İçerik değiştir

Kürt kardeşim; sana Türk ufku bana Kürt bakışı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 65 yanıt verildi

#21 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:04

SÜLEYMANNAME

Sen gül diyarının yapma gülüsün!..
Aynı yapmacıkla Çoban Sülü'sün!...
Yoktur izlediğin bir dava yolu;
Bir bu yan, bir şu yan, büküntülüsün!...
Türk'e zıt sermaye merkezlerinden,
Bu zikzaklı yolda hep, güdülüsün.
Milli yekparelik gelmez işine;
Bu yüzden parçalı, bölüntülüsün!
Ve devlete Mason biraderlerin
Tam da maslahata denk ödülüsün!
Ne sırdır sende bedava oluş,
Problemler içinde en müşkülüsün!
Fikir dağlar boyu kocaman kitap,
Sen de o kitabın bir virgülüsün!
Böyleyken ustasın gözbağcılıkta,
Cüceler sirkinin baş herkülüsün!
Göz yaşı ve çığlık vatanında sen,
Hüzün bahçesinin şen bülbülüsün!
Büzülmüş susarken mahzun hakikat,
Davuldan ziyade gümbürtülüsün!
Teokratik rejim olmaz deyip de,
Peşinden Müslüman görüntülüsün!
Kolera, vergiler, zamlar, enflasyon,
Bir felaketsin ki, binbir türlüsün!
Gelirsiz giderli bütçelerinle,
Her yıl, milyar milyar köpürtülüsün!
Okka okka vicdan satın alırsın;
Topuzu altından oy baskülüsün!
Bir gökdelen sanır seni gören göz,
Bilmez ki, temelden çöküntülüsün!
Büyük kongre, dikiş tutturduğun yer,
Meclise gelince söküntülüsün!
Bağlısın hak bilmez yeminlilere,
Hakkı bilenlerden çözüntülüsün!
Üçbuçuk mebusa kaldı diye fark,
Kim bilir ne kadar üzüntülüsün!
Millet gökten adam dilensin dursun,
Ümit fakirinin boş keşkülüsün!
Kuzum senin neren Anadolludur?
Türk'e Amerikan püskürtülüsün!
Farkın şu ki, eski başbakanlardan,

Necip Fazıl KISAKÜREK

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#22 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:06

Doğru söylüyorsun hocam . Türk'ün aklı bir tarafına kaçmış . Türk'ün aklı olsaydı böyle mi olurdu ?

Ne zaman ve neye hayır dedi ki Türk ? Allah Türk'e herşeyi vermiş , merhameti daha çok vermiş .

Bu ülkede her bok olacaksın , sadece Türk olmayacaksın .

#23 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:10

Yok , ben çok memnunum Türk olmaktan.
Allah'a şükür , ya Alman, Fransız, İngiliz olsaydım.
Allah korusun. :blink:

Değişiklikler Kaydedildi...

#24 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:14

Sen geç dalganı ...

#25 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:15

Yukarıda yazdıklarımla dalga geçtiğimi nereden anladın ? :)

#26 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:18

Hala daha dalga geçiyorsun .

Kürdü savunacağına , gerçekten ezilen Türk'ü savun . Kürt yapınca hak olur , Türk yapınca ayrımcılık olur .

Yemin ediyorum lanet olsun böyle ülkeye .

Bu mesaj Belligerant tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.03.2008 - 23:19

#27 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:23

Kürt sana düşman değil ki ?
O sana düşman olan Kürtten bahsetmiyorum.
Hatta yine hep senin yanındaymış gibi görünen Türktende bahsetmiyorum.
Ben Kürt olupta ülkesinin gelişmesini , vatan uğrunda canını verebilecek Kürtten bahsediyorum.
Sen beş para etmez pkkyı destekleyen Kürtlerle , ülkesinin geleceğinin iyi olmasını isteyen Kürtleri bir kefeye sokuyorsan o senin ..... ( bulamadım buraya bir laf. kötü laf değil, sadece bulamadım uygun bir laf. ) Bunları birbirinden ayırıp Kürt düşmanlığına son vermelisin. Üzgünüm ama senin gibi düşünenler yüzünden zaten bu ülkede Türk - Kürt kardeşliğine zarar geliyor.

#28 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:27

Tabii canım kesinlikle öyledir . Benim gibilerin vuracaksın kafasını , sorun morun kalmayacak .

İşte bunun için lanet olsun diyorum . Ülkenin anası ağladı , üniter yapısının içine edildi , insanlar birileri alınmasın diye ''Türk'üm'' diyemez hale geldi , suçlu yine Türk oldu .

#29 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:29

Lafı nerenden anlıyorsun Belligerant.

#30 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2008 - 23:30

İşte aynen böyle . Senin düşündüklerini , Türkiyeliler de düşünüyor .

Bak şimdi az sonra admin gelecek , ayrımcılık olmasın diye konuyu kapatacak . İşte biz bunu sosyal hayatta da yaşıyoruz .

- Sus ayrımcılık yapma !

- Sus bölücülük yapma !

- Sus kardeşi kardeşe düşürme !

Ve ben susarken , birileri etnik ırkçılığın doruklarına çıkıyor .

Çıkabildikleri kadar çıksınlar . Sonuçta elbet birgün uçurumdan aşağı yuvarlanacaklar .

Edit: Esir Türkler artık özgür . Admin konuyu inceledi ve herhangi bir yaptırım uygulamadan konudan ayrıldı .

Bütün sözlerimi geri alıyorum .

Yaşasın özgürlük !

Bu mesaj Belligerant tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.03.2008 - 23:47

#31 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 12:19

Malazgirt Savaşı'nda 20 bin Kürt atlısının savaşın kazanılmasında, Yavuz Sultan Selim döneminde Kürt savaşçıların Ortadoğu ve Afrika'daki fetihlerde önemli rol oynadığını,

Sultan Abdülhamid, kendi adını vererek kurduğu 'Hamidiye Alayları' ile Kürtleri bölgede önemli bir askeri güç haline getirdigini. Hamidiye Alayları özellikle Ermeni çetelerine karşı başarılar sağladıgını , 1. Dünya Savaşı yıllarında ise (adları 'Aşiret Alayları' olmuştu) Rus işgaline karşı direndiklerini. daha sonra Hamidiye Alayları'ndan kalan Kürt milisler önce Müdafaa-i Hukuku Milliye cemiyetlerine sonra düzenli orduya katıldılarını. Urfa ve Maraş'ın düşman işgalinden kurtarılmasında çok önemli roller üstlendilerini. İsmet Paşa'nın ifadesiyle, "Milli Mücadele devamınca canla başla gayret gösterdiklerini"

Sarıkamış'taki Üçüncü Ordu'da, Çanakkale'de ve diğer cephelerde şehit düştüklerini Merkezi Elazığ'daki 11. Fırka (Tümen) ve merkezi Musul'da bulunan 12. Fırka Kürtlerden müteşekkildi olduğunu unutmamak gerekir..

......Bu sebeple ben Kürtleri de bir öz kardeş olarak ağuşumuza (bağrımıza) katıp tekmil milleti bir nokta etrafında birleştirmek ve bunu dünyaya Müdafaa-i Hukuku Milliye cemiyetleri vasıtasıyla göstermek karar ve azmindeyim." Mkemal.Atatürk

burada genel kurmayın açıkladğı şehirlere göre sehitlerden haberim vardı.ama şunuda unutmamak lazım asla kesin bir sonuç çıkaramaza çıkamaz çünkü şehit olupta hala yattıkları yerleri belli olmayan binlerce şehit var..üstelik o dönemlerde kürtler dağlarda yaşıyordu yani dağ köylerinde üstelik belirtilen şehirlerde van bitlis muş vs türkler daha yoğun yaşıyordu..bildğimdi kadarıyla o dönemde 30 bin kürt sehirlerde yaşamaktaydı..yada bilinen nüfus bu idi...

şimdi muhtemelen sen kürt isyanlarından bahsetceksin şeyh sait vs.ama çerkez ethem de var bir kişi yada buna bağlı olan kişiler yüzünden çerkezler savasmadi çerkezlerde kalleşmi diyeceğiz ...

sen diyorsun ki kardeşliklerini göstersinler peki sen kardeşliğini gösterdinimi...

anladığım kadarıyla belli bir siyasi düsüncen var yada şöyle diyelim sanırım sağcısın..ama bilmeni isterim ki benim okulumun reisi bir kürttü mardinliydi..ama ülkücüydü..demekki senle aynı düşünceyi paylaşan senin gibi düşünen birileride var...ozaman afaroz edin tüm bu arkadaşları....

yazar kürt türk ayrımı yapmadan bizi biribirize düşürenlerden bahsemiş..bizim asıl düşümanımız birbirimiz değil abd ve yardakcıları demiş..bunuda kürt türk sorununa dayandırmışız dayandırdık...

sanırım bizler veya onlar Kürt ve Türk kelimesini yanyana görmeye bile tahamul edemez olmuşuz...bu iki ırk ebediyen düşman kalsın ki kimilerin ekmeğine yağ sürelim..bizde onlara yardım etmiş olalım...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#32 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 13:09

Bir kimseye asla ırkıyla muammele etmem.Bölüçülük yapmadığı sürece ki bölüçülük yapan hangi ırktan olursa olsun hele bunu ırkçı bir söylemle yapıyorsa ırkına en büyük zararı veren odur...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#33 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 15:51

Yuh diyorum , başka da bir şey demiyorum . Malazgirt Savaşı'nın kazanılmasını bile Kürtlere mal etmişsiniz . Yav bu Kürtler neymiş böyle ?

Akıllı olun biraz akıllı . Sizin onları önemsediğiniz kadar , onlar sizi önemsemiyor . Bazı şeyleri kabullenmede belirli standartlarınız olsun ; Üniter Devlet yapısı , ülkenin bölünmez bütünlüğü gibi ...

#34 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 16:22

marksist bir ideolojiyle yola çıkan pkk, zaman içerisinde gerçek yüzü olan etnik milliyetçiliğini açığa çıkarmıştır. bu güne kadar bir kesimi faşistlikle suçlarken bu gün savunduğu fikirler, o kesimden daha faşist olduğunu ortaya koyuyor. tüm söylemleri etnik bazda. hani halkların kardeşliği? hani proleter bazda toplumu sınıflandırma? varsa yoksa kürt milliyetçiliği. bu etnik milliyetçilik öyle bir bela ki vücudun bir parçasını kangren olması gibi bi şey. tedavisi de yok maalesef. onun için etnik temelde dillendirdiğimiz her şey etle kemik olmuş insanları birbirinden daha da uzaklaştırmaktan öte bir şey getirmiyor ne yazıkki.

dokuzun tesbitine katılıyorum. oradaki halk, maalesfki bilhassa son 4 yıldır yapılmayan mücadele sonucu tamamen pkk nın etkisi ve baskısına maruz bırakılmıştır. insanlar devlete bile meydan okuyan böylesine halk içerisinde yer bulmuş bir güçten korktukları için pkk saflarında yer almak zorunda kalmıştır. dün akşam bir imamın dtp adına ( bi anlamda pkk adına) bildiri okuması ne gariptir! dinsiz pkk nın artık dini ve dini duyguları da baskı altına aldığının bir ifadesidir bu. devletin gücü hissedilmedikçe bu belayla kararlı mücadele etmedikçe maalesef ki samimi vatandaşlar arasında da bu tür sıkıntılar yaşanacaktır.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#35 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 17:23

Kurucusu Kürt , ideolojisi Kürt , militanı Kürt , yardım ve yataklık edeni Kürt olan bir hareketten bahsediyoruz . Onun için bu sorunun adını dış destekli bölücülük sorunu diye geçiştirmemek lazım . Sorun , yüzyıllardan beri bizim ekmeğimizi yiyip , hayatlarında birgün dahi bu vatana aidiyet duygusu ile bağlanamayanların sorunudur . Bunlar sürekli sorun çıkarmakla kalmayıp , çıkardıkları sözde sorunlar için , çözümün bir parçası dahi olamamışlardır . Devlet'e isyan ettikler kadar , kendilerini sömüren Kürt aşiret reislerine isyan etmemişlerdir . Tek fonksiyonel hareketleri , sürekli bazı şeylerin ardına sığınıp , Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne kastedecek taleplerde bulunmak olmuştur .

Yazılacak çok şey , söylenecek çok söz var . Aslında yazmaya çizmeye de gerek yok . İnsanların bazı şeyleri anlayabilmesi için , sokağa çıkıp etrafına bakması yeterli olabilir . Gözleri kör olmayan her insan , birilerinin Türkiye'deki sosyal dokunun nasıl içine ettiğini , güzelim şehirlerimizi nasıl yaşanmaz hale getirdiğini görebilir .

#36 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 17:29

Son yıllarda pkk nın halk içerisinden yandaş bulması bence olduka zorlaşmıştır. Bulunduğum yerde önceden "bir it"in yakalandığı günde tüm dükkanlar iş yerleri kapatılıyormuş (çok değil 4-5 yıl öncesi) oysa geçenlerde 300-400 kişilik maşalar eylem yaptı halk dükkanına saldırılmasına rağmen iş yerlerini kapatmadı... Konuştuğum herkes pkk dan yakınıyorsa pkk denilen eli kanlı, maşa örgüt bitme sürecine girmiştir. Bu saatten sonra çok daha dikkatli olmak lazım kürt kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızı devletle barıştırma zamanıdır.

İlk yazıda ok masumane(!) söylemlere yerverilmiş.. Oysa bu ülkenin bakışıda ufkuda TÜRK'tür. Ne demişti Büyük Önder "Bu ülkeyi kuran halka Türk halkı denir... Ne mutlu Türküm diyene!" Şimdi bu söylemi gündeme taşımak lazım.. Barzani talabani isteklerini şirin göstermek değil....

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#37 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 17:33

İnsanların bazı şeyleri anlayabilmesi için , sokağa çıkıp etrafına bakması yeterli olabilir . Gözleri kör olmayan her insan , birilerinin Türkiye'deki sosyal dokunun nasıl içine ettiğini , güzelim şehirlerimizi nasıl yaşanmaz hale getirdiğini görebilir .

İstanbuldan, Ankaradan vatan sevmenin kolaylığı olsa gerek...

Türkiyenin en doğu ucundan bakıldığında istanbuldan bakanla nedense tam zıt gözüküyor.... Buyrun birde burdan bakın... Emin olun burdaki halkada hak vereceksiniz...

BİTTİ!

CAN_i

#38 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 17:57

Ben sizin bahsettiğiniz yerlerden de Vatan sevdim , merak etmeyiniz . Hem sevdim , hem seveni ve sevmeyeni de gördüm . Ama sevenin neden sevdiğini , sevmeyenin de neden sevmediğini bir türlü bulamadım .

#39 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2008 - 21:15

Aytemur Kılıç Hocanın yazılarını, yorumlarını hep beğenmişimdir. Onlardan biri...

----------------------------------------------------------------------------

"Pax-ı Kürdi"

“Pax Romana”, “Pax Ottomana” , Romalıların ve Osmanlıların egemenlikleri, himayeleri altındaki bölgelerde “barışı” şu veya bu yöntemlerle sağlamalarına verilen isimler! Şimdilerde sözde, özellikle Orta Doğu’da güya, “Pax Amerikana” var. Bu, sözde “barış” aslında, Amerikalıların kendi çıkarlarına göre tasarladıkları “BOP -Büyük Orta Doğu Projesi-”. Bu “Amerikan Barışının” en önemli öğesi, “Pax-ı Kürdi”. Kürtlerin “Büyük Kürdistan” ı kurmaları, Türklerin de Anadolu’nun bir köşesine sıkıştırılmaları... Hepsi de 19. Yüzyıl sonralarında Orta Doğu ve Orta Asya’da oynanan “Büyük Oyunun” parçaları... Bu oyunu çok yazdım ama şu sırada “Barışçı Çözüm” , yani, aslında “Kürt çözülmesi” gündeme geldiği için, öncelikle hatırda tutulması gerektiğinden tekrarlıyorum; bu değişmez hakikatleri bildikçe gerisi ayrıntı, laf-ı güzaf ama şeytanlar, o ayrıntılarda!
Kürt aydınları açıkça; “Harekâtın sona erdirilmesi siyasi çözümün yolunu açtı” diyorlar... Bizim aymaz aydınlar ve hatta iyi niyetli aydınlar da, “artık sıra siyasette. Yıllardır süren bu kısır döngüyü kırmak lazım” diye yazıyorlar!
“Siyaset” dedikleri de, tabii “Barışçı-diplomatik çözüm” ve bu “çözümle” iç içe “AB” yolunda ilerlemek!

Sıra barışa geldi mi?
Kürt PKK sorunu konusunda “iyi niyetli” arkadaşlarımızın düşünceleri, kötü niyetlilerin söyledikleriyle örtüşüyor. Yani harekât bitti sıra barışta!
Mesela Milliyet Başyazarı, “Harekât geride kaldığına göre, şimdi asıl kritik soruyu yöneltebiliriz; Bu sonuncusu muydu? Şimdi bu çabanın bir fırsata dönüştürülmesi ve askerin cephede kazandığı başarının, hükümetin Kürt sorununun çözümü için sivil alanda, siyasetin görev sahası içinde atacağı adımlarla tamamlanması gerekiyor. Hükümet zaman geçirmeksizin, bu kısır döngüyü kıracak siyasi, kültürel ve sosyal alandaki hamleleri hayata geçirmelidir.” Yazar haklı; “Şimdi barışı inşa etme zamanıdır. Artık bu kısır döngünün kırılması gerekiyor.” Ama nasıl ve ne pahasına?

Bu “bedeli” Kürtçüler adeta dayatıyorlar: “Askeri yöntemler terk edilmeli... Kürt sorunu özgürce tartışılmalı... Bir genel af çıkarılmalı... Demokratik yeni bir anayasa ile legal Kürt siyasal partileri, dernekleri ve kültür kurumları önündeki tüm engeller kaldırılmalı... Kürt dili yayın alanında tümüyle serbest olmalı... Kürtçe eğitim dili olmalı.” Bir analarımızın nikâh kâğıdını da istemeleri kalmış! Bunlardan bir tekinin değil kabul edilmesi, hatta tartışılması bile caiz değil!

Ve şeytanlar da bu taleplerde: Kürtçüler ve “dâhili bedhahları” açıkça, T.C.’nin kurucusu Atatürk’ün temel ve değiştirilemez umdelerinin terk edilmesini istiyorlar. Anayasa’da yapılması istenen değişiklerin de amacı bu... Bunu, AKP’nin yeni “Yüksek Eğitim Komiseri” , YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan formüle etmiş; “Anayasanın değiştirilemez ilkeleri, hak ve hürriyetler engel olamaz” diye... Aynı zihniyetle, “üniter devlet” ilkeleri de, Kürtlerin “haklarını” engellememeli!

Sözde “Aydınlarımız” ın maksatları malûm da, acaba bazı “iyi niyetli yazarlarımız” , bu talepleri yerine getirecek “barışın” bütün barışlara son verecek, T.C.’yi bitirecek bir “barış” olacağını görmüyorlar mı?

Haksızlık; asimilasyon
Bizim iyi niyetliler, bu talepler karşısında galeyana gelecekleri yerde, “Kürtlere çok haksızlık edildi” diyesiler. Haksızlık ne imiş; “Kimlikleri inkâr edilmiş... Kürtçe yasaklanmış... Kürtler zorla asimile edilmişler!” Bu konu ayrıca ele alınmalı, ama sormak gerek: Türkiye’deki diğer etnik gruplar neden isyan etmediler ve Türklüğü gönülden benimsediler? Benimsemişler de acaba Kürtçüler buna mı isyan etmişler! 1919’da Güney Doğu’ya gelip Kürtleri isyana teşvik eden İngiliz Yüzbaşısı Noel’in raporu hatırlanmalı: “Kürtlerin -milli- milliyetçilik duyguları yok, ama biz biraz iteleterek (İngilizcesi: With a little push) bunları uyandırırız.” !.. Şimdi “iteleme” Amerika’dan! “Pax Americana”, “Pax-ı Kürdi” icabı.

Mutabakat filan, son harekâta yardım ve icazet tamam ama şimdi ABD “Tamam; bundan sonra Kürtlerle uzlaşın, PKK ile müzakere” edin derler! Bunu ABD Merkezi Kuvvetler Komutanı Amiral Fallon açıkça, söylüyor... “PKK ile masaya oturun” dedi ve ABD Savunma Bakanı Robert Gates ile Ankara’da birileri sivil çözüm paketinde mutabık kalmışlar...

Ve süreç, “Pax-ı Kürdi” süreci, Talabani’nin Çankaya’da merasimle karşılanmasıyla başladı... Arkasından da Barzani gelecek...
Devletler hukukundaki teamüle göre barış harpteki “zafer” den sonra, kazanan tarafın koşullarının mağluplara dikte edilmesiyle imzalanır... Ancak PKK devlet değil, tenkil edilmesi gereken “eşkıya”! T.C., eşkıyayı nasıl muhatap kabul eder? Sonra, bu mücadelede kim galip, kim mağlup?

Ama ne var ki Kürtçü talepleri, Talabani, Barzani ve ABD tarafından Türkiye’ye dikte edilmekte ve bunlar gafıller -hainler- tarafından müzakereye şayan bulunmakta! Yani ilkede mutabakat var, mesele ayrıntılarda!
Benim sorum: “Barış Konferansı, Sevr şehrinde mi toplanacak ve Antlaşmayı Türk tarafından kim imza edecek?”
NOT: PAX kelimesini, alfabemizde olmayan “X” harfiyle yazdım. Taleplerden biri bu. Kürtçenin resmi dil olması ve Q-X-W harflerinin alfabemize eklenmesi! “Teferruat” ama önemli!

kaynak:yenicaggazetesi.com.tr

BİTTİ!

CAN_i

#40 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2008 - 10:22

cevap cok basit her iki tarafın ırkcısı olduğu sürece bu çark böyle dönmeye devam edecek..
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.