İçerik değiştir

- - - - -

Kuran'daki Çelişkiler

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 580 yanıt verildi

#541 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 06.03.2007 - 17:03

Kur'an daki çelişkilerle ki bunların bile olup olmadığının tartışıldığı ortamda eşcinselliğin islamda yeri var mı yok mu dinen günah mı değil mi tartışmasının yeri bence burası değil arkadaşlar.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#542 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 06.03.2007 - 17:22

ben de evli olmama rağmen, sokaktan geçen her çekici hatunla birlikte olmak istiyorum ama, bunun hem toplumca, hem dinen olumsuz karşılandığını bildiğim için kendimi frenliyorum. ve allah' a " allah' ım niçin benim bu isteklerimi haram kıldın? niçin beni anlamıyorsun? benim onları arzulamam elimde değil canım çok istiyor?" diyemiyorum.! ve bu bakış açısıyla kur' an benim kitabım olamaz da diyemem!

Arkadaşım sorunun sadece yapmamak olduğunu sanmam.. İstememek önemli olan. Arınmak.
Bir doğruyu söyleyeceğim derken, bir yanlış söylemek uygun olmasa gerek.

#543 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 06.03.2007 - 18:04

sevgili babuna kardeşim benimki faraziye bir örnekti ki biraz abartılı olmuş sanırım. vurgulamak istediğim şey önemliydi benim için. yoksa benim kabarmış bu tür bir arzum olduğu için deil. takma sen kafana ::
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#544 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 06.03.2007 - 23:21

eşcinsellik sapkınlıktır evet, ama fiile döküldüğünde, sevgili sessizde fiiliyata döküyorsan bu büyük bir günah, allah düşündüklerinden insanı sorumlu tutmaz, ama fiilden sorumlu tutar..allah sana sabır versin...eğer bir şeyleri aşarsan, emin ol büyük bir mükafat seni bekliyor olacak...

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#545 sessizce

sessizce

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2007 - 09:30

Neden yapmış olduğunuz tartışmalar buraya yansımıyor.Tartışmadan sonra bir de öğrenmek gerektiğine inanıyorum.İnsanların %13ü eşcinseldir.
eşcinsel olmak değilde bunu fiile dökmek diyen arkadaş!Neye dayanarak söylüyorsun bunu.O zaman Kuran desinki 'eşcinselsin kendi cinsine ilgi duyuyorsun ama ilişki yaşama''.Fakat Kuranın dediği tek şey; bu ilgiyi yok etmelisin,kendi cinsine ilgi duyuyorsan ruh ve benden fıtrratını bozmuşsun.Son olarak bu bilgiler gerçekle çakıştığı için buraya yazıyorum.Konunun ta kendisidir.

#546 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 07.03.2007 - 19:15

sessizce arkadaş, kur'anla çelişkiyi nerden çıkarıyosun? dinimiz böyle bir şeyi maraz olarak kabul etmiş. erkek ve kadından başka bir cinsi kabul etmemiş. ama sen kendince böyle bir statü tayin ediyor ve neden ben yokum diyorsun. sen zaten olmayan bir statüsün. yaa olmayan organınla nasıl bir cinsel birliktelik düşünüyosun? yahu sindirim sisteminle ilgili bir organı başka amaçta kullanıp!!! "beni kur'an nasıl saymıyo?" diyemezsin. marazını kabullen önce. kuran arzulara göre, istek üzerine yeni bi statü tanımıyor. kuran sana değil sen kur'ana uymalısın. bu özelliğin fıtrattansa şayet. bir kör gibi, bir sağır gibi ne bileyim uzvu bizlerden eksik biri gibi sabredip kendini frenliyeceksin. ( inacımıza göre allah bu sabırlarının mükafatını onlara vercektir.) kuran herkesin isteğine göre yazılan bir kitap değildir. yüce yaratıcının ( ki onun ifadelerinden şüphe olunmaz!) rehber alınması gereken ifadeleridir. bu da tartışılamaz. şayet bu senin tercihinse zaten derhal tevbe et ve bu yanlış yoldan geri dön!
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#547 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2007 - 23:18

evet sessizce, Kur'an'ın tek dediği şey bu ilgiyi yok etmelisin, haklısın.

Çünkü eğer bu ilgiyi yok edemezsen seni o eylemi yapmaya iter ilgin ve bununla büyük bir günah işlemiş olursun..Allah günah yapmayınızdan başka "günaha yaklaşmayınız" buyrur. Yani sen bu ilginle günaha yaklaşmış oluyorsun..Yine söylüyorum, sen sabret, kendini bundan sıyırmaya çalış, bizi yaratan, verdiği her derdin elbet devasını da vermiştir...

#548 muta

muta

• Üyeler
  • 99 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 04:27

Bu formu tam okumadım ama bir çelişki de ben ekleyeyim:Ben küçüklükten beri Allaha ve kurana inanır ve ağlardım.Fakat bir eşcisnelim.Dinde eşcinselliği araştırdım da eşcinsellik konusunda hiçbir sağlıklı bilgi vermiyor.İnsanların%13'ü eşcinseldir.Ama bu konuyla iligli hiçbir sağlıklı bilgi yok.Var olan bilgilerde eşcisnelleri kazanmak değil kaybetmeye yönelik.Bilgilerde eşcinsel arzuları değil sadece eşcinsel ilişkiyi anlatıyor.Oysa eşcinsellleirn doğasında eşcinsel arzular var ve bu konuda kuran çok kaddar ve beni eşcinselliği anlamıyor.Bından dolayı ben kurandan nefret ediyorum.Onun için döktüğüm gözyaşlarına yazık.

Merak ettim acaba "eşcinseller" doğasında olan eşcinsel arzular normalmidir?.
Gözyaşı döktüğünüz zaman eşcinselmi idiniz?.
Sizi kim eşcinsel yaptı veya sonradanmı oldunuz?.
Acaba eşcinseller doğum yapabilirmi?.
Eşcinsel olmayanlar eşcinsellerden nefret etmesi gerekirmi?.
Sizin ve sizin gibilerin nefret ettiğini söylemesinin yeri (dini) bir topik olması tesadüfmü?.

muta.

#549 farsound

farsound

• Üyeler
  • 9 Mesaj

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 14:51

Selam arkadaslar. Nette dolaşırken tesadüfen buldum bu sayfayı ve tamamını okudum. Malesef en hararetli olduğu zamanları kaçırmışım. SPARKPLUG neden artık yazmıyor acaba. Kendisini çok takdir ettim. Keşke zamanında haberim olsaydıda kendisine destek verebilseydim...

#550 farsound

farsound

• Üyeler
  • 9 Mesaj

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 15:01

Sparka verilen yanıtlara baktım bir de onun verdiği yanıtlara baktım. Tarafsız bir gözle söyleyebilirmki, Spark çok objektif yaklaşmış. Adam sadece görüşlerini yazarken hakaretlerle susturulmaya çalışılmış, ayıp değilmi bu? Ya bu ülkede inanç özgürlüğü var. Ayrıca birisi sizin gibi düşünmüyorsa, bu sizin inançlarınıza saldırı değildir. Hemen klasik müslüman mahallesinde salyangoz satma edebiyatı... Yazık. Sadece düşüncelerinizle konuşun yada hiç ilgilenmeyin... Adamcağız sadece görüşlerini açıklamış, edilmedik hakaret kalmamış. Ne adına? Din adına... Din dediğimiz olay ahlak kurallarını da içermiyor mu? Yani sadece görüşlerini açıklayan birisine, hemen hurraaa, hakaretler. Hatta küfür edenler bile olmuş. Yuh ya.

#551 farsound

farsound

• Üyeler
  • 9 Mesaj

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 15:08

Şimdi belki benim bu yazılarımlada tahrik olanlar çıkabilir. Baştan söyleyeyimki amacım kimseyi tahrik etmek falan değil. Benim temel düşüncem, herkesin görüşlerine saygılı olmaktır. Medeni çerçevede fikir beyan eden herkese saygılıyım ve saygılı olunmasını savunurum heryerde. Bugüne kadar forumlarda çeşitli konuların tartışıldığını gördüm ama sadece görüşlerini açıklayan birisine, direk kişiliğini hedef alan bu denli hakaretler edildiğini görmemiştim. O yüzden yazma gereği duydum. İşin kötü yanı bi kişi de çıkıp dememiş ki "ya arkadaşlar sakin olun, varsa cevabınızı yazın, yoksa susun"... Toplum olarak her mecrada linçe etmeye nekadar meraklı olmuşuz böyle. "Saldırın misyonere, hücum terörriste, vurun dolandırıcıya" deyip hemen gaza geliveriyoruz. Oysaki olayı anlamaya analiz etmeye çalışmıyoruz. Belkide o yüzden bu hallerdeyiz. Belkisi fazla oldu...

#552 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 15:09

Kardeş burda her konu her zaman tartışılır ancak kimse kimsenin inanç değerlerini kendi ego tatmini adına kötüleyemez...

Verilen cevapları okumadan sırf çamur atmak adına saldırırsa da cevabını alır hepsi bu...

Ayrıca nette bu kadar özgürlükçü bir ortam yok, eğer yuhluk bir olay gördüysen yolun açık, girmezsin olur biter... Bu kadar basit...

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#553 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 18:48

Düştüğümüz en büyük hata,inandığımız olgu hakkında soru sormamaktır -sorgulamak demiyorum-..Hal böyleyken sparkplug'ın iddiaları şahsında ve görüldüğü üzere forumu okuyan birkaç arkadaş fikriyatında ikna edici şekilde çürütülememiş..

Gerçekten,saatlerimi ayırabileceğime inandığım bir gün,sparkplug'ın çelişki olduğunu iddia ettiklerini,tek tek ikna edici üslubla,savlarla çürüteceğim..İnancı hakkında soru sormayanlar,dışarıdan bakıldığında gerçekten çelişki gibi görülen durumlar sebebiyle inancında şüpheye düşebilir..Sparkplug istemeden de olsa müslümanlara faydalı bir iş yapmış olacak iddialarına cevap niteliği kazandıracak yazımlarda bulunduğumuzda..

İlgilenen arkadaşlardan yalnızca biraz sabır istiyorum..

#554 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 18:53

bizde vaktiyle çok uğraştık, çok anlatmaya çalıştık vaudeville, ama emin ol inanan zaten inanıyordu görüşleri değişmedi, inanmayan da zaten inanmıyordu...sparkın iddiaları ve onları çürütme çalışmalarım ki, bunla ilgili bir başlık bile açmıştım sparka bile yaramadı..çünkü onun niyeti küfretmekti, gerçekleri tartışarak öğrenmek değil.....her neyse...hak eden bulur her zaman...allaha havale.... ;)

#555 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 19:12

Çalışmamı bir bilim adamı ile -tabiri caizse,haddimiz olmadan- ortak yürüteceğim..Bu hem benim,hem de bu bilimadamının vaktini epey alacak,gerek görülmüyorsa,hiç başlamayayım,ne dersiniz?

Bu mesaj vaudeville tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.04.2007 - 19:13

#556 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 20:05

Bence yararlı olur böyle bir çalışma...

BİTTİ!

CAN_i

#557 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 23.04.2007 - 20:30

aslında bu çok iyi olur, hepimizin eksikleri vardır....güvenilir bir bilimadamı ise ne diyeceğini ben şahsen öğrenmek isterim...

#558 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 02:46

güvenilir bir bilimadamı ise ne diyeceğini ben şahsen öğrenmek isterim

Hayır kendisi sahtekardır

#559 farsound

farsound

• Üyeler
  • 9 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 23:00

En ala profesorün bile ne kadar bilgili veya imanlı olduğunu bilemezsiniz. İnsanın içini sadece Allah bilir. Kişi önce kendisiyle Allah arasındaki ilişki ne durumda ona bakacak, ondan sonra başkalarının düşüncelerine başvuracak. Yoksa sürekli başkalarınn dolduşuyla galeyana gelenler ülkesi olur çıkarız.

#560 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 23:10

Konu kişi temelli iman tartışması değildir..Bununla birlikte,başkasının fikirlerine başvurmaktan kasıt bilimadamıyla yapacağım çalışma ise,bu belirttiğim üzere "ortak" bir çalışma olacak..Bu minvalde,mesele bilgi de değildir..Çelişki olduğu iddia olunan savların,aslında çelişki olmadıkları rasyonel bir yazımla karşılık bulacaktır..Başkasının dolduruşundan bahsederken,sparkplug'ın iddiaları ile dolduruşa gelerek yazdıklarınız içsel bir çelişki barındırıyor..Ek olarak,akademik varsayılabilecek bir çalışma,bir başkasının dolduruşu değil,adı üzerinde "akademik"tir..