Jump to content

- - - - -

İnşallah Saçı görülmemiştir!

• Please log in to reply
70 replies to this topic

#21 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10,820 posts

Posted 12.02.2008 - 23:45

Sabahtan beri gidip geliyorum yazayım diye elim varmıyor serra ve öglenaya katılıyorum gündem türban olduğu içinmi bu kadar türbana takıyo herkes bir kişi yanlış yapsa hepsimi çekmek zorunda dokundurma lafları.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#22 g.brdim

g.brdim

Boş vakti azdır :p

• Üyeler
  • 1,733 posts
  • İlgi Alanları:http://www.doctorathome.com/love/love.php?e=_l9wAm@7cf4-_y5whbj-y

Posted 12.02.2008 - 23:52

noluyo len orda *cool *yiğit

Posted Image

#23 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 13.02.2008 - 00:14

Yapılan yanlış.Yapmamalıydı.Neden? Yaptığı kötü bir hareket,toplumda kabul görmezde ondan değilmi.Toplumda kabul görmeyen bir baş örtülünün bunu yapmasımı?Yoksa bir genç kızınmı?Şimdi ben buraya daha değişik pozisyonlarda başı açık bir genç kızımızım fotosunu eklesem ve altına bu ne hal yassam;Derlerki irtica hortladı bak başı açıklarada karışıyorsunuz gençlerimiz dilediği gibi yaşayamayacakmı.Mahalle baskısı yapmayın hangi çağda yaşıyoruz...Eğer bu yapılan yanlışsa siz bu fotoyu yanlış diye yayınlıyorsanız ki yanlıştır.Açığa görede yanlış kapalıya görede yanlış olması gerekmez mi?Peki bunların yaptığı yanlışı belgelemek için soteye yatanlara nedemeli?

Edited by kılıç, 13.02.2008 - 00:15.

Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#24 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 13.02.2008 - 11:29

edit:...

Edited by Ysf, 13.02.2008 - 13:00.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#25 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 13.02.2008 - 12:37

Benim anlamadığım zamanında başı açık dekolte bir bluz veya dar bir pantolon giymiş bir kızın parkta bu şekilde görüntülendiğinde hep, Din namus ırz kalmamış kimsede diyerekten kişilerin manevi hayatların bakın böyle giyinirseniz sizde böyle ahlaksız kızlardan olursunuz politikasıyla pek çok genç kızımızı baskı ile türbana, çarşafa sokanları haklı bulup , şimdi çuvaldız kendilerine batınca canlarının yanması.

Ufak bir mantık gelişimi oyunu oynayalım mı? Kısa cevaplar ile...

Bir kız neden Türban takar ?
Dini inancı gereği Allah'ın kadınlara kendilerini saçlarını dahi bir erkeğe göstermeyecek şekilde erkeği tahrik etmeyecek şekilde örtünmesini ve giyinmesini emrettiğine inandığı için.

Peki Saçı ile bir erkeği tahrik etmek istmeyen bu bayanları sokakta başta türban altında vücudun tüm halarını belli edecek şekilde dar kot, veya bodyler, yüzde 1 ton makyaj , parklarda sokaklarda el ele diz dize nikahlı olmadığı alenen belli ( alınlarında elbet yazmıyor ama evli olsalardı o oturuşları evlerinde yaparlardı herhalde ) dokunmalar vs vs ile karşı cinsi tahrik etmediklerini mi düşünüyorlar.

1 tutam saç sen neymişsinde haberimiz yokmuş.

Hadi hepsi bir kenara. Bugün bir nevi özgürlük ve inanç mücadelesi verdiklerini düşünen kızlarımız ve kadınlarımız yarın arkalarında 2. 3. eşi gördüklerinde. O türbanı ile gitmek için çabaladıkları üniversitelere bırakın gitmeyi sokağa bile çıkarılmadıkları zaman bakalım anlayacaklar mı yaptıkları hatayı? İran'da yapılan devrime direnen başı açık sokağa çıkan kadınların yüzlerine atılan kezzaplar veya sokaka ortasında sopalar ile dövülen kadınlar malesef örnek olamıyor bu kızlarımıza.

Türkiye asla İran olmaz diyecekler çıkacaktır eminim. İran'da asla bugünün İran'ı olmaz deniyordu. Unutmayın ki bu ülke Albaylar ihtilal yaptı . Yarın birgün Allah, Din uğruna yapıldığı söylenecek bir ihtilal girişiminde hangi er-erbaş askerimiz üstlerinin sözünü dinlemekte emirlere itaat etmekte direnebilir. Yapılacak bir müdahe Allah ve Din uğruna dayandırıldığında emirlere itaat etmeyenlerin din düşmanı dnsiz damgası vurulduğunda hangisi dinsizliği kabul edecek.

Bana komplo teoricisi veya hayalci herşeyi diyebilirsiniz. Bundan 20 yıl önce de kökten dinci, tarikatçı bir partinin Türkiye'de %45 oy alarak tek başına iktidar olacağı söylendiğinde o kişilere de hayal bunlar denmişti.

Gidilen yol yol değildir temiz duygular, inançlar sömürülüyor ; Siyaset bunlarla prim yapıyor devletin bütün organları tarikat tarikat paylaşılmış durumda bununla birlikte devletin parası ( Merkez Bankası boşuna taşınmıyor ) tarikatların kontrolünde.15 - 20 yıl sonrasını tasavvur etmek zor değil. Allah yardımcımız olsun..
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#26 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 13.02.2008 - 13:11

şimdi herkes bu resmi irdeliyo de mi? ben de farklı bakış açıları yakalım paylaşiim dedim. öncelikle braavo gayet romantik ( ediz' e göre ormantik) bir kare yakalanmış. aabim de iyi kavramış hani ;) ( serraya katıldım şimdi *zong )

bir de şöyle bakalım olaya: türban veya başörtüsü ben kısaca bez parçası olarak adlandırim, irticanın ayak sesleri, mahalle baskısı, malezyalılaştıramadıklarımızdan mısınız... gibi teranelerle anılırken, bez parçalı hatun kişilerin de senin benim gibi etten kemikten ve dahi duygusal ve cinsel olarak güdülere sahip, bizden farklı kimseler olmadığını açıklamıştır. bu hatundan zırnık kadar irticacı olamaz herhalde? bizi böyle ortaçağ karanlığına! götüreceklerse ben o parkta oturan beyabim olmaya adayım :)

bu bezin o kadar reklamı yapılıyor ki ( artık TV. de ne zaman bu konu çıksa zaping yapıyom) ben artık bunun bir moda olduğuna inanmaya başladım. yine diyorum serbest kalması sadece ve sadece korkularımızın yersizliğini ortaya çıkaracaktır.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#27 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6,432 posts

Posted 13.02.2008 - 14:00

Nihayetinde başörtü, türban namusun ahlakın simgesi değil.

kafam karıştı

*zong

Bir kaç sene önce Samsun'da türemeye başlamıştı değil mi şu ahlak bekçisi polislerimiz ?
Posted Image

#28 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 13.02.2008 - 14:06

Ne alakaysa..
Şimdi de ahlak bekçisi röntgenciler türedi... ;)

#29 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 posts

Posted 13.02.2008 - 14:19

kardesim siz resme bi daha bakarsaniz olayi cozeceksiniz. kiz sandiginiz sahsin aslinda kiz olmadigini hemen anlarsiniz. resimde gordugunz olay iki sapigin ormanda bir seyler yapmaya calisiyor olmasindan baska bir sey degil. olayi saptirmayalim.

ne demek istedigimi anladiniz sanirim.
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Posted Image

#30 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 13.02.2008 - 17:22

Posted Image
Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#31 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13,431 posts

Posted 13.02.2008 - 17:38

asrın rüküşü <_<
Posted Image asaletini sevdiğim

#32 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 13.02.2008 - 17:44

Rüküş ama üniversiteye türbanlıyla girmekte inançlı *fiyuv

Edited by DaaAnnK, 13.02.2008 - 17:45.

Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#33 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 13.02.2008 - 17:48

bu gün ayşe arman da bu resmi işlemiş ama suçu erkeklere atmış. Erkek türban mürban dinlemez diyor <_<

#34 cuci987

cuci987

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 465 posts

Posted 13.02.2008 - 17:55

ikinci resimde bi problem yok. bu kiz oglan kiz. biraz acemi galiba ic camasirini uste giymis ama olsun simdi uniye basliyacak ya ogretirler.

kim ne derse desin 1. resim yaniltmadan baska hic bi sey degil.
ATATÜRK'ÜN SÖZÜ;

Dinimizin tavsiye ettiği tesettür (örtünme) hem hayata, hem fazilete uygundur... Tarz-ı telebbüsümüzü (kıyafet şeklimizi) ifrata vardıranlar, kıyafetlerinde aynen Avrupa kadınını taklit edenler düşünmelidir ki, her milletin kendine mahsus ananesi, kendine mahsus âdeti, kendine göre millî hususiyetleri vardır. Hiçbir millet aynen diğer bir milletin mukallidi olmamalıdır.

(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 2. cilt, sh: 149)

Posted Image

#35 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 13.02.2008 - 18:40

Başörtüsünü takıyorsa sokakta nasıl gezeceğini, nasıl oturup kalkacağını bilmesi gerekir. Başörtüsünü takıyorsa elbetteki hakkını verebilmeli.

demiştik dün..

Ayrıca ;

Her başı örtülü düzgün değil deniliyorsa bu zaten biliniyor.

da demiştik. Ve eklemiştik ;

İnşaAllah saçı gözükmemiştir diye yazarak art niyerli olunduğu zaten belli.

diye.

Neye istinaden o resimler koyuluyor onu anlayamıyorum.
İnsanlar istediğini giyemezler mi ?
İsterse çıplak gezsin bize ne ? demedik mi zamanın da ?
E o da kendisini öyle güzel görüyor olabilir ?

1.ci ve 2.ci resimdeki kızlar acaba üniversiteye gidiyorlar mı ? Gidiyorlarsa sen üniversiteye başörtüsü ile girmek istiyorsun ama bak nasıl geziyorsun mu demek istiyorsunuz ?

Ha gitmiyorsa başörtüsü takıyor ve şu giyimine mi bak diyorsunuz ?

Bir iki örnekleme ile başörtüsü ile okumak isteyenlerin geleceğini karartmayı uygun buluyor ve hayır sen okuyamazsın başörtüsü ile diyorsunuz.!

Bir yandan Haydi Kızlar Okula Kampanyası düzenleniyor , bir yandan da kızlarımızın okumalarına engel olunuyor. Gözümsün Türkiye..

Değişiklikler Kaydedildi...

#36 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 13.02.2008 - 18:43

hakkaten ya rüküşler üni.lere giremez diye bi kaide yok ki <_<
Başı açık rüküşler hiç mi yok diyecem ama tekrardan başa döneriz tartışmada diye demiyorum. ÇÇünkü bu tartışmalarda hep aynı şeyler söyleniyor ve baydı... :S

#37 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5,617 posts
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Posted 13.02.2008 - 18:51

Birçok din vardır fakat tek ahlak vardır!
Ahlaksızlığı; türban takmakla, üniversitelere türbanla girmekle ilişkilendirmek için kasıtlı olmak lazım..

#38 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 13.02.2008 - 19:54

Demekki Türban ne ahlakın, ne dinin, nede siyasi partinin bir simgesi değelmiş o zaman ne mok yimeye yasaklanıooo !.. Kızdım biraz galiba...

Birde Resimlerden ne anlamayız Türbanlılar ahlaksızdırlar, Türbanlılar Takiyecidirler, Türbanlılar Terbiyesizdirler, Türban takanlar cahil, kimliksiz ve kendilerine tarz oluşturamayacak nitelikte kişiliktekilerdir ve marjinal olamazlar, Türbanlılar nokta nokta nokta.vs...

Bu resimleri Türbanının yasağına bir gerekçe olarak görenler neye neden muhalif olduklarını bilmedikleri sonucunu çıkarttım ben...

Paylaçoların ağlayamacağını düşünmek gibi bişi. : )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#39 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 13.02.2008 - 20:25

Birçok din vardır fakat tek ahlak vardır!
Ahlaksızlığı; türban takmakla, üniversitelere türbanla girmekle ilişkilendirmek için kasıtlı olmak lazım..

quStah ,öglena :baby:

Üniversitelere türbanla girmeye konu nasıl geldi,nasıl bi ilişki kuruldu,anlamak mümkün değil..

Ayrıca ikinci eklenen resimle ilgili olarakta şunu söyleyebilirim.Nasılki başı açıklarda dikkat çekmek için çok farklı giyinenler oluyorsa,başı kapalılarda da bu tarz giyinenlerin olmasını çok normal karşılıyorum..

Hem yine ayrıca ,geçen sene böyle bir tartışma olmuştu sanırım..Sokakta öpüşen bir çift için (başı açık) millet yani bu forumdaki bazı kişiler ateşli bir şekilde onları savunmuştu..Özgür olduklarını vs. söylemişlerdi..Peki bu özgürlük sadece onlar için mi geçerli sadece?Başı örtülü diye neden bu kadar horozlanılmış anlamadım doğrusu...

Ha onaylıyor muyum,çok romantik gelmesine karşın hayır hem de asla !Hiç kimseyi bu şekilde sokak ortasında görmeye dayanamıyorum..İster başı kapalı olsun,ister açık,ister evli,ister dul ,ister sevgili...Herşeyin yeri var..Olmalı..

Edited by gLamour, 13.02.2008 - 20:29.

Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#40 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 13.02.2008 - 21:03

Bu resimlerdeki gibiyse bütün baş örtülüler zaten korkmanıza gerek yok.Ama değil bunu sizde biliyorsunuz.Toplumu başörtülü, başı açık diye kutuplaşmaya götüren zihniyet muaffak olamadığını görünce şimdi başını örtenleri gruplara ayırıyor.İyisiyle ,kötüsüyle bunlar bizim kızlarımız ne yapalım yani?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users