İçerik değiştir

- - - - -

Eşcinselliğe Yaklaşımınız ?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 55 yanıt verildi

#41 gözün mü kaldı

gözün mü kaldı

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 271 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 18:33

doğrudur haklısınız *zong

bana ne ki. ben sadece gecerken şaşırmıştım başka bişey yok :)

herhangi bir durumun , görüşün , secimin ya da "hastalıgın" savunucusu degilim.
siz nasıl eşcinsellikten hoşlanmamakta haklıysanız ben de homofobik gördüğümde şaşırmakta kararlıyım .

ayrıca ivedilikle düzeltmek isterim ki : bunu çağdaşlıkla eş tutmadım. seksin ve ilintili konularının medeni standartlarla herhangi bir ilgisi oldugunu dşünen biri değilim.özellikle bir daha vurgulayayım : bu cinsel aktivenin modenizmle yakın-uzak ilişkisini reddediyorum.

konuyu yaygaraya dönüştürmeden de alıp hetero başımı gidiyorum.

dayanamayan dip not: umarım tanrı hiçbirinizi bir gün bu kategorize edilmişler seçkisine sokmaz :P kendini "farklı" ve "öteki" gibi hissetmek ,sadece bir "insan" oldugunuzu üzerine basa basa türdeşlerinize anlatmak zorunda kalmazsınız :)
a perfect Lie...

#42 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 18:40

yani ben şunu demek istedim başından beri, toplumun kabul ettiği makul gördüğü normlardan bir ve bi kaç tanesini terk ettiğinizde ya da sapma gösterdiğiniz de ahlaki normlardan da ayrı düşme ihtimaliniz fazladır.. bu yaygın bi kanıdır.. yanisi, islamın, ananenin, ezsatır normatif olanın içerisinde toplumca haddinden fazla kıymet verilenin bi tanesini çiğnerseniz, bu değerlerinizi yok sayma geçip gitme ihtimalinizinde arttığına delalet eder..

yaani anneye anlatır gibi anlatayım;

eşcinsellik yalnızca düşünce yapısı değildir, hastalıktır, bu psikiyatride böyledir. toplumca da tasdiklenmiştir.
günün birinde varsaydığınız gibi bi duruma düşersem, ve bu durumun adı HASTALIKSA, emin olun tedavi olurum.. böyle beylik beylik alternatifler varken, neden sıyrılayım sahip olduklarımdan ?

görüşürük siyu miyu *zong

Bu mesaj epru tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.01.2010 - 18:43

#43 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 18:44

dünyada tek bi tane kız kalmasa gene o kıllı çirkin heriflere bakmam *zong

ahlakı geleneği falan geçtim içimden gelmez =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#44 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 19:27

en yakın arkadaşlarım gelip de eşcinsel olduklarını söylerlerse hiçbişey değişmez hayatımda,ne kzıarım ne söverim,aynen devam ederiz yolumuza.hatta "ben biliodum sen az ibretor değildin zaten" diye yüzüne de söylerim.ama yok daha yeni tanışmışım,bi de öğrenmişim ki homoseksüel,baybay taytay uğraşamam yarı kadın yarı erkekle,çok zor ula idare etmek ikisini birden:)

veye dese ben hem -cinselime aşığım,veya dese ben GAY im.tepki verirmıydınız

böyle birşey derse daha ne dediğin belli kardeşim derim,hem cinselime aşığım hem tv izlerim emi de radyo dinlerim diye de ekleyiverürün sonuna.
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#45 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 23:24

Hala bunu kişisel bir tercihmiş gibi görüp insanlardan hoşgörü ya da saygı beklenilmesi bu sapkın ruh hastalığını olağan bişeymiş gibi gösterme çabasıdır.
Bunun iki türlüsü olduğuna inananlardanım,biri tercih meselesi kendileri öyle diyor bir diğeri hasta olanlar..
Bu benim tercihim diyen sapıktır başka bir açıklaması yok doğanın kanuna aykırı neticede..
Hastalıksa tedavisi mümkün diyor doktorlar çünkü hormonol bir durum..

E peki hala neyin hoşgörüşü ve saygısıdır beklenilen?

Dipnot:Kesinlikle Epru'yla aynı fikirdeyim..

Gönderilen Resim

#46 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 13:22

Adı üzerinde ipn.... Nesini onaylayacağım ki. Dıs görünüşü benzeyebilir sorun diilde içi önemli. Yahu nasıl bir midedir bu? Bunun haklı yanı hiç yok bence. Bana kalsa bütün eşcinselleri toplar bir cukurda yakar yanarkende elimde kahve içerek izlerim. Kimsede kusura bakmasın. Eşcinselin kadını da erkeğide bana göre insan diildir. Hayvanda. Hayvan bile kendi cinsiyle beraber olmuyor be
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#47 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 14:11

dini açıdan; allaha isyan olarak,
tıbbi açıdan; bi aarıza olarak,
kişisel açıdan; "elalemin kıçının keyfi bana mı kaldı?" olarak,
toplumsal açıdan; "benden uzak olsunlar, cemaatlerine yakın" *lol olarak

değerlendiriyorum. :)
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#48 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 14:18

k@lpsiz

Hayvan bile kendi cinsiyle beraber olmuyor be

hayvanlar da hemcinsleriyle beraber oluyor,denk gelmemiş olabilirsin.

Bu mesaj pennywise tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.01.2010 - 14:19

#49 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 14:21

şu eşcinselleri yakarım ederim diyenlere Allah eşcinsel evlat vermesin inşallah
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#50 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 14:31

Pennywise erkek bir hayvanın erkek bir hayvanla beraber oldugunu nerede gördün sen :)
..........................................

Bu mesaj shy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.01.2010 - 14:33
Düzgün yazacaksan yaz (shy)

Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#51 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 14:43

*teşekkürler shy
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#52 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 14:52

Pennywise erkek bir hayvanın erkek bir hayvanla beraber oldugunu nerede gördün sen :)
..........................................

nerde gördüğümün ne önemi var ki?
tv de ya da internette görmedim ama onu söyleyebilirim.

özellikle de şimdi görcem diyorsan youtube da vardır muhakkak sırayla birbirini şeyeden erkek köpekler.

#53 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 17:39

Çok sevdiğim bir arkadaşım var, ona sorsanız ;

Eşcinselliğe Yaklaşımınız ?

*ne

Bir diğerine sorsak ;

:P

Bir diğer arkadaşıma farklı sordum, " Olm yatmayacağın insan türü var mı ?"

3 biraya bakar, içir bana 3 bira istersen ipekçiyi ( cemilden bahsediyor ) getir karşıma *gun

*böö

Değişiklikler Kaydedildi...

#54 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 20:13

3 biraya bakar, içir bana 3 bira istersen ipekçiyi ( cemilden bahsediyor ) getir karşıma *fiuv

;P

http://www.milliyet....a...&b=Escinsel iliski teklifine ilginc intikam

arkadaşına söyle biraz dikkatli olsun bence *lan sonra cümle aleme madara olmak var

Gönderilen Resim

#55 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 22:08

cemil den zarar gelmez merak etme :mad1:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#56 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 22:22

Tüm yorumları dikkatlice okudum.

En yakın arkadaşımın böyle olduğunu öğrendiğimde tavrım,bu yapısal özelliğinden dolayı bana karşı olan davranışlarının,benimle olan ilişkilerinin değişip değişmemesine bağlı olarak belirecektir.

Böyle olanların aralarında bulunmak zorunda olur isem,yine aynı kriterlerim geçerli olur.

Çocuklarımdan veya akrabalarımdan birinin böyle olduğunu öğrendiğimde,tedavisi varsa yaptırırım,yoksa da asıp kesecek değilim,evlattır,akrabadır.

Velhasıl,böyle olanlardan bir zarar gelmedikçe homofobik duygulara kapılmamın anlamı yok.

Bu arada,hayvanlardaki eşcinselliğe ait onlarca video var internette.Vikipedi'den kısa bir bilgi...

" Hayvanlarda eşcinsellik

Hayvanlar aleminde de eşcinsel davranış sergileyen ya da eşcinsel ilişkiye giren canlılar mevcuttur.[13][14] Sosyal türlerde yaygın olan bu durum özellikle deniz kuşlarında ve memelilerinde, maymunlarda ve büyük insansılarda görülür. Eşcinsel davranış yaklaşık 1500 türde gözlemlenmiş, bunlardan yaklaşık 500'ü kapsamlı olarak incelenmiş ve dosyalanmıştır.[13] Bu keşif, eşcinselliğin "biyolojik geçerliliği ve doğallığı" ile ilgili tartışmalar ve eşcinselliğin birey tarafından alınmış bir "sosyal karar" olduğu tartışmalarını hararetlendirmiştir. Örneğin bazı erkek penguen çiftlerinin hayat boyu çiftleştiği, beraber yuva yaptığı ve yuvarlak taşları yumurta gibi kullandıkları bilinmektedir. 2004 yılında, ABD'nin Central Park Hayvanat Bahçesi'ndeki görevliler, eşcinsel bir erkek penguen çiftinin taştan yumurtasını döllenmiş gerçek bir yumurta ile değiştirmiş, penguen çift yavruyu kendi yavrularıymış gibi yetiştirmiştir. Bu penguenler cinsel ilişkiye girmekte, birbirlerine şarkı söylemekte ve dişi penguenleri şiddetle reddetmektedir.[15]

Drosophila melanogaster sineğinde hayvan eşcinselliğinin genetik kökleri ile ilgili çalışmalar yapılmıştır.[16] Bu çalışmalarda hayvanlarda eşcinsel birlikteliğin ve eşcinsel ilişkiye girmenin iki genden kaynaklanıyor olabileceği sonucuna ulaşılmıştır.[17] Bu genlerin feromonlar vasıtasıyla ve beyin yapısını değiştirerek davranışları kontrol ettiği düşünülmektedir.[18][19] Bu çalışmada çevresel faktörlerin sinek eşcinselliğindeki rolüde araştırılmıştır.[20][21]

Georgetown Üniversitesi profesörlerinden Janet Mann'ın teorisine göre eşcinsel davranış biçimi -en azından yunuslarda- özellikle erkek bireyler arasındaki tür içi agresyonu azaltan evrimsel bir avantajdır.[22] Bazı hayvan türlerinde doğum öncesinde eşcinselliğin mevcut olduğu yönündeki bazı bulgular, eşcinsel hakları konusunda sosyal ve politik sonuçlar doğurmuştur.[23]"

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.01.2010 - 22:26

580023663830.jpg

1 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli