Jump to content

- - - - -

İnşallah Saçı görülmemiştir!

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#61 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 posts

Posted 14.02.2008 - 19:27

Erkek-kadın ayrımını daha da ortaya çıkaran şeyin ta kendisi: türban. Siyasi amaçla takıldığından dolayı, buna saygı duymakta zorlanıyorum.

Birşey değil İki şey varmış pardon: Bir bayanın türban taktığında, erkeğin tahrik olmasını veya o bayanı arzulamasını engellediğine katiyyen ama katiyyen inanmıyorum ve inanmam da. *cool

Erkek, türban-mürban dinlemez!

dur. stopppp. turban-murbani dinlemeyen varlik bir erkek degil kisaca bir hayvandir. lutfen bu iki zit seyi karistirmayalim. eminim demek istediginde buydu.

sevgili dostlarim. canlarim. burda yanlis anladiginiz muhim bir mesele var. basortusunu allah emrettigi icin hanim kizlarimiz takiyor. bunu baska yone cekmiyleim. yok suymus buymus.

allah domuz etini, ickiyi, kesilirken allah adi anilmayan her hayvanin etini yemeyi de yasaklamis.

kimse kimseye yanlis bilgi vermesin.
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Posted Image

#62 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 14.02.2008 - 19:30

uzun zamandır yoktum farkında değilsem uyarın da böyle bi kural mı geldi ? Konuyu açan konunun amacını açıklamak zorundadır diye ?

öyle bir kural geldi mi bilmem ama benim orda ki o şekil de yazmamın nedeni konunun amacı yok deniyor çoğu mesajda, bende konuyu açan arkadaşa soralım o açtı bildiği vardır diye öyle yazdım.
Birde bu Ayşe Armanın haberi değil mi neden o haberle birlikte güncel bölüme açılmamış bunu konu , 3 gündür yazıyorum bu başlık ve foto ilk başta komik resimlere açıldı ve sonra buraya taşındı artık düşünün amaç ve olay nedir...

yoksa ülkemizde tek başörtülü resmi olup her yerde gözüken bu iki çift değil veya sevgilerini bu şekil de yaşamaları yasak mı ? bir anda duygu yoğunluğuyla bu şekilde poz vermiş olabilirler.neyse sizler daha iyi bilirsiniz baş örtüsü cinsel simge mi değil mi ?

Hayır öyleyse bilelim de tongaya gelmeyelim .

Merak etme tongaya düşmezsin biz burda düşman değiliz veya bir birimizin açığını aramıyoruz maksat eğlenmek bir şeyler paylaşmak...

Öpüyorum seni gözlerinden...

Birşey daha var: İster türbanlı olsun ister mini etekli, ister kot pantolon giymiş olsun ister kumaş, ne olursa olsun, sokakta (yani evinin dışında) sevişemezsin kardeşim.Bunun adı ahlaksızlıktır,terbiyesizliktir. İllaki fotoğraftan bahset derseniz; fotoğraftaki kızın (kadının) ve erkeğin terbiyesiz ve ahlaksız olduğunu düşünüyorum.

Haklısın da tvlerde izliyoruz orasını burasını açıp boy gösteren mi dersin içip içip sapıtıp işeyen mi dersin neleri görüyor bu ülke ve bir gece gündem de kalıyor ama türban veya baş örtülü birisi yapınca olay oluyor.

iyi ki başörtülü biri sokakda soyunup üstünde tangasınıda çıkarıp protesto etmiyor yoksa kıyamet kopar o kadar dert unutulur varsa yoksa baş örtüsü türban konuşulur.

devam etsinler baş örtüsünü ilk başta siyasi simge yaptılar şimdi cinsel simge oldu bakalım daha ne ad koyacaklar bu adları koyanların neneleri veya akrabalarında hiç takan yok vay be ne ala Türkiye...

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#63 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 14.02.2008 - 20:33

Peki resimdeki kişi erkeği tahrik etmemek için türban takar ama bu şekilde yakalanırsa bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sorulmaz mı ?

Ne alaka? Türban takan bir kişi,odun mudur?İnsani ve hatta bazen hayvani duygulara sahip değil midir? Cinsel istekleri olamaz mı?Her zaman nefsine hakim midir?Olamadığı anlar olamaz mı?Ya da neden sizler böyle görüyorsunuz?

Bu tarz harekette bulunan bir kişiden ötürü ,tüm başı örtülere bu şekilde yaklaşmak ve bakmak vicdana sığarmı? Sığarsa hangi tarz kasıtlı düşünce içine girer bu?

Odundur diye bir şey demedim asla. Bir üstteki cümlemi de okursan, dediğim gibi türbanın amacı nedir ? Yanlış biliyor olabilirim dedim. Lütfen düzeltin.

Eğer türban takıyorsan bu şekildeki hislerini önlemeyi bilmen gerekir diye düşünüyorum.
Posted Image

#64 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 14.02.2008 - 20:35

Haklısın da tvlerde izliyoruz orasını burasını açıp boy gösteren mi dersin içip içip sapıtıp işeyen mi dersin..

Orasını burasını açıp boy gösterinin de, onu adam yerine koyup kameraya çekip önümüze televizyona getirenin de, oturup bunu izleyenin de ben ta.....
Posted Image

#65 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 14.02.2008 - 20:38

Bu hanım kızın yaptığı şeyin doğru olduğunu burda savunan yok.Başında örtü bir hataya düşmüştür.Yapılmasa iyiydide yapılmış ne istiyorsunuz yani böyle şeyler yapacaksan bize benzeyeceksinki yadırganmasın kızım, bunumu demek istiyorsunuz.İnsanların başını acmak için artık yaptıkları hatalarmı yüzlerine vurulmaya başladı?Ters teper hatalardan vaz geçerler, baş örtülerini çıkarmazlarsa bakalım daha neler bulacaksınız...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#66 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 14.02.2008 - 20:39

yani böyle şeyler yapacaksan bize benzeyeceksinki yadırganmasın

bize benzeyeceksin ile ima edilen nedir ?
Posted Image

#67 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 14.02.2008 - 20:59

Hala kaldırılmadı mı bu fotoğraf ?

Ayıp..
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#68 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15,435 posts

Posted 14.02.2008 - 21:05

Kişiye has şeyleri herkeze has şeylerle karıştırmamak lazım..

Kapalı olması birini sefip onunla bu durumları yaşayamayacağını göstermez..
Kapalı olması bunları yapmaya hakkı yok anlamına gelmez..
Kapalı olması senden benden daha fazla veya daha eksik imana sahip oldugunu belirtmez..

Kapalı olmanın kişiye tek getirisi ilgi çekmemek dir..

:hümanizmisevensmiley:

smiley-sport036.gif  

#69 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 14.02.2008 - 21:31

Baş örtülü bir kızın böyle görüntülerini yayınlamakdaki amaç nedir.Siz çağdaş uygarlık seviyesinde ilerlemiş modern beyinlersiniz ya,bunuda kendi tekelinizde zannediyorsunuz ya, kız cağızda size benzeyerek kafasındakini çıkarırsa aydınlanmaya uğrar ve yaptığı yadırganmaz olur.Başında örtü yokken bunu yapsa adı çagdaşlık.Başında örtü varken yaparsa bak gerici yobaz çağdaşlığa özeniyor...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#70 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 14.02.2008 - 21:55

Hala kaldırılmadı mı bu fotoğraf ?

Ayıp..

Hakikaten neden kaldırılmadı hala bu resim ..O kadar da rahatsız olan varken..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#71 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 14.02.2008 - 22:09

Bir bez parçasının günlük hayatta kullanılıp kullanılmamasına göre çağdaşlık tanımlamalarında bulunan , bu bez parçasının bağlanış şekline göre rejimin yıkılıp yıkılmayacağına dair fikir yürüten , bu bez parçasının bir Devlet kurumu olan üniversitelerde kullanılmasını siyasi sembol olarak kabul edip , aynı hassasiyeti diğer Devlet kurumlarında göstermeyen , bayan öğrencilerin sadece %1'inin tercihi olan bu bez parçasının bir baskı aracı olarak kullanılacağını iddia eden bu yurdum insanları ile gurur duyuyorum .

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users