Jump to content

- - - - -

İnşallah Saçı görülmemiştir!

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#41 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 13.02.2008 - 21:05

Birde o kız'a yazık değilmi ? Muhtemelen Lise öğrencisi veya değil fark etmez doğru veya yanlış bir hareketinin pis bir tartışmanın içine çekilip bütün medyada yer alarak topluma servis edilmesi hoş bişimi..

Çok acımasızca bu.. Kadın haklarının yılmaz savunucusu Ayşe ARMAN bunu nasıl yapabiliyor. O herkezin kızı kardeşi vs. olabilir dimi. Ayıp değil mi ? Bir hayat bu sebepten kayarsa hesabını kim verecek. Veya bir kişinin haysiyetini topluma meze yapacak kadar önemlimidir bir bez parçası..

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#42 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 13.02.2008 - 21:08

Bu ayıbı ortadan kaldırmanın yolu resimleri silmek olur.

Değişiklikler Kaydedildi...

#43 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 13.02.2008 - 21:18

edit: ...

Edited by Ysf, 13.02.2008 - 21:51.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#44 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 13.02.2008 - 22:01

Ne garip bir konu bu ?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#45 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 13.02.2008 - 22:15

Bence de. :)

#46 Selametlik

Selametlik

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1,976 posts
  • İlgi Alanları:Futbol

Posted 13.02.2008 - 22:39

Posted Image

yorumsuz !

edit: başlık :)

başka bir açıdan bakmak isterim bu kızı tanıyan var mı burda oradakinin erkek arkadaşı olduğunu bilen var mı babası daysı amcası falan hiç olamaz değil mi ?

sen ondan yanamısın sorusunu eğer erkek arkadaşıysa karşıyım ...
eğer babası amcası dayısı falan ise sevincini fazla abartmış ama kim olursa olsun başörtülü veya başörtüsüz toplum kurallarına aykırıdır.

başlık ta başörtüsü hakkıyla takanlara aykırı di,ye düşünüyorum ...

Koş saraylarima bulabilirsen beni
Konuş ve dertleş eskisi gibi
Bul seni getir bana hediyem ol
Aklımın odaları senle doldu taştı

#47 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 14.02.2008 - 08:11

Resimdeki ablamız mini etekli ve askılı bir kıyafet giymiş olsa idi resim yine bu kadar "romantik" mi olacaktı, yoksa resimdeki ablamız ahlaksız .....pu mu olacaktı ?

O zaman da resmin kaldırılması istenecek miydi, yoksa ooo ablanın bacaklar da iyiymiş mi denecekti ?

(p.s :Kendimde bi Ahmet Çakar havası sezinledim hadi hayırlısı)
Posted Image

#48 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 14.02.2008 - 08:44

Ahmetim Çakarım öperim gözlerinden *lol

not: günaydın bu arada

#49 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 14.02.2008 - 13:24

Başörtüsüne karşı olunması durumunda bu daha farklı yöntemlerle anlatılabilirdi. Düşüncenizi aktarır gelecek cevaplara göre yorumlar yapabilirdiniz. Ama burada yapılan başıörtülü bir bayanın resiminin buraya koyularak 'Başıörtülülerin hepsi böyle, başıörtülü ama yaptıklarına bakın , birde üniversiteye başıörtülü girmek istiyor ' denilmekte. Denilmekte ama bu iki üç resimle binlerce mağdur öğrenci aynı kategoride gösterilmekte ki bunun yanlış olduğunu vurguluyoruz. Ayrıyeten zaten ilk mesajlarımda da belirttim ; her başırötülü bir olmaz. İlk resimdeki görüntü hoş değil tasvip etmiyorum.

Elric ; konumuz sex olsaydı veya 'bakın kadın ne güzel' başlıklı bir konu olsaydı evet ' vay be karıya bak' derdim. Ama bu konuya dediğinin alakasını anlamadım. Çünkü konu başörtüsü karşıtlığını edepsiz bir şekilde gündeme getirmek,hepsi böyle denmekte.

#50 umit kartal

umit kartal

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,095 posts
  • İlgi Alanları:siyah-beyaz / ölüm-yaşam

Posted 14.02.2008 - 13:40

insan "provake etmek" istemeye görsün ...
her yerden her malzeme çıkar . bide böyle çok ender rastlanan bir örnegi bulup bunun başörtüsüyle alakalı bir sataşma aletine çevrilmesi toplumumuzun durumunu gerçekten çok içler acısı bir şekilde gözler önüne seriyor ...

hiç sevmem siyaset , politika , din ve futbol tartışmayı (yorum yapmayıda)
ama bu alaycı hareket (belki geyik maksadıyla yapılmış dahi olsa) benim biraz gücüme gitti ... bizmiyiz şimdi bu Türkiye'nin aydın genç kuşağı ??
tamam alalım bunu malzeme yapalım kendimize dalga geçelim de , amaç ne ?
başlık ile verilmeye çalışılan ince mesaj bence ne idiğü belirsiz bir resim üzerinde pek yakışık almamış , hoş olmamış ... sanki biraz bagnazlık kokuyor ...

öyle bir hale geldik ki artık , insanların insanlıgından çok şekilleri , kılık kıyafetleri ile ilgilenir olduk ... kimse barın tuvaletinde yeni tanıştıgı adamla sevişen helin avşarı ayıplamaz , hergun baska adamın altına yatan mankenleri ayıplamaz (hatta gordugu yerde resim cektirir , imza ister ) . kırk yılda bi bir cahillik yapmış başı kapalı bir insan görünce hemen malzeme olup ayıplanır . türbanlı kardeşlerimizde birer insan arkadaslar . herkes hata yapar . unutmayalım ki hiçbirimizin nenesi marlyn monroe değildi ...kurtulalım artık bu şekilcilikten ...
sen benim ,
her gece efkarım , gözümdeki yaşım , sigara dumanım ...

sen benim ,
damardaki kanım , alnımdaki yazım , şanlı BEŞİKTAŞIM ...

Kalbimin en orta yerinde , büyük bir yangın var alevler içinde ...
Beşiktaş sana yemin olsun , bitmeyecek sevdan , mezarımda bile ...

#51 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 posts

Posted 14.02.2008 - 13:46

sormazlarmi bu hanim kizimiza neden ulu orta bir yerde boyle ahlaksiz bir seyi yapiyorsun.

yani olayi kavramak acisindan soyliyorum. evlerine cekilip sevisselerdi ya. yada her neyse.

bunun tek bir nedeni olabilir. ortaligi birbirine katmak.
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Posted Image

#52 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 14.02.2008 - 13:49

Başörtüsüne karşı olunması durumunda bu daha farklı yöntemlerle anlatılabilirdi. Düşüncenizi aktarır gelecek cevaplara göre yorumlar yapabilirdiniz. Ama burada yapılan başıörtülü bir bayanın resiminin buraya koyularak 'Başıörtülülerin hepsi böyle, başıörtülü ama yaptıklarına bakın , birde üniversiteye başıörtülü girmek istiyor ' denilmekte.

Bu iddia ettiğin cümleyi bulup çıkartabilir misin lütfen ?
Bu şekilde bir yoruma henüz ulaşamadım ben ama..
Posted Image

#53 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 14.02.2008 - 13:50

Ne amaçla koyulduğu belli değil mi Elric ?
Konuyu açan kişinin başörtüsüne karşı olunduğu biliniyor. Resimi koyması ve iğrenç bir başlık atması da ne demek istediğini anlatıyor. Fazla söze gerek yok diyorum.

#54 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 14.02.2008 - 13:55

Konunun açılma amacı bence şu:

Türban takmanın amacı nedir ? Dini inançlar gereği erkekleri tahrik etmemek amacıyla örtünmek. Yanlış biliyor olabilirim lütfen düzeltin.

Peki resimdeki kişi erkeği tahrik etmemek için türban takar ama bu şekilde yakalanırsa bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sorulmaz mı ?

Benim resimden çıkardığım sonuç şudur.
Ya resimdeki türbanlı hanım kızımız aile baskısı ile türban takmaktadır.
Ya da ikiyüzlünün önde gidenidir.
Posted Image

#55 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 14.02.2008 - 14:00

Bence Aile baskısı olabilir.
Zaten şu an Türkiye'de başını kapayan kızların bir bölümü Aileleri yüzünden takıyor başörtüsünü. Aile baskısı yüzünden takanlar yüzünden kendi özgür iradesiyle takanları karıştırmamak lazım ama.. İşte sorunda burada başlıyor.

Eğer biz burada başörtüsünün takılma amacı nedir'i konuşuyorsak resim ve başlık hoş olmamış.

#56 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 14.02.2008 - 14:00

Konu ne amaçla açıldığı sorusunun cevabını konuyu açan kişi bir açıklasa da her yorum yazan sormasa konunun amacı nedir veya ne değildir.

Konuyu açan kesin yazılanları okuyor ama cevap vermiyor onun vereceği cevap konuyu özetleyecektir.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#57 böcük

böcük

YGOİ

• Üyeler
  • 915 posts
  • İlgi Alanları:resim ,kitap,bilim,fizik, mavi,turkuaz,....

Posted 14.02.2008 - 14:08

isteyen istediği şekilde gezer tozar .güzel ülkemde anayasalar bir bir değiştirilmeye çalışırken , türban takanlar ve takmayanlar arasındaki fark dinli dinsiz diye yorumlanmaya başlamışken ,kamu alanlarında çalışanlar değiştirilirken, vs vs acıkcası bu resim cokta gözüme batmıyor, tabi başı kapalı bu bacımız bize ahkam kesmeye başladığı zamana kadar.....
Çamura batmış bir midye kadar mutlu olabilir miyim?.

#58 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2,167 posts

Posted 14.02.2008 - 14:33

Elric +1

Bu fotoğraf eğer gerçekse ki gerçek gibi görünmektedir, herşeyi apaçık ortaya koymaktadır.Dünkü Ayşe Arman'ın yazısını okumuştum, sizlerle de paylaşmak istedim. Benim fikrim: asıl erkeklerin kafasına türban bağlamak lazım. Erkek-kadın ayrımını daha da ortaya çıkaran şeyin ta kendisi: türban. Siyasi amaçla takıldığından dolayı, buna saygı duymakta zorlanıyorum.

Birşey daha var: İster türbanlı olsun ister mini etekli, ister kot pantolon giymiş olsun ister kumaş, ne olursa olsun, sokakta (yani evinin dışında) sevişemezsin kardeşim.Bunun adı ahlaksızlıktır,terbiyesizliktir. İllaki fotoğraftan bahset derseniz; fotoğraftaki kızın (kadının) ve erkeğin terbiyesiz ve ahlaksız olduğunu düşünüyorum.

Birşey değil İki şey varmış pardon: Bir bayanın türban taktığında, erkeğin tahrik olmasını veya o bayanı arzulamasını engellediğine katiyyen ama katiyyen inanmıyorum ve inanmam da. :blush:

Erkek, türban-mürban dinlemez!

Buyurun buradan yiyin...

İnternette dolaşan bu fotoğraf, bana da geldi...

İlginç geldi, sizinle paylaşmak istedim...

Sakın yanlış anlamayın, ben bu fotoğrafta yaşanan hisleri (onun adı aşk) hiç yadırgamıyorum, garipsemiyorum, kınamıyorum.

Aksine son derece doğal karşılıyorum.

Ama bu fotoğrafın bize anlattıklarında doğal olmayan bir şey var:

Bir taraftan, erkeklerin şehvet duymaması için bir takım zorlamalar getiriliyor, türban gibi, saçların gözükmemesi gibi, diğer taraftan erkekler türbanlı kadınlar karşısında bile kayıtsız kalamıyorlar, kafadaki türbana rağmen sevişiyorlar.

Hem de parkın ortasında...

Ecnebilerin "public" dediği kamusal alanda...

Demek ki neymiş?

Türban, erkeklerin tahrik olmasına engel değilmiş!

Türban, erkeklerin kafasına bağlansa belki işe yarar...

Ne dersiniz?

HAMİŞ Tabii ki kurmaca, düzmece, mizansen diyenler de çıkacaktır. Nereden bileceksiniz? Bilemezsiniz... Ama itiraz edenlerin de bilemeyeceği bir şey var: Bu fotoğraf gerçek de olabilir.
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#59 Elric

Elric

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 14.02.2008 - 18:44

Anlaşılmamış galiba şöyle quote edeyim

Konunun açılma amacı bence şu:

Türban takmanın amacı nedir ? Dini inançlar gereği erkekleri tahrik etmemek amacıyla örtünmek. Yanlış biliyor olabilirim lütfen düzeltin.

Peki resimdeki kişi erkeği tahrik etmemek için türban takar ama bu şekilde yakalanırsa bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sorulmaz mı ?

Haa bir de

Konu ne amaçla açıldığı sorusunun cevabını konuyu açan kişi bir açıklasa da her yorum yazan sormasa konunun amacı nedir veya ne değildir.

Konuyu açan kesin yazılanları okuyor ama cevap vermiyor onun vereceği cevap konuyu özetleyecektir.

uzun zamandır yoktum farkında değilsem uyarın da böyle bi kural mı geldi ? Konuyu açan konunun amacını açıklamak zorundadır diye ? Hayır öyleyse bilelim de tongaya gelmeyelim .

Öpüyorum yanaklarınızdan.
Posted Image

#60 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 14.02.2008 - 19:18

Ne alaka? Türban takan bir kişi,odun mudur?İnsani ve hatta bazen hayvani duygulara sahip değil midir? Cinsel istekleri olamaz mı?Her zaman nefsine hakim midir?Olamadığı anlar olamaz mı?Ya da neden sizler böyle görüyorsunuz?

Bu tarz harekette bulunan bir kişiden ötürü ,tüm başı örtülere bu şekilde yaklaşmak ve bakmak vicdana sığarmı? Sığarsa hangi tarz kasıtlı düşünce içine girer bu?

Edited by gLamour, 14.02.2008 - 19:18.

Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users