İçerik değiştir

- - - - -

İnsan Vücudu Berbat Bir Tasarım Örneğidir

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 113 yanıt verildi

#41 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:28

Bir adım bile soyut düşünemiyorsun.

Benim dediğim şudur: İnsan vücudunun tanrı tarafından tasarlandığına inanan bir şahıs, insan vücudunun eksikleri ve hatalarının kanıtları ile karşılaştığında, inandığı tanrının beceriksiz veya aptal olduğunu kabullenmek zorunda kalacak, bu özellikler de inandığı tanrının özellikleriyle çeliştiğinden dolayı, tanrı inancını inkar etmekten başka alternatifi kalmayacaktır.

Bir önceki iletimde, herhangi bir inananın, sunduğum kanıtlarla karşılaşınca zihninden geçecek düşünceleri ve varması kaçınılmaz olan sonucu tasvir ettim. Kendi düşüncelerimi tasvir etmedim.

#42 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 20:36

hayat somut neden soyut düşüneyim. soyut düşünsem inanırdım seni gibi. bir din seçerdim. hristiyan olur misyonerlik yapardım :(
duymak istediğim şey
tasarımmı oluşummu ?
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#43 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:02

Evrim.

#44 posiposi

posiposi

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 172 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:03

Yine aynı listede yer alan bademciklerin ise boğazı enfeksiyonlara karşı korumada önemli bir rol oynadığı keşfedildi.

Burası da yalandır. Bademcikler herhangi bir salgılama yapmaz. Bademcikleri alınmış insanlar herhangi bir eksiklik yaşamaz.

Yanlış biliyorsun.. Bademcikler vücudun lenf sisteminin ilk organlarıdır. Bademcikleri alınan kişiler daha çabuk hasta oluyorlar. Eğer çevrende böyle biri warsa gözlemlemeni öneririm. vücuda ağızdan ya da burudan solunum yoluyla alınan mikroplar ilk önce bademciklerde etkisiz hale getirilmeye çalışılır. Bademcikler çocuklarda nefes alma problemleri gibi bir soruna yol açarsa alınıyor. Madem bademcikler gereksiz neden nine ve dedelerimiz "bademcikler vücudun bekçisidir" gibi bir söz söylesinler ki?
Herşey Geçer Hayat Kalır
Ölüm Beni Alır...

#45 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:08

Madem bademcikler gereksiz neden nine ve dedelerimiz "bademcikler vücudun bekçisidir" gibi bir söz söylesinler ki?

Ben hiç böyle bir söz duymadım.

Olsa bile mecaz ya da hurafedir. Yaşlı insanlar saçma sapan bir sürü şeye inanırlar. Cehalet maalesef zor zenaattir.

#46 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 21:21

tasarımmı oluşummu sorusuna evrim diyerek beni bir kez daha şaşırttın :cute2: :) :)
o zaman başlığı değiştir evrim yap. insan evrimi çirkinlikleri yap.

#47 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 22:09

Bu konunun ne başlığını ne de içeriğini anlayamayan senin haricinde bir katılımcı çıkmadı.

Bu durum da, sorunun, konu başlığında mı, senin anlayışında mı olduğunu sanırım belli ediyor.

#48 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2006 - 22:13

tasarımmı oluşummu evrimmi :)
demişsinki tasarımda etkenelr var:)
nedir mesela bitkilermi? dağlarmı ? tasarım için düşünce gücü lazım bunlar düşüemez benim bildiğim kadarıyla. bilimsel olaraktan yani seni deyiminle :)

spark :cute2: spark :) spark :) spark :thumbsdown: spark :thumbsdown: spark :thumbsdown:

#49 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 01:24

Sparkplug, gördüm gördüm de senin gibisini görmedim insanların...
Valla çok alem adamsın yani... Niye dersen, insan bu denli mi detaya kafa yorarmış meğer?
İnsan vücudu, her ne kadar mükemmel olmasa da, şahsen, (sırt kaslarımın bazan aşırı sertleşmesi de olmasa) bedenimden son derece memnunum.
Tabii ki daha gençken hele, süper hissederdim kendimi. Zira bana her konuda son derece tatmin sağlamaya yetiyordu. Bu bedeni kendim yaratmadığım için de, Yüce Yaratana daima minnet duyuyorum.
Bedenime kendi kattığım şeyler yok mu? Tabii ki var.
Uzun yıllar beden eğitimine yönelik idmanlar yaparak bunu sağladım.
Kendinden böyle memnun olmayanların, çok kez olumsuz düşüncelere itibar edeceği bilinen bir husustur.
İnsan isterse, düşünceyle her şeyi ters görür, ters gösterir.
Yeter ki isteye görsün...

Bu mesaj husrevani tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.01.2006 - 01:29

#50 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 02:29

Vücudumuzu ortaya koyan bir etkenin varlığı konusunda uzlaşıyoruz. Vücudumuz bir sonuçsa, bu sonuca sebep olan bir etken elbette mevcuttur. Tartışmamız bu etkenin doğası üzerinedir.

Tek tanrılı dinlerin iddia ettiği gibi bu etken mükemmel bir tanrı olsaydı, mükemmel bir vücut ortaya çıkardı. İnsan vücudunun sayısız hatası sözkonusu olmazdı. Durum böyle olmadığına göre, insan vücudunu ortaya koyan etken (mecazen "yaradan"), her zaman mükemmel sonuca ulaşamayan, ama işe yarar tasarımlara ulaşmakta etkili olan evrim sürecidir.

#51 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 02:36

Ben senin kusur dediğin şeylere cevabımı verdim. Hala bla bla bla....

Edit: Alıntı işlevinin gereksiz ve yanlış kullanımı

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.01.2006 - 10:00

Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#52 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 02:41

Bana verdiğin cevaba verdiğim cevapla bana verdiğin cevabı çürüttüm.

Bana verdiğin cevaba verdiğim cevaba cevap veremediğin için aramızdaki tartışma yenilginle sonuçlanmıştır.

İstersen daha fazla konuşma.

#53 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 02:44

Baştan beri yaptığın bir yanlışıda düzeltip seni aydınlatmak isterim. Apandisit deyip durduğun organın adı apendiks vaye apandis tir. Apandisit orda oluşan hastalığın adıdır. Kamu oyunu yanlış yönlendirme :P

#54 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 02:49

Bana verdiğin cevaba verdiğim cevapla bana verdiğin cevabı çürüttüm.

Bana verdiğin cevaba verdiğim cevaba cevap veremediğin için aramızdaki tartışma yenilginle sonuçlanmıştır.

İstersen daha fazla konuşma.

Senin bana verdiğin cevapla benim tezim,savım neyse anında çürümüş olmuyor. Ozaman benim sana verdiğim cevapla ilk iletindeki kusurlara ilişkin savının çürümüş olası lazım. Ozaman istersen sen fazla kouşma.

#55 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 02:59

Tartışmayı kaybettiğin gerçeğini değiştirmiyor.

#56 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 03:06

Kendinide benide oyle bir kısır döngüye sokuyorsunki fenalık geliyor. Münazara değil dön baba dön :P

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.01.2006 - 09:59

#57 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 03:12

Tartışmayı kaybettiğini ikimizin de bilmesine rağmen yenilgiyi kabullenecek olgunluğa ve onura sahip olmaman ne yazık.

Seni artık muhatap almayıp değerlendirmeyi okuyucuya bırakmaktan başka alternatifim kalmıyor.

#58 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 03:19

Benim hissetmediğim şeyleri bana dikte etmeye çalışma. Olmayan şeyi niye kabul edeyim. Birkez daha soleyim. Müslüman olmakla, müslüman bir memlekette doğmakla, müslüman bir anne-baba sahibi olmakla gurur duyuyorum ve hiç gocunmuyorum. Bunu bir kazanım bir bahış olarak görüyorum ve şükrediyorum. Senin kusur hata çelişki dediğin her şeyi ben imanın gerekleri sayıyorum ve seninle aynı fikri paylaşmıyorum .

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.01.2006 - 10:01

#59 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 09:50

Evrim süreci de Tanrının yaratma tarzına girer ve ondan bağımsız değildir...

#60 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2006 - 15:14

Senin kusur hata çelişki dediğin her şeyi ben imanın gerekleri sayıyorum

Bu söylediğinizde kesinlikle haklısınız. Gerçekleri inkar etmek, nesnel kanıtlardan kopuk şekilde ve kendi içinde çelişkili bir dünya görüşü ile yaşamak, İslam imanı için gerekli şartlardır. Ama aklı başında bir insan kendine niye böyle eziyet etsin, ben bunu anlayamıyorum?