İçerik değiştir

Kürt kardeşim; sana Türk ufku bana Kürt bakışı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 65 yanıt verildi

#41 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 01:15

Türk'ün ırkçısının olmadığına eminim de , birilerinin ırkçısının olmadığa tam emin değilim .

Bugüne kadar Türk olan kime ırkçılık yapıp , renginden , soyundan ötürü ''defol git buradan'' demiş ?

#42 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 01:21

Kabahat dememekte idi belki de..

#43 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 01:29

Senin dediğinde olmaz işte . Türk'ün merhameti buna izin vermez .

Neyse ...

Atatürk'ün dediği gibi ; ''Türkiye Türklerindir'' , gerisi başkalarının avuntusudur .

Not : Kriterimiz sadece ve sadece , Türklüğün ispatına dair bilimsel bir delil olmamasına rağmen ''Ben Türk'üm'' demek ya da Mehmet Aurelio gibi Türklüğe hizmet etmektir . :icecream:

#44 Tzatziki

Tzatziki

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 45 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 01:57

ya da Mehmet Aurelio gibi Türklüğe hizmet etmektir . *gla

:icecream:

Allah da seni güldürsün ...

#45 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 02:02

Arkadaşım sen beni zaten güldürüyorsun be . :icecream: Hoş geldin sefalar getirdin . *gla

#46 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 11:39

Türk'ün ırkçısının olmadığına eminim de , birilerinin ırkçısının olmadığa tam emin değilim .

Bugüne kadar Türk olan kime ırkçılık yapıp , renginden , soyundan ötürü ''defol git buradan'' demiş ?

Dememiş mi?
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#47 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 14:34

Kaşınmayana dememiş.Bölüçülük yapana, arkadan vuranada haddini bildirmiş.Bildirmeyede devam edecek...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#48 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 15:22

peki ozaman bölücülük yapan Türklere'de milliyetciliğinizi gösteriniz..son zamanlarda yaşanan ayrımcılığın farkındasınızdır buda kısmen bölücülüktür..buyrun...

Bu mesaj lasrocas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.03.2008 - 15:23

#49 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 15:34

Bölüçülüğü yapan öz kardeşim olsa onada git derim...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#50 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 21:13

peki ozaman bölücülük yapan Türklere'de milliyetciliğinizi gösteriniz..son zamanlarda yaşanan ayrımcılığın farkındasınızdır buda kısmen bölücülüktür..buyrun...

Bölücülük yapan Türkler değil mi ? :laughcont: Allah hayırlısıyla ıslah eylesin . *lol

#51 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2008 - 13:35

cok zeki birine benziyorsun.

bos laflarla bir yerlere varamayiz. senin bu konuda cozumun ne. devlet neyi nasil yapmaliki bu beladan kurtulabilelim.

hadi kolay gele.
:aww:
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Gönderilen Resim

#52 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2008 - 13:40

yazarın yazdıklarıyla kısmen mümkün olabileceğine inanıyorum...

buarada cuci kelimelerini özenle seçmeni tavsiye ediyorum..ben zeki olduğumu ima etmiyorum..herkezin kendine düsüncesi var ..bunu belirtirken kişilere veya kişiye indirgeme...

#53 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 Mesaj

Gönderim zamanı 12.03.2008 - 17:16

pssst kiizzzz cekil aradan yazdiklarim sana degildi. aaaa sana yakistiramadim bunu. sormadan sorusturmadan boyle seyler yapmazdin. ne oldu sana. hadi bu seferlik af geciyom....

sevgili lasrocas. beni cok yanlis anladin.

1. yazdiklarimin senin actigin konuyla uzaktan yakindan bir ilgisi yok. bunu fark edememen beni uzdu.

2. ben burda hic kimseye ne kirici bir sey yazdim ne de yazan arkadaslari
destekledim. yanildigimi dusunen biri varsa ciksin soylesin.

3. yazdigim seyler size neden bu kadar ters geliyor. sizi tanimiyorum. sizi hic gormedim. bu yuzden kisiliginiz hakkinda nasil bir yorum yapabilirimki. simdiye kadar size yonelik hakaret icerikli bir yazima rastladinizmi.

4. yazdigim seyleri belligerant arkadasim umarim senin gibi anlamaz. birine cok zekisin demekle hakaret ettigimi zannetmiyorum.

bu kadar alingan olmak iyi degildir.

allah gonlune gore versin insallah....
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Gönderilen Resim

#54 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2008 - 00:24

yazarın yazdıklarıyla kısmen mümkün olabileceğine inanıyorum...

Ben de Attalia ağabeyin dediği gibi , Kürt bakışının sonunun kürdistan saçmalığına gideceğini düşünüyorum .

Neyse ...

Sanırım Sayın Başbakan , kendisinin Kürt , benim ise Türk sorunu olarak adlandırdığım sorun için bir çözüm paketi hazırlıyormuş . Güney ve Doğu Anadolu Bölgesine 5 milyar dolarlık bir yatırım yapılması ile beraber , işsiz yöre halkın için istihdam alanı sağlanacağı düşünülüyormuş . Hayırlısı olsun diyelim .

Sanırım çözüm pakedinin içerisinde bir de , Kürtçe yayın yapan bir kanal kurulması da varmış . Böyle bir kanal kurulacaksa eğer , bu kanalın yayın yapacağı dil sadece Kürtçe olmamalı . Bildiğim kadarı ile Kürtçe de kendi arasında lehçelere ayrılıyor . Zazaca , Soranice , Goranice gibi ... Ve yine bildiğim kadarı ile bu sebepten farklı bölgelerde yaşayıp , konuşurken birbirlerini anlamayan Kürtler de var . Devletimiz bunu sözde Kürt sorununun çözümü için kullanmalıdır . Şöyle : Bu kanalda farklı lehçelerde de yayın yapılmalı ve Kürtçe tekleştirilmemelidir . Çünkü bölücü terör örgütü pkk'nın da istediği budur . Kürtçenin tekleştirilmesi ve ayrı ayrı lehçelere sahip olan bu dilin bütünlük kazanıp , yok olmamasıdır . Zaten muhtemelen böyle bir durum sonrası farklı taleplerde gelecektir . Bunun önüne geçmek için kısa sürede her alanda bölücülük yapmamız gerekir diye düşünüyorum . Yoksa bu iş uzadıkça uzar , birilerinin en sonunda tepesi atar ve sonunda kan gövdeyi götürür .

Bu arada Türk'e bölücü diyen siz de yalancı çıkmamış olursunuz . :)

#55 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 13.03.2008 - 23:42

"Biji Apo!" - "Yaşasın Apo!"

Güneydoğu’da, hatta Batı kentlerinde “Biji Apo!” - “Yaşasın Apo!” nidaları -gittikçe artan tonlarda- yükseliyor. Ve 30.000 insanımızın katili T.C. devletinin düşmanı, PKK eşkıya başı Abdullah Öcalan -nam-ı diğer Apo- İmralı adasında sözde tecritte, ama hakikatte çoğu vatandaşlarımızın, şehit ailelerinin nail olamayacakları sıhhi ihtimam altında yaşamakta ve eceli gelene kadar da, yaşayacak...

Apo, Radikal yazarı Perihan Mağden hanıma göre, zorunlu “yalnızlıktan” dolayı ve muhtemelen cinayetlerinin vicdan(!) azabından ileri gelen had “Hipokondriya” (hatalık hastalığı ) ile mustarip! Zehirleneceğini evham ediyor. Avukatları, bu “evhamı” , AİHM’ye intikal ettirmişler, Mahkeme zehirleme olmadığına hüküm vermiş... Kürt haklarının savunucusu “Dişi, sözde aydın” Perihan Mağden bile, zehirlendiğine ihtimal vermiyor... Hatta bunu yazdığı için, kendi deyimiyle “Kürtlerin gözlerinden, apar topar düşmüş”. Önce sormak lâzım; “Kürtlerin gözlerine neden girmiş ki?” Sebep gayet basit: PKK’yı, terörü ve Apo’yu hiç telin etmediği, şehitlere yanmadığı ve ama hep “Kürt Haklarına” sahip çıktığı için... Şimdi, gene “Kürtçülerin” gözlerine girebilir. Son yazısında, Apo’nun İmralı’da içinde bulunduğu ağır şartları ve müebbet hapis cezasını, ilke olarak, “İnsan haklarına” aykırı bulduğu ve “barışçı çözüm” için, Apo’nun af edilmesini istiyor. Yani, kısacası “Barış katili, ’Barış için’” affedilecek! “Ölüm cezası” önce, AB dayatmaları ve “sözde aydın” baskılarıyla, kaldırıldı ve böylelikle, terör ve adî suçlarda en önemli “caydırıcılık” unsuru da ortadan kalkmış oldu... Ve şimdi sıra “müebbet hapis cezasının” da kaldırılmasında. Stalin’in, “Bize hizmet eden budalalar” dediği liberaller, canilere sahip çıkarlar, mağdurlarına aldırış etmezler. Bugün de maksatları Apo’nun şu veya bu şekilde salıverilmesi... Katlettiği binlerce insanı ve geride bıraktıklarının acılarını unutturarak!

Apo affedilir!

İçlerini artık ferah tutsunlar. Apo, hem yaşayacak, hem de sonunda salıverilecek!

Bakın; Kürtçülerin ve aydınların, “Kürt Sorununu” çözmek için ileri sürdükleri, “Barış şartlarının” başında genel af yani Apo’ya af var! Bir gün bakacağız ki, Apo çıkmış, PKK’nın Meclis’teki partisinin, DTP’nin başına geçmiş...
Apo yakalanmadan ve İmralı’ya tıkılmadan önce, “T.C. yıkılmalı” diyordu. İmralı’da, “Kürt-Türk Devletinden” söz etmeye başladı... Yani, küçük harflerle “türk, büyük harflerle KÜRT” , sözde ortak bir devletten!
“Af” onun cinayetlerine yakışmayan bir kelime. Apo’yu, Allah bile bağışlamaz! Fakat “salıverilince”, Parlamentoya da girer ve hatta Mandela gibi, bu “ortak” devletin de başına geçer! “Olamaz” demeyin, bütün olmazlar ABD’nin, AB’nin önerileri ve “aydınlarımızın” destekleriyle olmakta... Onlar da bu “ense” , bizde de bu kadar gaflet ve ihanet oldukça, olur ve hatta T.C. rejimi bile değiştirilir!

Muammanın parçaları

Apo muammasının parçaları, şimdi yerlerine oturuyor! İlk “muamma” : Apo, 1999’da Yunanlıların yardımıyla gittiği Kenya’da, Amerikan ajanları tarafından yakalandıktan sonra, ABD onu neden Türkiye’ye teslim etti ve idam edilmemesi şartını koştu? İkinci “muamma” : O zamanın CHP-MHP Koalisyonu, Amerika’nın bu şartını, görünüşe göre, sorgusuz sualsiz kabul etti. Ve bütün teamüle rağmen Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin, Yargıtay tarafından da onaylanan hükmünü “rafa kaldırdı” ! “Görünüşe göre” diyorum, çünkü hiçbir egemen hükümet, böyle bir dayatmayı kabul edemezdi. Öyleyse başka bir sebep olmalı... Bu gerekçeyi, kaldırma kararına ortak olan, zamanın Başbakan Yardımcısı Sayın Devlet Bahçeli bugün, Apo konusu gündeme gelince, açıklamalıdır!

Asıl “muamma”: Kürtlerin hamisi ABD, Apo’yu Türkiye’ye iyiliğimiz için teslim etmedi. İdam edilmemesi şartını koşmasının sebebi de, herhalde insani duygular ve “ilke” değildi. Amerika’da teröristler ve adi suçlular cayır cayır yakılıyor. Oklahoma’da 1996 Nisan’ında 1000 küsur insanın ölümüne sebep olan bombalı katliam yapan terörist Timothy McVeigh elektrikli sandalyede idam edildi... İdam hükmünü veren Yargıç: “Kamu vicdanı bunu gerektirdi” demişti... Bizde “kamu vicdanı yok mu?” Öyleyse ABD, Apo’yu neden idam ettirmedi?

Dedim ya, Kürt konusundaki son gelişmelerle taşlar, yerlerine oturuyor. Anlaşılıyor ki Washington, Irak Devleti yakında muhakkak parçalandıktan sonra, himayesi altında kurulacak Büyük Kürdistan Devletinde, “Talabani-Barzani” denkleminde ve “barışçı çözümde Apo faktörünü” , “ihtiyaç halinde kullanılacak ilaç” gibi rafta tutmak istiyor! Amerikalı da oyun çok!

Altemur KILIÇ

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#56 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2008 - 23:56

Aytemur Kılıç güzel yazmış . Yazmasına yazmışta , Devlet Bey konusunda biraz saçmalamış . Aytemur Bey'in Kanun ve Yasa değişikliklerinin TBMM'de yapıldığından haberi yok sanırım . Milliyetçilik adına , Türk Milliyetçiliği fikrinin tek siyasi organizasyonu olan MHP'nin lideri hakkında , MHP düşmanlarının dahi üretemediği senaryoları üretmek , sadece bu biçarelere mahsus bir davranıştır . Ama yine de kendisini tebrik ediyorum . Devlet Bey'e böyle bir konuda bile muhalefet yapma saygısızlığını gösterebilmiş.

Tamam Aytemur Bey ... Adaylığınızı koyun , sizi destekleyeceğim .

Fakat size kötü bir haberim var :

Sizi benden başka kimse desteklemez ve sonuçta alacağınız bir adet citizen marka kol saati olur .

Güle güle kullanın .

#57 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 27.11.2008 - 21:07

Bir cözümü olan varsa buyursun iletsin??

ne yapalım saddam gibi bir halepcede biz mi yapalım?

batıdan bakınca doğu aydınlık görünür,birde doğudan bakmak lazım doğuya öyle ya.

#58 JaKnee

JaKnee

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 6 Mesaj

Gönderim zamanı 27.11.2008 - 21:43

kuzeyden de bakmak lazım, uzaydan da

#59 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 27.11.2008 - 23:39

oda olur bi bak bakalım bişi görebilcenmi viraneden başka?

#60 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2008 - 05:52

İkinci “muamma” : O zamanın CHP-MHP Koalisyonu, Amerika’nın bu şartını, görünüşe göre, sorgusuz sualsiz kabul etti. Ve bütün teamüle rağmen Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin, Yargıtay tarafından da onaylanan hükmünü “rafa kaldırdı” ! “Görünüşe göre” diyorum, çünkü hiçbir egemen hükümet, böyle bir dayatmayı kabul edemezdi. Öyleyse başka bir sebep olmalı... Bu gerekçeyi, kaldırma kararına ortak olan, zamanın Başbakan Yardımcısı Sayın Devlet Bahçeli bugün, Apo konusu gündeme gelince, açıklamalıdır!

Aytemur birilerinden aldığı ölçülerle emirdökümler yapacağına biraz araştırmacı olsun.Apo'nun idamı hususunda Atasagun'un ve bilcümle önde gelen MİT yetkililerinin kaç defa Devlet Bahçeli'nin kapısını aşındırıp yalvardıklarını abilerine soruversin.Yiğidi öldür hakkını yeme; Bahçeli kesin ve tehditkar konuşmuş "iktidardan çekiliriz" demişti.Fakat devlet kurumları ittifakla ikna etmişlerdi ve Bahçeli'nin önüne bunu kendi milli menfeatlerimiz için yaptığımızı kanıtlayan bir çok plan ve belge sunulmuştu...
Konumuza gelirsek Türkiye'de hiçbir iktidar milli siyaset belgesinde çizilen ana hatların dışına çıkamaz.Bu belge de öyle her gelenin müstakil müdahalesine düçar kalacak bir belge değil;ordunun bile...Türkiye basit güçsüz bir ülke değil.Öyle bölmek kolay olsaydı çoktan bölünürdü.Türkiye'de en fazla yapılacak olan,devletin isim değiştirmesi olur ama o zaman ortadoğuda haritalarda değişir.Türkiye'de kürdistanı ancak Türkler kurabilir!!!Bu bir gerçek...Kuzey Irak'ta bile federal bir kürdistan'ın kurulması Türkiye istemesse hayal;bu sözler barzani'ye ait.Ayrıca pkk hususunda cia yi haklı olarak suçlayanlara biraz da dönüp alman gizli servisine bakmalarını tavsiye ederim...cia melek kalır onların Türkiye'de çevirdikleri dolapların ve kürdistan hakkındaki özverilerinin yanında...
Yazarın bahsettiği açılımı yapmak ayağımıza kurşun sıkmaktır.Kendi gücümüzü kendi ülkemizde hiçe saymaktır,devletçilikten taviz değil,devletten parça vermektir.Bu sorun maske değiştirerek sürmeye devam edecek,kesin ve acil çözüm şu;rotası ortadoğu olan askeri bir operasyonun önündeki tek engel makro-ekonomik verilerdir.Borsa taban yaptığı ve çöktüğü an bu sorun ortadan kalkar ve biz Irak'ın kuzeyine gireriz.Kimse de bizle savaşamaz;kıbrıs çıkarmasını yapmak için senelerce çıkarma gemisi üretmeye çalıştık,ürettik ve kıbrıs'a girdik ne oldu.Silah ambargosu!Fena mı oldu bu vesileyle milli silah sanayimiz oldu *böö Sonra abd nereye türkiye'de kürdistan kurmaya çalışıyor.bu adamlar ırağa bizimle girmeye çalışıyorlardı :mad1: Bi de bölgede dostumuz(!) İsrail var.Arapların arasında kalmış zavallım,satılık liderlerle nereye kadar diyor.Bölgedeki tek politikası arap olmayan bölge devletleriyle ittifak halinde olmak.Şu an büyük israil devletinin hayalini bırakın,varoalanı nasıl elde tutacağızın derdindeler.olmert daha yeni eski sınırlara dönmekten bahsediyor ve bölgedeki tek dayanaklarının Türkler olduğunu söylüyordu...
bir diğer faktör abd de ekonomik sistemin tabanının yerinden oynaması ve bazı önemli uzmanlara göre önlem alınmazsa abd nin bölünebileceği görüşü ve öngörülen süper güç çin'in artık durdulamayacağı...Avrupa zaten siyasi ve ekonomik buhranda ki senelerdir bunun olacağını kendileri söylüyordu ne var ki önlemler yeterli olmadı.Rusya zaten kendini toparladı.Bu ortamda Türkiye üzerinde batı devlet kurmaya kalkacak,sevsinler...ABD ekonomik kriz çin tehditi diyordum ya işte daha yeni dünyanın ticaret merkezlerinden Mumbai'de 11 eylülü anımsatan bombalar patladı,üstlenen el-kaideye bağlı bir grup...BOP Abd için 2.seviyede artık...acil seviyedeki plan büyük uzakdoğu projesi.hatta kimilerine göre bop bile bunun bir parçasıydı.şu varki bu tehditin batı tarafından algılanması o kadar güçlü ki Türkiye BOP u BOP a çevirebilir,ABD li bazı uzmanlara göre.Yani Büyük Ortadoğu Projesi ni Büyük Osmanlı Projesine...