Jump to content

- - - - -

Atatürk'ü sevmez, Humeyni'yi sever

• Please log in to reply
78 replies to this topic

#1 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 11.06.2008 - 14:56

Posted Image
Posted Image

Dün gece Teke Tek programında yaşadığım şoklar, giderek yaşlanan kalbime ağır gelmiş olacak ki, sabaha kadar uyuyamadım.

Maksadım üniversitede türban meselesini, üniversitede okuyan kızlarla konuşmak, tartışmaktı.
Konuklarımdan ikisi türbanlı, ikisi ise başı açık kızlardı.

Başı açıkların biri kendini liberal, diğeri ise Kemalist olarak tanımlıyordu.

Her dört kız da kendi görüşleriyle paralel derneklerde çalışıyorlardı.

Ve emin olun ki, şimdiye kadar yaptığım hiç bir Teke Tek programı beni bu kadar şok etmemişti.

1999'dan bu yana türban eylemcisi olan Nuray, inanç özgürlüğü kapsamında türbanla eğitim hakkını savunurken, bunun eğitimle sınırlı olmayacağını, kamuda çalışmak dahil her türlü hakkı kapsaması gerektiğini söyledi.

Bu alıştığımız bir durumdu.

Türbanlı aktivistlerin tamamı bu söyleme sıkı sıkıya
sarılıyordu.

Yani AKP'nin Anayasa'da yaptığı ama iptal edilen değişiklik zaten onları kesmeyecekti. Bu biliniyordu.
Ancak Nuray konuyu bambaşka taleplere taşıdı.

Nuray'a "İnanç gereği diye yasama tarafından oluşturulmuş hukuku beğenmeme ve kendi inançlarınıza göre yargılanma talebinizin
ortaya çıkmayacağını ve yarın öbürgün Müslümanların kadı mahkemesinde yargılanmasını istemeyeceğinizi kim garanti edebilir?"
diye sordum.

Çok samimi yanıt verdi.

"Kimse garanti edemez. Hatta isteriz de. Niye insan kendi inandığı hukukla yönetilmesin"

Şok olmuştum.

"Bu çok hukukluluk anlamına gelir. Bir demokraside böyle bir şey nasıl olacak?" diye sordum.

"Niye olmasın" dedi.

Daha sonra diğer türbanlı kız Kevser'e bir soru yönelttim.

"İran'daki baskı rejiminin İslam'a örnek olamayacağını söylüyorsun ama facebook'daki sayfanda Humenyi resimleri varmış" dedim.

"Evet var. Humeyni'yi çok severim" dedi
"İran'daki rejmi kuran o değil mi?" dedim.
"Onun kurduğu rejimi bozdular" dedi.
"Peki Humeyni'yi çok seviyorsun. Atatürk'ü de sever misin?" diye sordum.

"Asker olarak çok başarılıymış" dedi.
Askerlik vurgusu dikkatimi çekti.
Tam bir Milli Görüş çizgisiydi.

Sonra dönüp aynı soruyu diğer türbanlı konuğum Nuray'a yönelttim.

Humeyni'yi o da çok seviyordu.

"Peki Atatürk'ü seviyor musun?" diye ona da sordum.

Önce biraz şaşırdı. Ne diyeceğini bilemedi.
Sonra "Acaba düşündüğümü söylersem suç olur mu?" dedi ve yine büyük bir samimiyetle "Hayır Atatürk'ü hiç sevmem" dedi.

"Niye?" dedim.

"85 yıldır çektiğim çilelerin müsebbibi o da ondan" dedi.

"İyi de sevmediğin o adam Türkiye'yi İngiliz, Fransız, Yunan işgalinden kurtardı. Onun sayesinde bağımsız bir ulus olduk. O olmasa idi bugün burada yabancı bir ülkenin mandası altında olabilirdik. Sömürge olurduk" dedim.

Ama Nuray kararlıydı.

"Kurtuluş savaşını Atatürk değil, inançlı Müslümanlar
başlattı. Maraş'ta bir kadının türbanına el uzatılmasıyla kurtuluş savaşı başladı. Atatürk'le ilgisi yok" dedi. "Atatürk bu savaşı organize etmeseydi, Maraş'ta veya başka bir yerdeki bu gibi tepkiler ezilip yok edilirdi" dedi.

Ona da yanıtı vardı.

"Belki de daha iyi olurdu. Belki yabancı manda altında inançlarımız daha iyi yaşayabilirdik. Daha özgür olabilirdik" dedi.

Değerli okurlar.

İşte Türkiye Cumhuriyeti'nin karşı karşıya olduğu durum bu.

İstenen bu.

Bugün söylenmese de talep edilecek olan bu.
Anayasa Mahkemesi kararına karşı gösterilen tepkinin nedeni bu.

Türkiye Cumhuriyeti'nden alınmak istenen rövanş bu.

Bunun kılıfı özgürlük.
Bunun kılıfı demokrasi.
Bunun kılıfı liberalizm.

Yerse.

Yemezse zorla.

Öyle diyorlar.

ALINTI

Bu kadar geri zekalılık olmaz; Atatürk'e beslediği kin o kadar büyük ki başka milletlerin işgali altında yaşamayı bile kendine lütuf sayıyor. Ülkenin buhranlı günlerini fırsat bilip , o çok sevdiği başka milletlerin himayesinde yaşamayı bırakıp buraya gelmiş biri olarak sevmediğin yerde sen ne arıyorsun ? Asıl suç Fatih Altaylı denen kişide, resmen toplumu biz-siz gerginliğine çekme çabası bu.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#2 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11,365 posts

Posted 11.06.2008 - 15:30

İnternet gazetesinde okudum bu ismi geçen kadın Kanada'ya gitmiş, okula türbanlı girmekten ceza aldığı için.

Neden Kanada? İran değil? Madem Humayni'nin rejimine sempatisi var... Neden kanada'ya gidiyor?
ben bunu çok merak ediyorum.

#3 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 11.06.2008 - 15:43

Bu kızı savunacak halim yok ama, tartışmanın tam metni bu değil. Bu köşe yazısının sahibi kimse artık, ben bakmadım kim olduğuna, işine gelen yerlerden alıntılar yapmış.

Aslında bugün canım çok küfretmek istiyor. Hazır içimde böyle istek varken bu sözde Laik, özde din düşmanlarını ve bu sözde Müslüman, özde Atatürk düşmanlarını bir güzel sıradan geçirseydim çok iyi olacaktı ya neyse...

#4 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 11.06.2008 - 15:50

Birileri kazanın altında alevlensin diye sürekli çıralı odun atıyor. Kazan taşacak olursa çevresinde kim varsa yanacak haberleri yok.

Fatih Altaylı'yı sevmem, konuklarını da hiç sevmedim.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 11.06.2008 - 15:53

Ben de aynı şeyleri düşünüyorum. Allah rızası için, bu cennet yurdumun selameti için germeyin artık şu insanları..

#6 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 11.06.2008 - 16:25

Gerenler kopsun diye geriyor.Bilmiyorlarmı, hesap mı edemiyorlar ?Koparsa altında kendileride kalır.Belkide herşeyleri hazır tufan koparken kaçıp giderler....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#7 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 11.06.2008 - 16:43

Posted Image
Posted Image

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#8 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 11.06.2008 - 16:44

Posted Image
Posted Image

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#9 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 11.06.2008 - 16:54

Kendi bağımsızlığından bile feragat etmeyi düşünen aciz kişilerin damarlarında Türk Kanı olacağına ihtimal vermiyorum.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#10 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 11.06.2008 - 17:07

Herkesin düşüncesizce birtarafa çektiği,karşı taraf olarak gördüklerine kulak tıkadığı,dinlemekten aciz,anlatmaktan bi haber olduğu güzel ülkem,bakalım senin için ufukta neler planlıyorlar...Bu planlara rağmen bakalım yeni günler neler getirecek?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#11 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 11.06.2008 - 17:17

yanlış olan önderi sevip sevmemesi diil,kişinin kendi iradesiyle karşı koyuşu.

hanımefendinin atatürk ü sevip sevmemesi onu ne yüceltir ne de köreltir,, insanların idol olarak seçtikleri kendilerini ilgilendirir.hal o ki; atatürk 'ü bi köşede bırakalım, yaradanı inkar edenler varken , birden bu gündeme oturuş çemkiriş yapay geldi bana..

ayrıca bu olayda psikolojik bi yabtırım mevcut.. birilerine birilerini sevdirme işinden ne zaman cayacagız ? en nahoş yönü ise ,olan bıtenın şirin bişimiş gibi gösterilmesi. hatun çıkmış ben ataturk u sevmıorum, ıdolum diil demiş, biz de vay salak nası sevmezsin , mecbur seveceksin lan demeye getirmişiz. bu yanlış. düşünce özgürlüğü, birey özgürlüğü , çağdaslık -uygarlık - saygı denilen sey varsa kişi kendi idolünü seçmede serbest bırakılmalıdır. demin de dediğim gibi ; - gunumuzde yaradını ınkar edenler varken- pek de matah bişi olmasa gerek bu..

asıl sorun ne bilior musunuz ?asıl sorun; insanların ataturk u sevıp sevmemesi diil,İNSANLARIN BİRİLERİNE ATATURK U SEVİOR MUSUN DİE SORU YÖNELTMESİ ?!

kainatın en itici insanlarından biri olan fatih altaylı nın programında olmus bi de bu salak olay.iki kere düşünmek lazım , saldırı moduna gecmeden önce..

Edited by epru', 11.06.2008 - 17:40.

#12 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6,837 posts
  • İlgi Alanları:okumak&yazmak

Posted 11.06.2008 - 18:01

Saldırıya geçerim !

Altaylı'ya diyecek tek lafım yok..

Ama,

Vicdanı, inancı özgür kılan 'türban' değil; cephede asker, evinde hanım, dışarda efendi, kocasının koynunda dişi, çocuğunun yanında melek, secdede de kul kesilen beyaz tülbentti...

Bir de bu hanımlarla aynı düşünen bir cephe daha var ki; onları da çeşitli sitelerin "18-25 yaş kız msn adresleri" köşelerinde bulabilirsiniz..

Yaratılanı sevmek zorunda kalmak, yaratandan ötürü... ?

*zong

geldin.buldun...Posted Image...sevdim.güldüm...

#13 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 11.06.2008 - 18:25

Epru'ya katılıyorum..

Daha önce de bu konuda bir şeyler söylemiştim.

Atatürk’ü herkes kendine çekmeye çalışıyor ve çeşit çeşit Atatürk ortaya çıkıyor.

Bunun nedeni insanlar Atatürk’ü bir tabu olarak görüyorlar ve bu tabuyu yıkamayacaklarını anlayanlar da kendilerini Atatürk’ün istediği gibi değiştirmek yerine Atatürk’ü kendileri gibi değiştirme yoluna gidiyorlar…(fikirsel anlamda)

İşte o vakit Atatürk hem sevenler/savunanlar hem de fikir olarak reddedenler/nefret edenler için yıkılamayan bir tabu olarak görülürse savunanlar da reddedenler de Atatürk’ü tam anlamıyla anlamamış demektir.

Seven ya da nefret eden diyorum “anlayan yada anlamayan” değil. Çünkü Atatürk sevildiği için anlaşılmaz, anlaşıldığı için sevilir.

Lakin türkiye’de Atatürk sevilerek anlaşılmaya çalışılıyor. Bu yüzden Atatürk’ü sevdiğni iddia edenler de Atatürk’ün fikirlerinin zıddında hareket edebiliyorlar…Çünkü Atatürk’ü fikirsel anlamda değil de tabusal anlamda sevmenin gerekli olduğuna inanılıyor.

Yani şu forumlarda olsun internet sayfalarında olsun Atatürk ile ilgili onlarca başlık gördüm, okudum. Hatta köşe yazarları Atatürk ilgili senede 3 yazı yazıyorlardır en az...

Ama hala Atatürk kimdi hatırlayamıyoruz. 1881 yılında dodu 1919 yılında samsuna çıktı, ve epeyce de büyük ulu, anlatılamayacak şekilde önder, işte büyük bir adam olduğunu hisssetmekten öteye gidemiyoruz ( ya da tam tersi)

İnsanların Atatürk’ü sevmek zorunda bırakılması, Atatürk’ün düşüncelerinin toplum tarafından sevilmeyeceği, mantıklı fikirler üretmediği fikrini ortaya koyar!. Yani Atatürk bir tabu olarak gösterilirse bunun tehlikesi, Atatürk’ün merak konusu olmaması, ya sevilmesi ya da sevilmemesi ama sevilmediğininde gizlenmesinden öteye gidilmemesi sonucunu doğurur...

Atatürkle ilgili bir sürü uyduruk hikayeler yazılıyor övmek için (sanki yaptıkları ve söyledikleri övülmek içn yetmiyormuş gibi)
Ya da kötülemek için de hikayeler uyduruluyor.

İşin aslı Atatürk’ü kimse merak etmiyor. Hiç kimse de Atatük’ü merak ettiği için araştırmaya gitmiyor..Atatürk hakkında hiçbir bilgisi yok ama onlarca Atatürk mesajı yazmayı biliyor.

Buraya kadar okuyup da bana Bak bak boyun devrilsin bu da Atatürk’ü sevmiyormuş diyenler bile çıkabilecektir.Bu yazılanları okuyup da bu yazılanların konuyla ilgili sonuç çıkarmak yerine bu yazdıklarımdan dolayı benim Atatürk hayranı mı düşmanı mı olduğumu anlamaya çalışanlar olabilir.

Ben ya da başka birisi Atatürk’ü sevince Atatürk şekerlenmeyecek. Bu ülke 80 yıldır Atatürk sever ve 80 yıldır her resmi dairede Atatürk posterleri var ama ülke bölünme noktasında…Demek ki sevgi yetmiyor.

-Seni seviyorum nejat!...
-Asuman! sevgi yetmiyor. Seni sağa sola bakarken gördüm... Beni altatıyorsun asuman...
-Nejat beni bırakma sensiz yaşayamam.
-Asuman!... Lütfen bırak beni gideyim... Bensiz yaşayamıyorsun ama çapkınlık yapıyorsun...
-Nejat.. Nejaaatt...

neşatı anladı mı asuman?... Nejatı seviyordu ama yetmedi sevmesi birlikte olmaya...

Artık popülist siyaset yapmaktan kurtulmak gerekli.. Şunu kabul edelim; siyasetçiler ne kadar popülist ise bizde o kadar popülistiz... Atatürk’ü sevmek başarı getiriyorsa (ki getiriyor, öyle olmasa tayyip her fırsatta seviyorum demezdi) herkes atatürk sever olur.

Atatürk’ü seviyor muyuz sevmiyor muyuz bunun telaşına düşmeden önce insanlar gerçekten atatürk’ü araştırsınlar. Bir coğu hayretle kalacaktır. Çünkü çok sevdiği Atatürk'ün zıddında fikirleri oldğunu bile görebilecektir.

Atatürk bir düşünürdür.

Ne düşünmüş nasıl düşünmüş ne yapmış nasıl yapmış bunları insanlar araştırmalı Biraz da Atatürk için kafa yorulmalı. Merak konusu olmalı

Atatürk bir düşünürdür. Bir düşünürün düşüncelerini merak ettiğimz oranda Atatürk’ü merak edip araştırmalıyız.

Atatürk bir ülke bırakmış bize hadi sevelim diyerek olmuyor.

KİN ve AŞK siyasetinden fazgeçelim... Ne aşk ne de kin bize hiç bir fayda getirmiyor...

#14 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 11.06.2008 - 19:22

Bir partinin genel sekteri bir paygemberi tiye almadımı, Üniversiteli Kadınlar derneği ezandan, kurandan, türbandan rahatsız olduklarını beyan etmediler mi ?

Ahmedinejad' ı seven Cumhuriyetçiler yok mu : )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#15 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 11.06.2008 - 19:29

kaktüs benim anlatmak istediğimi anladığını sanmıorum.

zira mesajıma

yanlış olan önderi sevip sevmemesi diil,kişinin kendi iradesiyle karşı koyuşu.

şeklinde başladım.

her neyse yineliorum ben ve diorum ki;

sorun; ATATÜRK'Ü SEVİP SEVMEMEK DİİL ; SORUN; İNSANLARIN BİRİLERİNE ATATÜRK'Ü SEVİOR MUSUNUZ " şeklinde soru sorması ?!

atatürkçüyüm ben ahkamlarında bir çok insan var . kriter belirleyip beyinlerinde ki atatürk ü dikte etmeye çalışan ! ve bundan nemalanma pesınde olan..

samimiyetsiz bi yıgın surat ??

altaylı da bunlardan bı tanesı..

insanlara birilerini seviceksiniz !!!!!!! diyemezsiniz. dikte de edemezsiniz ! bunu psikolojik olarak da uygulayamazsınız ! ve siz bunu ben yabarım derseniz, kusura bakmayın atatürkçü diilsiniz;

şeklinde algılanır bu ??

ve şimdi bu programda da hatunun biri çıkmış idolünü sölemiş, üstelik , bunu dile getirdiğinde , nası çemkirmelere maruz kalacagının hafıf bılıncınde olarak .. ve o bilior ki ; (ona göre ) atatürkçü denilen kesim ,buna müsamaha gosteremez ve saldıracak .. ee nabıor - başıma bişi gelmicekse evet ataturk u sevmıorum - dior..

dunyanın hiç bi yerınde böle bişi yoktur.?

Yaratılanı sevmek zorunda kalmak, yaratandan ötürü..

sanırım bunu o hatun kişiye gönderme yabarak yazdın ya da ben öle farzediorum,ve ekliorum ; iyi de o hatun abla sevmiorum demiş, nefret ediorum dememiş ki ?

bakın benım anlatmaya calıstıgım , kişilerin iradelerine müdahale ettiğiniz an bağnazlık die yırtındığınız şeyin aslını yabtığınız andır..

sevmior mu ? sevmesin ? bu sevmediği kişiyi yerer mi ? hayır ! kendisini yüceltir mi ? hayır ! o zaman sorun yok. insanlar baskı altında sevıcekse , samimiyetsiz bi şekilde yabacaksa, hiç yabmasın ? zira bi süre soora bu zihniyet bu milleti - atatürk ü maşa olarak kullananlar tarafından - koyun yabar.. sürü psikolojisi içinde ,kendi ellerimizle kendi vatanımızı eritiriz ? ve bi kimlik kaybıdır sürüklenip gideriz ..

kaldı ki ,dünyanın hiç bi ülkesinde bu ya da buna benzer sorunlar gundeme oturtularak , mesgul edılmemıstır kamuoyu ? eger turkıye de bu rahatlıkla oluorsa, bi yerler de bişiler yolunda diil demektir (!)

bilmem anlatabildim mi

Edited by epru', 11.06.2008 - 19:35.

#16 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 11.06.2008 - 20:09

Vicdanı, inancı özgür kılan 'türban' değil; cephede asker, evinde hanım, dışarda efendi, kocasının koynunda dişi, çocuğunun yanında melek, secdede de kul kesilen beyaz tülbentti...

:)

şu kısma bişi eklemek istiorum :

şimdi o beyaz tülbentli hatunlar , analar, girsinler bakalım o - beyaz tülbentleriyle- ordu evine (!)

sakın aksini iddia etme, rica ediorum , çünkü daha gecen hafta sonu ananem, binbaşı oglunun evine giremeden kapıdan döndü yine her zaman oldugu gibi. ?

ezsatır , giremiorlar dimi? demek ki senin bahsettiğin şeyden ordunun, yönetimin ( yani koyu atatürkcü olması gereken kesimin ) pekala haberi yok . öle mi?

dicek başka bişiyim yok : )

#17 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 posts

Posted 11.06.2008 - 21:52

İnternet gazetesinde okudum bu ismi geçen kadın Kanada'ya gitmiş, okula türbanlı girmekten ceza aldığı için.

Neden Kanada? İran değil? Madem Humayni'nin rejimine sempatisi var... Neden kanada'ya gidiyor?
ben bunu çok merak ediyorum.

YÖK,Erdoğan Teziç döneminde garip bir uygulama yapıyordu!
Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliğinin 7. maddesinin 3/a alt maddesi şu düzenlemeyi getirmişti: "Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin programlarında; programın müfredatı ile ilgisi olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Temel Ilkeleri ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 4 üncü ve 5 inci maddelerinde belirtilen amaç ve ilkelerine aykırı dersler bulunması halinde, alınan diplomalara denklik verilmez. "

#18 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 posts

Posted 11.06.2008 - 22:49

Nuray'a "İnanç gereği diye yasama tarafından oluşturulmuş hukuku beğenmeme ve kendi inançlarınıza göre yargılanma talebinizin
ortaya çıkmayacağını ve yarın öbürgün Müslümanların kadı mahkemesinde yargılanmasını istemeyeceğinizi kim garanti edebilir?"
diye sordum.demiş Fatih Altaylı!
Herkes bir çok şey isteyebilir ama sadece makul istekler değerlendirilir!

Nuray,Atatürk' sevmemesinin nedeni olarak "85 yıldır çektiğim çilelerin müsebbibi o da ondan"demiş.
Bu cümle bile onun ne kadar bilgisiz olduğunu göstermekte!Kendisi tarihten bihaber!Sorun,Atatürkten kaynaklanmamaktadır.

"Belki de daha iyi olurdu. Belki yabancı manda altında inançlarımız daha iyi yaşayabilirdik. Daha özgür olabilirdik" demiş!
Bu cümle dehşet verici!
Konuşmanın orjinaline baktım."Yani İngilizler olsaydı benim haklarım daha geniş olacaktı." demiş Nuray.
Bu cümlede doğru değil.Söylenmemesi gereken bir cümle!

İşte Türkiye Cumhuriyeti'nin karşı karşıya olduğu durum bu.

İstenen bu.

Bugün söylenmese de talep edilecek olan bu.
Anayasa Mahkemesi kararına karşı gösterilen tepkinin nedeni bu.

Türkiye Cumhuriyeti'nden alınmak istenen rövanş bu.

Bunun kılıfı özgürlük.
Bunun kılıfı demokrasi.
Bunun kılıfı liberalizm. demiş Fatih Altaylı!

Fatih Altaylı resmen hayal görüyor!
Fatih Altaylı,O kızları belkide kasıtlı olarak çıkardı!Önceden araştırıp,seçip öyle çıkarmışlar!Öyle görünüyor!

Edited by kardelen, 11.06.2008 - 23:59.

#19 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 11.06.2008 - 22:49

kaç ülke türk üniversitelerine denklik veriyor
irandan diploma almıs olsa bu yönetimle bu ülkede en azından iş bulabilirdi
kanadadan 2 diplomayla dönmüş iş bulamamıs falan falan

hiç mi beyinleri yok bu insanların yaa kullandırıyorlar kendilerini
hıh bir kez daha gündemi karıstırdılar milleti birbirine düşürdüler bravoo
Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#20 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 posts

Posted 11.06.2008 - 23:01

irandan diploma almıs olsa bu yönetimle bu ülkede en azından iş bulabilirdi demişsin Alina!
YÖK,denklik vermedikten sonra geçersiz sayılan bir diplomayla nasıl iş bulsun?
Başörtülüler için iş bulmak biraz zor ama yinede işsiz kalmaması gerekir.
Bir çok üniversiteli işsiz ama iyi bir şekilde araştırma yapsa iş bulabilir.

Edited by kardelen, 11.06.2008 - 23:04.

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users