Jump to content

- - - - -

Sigara Yasağı 19 Mayıs'ta Başlıyor!

• Please log in to reply
140 replies to this topic

#41 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5,617 posts
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Posted 10.05.2008 - 22:40

Şimdi bide sigarayı içiş tarzı var. Mesela lisede nöbetçi hocanın tuvaleti basma korkusuyla sigara fondip yapılırdı(Sigara fondipi önemli bir kavramdır). Bir sigaradan çekilen fırt(yahut pırt) sayısı ile bir pırttan çekim süresi, kuvveti de önem arzeder düşüncesindeyim. Yaptığım çalışmalar da bunu doğrular niteliktedir(yalan).
Var mı böyle bişiy?

#42 iki

iki

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 298 posts

Posted 10.05.2008 - 22:44

kışın içilen sigara sanki vücudu ısıtıyormuş gibime geliyor,
içenler söyleyin yavv,
kışın imir'in iti gibi boşuna titremeyelim
yalvarırım,beni hem bilgili hem güçsüz kılma..

#43 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15,435 posts

Posted 11.05.2008 - 01:31

votkama enerji koydular die bende
sigarama denedim olmadı yanmadı..
ne far sadece denedik *sarhoskiz

smiley-sport036.gif  

#44 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 11.05.2008 - 10:17

yasaklansın, bırakamasını beceremiyoz bu meredi baari bilvesile azaltmış oluruz. ramazan ayından tecrübeliyim. sahurdan iftara kadar hiç aramadığımı farkettim. ama iftarla birlikte sanki intikam almam gerekircesine saldırıyordum. yorumum o ki; içme zamanlarımız bu kanunla terbiye edilebilir. *lol
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#45 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 posts

Posted 11.05.2008 - 16:34

niye bu kadar celallendiniz. bu yasagi avrupanin bir cok ulkesi 1 senedir uyguluyorlar. herkes memnun. turkiyenin yeni icat ettigi bi kanun degil.

ian ve peny gibiler muhalefette istedigi kadar onderlik yapsinlar. sizin gibileri burda cok gorduk. zamanla alisirsiniz. restoranta yemekten sonra canin sigara cekebilir cik disari istedigin kadar ic. beni rahatsiz etmeye ne hakkin var. sagligimi senin zevku sefan icin riske atamam.

yasaga uymayanlara ilk once bir uyari geliyo. adam anlamadi bu sefer para cezasi. anlasildi adamin yola gelecegi yok sonunda is yerine muhur vuruluyor. yani durum bu kadar vahim.

olay bu. hadi dagilin bakim...
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Posted Image

#46 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8,516 posts
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Posted 11.05.2008 - 17:16

Forumda 19 Mayıstan itibaren aşağıdaki örnekte olduğu gibi sigarayı özendirici resimler eklemeyi yasaklamayı, yasağa uymayanları cezalandırmayı öneriyorum.

Diyosun..

Posted Image

*kick
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#47 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 11.05.2008 - 19:06

19 Mayıstan sonra koyda yafrım banlıyormuyum gör *kick bide *zong

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#48 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 posts

Posted 12.05.2008 - 00:58

sonuna kadar seni destekliyom. gozumu kirpmadan bir yerim titremeden sikayet edecem.
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

Posted Image

#49 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 12.05.2008 - 08:15

ian ve peny gibiler muhalefette istedigi kadar onderlik yapsinlar. sizin gibileri burda cok gorduk. zamanla alisirsiniz. restoranta yemekten sonra canin sigara cekebilir cik disari istedigin kadar ic. beni rahatsiz etmeye ne hakkin var. sagligimi senin zevku sefan icin riske atamam.

arkadaşım sen iyi misin ? 12.5 milyar, milli iradeni mi kaybettirdi bünyenin. ?

gün boyu bin tane insanla müşteri ile uğraşırken,bir beş dakika keyfim için yaktıgım sigara ne kimseyi kanser eder ne de batar.bi kere bunun aksine inanmıorum , iddia edenin de abarttığını düşünüorum. her neyse ,neticede sigara gibi salak kanunlarla kafa yoracaklarına daha buyuk sorunlar var diorum.kime diorum , ööyyy ? :) ve bunlar için gerekli kıpırdama yok diorum. sen bi beş dakika içilen sıgaranın dumanından sağlığım olumsuz etkilenicek die endişe ederken, okul önlerinde her gün binlerce cocuğa extacy,uyusturucu vb kakalanıor,bu cocukların anneleri aileleri her gun endise edior. üstelik senin panik yabtığın mevzudan daha ciddi bi mevzu ? ve bunlar direkt öldürücü madde oldugu için, öle beş dakikalık sigara dumanının carpmasına benzemior,anlıor musun hassas insan seni. :icecream:

kaldı ki ; ülke de ciddi bi kesimin sigara bagımlısı oldugu belliyken, böyle bı uygulama geliorsa, devlet babanın paraya ihtiyacı vardır die düşünürüm ben,sen de dene?? neden bilior musun ? ülkeyi senin gibi 12 bin liralık işçiler sarmadığı için.titre ve kendine gel , saçma salak bi uygulamanın fedailiğini yabmayın allahaskına.orda burda cart sigara içtiğiniz die para olayı varsa, birilerinin de bu paraya ıhtıyacı vardır demektir!! kimse sizin sağlığınızı sizden fazla düşünmez, önemsemeyin o kadar kendinizi

Edited by epru', 12.05.2008 - 08:41.

#50 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 12.05.2008 - 09:03

Bizim burdakiler de yasa çıktı diye artık içmeyeceksiniz falan dediler.. Ama öyle de bi içecem ki.. Hem sigara içmek için bina dışına çıkmam gerekiyomuş..Bi mantıklı olsanıza ya.. Normalde 5 dk süren sigara molam, bina dışına çıkmamla 10 dk.yı bulacak.. E bu da zaman ve iş kaybı demek :icecream: Bu patronlar nasıl patron oluyolar hiç anlamıyorum :)
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#51 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3,435 posts

Posted 12.05.2008 - 09:17

ah ian'im aman ian'im,dertlere derman ian'im,dudu dillim,komançerom.umarim bosuna dememissindir.görmeyen gözler açilsin lütfen.

sigarayi özendiren olduk la,milleti zehirleyen olduk la.kurtlar vadisi pussycatdolls da sigarayi özendiriyo arkadas.adam kahvede bikere yakiyo bidaha hiç sönmüyo o sigara,ilkinin alevinden bi paketi pitiriyo.kahvede bikere kavga cikmamistir daha sigara yüzünden.

he mevzu zehirlemekse,aha o diziler de zehirliyo,yalan mi?degil tabi.sanki köklü bi temizlik olayina girmisiz gibi kanmayin yeav bunlara.

dölürtmeyin beni gayri,içerde içicem,çevreyi kirletmicem.
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#52 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 12.05.2008 - 11:39

İaN diil artık epru' *zong cebren ve hile ile artık böle *gla

konsept: sigara içen de ölüor , içmeyen de ölüor *zong

#53 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3,435 posts

Posted 12.05.2008 - 11:41

höyt. *zong yeni farkina varmak,ne yapacagini bilememek,kulaklarindan duman çikarmak..
git dumanini sokakta cikar lan.
konsept: bilmiyorum abi,ekmeksiz duruk sigarasiz durumuk.
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#54 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5,617 posts
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Posted 12.05.2008 - 12:33

içmeyin huleyn

#55 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 12.05.2008 - 12:38

nedenn
Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#56 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 posts

Posted 12.05.2008 - 19:59

arkadaşım sen iyi misin ? 12.5 milyar, milli iradeni mi kaybettirdi bünyenin. ?

gün boyu bin tane insanla müşteri ile uğraşırken,bir beş dakika keyfim için yaktıgım sigara ne kimseyi kanser eder ne de batar.bi kere bunun aksine inanmıorum , iddia edenin de abarttığını düşünüorum. her neyse ,neticede sigara gibi salak kanunlarla kafa yoracaklarına daha buyuk sorunlar var diorum.kime diorum , ööyyy ? *öberah ve bunlar için gerekli kıpırdama yok diorum. sen bi beş dakika içilen sıgaranın dumanından sağlığım olumsuz etkilenicek die endişe ederken, okul önlerinde her gün binlerce cocuğa extacy,uyusturucu vb kakalanıor,bu cocukların anneleri aileleri her gun endise edior. üstelik senin panik yabtığın mevzudan daha ciddi bi mevzu ? ve bunlar direkt öldürücü madde oldugu için, öle beş dakikalık sigara dumanının carpmasına benzemior,anlıor musun hassas insan seni. *öberah

kaldı ki ; ülke de ciddi bi kesimin sigara bagımlısı oldugu belliyken, böyle bı uygulama geliorsa, devlet babanın paraya ihtiyacı vardır die düşünürüm ben,sen de dene?? neden bilior musun ? ülkeyi senin gibi 12 bin liralık işçiler sarmadığı için.titre ve kendine gel , saçma salak bi uygulamanın fedailiğini yabmayın allahaskına.orda burda cart sigara içtiğiniz die para olayı varsa, birilerinin de bu paraya ıhtıyacı vardır demektir!! kimse sizin sağlığınızı sizden fazla düşünmez, önemsemeyin o kadar kendinizi

hamd olsun cok iyiyim. sordugun icin saol. sen nasilsin.

12 bin ytl lafi SIKTI artik. bu sacmaliga son verseniz cok iyi olacak. ikide bir basima kakmayin. hem konumuzla ne alakasi var.

gun boyu bi suru insanla ugrasiyorsun ne yapalim yani. isin bu tabiki ilgilenecen. karsiliginda para aliyorsun. alalalaal. senin onun baskasinin sigara dumani icmiyenleri hem rahatsiz hemde hasta ediyor. bunu bilim adamlari coktan ispatlamislar. sen farkinda deilsen be na yapim. biraz arastirsan sen de anliyacan ama isine gelmiyor.

extacy,uyusturucu vb. zaten yasak. bunu bilmemen cok uzucu. aslinda biliyorsunda bilmiyormus gibi yapiyorsun.

evet ben hassas bir insanim. ayni zamanda duygusal birsiyim. sagligima dikkat ederim. maasimin bi kismini.... neyse ya yanlis anlisilmasin diye detaylara girmiyim.

ne kadar acimasiz birisin farkindamisin. benim aldigim maasin sigara icme yasagiyla ne alakasi var. senin sacma dedgin uygulama belkide hayat kurtaracak. kim bilir ilerde senin cocuklarinin faydalanabilecegi bir uygulama icin bu kadar sert olma diye dusunuyorum. hadi turkiyede bu uygulama sirf devlete para gelsin diye yapiliyor diyelim. bunu anladik. 1 senedir avrupa da bu yasak devam ediyor. herkes memnun. inanmazsan arastir. yoksa bunlardami para icin yapiyor.

hem sagligimi dusunecem hemde kendimi onemsemiyecem. tamam olur. ama sigara yasagina sonuna kadar destek....zamanla sende anliyacaksin. :icecream:
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Posted Image

#57 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 12.05.2008 - 20:28

YASAK!!!Geliyor...Pek yakında!İstesekte istemesekte,kaldı ki soranda yok ...Yasaklayalımmı yasaklamıyalımmı diye...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#58 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 12.05.2008 - 21:08

hamd olsun cok iyiyim. sordugun icin saol. sen nasilsin.

12 bin ytl lafi SIKTI artik. bu sacmaliga son verseniz cok iyi olacak. ikide bir basima kakmayin. hem konumuzla ne alakasi var.

gun boyu bi suru insanla ugrasiyorsun ne yapalim yani. isin bu tabiki ilgilenecen. karsiliginda para aliyorsun. alalalaal. senin onun baskasinin sigara dumani icmiyenleri hem rahatsiz hemde hasta ediyor. bunu bilim adamlari coktan ispatlamislar. sen farkinda deilsen be na yapim. biraz arastirsan sen de anliyacan ama isine gelmiyor.

extacy,uyusturucu vb. zaten yasak. bunu bilmemen cok uzucu. aslinda biliyorsunda bilmiyormus gibi yapiyorsun.

evet ben hassas bir insanim. ayni zamanda duygusal birsiyim. sagligima dikkat ederim. maasimin bi kismini.... neyse ya yanlis anlisilmasin diye detaylara girmiyim.

ne kadar acimasiz birisin farkindamisin. benim aldigim maasin sigara icme yasagiyla ne alakasi var. senin sacma dedgin uygulama belkide hayat kurtaracak. kim bilir ilerde senin cocuklarinin faydalanabilecegi bir uygulama icin bu kadar sert olma diye dusunuyorum. hadi turkiyede bu uygulama sirf devlete para gelsin diye yapiliyor diyelim. bunu anladik. 1 senedir avrupa da bu yasak devam ediyor. herkes memnun. inanmazsan arastir. yoksa bunlardami para icin yapiyor.

hem sagligimi dusunecem hemde kendimi onemsemiyecem. tamam olur. ama sigara yasagina sonuna kadar destek....zamanla sende anliyacaksin. :icecream:

*öberah komedi.

extacy yasak dimi ? yasak yani? bildiğin yasak yani he ? *lol

okul önlerinde çarşı da pazarda , parklarda her gün çiğnenen ve bu çiğneme sindirme işlemine göz yumulan bi yasak dimi?

yani şimdi bizim devletimizin hökümetimizin bunun için yasak demekden baska yabacak bişiyi yok dimi?

ha bi de ben bilmiorum dimi ? alla cesanı seni, hınzır şey *öberah

Edited by epru', 12.05.2008 - 21:09.

#59 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3,232 posts
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Posted 12.05.2008 - 21:55

heyyyt beaaa sigara sorununu çözersek ekonomide dünyanın ilk üç ülkesinden biriyiz, daha hızlı sanayileşecez, daha demokratik olcazzz *öberah

Posted Image
19 maayıs olmadan ekelyeyimde ceza yemeyeyim *gla

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#60 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 12.05.2008 - 22:04