olurdu;bunların hepsi kötüdür hiç biri seçilmemelidir.Ama konu bu değil ve ya bu olmalıydı ,biz kaybettik...Nerde hata yaptık?Ama yine işin kolayına kaçılıyor, biz kaybettik çünkü kazananlar cahil!?Böyle düşünüldüğü sürecede böyle düşünenlere kazanım gözükmüyor.....

#97 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 30.03.2009 - 13:24

Abi niye epu'ya chp sempatizanıymış gibi davranıyosun :D :P

#98 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 30.03.2009 - 13:26

tüü püüü demiyom artık bişey. sürünün yea bi beş sana daha... açarsınız sonra; " doğalgaz a yine zam,elektrik faturaları delirdi,emekli maaşları düşüyor,erdoğan mason locasından yine madalya almış, en sulak arazilerimiz yabancı iş adamlarına yatırım saçmalığı adı altında satılıyo 15 yıl sonra suyun petrol kadar değerli olduğu dönemde kendi topraklarımızda ki suyu kullanmak için yabancı uyruklu insanlara para ödeyeceğiz" tarzı başlıkları. gülerim ben de o zaman uzakdan..kıh kıhh

#99 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 30.03.2009 - 13:29

Ama niye akp sempatizanıymışız gibi davranıyorsun.
o dediklerin her iktidar döneminde oldu olacak da. Hatta daha beterleri de oldu...
O zaman sorun yok bence.

#100 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 30.03.2009 - 13:35

sevgili antiqa :P birine hangi partiye oy vereceksin diye sorduğun zaman aldığın cevap - chp- akp- mhp- arasında KARARSIZ KALDIM - gibi bişey olursa. yani bu üç fraksiyon içinde döneliyorlarsa,bu cehalet değildir de nedir..şunu bi söyler misin bana

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users