İçerik değiştir

- - - - -

Kara Cüneyit 'in Penpe Günlüğüsü

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 308 yanıt verildi

#21 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2009 - 21:09

At tabi hava soğuk hayvancıklar beleş yemi buldumuydu bayram ederler...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#22 alsancakE24

alsancakE24

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2009 - 23:54

İçmesini bilmeyenlerin yapacağı en iyi şey, kuşlara yem atmak olmalı, değil mi dost kılıç?

#23 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2009 - 09:47

Son macerada güzelmiş ama avatar korkunç :mad1:
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#24 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 16.01.2009 - 11:45

enteresansın dost cüneyit *fiuv

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#25 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2009 - 13:19

Son macerada güzelmiş ama avatar korkunç :D

Bu en yakışıklı hali dost..Şükret :P
Sevgi/selam.

enteresansın dost cüneyit *fiuv

Teşekkürler dost.:)
Sevgi/selam.

#26 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2009 - 13:38

Sene 1303, aylardan fepyueri anasını satayım, günlerden bazırtesi.

Hey günler gidi hey hey (bkz:hey gidi günler hey)..O zamanlar lisedeyim..Kasabanın International Hidrollezational(bkz:hıdırellez) Şenliği..Spor, şarkı, türkü, yarışma, ne ararsan var..Tertip komitesi baş delegesi babamın, "Yapma hanım, bu salak bizi rezil eder" çırpınışlarına karşın, anam altından girip üstünden çıkarak benim de herhangi bir kotorogide(bkz:kategori) yarışmaya katılmam konusunda kendisini ikna ediyor..

İyi hoş ta şu alttan girme üstten çıkma hikayesini bu yaşımda bile hala algılayabilmiş değilim..Ne demek yani alttan girip üstten çıkmak?..Alt alta üst üste gibi bir şey mi?..O zaman bu durum müstehicens(bkz:ayıp) vaziyetleri çağrıştırmıyor mu?..Söz konusu kişiler anamla babam olmasa kötü şeyler düşüneceğim ama onlara konduramıyorum..Benim anamla babam aslaa o biçim..neyse kes, ehe öhö..

Önce yağlı güreş dalında yarışmam düşünülüyor..Lakin, daha ilk antrenmanda su aygırı gibi kokan,iri yarı, kıllı, haşin herifin karşısında bir türlü dikine duramadığımı gören babam mavi köşeden havlu atıyor ve beni bu daldan çekiyor.."Salak" diyor güya bana çaktırmadan, sanki ben anlamazmışım gibi kime dediğini. "A be babe(bkz:baba), ben kimin oğlusuyum?.." demek var ama diyemiyorum tabii, köt(bkz:döt) ister.

Uzatmayım, yine anamın çevirdiği altlı üstlü numaralar sayesinde babam bu kez fıkra dalında yarışmaya katılmam hususunda ikna oluyor..ediliyor yani. Önce, hani Nasreddin Hodja'nın(bkz:hoca) 'tava verdi kepçe aldı, kazan verdi geri gelmedi' fıkrasıyla katılmam düşünülüyor ama babamın "Yahu bu salak tencereyle tavayı karıştırır, rezil oluruz ailecek" karşı çıkışları karşısında tek nesneli, tek özneli bir fıkra araştırılıyor ve yine Hoca'nın şuna deydi buna deymedi fıkrasında karar kılınıyor..Hani Hoca tarlada çalışırken susamış, karpuz kesmiş, karpuz kabak çıkınca öfkelenip karpuza bi güzel işemiş, ama sıcak bastırıp ta bunalınca şuna deydi şuna deymedi diye hepsini yiyip bitirmiş ya, o fıkra işte...Pöh, bu fıkra benim için çocuk oyuncağıydı, görecekti bubam(bkz:baba), dağıtacaktım o gün şenliği, milleti gülmekten Hoca gibi işetmezsem şöle böle(bkz:lö pöntif'ten hötöröf) olaydım...Gülmeyeni ise tepeleyecektim laaayyynn!!!

Babam tam üç gün üç gece o fıkraya çalıştırdı beni..İlk günün sonunda karpuzla eriği karıştırdığımı görerek umutsuzluğa kapılıp beni bu yarışmadan da çekmeye kalktıysa da anam anında girdi devreye, babamı bir köşeye çekip kulağına bir şeyler fısıldadı, ve yine ne vaadlerde bulunduysa(bkz:aga nigi naga nigi), babam sırıtışını gizlemeye çalışarak devam etti çalıştırmaya.

Uzun etmeyim, üçüncü günün ortalarında toparlamıştım durumu, fıkraya hakimdim tamamen. Orta saha benimdi, uzun toplarla bindirme yapıyordum dalga dalga. Karpuzun çekirdeğini bile telaffuz etmeye başlamıştım ki, babam "Abartma, yine mock(bkz:kaka) edecen durumu" diye uyardı ve kampa aldı beni. O gece huzur içinde uyudum. Büyük başarılar beni bekliyordu. Büyüyünce Çine kolluk(bkz:jinekolog) olacaktım anasını satayım !

...Devam edecek

Bu mesaj alsancakE24 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.01.2009 - 13:39

#27 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2009 - 14:44

:P

#28 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2009 - 18:11

sen şu yazdıklarını çaktırmadan bana öm le gazeteye bascam seni :mad1: :huh2:
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#29 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2009 - 21:20

Ne güzel oldu burası ya,arkası yarın gibi, ben küçükken radyoda vardı hergün zevkle ve heycanla beklerdim...

#30 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 19.01.2009 - 22:05

*böö

sen şu yazdıklarını çaktırmadan bana öm le gazeteye bascam seni :D :P

Ne güzel oldu burası ya,arkası yarın gibi, ben küçükken radyoda vardı hergün zevkle ve heycanla beklerdim...

Teşekkürlerrr dostlarım. *zong
Sevgi/selam.

Dost Alinda'ya not: Şu sorunun yanıtını verirsen gazete için söz anasını satayım; ES PEUQE TAN?

Bu mesaj alsancakE24 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.01.2009 - 22:07

#31 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2009 - 08:24

şimdi şöyle kii
tanla işimiz olmaz
bizim jenerasyon bulvarı bilir günaydını bilirrr
doval olarak hakkını kaybettin

attalia abişş imdattt *lol *lol
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#32 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 20.01.2009 - 12:53

*zong

"bknz." olayı süper yalnız

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#33 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2009 - 13:22

Yeni hikaye için gelmiştim ama daha yok?

#34 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2009 - 22:05

şimdi şöyle kii
tanla işimiz olmaz
bizim jenerasyon bulvarı bilir günaydını bilirrr
doval olarak hakkını kaybettin

attalia abişş imdattt ;) ;)

Aklın nerelerde senin bakiim, yaramaz çocuk...Tan, Bulvar meselesi filan değil bu.
Araştırmaya devam et, seni sözlüye kaldıriciim..

:D

"bknz." olayı süper yalnız

Teşekkürler dost :P

Yeni hikaye için gelmiştim ama daha yok?

Öyle miii?...Al o zaman sana öykünün devamı dost !

#35 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 20.01.2009 - 22:14

Zabak(bkz:sabah) erkenden kalktık, hazırlanmaya başladık.
Anam bana özel bir ilgi gösteriyor, hazırlanmama yardım ediyor, bu arada sık sık, "Kırkbir kere maşşallah oğluma..tu tu tu!" diye yüzüme tükürmeyi de ihmal etmiyordu(bkz:nazar boncuğu)..Babamsa kılibik(bkz:klinik) bir vakaymışım gibi çaktırmadan umutsuz bakışlar atıyordu bana, ama allahı var, her zamankinden daha yumuşaktı. Hatta, kendisine özenip, olmayan sakallarımı traş etmeye kalktığımda izin bile verdi, çaresiz bir sesle, "Yüzünü kesme" diyerek..Kestik tabii anasını satayım, hemde 4 yerden..Allah korudu, anam kolonyalı pambık(bkz: pamuk) yetiştirdi de kanamayı durdurduk.

Sonunda yola koyulduk cümbür cemaat. Mahalleli bizi uğurladı, "Bastır Kara Cüneyit !" tezahüratıyla.
Aslında kara filan değilimdir, köpüğü alınmış Susurluk ayranı gibi bembeyazımdır, lakin edebiyat öğretmenimiz Kamuran Hanım takmıştı bu lakabı bana, ayranik(bkz: ironik, kafa bulma) yapıyormuş, ne demekse ?..Zaten bana kompozisyondan "Otur yerine, sıfır!" çekerdi hep..Virgüllerle 'v' leri karışıtırıyormuşum da ondan..Nasıl karıştırmam hocam, kemküm'ümden(bkz:IQ) haberin var mı bizim..pardon sizin?

Uzatmayalım, sonunda şenlik alanına geldik.
Alan ana baba günüydü idi. Fıkra kürsüsü kurulmuştu çoktandı.Diğer yarışmacılar gelmiş, bir ben kalmıştımdı. Cürücürüden(bkz:jüri) biri yüzümdeki kesikler temizlenirken yapışıp kalan pambıkları gösterip, "Cüneyit, hep pamuk ekmişsin, yarısına da darı ekseydin" diye aklınca espri yaptı, sonra da kendi güldü..Kendi söyleyip kendi gülene ne derler biliyorum ama yeri değil...

Derken yarışma başladı.İlk yarışmacı fıkrasını anlatırken, babam da bana son tiktakları(bkz:taktik) veriyordu, "Dik dur, sıkma kendini, sesini fazla yükseltme..Sırıtmaaa!.."
"Sırıtmam baba"
"Şimdi sırıtma diyorum salak..bak hala sırıtıyor"
Nasıl sırıtmam, ilk ve son, tek ve çift aşkım Neriman da(bkz:Rıfkı'dan olma, Fitnat'tan doğma) izleyiciler arasındaydı. Ailece gelmişlerdi. Artık ne olursa olsun birinci olmam gerekiyordu, Neriman görmeliydi anamın nasıl bir evlat doğurduğunu.

Babamın kulağıma "Salak oğlum, hadi sıra sana geldi" diye seslenişiyle Neriman'a sırıtma seansından uyandım.
Bir atmaca gibi fırladım kürsüye.Tabii ayağım takıldı, burun üstü kapaklandım. Bir kahkaha yükseldi kalabalıktan. Bozuntuya vermedim, kalktım, mikrofona yaklaştım. Önce selam verdim, sonra esas duruşa geçip başldım fıkrayı anlatmaya, "Nasreddin Hocanın biri..."(bkz:adamın biri, lazın biri vs)
Bir kahkaha daha koptu kalabalıktan. Şaşırdım,ulan n'oluyoss yahu, daha bir şey anlatmadık ki..Babama takıldı gözüm, "Olmadı, girişi değiştir" gibilerden bir hareket yapıyordu. Yahu tam üç gün çalıştık, bilmez miyim Nasreddin Hocanın kaçı olduğunu?..Yine de büyütmedim, "Öhö..öhö" diye boğazımı temizledikten sonra yeniden başladım, "Nasreddin Hocanın ikisi.."

Yine bir kahkaha koptu.Yine babama baktım.Yine "Değiştir" diye işaret ediyordu.

"Nasreddin Hocanın üçü.."
Yine olmadı yahu, bu ne iştir
"Nasredin hocanın dördü.."
I-ıhhh, olmuyor tanrım, naapacam yahu ben ?!
Can havliyle son bir kez daha denedim, "Nasreddin Hocanın beşi.."
Nasreddin Hocanın altısı diyemedim..Çünkü babam, öfkeden kıpkırmızı olmuş bir suratla ve elinde nerden bulduğunu bilmediğim ama tornadan çıktığı belli olan bir sopayla kürsüye, yani bana ulaşmaya çabalıyor, etrafındakiler de onu engellemeye çalışıyorlardı.

Beni ve babamı yakından tanıdığı için olacakları önceden tahmin eden ve tüm karakol polislerini teyakkuzda bekleten ilçe karakol amiri beni ekip arabasıyla kaçırdı. Babamı anamın gizemli girişimleri bile yatıştıramadı. Yedi gün eve gelemedim, bağda bostanda yattım.

Sonunda nasıl olduysa bağışlamış babam(bkz:baba yüreği), haber salmış ta öyle dönebildim eve.

Lakin tüm bu modarotör(bkz.madara olmak) durumlara karşın yine de ikinci oldum yarışmada, çünkü zaten iki kişi katılmıştık. Basit bir hesapla öteki birinci olunca buteki ikinci olmaz mı?..O hesap işte..Hi ho ha!

Son bir şey; ben kürsüde sürünürken en çok Neriman'ın babası gülüyordu halime...Pecemenk !!!
Ben de Neriman'ı kaçırmazsam adam değilim laayyynnn !

#36 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2009 - 14:28

Nasretinin ,kaçıymış dermişim...:mad1:

#37 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2009 - 15:20

*zong Allam gülmekten kırıldım birisi beni görse pc ye bakıpta ne gülüyor bu deli diyecek.

#38 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2009 - 17:22

Nasretinin ,kaçıymış dermişim...:D

Cüneyİt bu dost, der :)
Sevgi/selam.

*zong Allam gülmekten kırıldım birisi beni görse pc ye bakıpta ne gülüyor bu deli diyecek.

Sevindim gülmenize dost.:)
Umarım hep gülersiniz.
Sevgi/selam.

#39 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2009 - 17:31

Siz yazmaya devam edin bizde okuyup gülmeye ilginç bir yazım tarzı bazen merak ediyorum bu hangi şive diye.

#40 alsancakE24

alsancakE24

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2009 - 17:35

Bu salağınki şive filan değil dost Eylül.
Kendince bir şeyler yumurtluyor, uyduruyor vs vs :)