Jump to content

- - - - -

Eşcinselliğe Yaklaşımınız ?

• Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11,851 posts

Posted 05.02.2009 - 00:51

bak şekerim eşcinselsin anladık düşüncemizi sordun yazıyoruz
madem karşı cıkıcaktın, bunları duymaya hazır degildin ne diye konu actın
ben etrafım da yok olsunda istemiyorum diyorum sen kimin ırzına gecmiş eşcinseller diyosun
neyden bahsediyosun kimi kime savunuyosun ya asabım bozuldu bak :mad1:
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#22 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13,431 posts

Posted 06.02.2009 - 01:29

temkinli yaklaşırım :D
hiç eşcinsel bi arkadaşım olmadı. olsaydı da sürekli süzer dururdum heralde, rahatsız ederdim istemeden. napim ?
kimsenin cinsel tercihi bizi ilgilendirmez. ama dedikodusunu yaparız, kusura kalma kardeş :)
Posted Image asaletini sevdiğim

#23 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1,804 posts
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Posted 06.02.2009 - 01:33

valla hiç yanaşmamayı tercih ederim uzak durmak da bir saygıdır sanırım...
ha bu arada yukardaki yazıya baktım da tarih dersini mustafa altıoklardan ferzan özpeteklerden alacağına halil inalcıklardan ilber ortaylı lardan al derim aziz dostum aşağılık kompleksi ile film sektörünü elinde tutan homoseksüeller sayesinde tarihe malolmuş bir alay adam çok özür dilerim tabirim için oğlancı damgası yedi
-------------------
oğlancı padişahmış haddini bil haddini...

Edited by quStah, 06.02.2009 - 14:43.
azıcık sakin - quStah -

Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#24 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,241 posts

Posted 06.02.2009 - 15:09

osmanlıdan bahsediyorsun ne guzel ozamanlarda da oğlanlar oldugunu biliyormuydun

Arkadaşım biz ne dedik bu işe özel hastaneler vardı dedik.Hasta olmadan hastane olur mu.Sen önce önündeki yorumları oku bi gerisini konuşuruz.Ayrıca bu işin "sapkınlık ve pislik" olduğu kanaatinde olanlara da senin saygın yok,bu işe saygı bekliyorsun.Herkes birbirine saygı duymalı ama herkes...

#25 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 06.02.2009 - 15:37

arkadaşım sen ya dunyadan haberin yok yada gözlerin kapalı yaşıyorsun bugün dunyada git gide çoğalıyor arkadaşlarımız onlarda sevgi var saygı var .şöyle bir bakın etrafına bak bakalım olanlara kimler köyülük yapıyor sorarım sana kadın kıza ve küçüklerin ırzına geçenlerimi kolluyorsun da bizlere lanet yağdırıyorsun hangi bir eş cinselden zarar gelmiştirsana onlarda insandır ve istediklerigibi yaşamaya haklari vardır .lutfen haddımızı bilelim betler ,onun haricinde olup bitenleri göz önüne alın :) :)

Siz git gide çoğalıyorsunuz diye yaptığınız sapıklığı bizim onaylamamızı nasıl beklersin ?

Aslında Devlet kanun çıkaracak sizin gibileri tekrardan sünnet edip adam edecekler.

neyse daha ağır yazarımda forum kuralları izin vermez.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#26 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1,804 posts

Posted 06.02.2009 - 15:39

:) ben bi kırpık yedim zaten müdürden :)
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#27 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 06.02.2009 - 15:43

ben bişey soracam.ailenin bu tercihin hakkında bir bilgisi var mı ? ve onların bu durumu nasıl karsıladığını anlatır mısın ? bilgileri yoksa nasıl karsılayacaklarını olasılıklar halinde yazar mısın ? sadece merak.

#28 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1,804 posts

Posted 06.02.2009 - 16:01

şizofren bir hasta asla hayal görüdüğüne inanmak istemez hep kurmaca kişi ve olayları gerçek sanar biri ayna tutunca görüğü resim hiç gitmez hoşuna ve saldırgan olur
eşçinselliğin de bundan bir farkı yoktur işe hasta olduğunu kabul etmekle başlayacan sonra seni tedavi edecekler her şeyin bir ehli vardır bir pisikopatın bile görece haklı sebepleri vardır adam öldürmek bile zevk verebilir ona göre ama o bir psikopatttır ve tedavi edilmesi gereklidir eşcinsel bir kişinin hayat benim vücut benim demeye ne kadar hakkı varsa bir mazohistin vücut benim istediğim gibi hacamat ederim demeye o kadar hakkı vardır böyle diyen bir insana da git bul belanı demek isterim ama diyemem hiç bir allahın kulu kendisinden tamamen vazgeçilmeyi hak etmez bazen kendisi bile beni bırakın yav tedavi istemiyorum dese bile tedavi eidlmesi gerekir fiziki zararları sağolsun alinda yukarda çok güzel açıklamış ruhi kısmını da varın siz tahmin edin
konuyla ne kadar alakalı bilmem ama bişey anlatacağım size
parti hayvanları filminde bir sahne acayibime gitti orda inekler vardı bilen bilir ama öküz sesi verilen yaratık da süt torbası ve memeleri vardı şimdi bir çocuk sormaz mı yahu adam sesi çıkıyor bundan ama memeleri var
sözüm anlayana hiçirşey salla pati yapılmıyor disneyin başını çektiği çocuk pskolojisi etkileme metodları dünyada artık bilinen bir gerçek çıkmaz demeyin şansınızı deneyin millli piyangooooo :)
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#29 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6,884 posts
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Posted 27.02.2009 - 09:44

anlayamama,kavrayamama hali ve bir nevi antipati
hissediyorum..ama tiksinti veya nefret falan değil..

insanların 'şu havaya bi gireyim bakayım eşcinsellik
nasıl bişeymiş..' niyetiyle böyle olduklarını sanmıyorum,
belki çok az sayıda böyle istisna vardır ama..fizyolojide
ve/veya psikolojide,mutlaka heteroseksüellerde olmayan
bişeyler vardır;gibi düşünüyorum..benim rüyama girse bi
kadınla beraberlik,kâbus diye zıplarım muhtemelen mesela..
başka bi akla bu fikir sığıyorsa,ters gelmiyorsa,tuhaf
gelmiyorsa,o yaradılışta da farklı bişeyler vardır sanki..

görüntü olarak da yaradılışından farklı görünen o diğer
cinsiyette olmak istiyorsan,bunun bi ton eziyeti olması lazım,
bitakım tedaviler,hormon iğneleri,belki ameliyatlar,her
neyse işte..bunlara keyifle katlanılabileceği pek aklıma
sığmıyor..sonra,yaşadığın yere,çevrene göre,insanlardan da
çok incitici,hırpalayıcı,hatta şiddete varan tepkiler falan
görebilirsin..bu yüzden,işin tamamını kişisel tercih olarak
görmek pek mantığıma sığmıyor..görüntün çok tipikse
iş bulman zor olabilir..falan filan..

bir eşcinselle tanışsam..ki tanıştığım oldu,tamamen
dışlayacak,selam vermiycek,konuşmuycak halim yok,
bana gereksiz gelir böyle bir tavır..bir arkadaşımın eşcinsel
olduğunu öğrensem..şaşalarım,irkilirim ama ilişik kesmem,
keseceğimi sanmıyorum..

popüler tiplemelerin bunu bu derece teşhir etmelerinden
hoşlanmıyorum yalnız,farklı şekillerde etkilenecek insanlar
olabilir,bu yolda kullanılmaya,dönüştürülmeye müsait
insanlar olabilir..ayrı,korunaklı bi dünyada hepimizden
ayrı falan yaşasınlar;demem şahsen ama.. : p ..bir nevi
reklamının yapılıyor olması da hoş değil..

gerçekten anlamak;sorun bir kere,bunda da bi tuhaflık yok..
gerçek,doğru,doğal,yaygın kabul ettiğimiz,büyük çoğunluk
olarak yaşadığımız eğilim heteroseksüelliktir,nasıl
anlıycaksın bu durumda,kendi cinsinden birine karşı aşk..
sevgi..istek..vs bişeyler hissetmeyi,valla ben
anlamıyorum.. *zong

bir de,gizleyenler de sayılabilecek olsa,eşcinselliğin
çok yüksek değilse de,sandığımızdan yüksek bir
yüzdesi olabileceğini sanırım..ben bu işin ticaretini
yapan bikaç kişiyi bilirim yaşadığım yerde,kendilerine ciddi
talep var ve talepte bulunanların bayaa bir kısmı,görünürde
heteroseksüel hayatlar yaşayan insanlar..ama bu kişilerin
etrafında dolanıyorlar,mesela..

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#30 umit kartal

umit kartal

• Üyeler
  • 2,095 posts
  • İlgi Alanları:siyah-beyaz / ölüm-yaşam

Posted 27.02.2009 - 11:47

evet dinen bir sapkınlık ve hastalık olabilir eşcinsellik ama dininde bireysel olduguna inanan biri olarak ,
bana dokunmayan eşcinsel çok yaşasın modundayım bu konuda ...
qustah ın da dedigi gibi hatta bazen eşcinsel hatunları tebrik bile ediyorum içimden , sanatsal çalışmaları için :P

bide bu konuyla ilgili bir anektodum vardı hosuma giden ;

yakın bir arkadasım muhabbetinin çok iyi oldugu danscılık ve modellik yapan eşcinsel bir cocuk vardı ..
feci yakısıklı ve kültürlü , gören 10 kızın sekizinin dönüp tekrar baktıgı bir cocuktu , ama çocuk eşcinseldi ...
daha dogrusu her türlüsü vardı , hem cinsleriylede karşı cinslerlede takılıyodu ve bunu gizlemiyodu da ...
birgün muhabbet etme şansımız oldu ve abicim nasıl bir ruh halidir ve nasıl bir zevk alınır ki çevrende bu kadar birbirinden güzel manken gibi kız dolanırken bir erkekle beraber olmayı tercih edebiliyosun ... yani bu işte aktif rolü oynamaktansa pasif rolü oynamayı neden tercih edersin ki demiştim .. ümit sana şöyle birşey sorayım dedi ; "kulagın böyle arada tatlı tatlı kaşındıgında , parmagını kulagına sokup çıkararak içide hızlı hızlı çevirerek kaşırsın ya ... o sırada parmagında mı bir haz hissedersin yoksa kulagında mı ?" ... bir kaç saniye düşündüm *zong
hemen baglantıyı kurdum :mad1: kulagımda tabi dedim bu sırada cevap olarak ...
ve başka bir acıklama yapmasına gerek olmadıgına kanaat getirdim *ühü
sen benim ,
her gece efkarım , gözümdeki yaşım , sigara dumanım ...

sen benim ,
damardaki kanım , alnımdaki yazım , şanlı BEŞİKTAŞIM ...

Kalbimin en orta yerinde , büyük bir yangın var alevler içinde ...
Beşiktaş sana yemin olsun , bitmeyecek sevdan , mezarımda bile ...

#31 umit kartal

umit kartal

• Üyeler
  • 2,095 posts

Posted 27.02.2009 - 12:27

+++
Dişi solucanların beyinlerindeki genlerle oynayan ABD'li bilimadamları solucanların cinsel alışkanlıklarını değiştirmeyi başardılar. Genleri bozulan dişi solucanlar kendi cinslerine yöneldiler. Solucanların beynindeki dengeyi tersine dödürerek algı yanılgısı yarattılar.

Tabi bu işlemi yaparken solucanların sadece beyinlerindeki genlerle oynadılar. Yani diğer bir deyişle bu solucanlar dışardan bakıldığında dişi görünürken, erkek gibi davranıp düşünmeye başladılar.

Utah Üniversitesi'nde gerçekleşen araştırmayı bilimadamları cinsel eşleşmenin tamamen beyinde gerçekleştiğini kanıtlamak için gerçekleştirdiler.

Utah Üniversitesi Beyin Araştırmaları Bölümü Başkanı Erik Jorgensen yaptığı açıklamada cinsel davranışların insanın geninde şifrelendiğini belirtti.

Jorgensen'in araştırmasına karşı gelen bir grup bilimadamı insanlardaki cinsel alışkanlıkların her yönüyle solucanlara benzeyemeyeceğini savunuyor. Solucanlarla insanların ortak çok DNA'sı bulunuyor olmasına rağmen bu araştırmanın insan yapısındaki tüm karmaşık şifreleri çözmeyeceğini düşünüyorlar.
(milliyet.com)
+++

bunlar açısından lezbiyenligin daha kolay bir ilişki olacagı kesin <_< en azından tüm vücut sürtünmeye elverişli :+1
sen benim ,

sen benim ,

#32 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1,804 posts

Posted 27.02.2009 - 20:29

o arkadaşına söyle parmak la kulak içindeki sinir miktarı aynı sayıda değldir zevk alma sinir hücreleri sayısıyla eşdeğer bir olgudur. arkadaşına tavsiyem parmak yerine başka bişeyini denesin hoş bir insan kulağa sokarak ne zevk alır ya oda ayrı bir sapıklık (parmağını ) :mad1:
o arkadaş da sanırım 5 sene evvel ki tam hatırlamıyorum hürriyet gazetesi idi sanırım orda bir araştırma yapmışlardı bu sapıklarla konuşmuşlar bir zevat da aynen bu cevabı vermişti o şahıs (tam cevabı onun burundu kulak değil) ya buydu ya da bu zümre içindeki şahısların bir nevi örgütsel söylemi :P
kimse sapıklığına kılıf aramazsın hoş minareyi çalanın da illaki kılıfı vardır ne de güzel söylemişler gine atalarımız din tabi ki bireysel dir güzel kardeşim ama insan hareketlerinden de her zümreye ve olguya karşı sorumludur haksızmıyım ?
saygılar
ne çıkıyorsa bu amerikalılardan çıkıyor :)
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#33 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 27.02.2009 - 21:13

Fikrimizi istedin fikrini söyliyenlere tarih dersi vermeye kalktın?Eeee minareyi çalan kılıfını hazırlar misali,her söylenene bir cevabınız var sanıyorsunuz;Halbuki böyle olsa başkalarınında fikirlerini sorup aslında eşcinselliği tastik ettirme eğilimine girmezdiniz...Evet tastik etmiyor ve hoşgörüyle de bakmıyorum...

Edited by kılıç, 27.02.2009 - 21:14.

Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#34 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1,804 posts

Posted 01.03.2009 - 00:24

imza.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#35 umit kartal

umit kartal

• Üyeler
  • 2,095 posts

Posted 02.03.2009 - 17:30

yaşasın eşcinsellerin haklı dayanışması :P
sen benim ,

sen benim ,

#36 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 posts

Posted 13.01.2010 - 13:12

sana teşekkürlerimi sunarım arkadaşim evet dediklerin çok doğru her kim nasıl isterse hayatını öyle devam ettirmeli kimsenin hakkı yok karışmaya .

Nasıl kimsenin hakkı yok karışmaya,her bireyin yaşadığı topluma karşı sorumlulukları vardır.Ne ala memleket kimse karışamazmış bir şekilde ucu bir diğerine dokunan yaygınlaştıkça kanıksananan,sıradanlaşan toplumun ahlakını bozan her olguda herkesin söz hakkı vardır.
Bu sapıklık,sapkınlık kişisel bir tercih gibi gözüksede tepki almadığı sürece benimsenmesini engelleyemezsiniz..

Evet her koyun kendi bacağından asılır ama kokusu yedi mahalleyi sarar..

Son olarak eşcinselliğe yaklaşımımmı?Her normal insan gibi nefret ediyorum gay lerdende lez lerdende biseksüellerdende hepsinden..Midem bulanıyor..

Posted Image

#37 gözün mü kaldı

gözün mü kaldı

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 271 posts

Posted 13.01.2010 - 17:46

öeeeh

şaşırdım.
ürktüm.
sarsıldım.
titredim.

bunlar nasıl yaklaşımlar anlayamadım. daha dogrusu aklımı o kadar aldı ki okumaya çalıştıgım yorumlar , sanırım tam kapasiteyle algılayamadım.
eşcinselliği hastalık , sapkınlık, iğrençlik , bulaşıcı ve çok tehlikeli bir virüs gibi algılamanız beni hakikaten de derinen şaşırttı.

nispeten ılımlı , açık görüşlü , dünya üzerinde olup bitenler konusunda algı ve görüsü standardın üstünde yorumlar okudum şimdiye kadar ( ne kadar oldu ki sanki geleli..) burada.
siyasi arenada fikirleri oldukça zıt, ters kullanıcılar tatlılıkla ve hakaretamiz boyutlara varmdan mesajlaşıyor.
kimi konulara erotik hatta müstehcen ama illa ki komik yaklaşımlarla yorumlarda bulunuluyor.
kimsenin de eline sopa alıp bu eroti(k)omik yorumları kovaladıgını görmemiştim
cinsellik konusunda daha toleranslı bir topluluk hayal ettim sanırım.
*zong

cinsel tercihlerimde okudugum mesajlardaki türden bir "sapkınlık" yok , bildiginiz heteroyum..
ingilizler straight diyor efendim..
ama çizilen eşgale uyan bir ton arkadaşım var.
çok ama çok sevdiğim insanlar. hiç bir sapkınlığı , hastalığı , acaipliği olmayan , son derece normal , helal süt emmiş yurdum insanları.
sokak hayvanlarını doyuran , sosyal bilinci açık , toplum içerisinde ve sanat camiasında faal insanlar.
sanılanın aksine kendilerini afişe etme , eşcinselliği yüceltme önerme tavsiye etme gibi huyları da yok bu insanların.
hatta ilişkileri söz konusu oldugunda muhafazakara yaklaşan sınırları olan insanlar.

şimdi ben durduk yere bunu neden yazdım bilemiyorum.
ama sanırım algılayabildigim yorumlar beni öyle şaşırttı ki..
doğal bir tepki düzenegi olabilir.
tv ve madara medya bagımlısı yüzbinlerce insan gibi eşcinsel=bülent ersoy, fatih ürek denkleminin bu ortamda kurulmasını beklemiyordum belki de :)

neyse..
dedigim gibi :

şaşırdım
ürktüm
sarsıldım
ve titredim

üzülmüşün notu: burdan herhangi bir polemiğe fitil veriyor değilim. dedigim gibi sadece bir tepkiydi. bi an yazdıgımı silmeyi bile düşündüm. ama emek , alın teri o kadar yazmışım yollıyayım gitsin degil mi efendim..
ben de gidip kendime sert bir kahve yapıp içeyim
sygıyla :)
a perfect Lie...

#38 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 13.01.2010 - 17:56

ben sapkınlık olarak karşılarım.. dediğimin ardındayım yani hala..
insanda irade denen insana özgü insani bişey vardır.. ve bunu arada yahut gerektiğinde kullanmak gerekir..
insanlar ölürüm dedikleri sevgililerinden ayrılıyolar dayanıyolar, en sevdiklerini kaybediyolar ölüm gibi bi gerçeklikle o yokluğa dayanıyolar, aç kalıyolar dayanıyolar, özeti normal insanlar gerektiğinde iradelerini kullanıp bastıramadıkları dürtülerini üzüntülerini kişiliklerini bastırabiliyolar.. dayanıyolar.. bunlar tercih değiştirme isteklerini mi bastıramayacaklar ? dayanamayacaklar ? yok öyle bi dünya

asla esnek de bakmam ben bu sapkınlığa..
bugün dürtülerine sahip çıkamayan yarın kendini unutur.. esnek bakmalıyız, çağdaş toplumuz, aydın türk kadınlarıyız hedeyiz hödeyiz filan deyip de ağlatmayın beni burda lütfen

#39 gözün mü kaldı

gözün mü kaldı

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 271 posts

Posted 13.01.2010 - 18:06

hmm

eşcinsellik çok bireysel bir olgu.
bunu neden toplumu da ilgilendiren , toplum ruh sağlıgı açısından "bastırılması gereken" bir dürtü olarak adlandırıyorsunuz ki ?

kimi eşcinsel bireylerin sırf bu hayat duruşları yüzünden iş ve kariyerlerinden oldugunu , topluluk içinde türlü -komik addedilen- ama aslında aşşagılayıcı esprilere maruz kaldıklarını , taciz edenin eşcinseller degil de "normal güdülü" insanların oldugunu hiç varsaydınız mı *zong
a perfect Lie...

#40 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 13.01.2010 - 18:14

ee iş o raddeye varırsa, ben de yaşın yanında kuruyu yakar, eşcinsel olup da ahlak ayarını kaybetmiş bi yığın örnek dayarım ki buraya..

bakın, eşcinsellik kimlik arayışı değildir, kimliğini kaybetmektir.. kendisinin aslında karşı cins olduğuna inanıp zorla dayatılan bedenin içinde hapsolduğunu düşünen kişilerin ne kadar saglıklı olduğunu da göz ardı etmeyin..
bi de bi toplum da barınmak icab ediyosa, o toplumun ana hatlarınının dışına çıkmamak da akıllıca olur.. yani iş ve aşk hayatlarında uğradıkları haksızlıkların sorumlusu yine kendileri ve bu dürtülerini bastıramayışlarıdır.. ( burdan ince bi çizgi geçer )

ayrıca, eşcinselliği çok sempatik ve ılımlı bi durummuş gibi, mağdur duruma düşürülüyolarmış gibi lanse ederek, şirin gösterme çabalarınızın altında sadece -çağdaşlık- değil bence büyük bi tehlike yatıyo.. özendirmek ve şirin göstermek bence suçtur.. sanki o da..

bi de gitmeden; eşcinsellere saygısızlık yapılıyo vs vs vs vs gibi tatavalar artık gerçekten bi kulakdan girip diğerinden çıkıyo.. böyle bişey yok.. kimse yolda gördüğü eşcinsele tekme atıp, tükürüp kaçmıyo, aşağılamıyo, sadece doğru bulmuyo ve sapkınlık olarak değerlendiriyo.. ee oluuurr değerlendirir değerlendirir size ne ki ? *zong

Edited by epru, 13.01.2010 - 18:17.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users