İçerik değiştir

- - - - -

Eşcinsellik

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 185 yanıt verildi

#161 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 19.03.2007 - 10:36

Şimdi de sekiz on yaşlarında hemcinslerine ilgi duyuyormuş, onu öğrendik. Buyur, burdan yak!.
Şimdi okul önlerinde elinde şeker, okulun dağılmasını bekleyen, çocuklara tecavüz edip de ardından
"Abi yeminle kendi de istiyordu!." diye kendisini savunmaya kalkan sapıkdan ne farkı var bunun söylediğinin.
Çocuğun buluğa ermeden cinsel bir arzusu olabileceğini, sizin yüksek bilgi birikiminizden öğrenebiliriz sanırım.
Öyle ya, benim yazdıklarımın mantık değeri sıfır.

Salih Gönüller

#162 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 19.03.2007 - 14:38

Tek bir cümle ile;

Din ve ahlak kısmında Ahlaksızlığı kouşuyoruz bence bunun yeri bile burası değil.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#163 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 19.03.2007 - 14:46

şimdi, bu konuya bir daha yazmiicağımı söylemiştim ama işin rengi değişti. ben arkadaşın bir sorununun olduğunu ve çözüm arayışları içerisinde olduğunu düşünmüş ve kendi düşüncelerimle acizane katkıda bulunmak istemiştim ama iş öyle değilmiş. gayet samimi bir şekilde yardımcı olmaya çalışan, objektif olmaya çalışan itham da dahi bulunmayan arkadaşlara bile sessizce' nin gür sesli yorumlarını okuyorum. (örnek: duygusuz arkadaşımızın ılımlı, saygılı yaklaşımlarına ve "gürültüce" nin karşı yaklaşımlamları )

anlıyoruzki, buradaki sorun eşcinselliğin meşrulaştırılması çabası. öyleyse ben de diyorumki başka kapıya! her yorumunda arkadaşlarıma ve ondan ötesi allah' ıma saldırman senin ne kalitede olduğunu ortaya koyuyor. burada toplumu dejenere hale getirmeye çalışmanı protesto ediyorum. git o günahkar, zehirli fikirlerini nerede ifade edeceksen orada et. meşgul etme bu forumu!
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#164 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 19.03.2007 - 20:53

valla atalia babanın dediği gibi "gürültüce" sessizce, senin amacın fikir almak, yardım almak değil, ortalığı karıştırmak...
sana acınası deme nedenimi anlamamışsın bile o yazdığımı buraya kopyalıyorum gene! amacın lafları çarpıtmak mı, yoksa gerçekten anlamıyor musun demek istediğimi? her neyse....

"ya ben tarafsız yansız bakmaya çalışıyorum da, sessizcenin durumuna, insanlara kendini kabul ettirmeye çalışıp da kabul görmemek çok acı olsa gerek, her açıdan.... bu durum insana feleğini şaşırtır, kendini kabul ettirmek için bir oyana bir buyana atar...o değere bu değere saldırır kendine de bir yer açabilmek için.....
sessizcenin durumuna eşcinsel kimliği boyutuyla değil de bu boyutuyla baktığımda durumunun çok acınası olduğunu görüyorum..."

Bu mesaj duygusuz tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.03.2007 - 20:54

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#165 sessizce

sessizce

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2007 - 07:41

Ey önyargılı insanlar!!
Glamor! bence sen o cümleyi bin defa heceleyerek oku.Yanlış anladığın apaçık ortada.Karşı cins kelimenin anlamını öğren....
duygusuz! Heyşey güzel de o yazdığın yorumda 'manevi değerlere saldırma' ibaresini unuttun.İşine geleni almak ve gelmeyeni almamak akıl mantık işi midir?
Johor! Benim '8-9 yaşında elimde olmadan hemcinslerime ilgi duyuyordum' cimlemden 'okul önlerinde elinde şekerle bekleyen sapık' imajını çıkardıysan bunun dahası yok.Nasıl bir mantık var nasıl bir zihniyet var anlamış değilim..Zannedersem aranızdaki saçmalama yarışını sen kazandın.

Ve benim yazdıklarımdan rahatsız olanlar, benim yazdıklarımı okumazlar ve yorum yapmazlar.Hem bizi ilgilendirmiyor deniyor hem de durmadan yorum yazılıyor.Yorum yazmak zorunda mısınız?(attaila)

Eşcinseller irade dışında elinde olmadan hemcinslerine ilgi duyuyorlar(Sizin karşı cinsinize irade dışında ilgi duymanız gibi).Bu ilgiye müdahale edilebilinir mi?Siz bunu mu anlayamıyorsunuz.bunu anlamak bu kadar zor mu?

Ayrıca ben bu forumda kendimi anlatmıyorum.Eşcinselliği anlatıyorum.Yani arkadaşınızı, kardeşinizi, öğretmeninizi, komşunuzu ve herkesi.... Şu kişi eşcinsel değildir diye iddia edebilir misiniz?Hayır. Sokakta, markette, hastanede, otobüste heryerde eşcinseller var.Ve eşcinselleri sadece feminen erkekler zannetmeyin.Biz anlarız demeyin.

#166 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2007 - 09:25

Eşcinseller irade dışında elinde olmadan hemcinslerine ilgi duyuyorlar(Sizin karşı cinsinize irade dışında ilgi duymanız gibi).Bu ilgiye müdahale edilebilinir mi?

:)

Pekala sessizce seni anlıyoruz..Hımm evet biz istemeden karşı cinstekilere ilgi duyuyoruz..Bu tamamen irademiz dışında oluyo..Yani daha açık konuşayım,iradem dışında erkeklere ilgi duyuyorum..Aslında bunu istemiyorum ama napiyim iradem dışında elimde olmadan ,istemeden erkeklere ilgi duyuyorum..Normalde kadınlara ilgi duymam gerekir biliyorum ama napiyim bayanlar beni affedin irademe hakim olamıyorum..Bu aslında tamamen doğama aykırı ama üzgünüm *lol

İrade : Bir şeyi yapıp yapmamaya karar verme gücü, istenç.

Madem eşcinsellik iradeyle de alakalı bir durum o halde kelime anlamına baktığımızda bu güç tamamen bizim elimizde gibi gözüküyor sessizce..Yeterki irademize,nefsimize hakim olmayı bilelim..

Şu 8-9 yaşındayken ilgi duyma meselesine gelelim..Bu kadarınada pes dedim.Tüylerim diken diken oldu.O yaşlarda biz normal insanlar bile karşı cinsimize ilgi duymazken,senin hemcinsine ilgi duyman ,onlardan hoşlanman insanın alkına ister istemez , o sapık adamları getiriyor,kusura bakma..

Bu arada sen hiç iradene hakim olmadın sanırım hiç bir zaman..8-9 yaşlarındayken elinde olmadanlar,istemeden yaptımlar başlamış..Ve hala devam etmekte..

Bununla ne kadar mücadele ettin?Çok merak ediyorum..Doktora bu durumdan kurtulmak içinmi gittin?Yoksa sana destekçi olur diyemi gittin?Ve son bir soru bu forumda eşcinseliğinden bahsetmemnin anlamı ne?Neden eşcinsel olduğundan bahsediyorsun?İnsanların sex kimliklerinden öte , ilk önce insan kimlikleri gelir..Sen sex kimliğini açıklamadan , insani yönünü bizlere gösterseydin, emin ol kimse sana bu kadar tepkili olmayacaktı..

Ayrıca böyle ahlaksız bir konunun , Din ve Ahlak bölümünden kaldırılmasını talep ediyorum..Din ile ve ahlakla ilgili hiç birşey konuşulmuyor çünkü..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#167 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2007 - 10:26

Glamor !
Kendini daha fazla zorlama saçmalamak için.Sen iyi misin?Senin zeka yaşın 3 mü? Ben ne diyorum sen ne diyorsun.Alo ben diyorum ki insanın karşı cinse ya da hemcinsine ilgi duyması irade dışındadır.İradeyle ilgili değildir.Anlatamadım galiba.Nerden çıktı irade ile ilgili olduğu.Sen kadınlara ilgi duymak için uğraştın mı ya da bunu kazandın mı.Herşey kendiliğinden olmadı mı?Eşcinsellikte aynen öyledir.Senin erkeklere ilgi duyman konusu nerden çıktı onu da anlamış değilim.
Bu konunun ahlaksızlık olduğunu söylüyorsun.Karşı cinse ilgi duymak ahlaksızlık değil de kendi cinsine ilgi duymak mı ahlaksızlık oluyor?Bir kadının erkeklere ilgisi nasıl ve ne şekilde başlamışsa benim de ilgim aynı şekilde başlamıştır.
Ben eşcinselliği anlatıyorum ve bunun örneklerini gerçek hayattan yani kendimden veriyorum anlayasınız diye.Ben eşcinselliğmi değil eşcinselliği anlatıyorum ve anlattıkça ne kadar bilgisiz ve önyargılı olduğunuzu görüyorum.

Eşcinsellik ahlaksızlık değil; asıl ahlaksızlık eşcinsellerin tertemiz ve masumane his ve duygularına ahlaksızlık ve sapkınlık diyerek aşağılama ve hakaret etmektir.

Bir erkek bir kadına aşık olursa herkes o kişinin arkasındadır.Peki bir erkek bir erkeği severse neden herkes ona düşman our?O aşkır da bu aşk değil mi?Bir insan nasılki cinsiyetini seçemiyorsa cinsel yönelimini de seçemez.Bunu o kıt beynine yerleştir . Soru sorarken hesep sorar gibi sorma .Ya adam gibi sor ya da hiç sorma

#168 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2007 - 10:34

Bununla ne kadar mücadele ettin?Çok merak ediyorum..Doktora bu durumdan kurtulmak içinmi gittin?Yoksa sana destekçi olur diyemi gittin?Ve son bir soru bu forumda eşcinseliğinden bahsetmemnin anlamı ne?Neden eşcinsel olduğundan bahsediyorsun?İnsanların sex kimliklerinden öte , ilk önce insan kimlikleri gelir..Sen sex kimliğini açıklamadan , insani yönünü bizlere gösterseydin, emin ol kimse sana bu kadar tepkili olmayacaktı..

İyice tepemi attırıyorsun benim..Yinede sabırlı oluyorum sana karşı.Eşcinselik ahlaksızlığın daniskasıdır!! Böyle yaparak seni yaradana karşı gelmiş oluyorsun.! Hiçmi beynin basmıyo senin ya..Sadece aklın fikrin erkekler..Beni bir bayan olarak bu kadar düşünmüyorum ya..Buda senin ne kadar histerik birisi olduğunu gösteriyor..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#169 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 20.03.2007 - 11:55

sessizce , sakin lütfen.
Glamor lütfen sende sakin ol biraz..

Bundan sonra bu konuda hiç kimse uyarılmayacaktır. Bilginize..

Konu öyle bir hal aldı ki , Din ve Ahlak'la alakası kalmadı.
Bu konu tarafımca "Cinsel Yaşam" bölümüne alınmıştır.!

Değişiklikler Kaydedildi...

#170 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 21.03.2007 - 00:29

Bu konu biraz daha dallanıp budaklanırsa eminim geyik kısmına taşınır. Hadi ne duruyorsunuz devam hep bir elden escinselliğin reklamını yapmaya

Gönderilen Resim

#171 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 21.03.2007 - 01:25

Konu hakkında yorum yapılırsa eminim geyik bölümüne taşınmaz.
Ha olurda konu dışında yorumlar yapılırsa o zaman bu konu Geri Dönüşümlük diyebilirim.

Değişiklikler Kaydedildi...

#172 IssIz

IssIz

Dağ Dikeni

• Üyeler
  • 11.239 Mesaj
  • İlgi Alanları:ohoo bi sürü..kitap şeetmek,gesmek,uçmak, uçarken atlamak...bi de musiki dinlemek...

Gönderim zamanı 21.03.2007 - 01:27

yaafff bırakın adam kimden hoşlanırsa hoşlansın,bize ne ki?

Alıp başını gitmek istersin.

Bilmediğin, bilinmediğin,

Çözmediğin, çözülmediğin bir denkleme...

Biraz ürkek düşünürsün...

Biraz kekeme....

'Üstüme gelme hayat!

Bundan sana ne...? ! '

Kekemeliğin korkularındandır...

Giderken bile; gidene değil de

Geride kalana aklın takılır...

Bir yanına yatarsın ' git.. ' der

bir yanın ' kalmalısın... '

Geceleri hep uykusuz kalırsın...

Ayağına pranga olur tüm düşündüklerin...

Gitmeden daha

Sen; gider gider gelirsin...

' Üstüme gelme hayat....

beni bilirsin....'

Kaldığın bu yerde

Harcadığın yılların gelir aklına...

Bir bir sayarsın...

Toplarsın, çarparsın,

Böler, çıkarırsın...

Bakkal defteri kadar kalın...

Bakkal defteri kadar karmaşa...

İçinden bin bir küfür

' Sümme haşa...! Sümme haşa...! '

Farkedersin ki hayatı

Arka sokaklarda dolanarak yaşarsın...

Kabarmış hesabından kaçarsın...

' Üstüme gelme hayat...!

Daha neyi alacaksın..? ! '

Hep sevmişsindir aslında...

Hep ama hep sevmişsindir...

Birini sevmişsindir sonra...

Sonra birini daha...

Birini daha...

Daha....! ?

Her gelip geçen gemiye aşık olmuşsundur..

Gemiler gitmiş

Sen yorulmuşsundur...

' Üstüme gelme hayat....!

Gemi olmuş musundur..? '

Kocaman bir mahalleden

Daracık bir sokağa.

Sokaktan ufacık bir eve

Evden odaya....

Yağlarından tiksinir gibi

Kurtulmak ister gibi

Kapatmışsındır kalabalıklara kendini...

Gitgide yanlız kalmışsındır...

Yalın yaşanan gecelerde

Gitmekle kalmak arasında dolanırken...

Beynine bir silah gibi dayamışsındır korkularını...

Yalnız...Korkak...Kekeme....

' Üstüme gelme hayat...!

Kıyarım kendime....!
'

#173 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 28.05.2007 - 14:57

Homofobilerden şikayetçiyim.Onlar toplum dışı insanlardır.Fakat bunun farkında değiller.....

#174 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 28.05.2007 - 15:02

Hakikaten öyledirler,ben de hiç sevmem.Bu arada aynı konuyu kaç kez açacaksın yeniden?Var mı bir fikrin??
I find your lack of faith disturbing!

#175 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 28.05.2007 - 15:05

aaa! sesszice, sessiz sedasız gene gelmişşş *zong tabii ki arkadaşım. şikayet etmek en demokratik hakkınız. edin, edin.

sessizce! bi ricam olcak canım; memleketin bi sürrü diğer sorunları da var ilgi bekleyen. bu forumun oyun bahçesi de var. :D gez dolaş açılırsın canım. kasma bu kadar kendini aş şu homolu momolu işleri. yaşamaya bak :)

konsept : ben de hep aynı şeylerden şikayet edenlerden şikayetçiyim :(
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#176 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 28.05.2007 - 15:08

Eşcinsellikle ve homofobi ile ilgili bölümümüz mevcut. Bu bölümlerde Eşcinsellere ve homofobiklere karşı olanlar zaten fikirlerini belirtmiştir.
Şikayetiniz daha önce bu konuda belirtilmiştir.

Halen anlayış göstererek konuyu bu sefer birleştiriyorum ancak israrla konu açmaya devam ederseniz cezai işlem uygulamak zorunda kalacağım.

Gönderilen Resim

#177 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 29.05.2007 - 14:42

Bu konuyu da ben açmışım ::
Ben ahlaksızlık olarak görmüyorum artık,Hastalık olarakta görmüyorum. Saygı duymak lazım. Tercih meselesi.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 11.06.2007 - 22:53

Merhabalar..

Yazdıklarınızı okudum ve sırf bunlara cvp yazabilmek için bu foruma üye oldum..

Ahlaksızlıktan bahsetmişsiniz..

İki insanın yaşadığı aşkı,sevgiyi nasılolurda ahlaksızlık olarak görürsünüz?Bir insanı sevmek ahlaksızlıksa evet ahlaksızız!

Din..Dinden bahsetmişsiniz..
Bunlaarı okuyuncasanki karşımda Tanrı var zannettim..Siz kimsiniz acaba?dünyayı,bizi yaratan falan mı?Onun kimi yakacağını,kimi cennete götüreceğini siz değil o karar verir!

Lut kavimi..
Biracık mantalite olsaydı,orda insanların neden taşlandıklarını daha iyi anlardınız..Oradaki taşlanma eşcinselliğe değil,ensest ilişkilere ve bilinçsizce yapılan ilişkilere oldugunu anlardınız..

Dünyada bu kadar iğrenç varken,siz iğrenç görmemişsiniz.Biraz gözünüzü açın.Hergün binlerce insan ölüyor.Ne uğruna,ülke,para toprak..Bir insan bir insanın canına kıyıyor.ne uğruna..Para uğruna..

Onlarca insan küçücük çocuklara tecavüz ediyor..ne uğruna?Kendi fantezileri uğruna..

Sapıklık mı?Bunlar ne peki?Bunlardan bir kere bile konuştugunuz görmedim..Bırakın artık eşcinsellerle uğraşmayı..Kimin iğrenç oldugunu,kmin yukarda yanacağını siz değilde Tanrı karar versin!

Doğaya aykırı birşey demişsiniz..
Bunu anlayacak kadar biyoloji bilginiz olsaydı böyle homofobik konuşmazdınız zaten..Madem aykırı neden çiceklerde hermafroditlik var?Neden hayvanlarda eşcinsellik var?
Madem bir hastalık o zaman doğada neden var?O zaman neden hetereoseksüel biri eşcinsel olamıyor??

Sapıklık,sapkınlık..bence biraz daha düşünün!

#179 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 11.06.2007 - 23:01

Bırakın artık eşcinsellerle uğraşmayı..

Bence onlar bizimle uğraşmayı bıraksınlar.Sanıyorum aralarına biri daha katıldı.
I find your lack of faith disturbing!

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 11.06.2007 - 23:04

Sizinle kimsenin uğraştığı yok..Birşeyi bilmiyorsanız yorum yapmayın,biliyorsanızda mutlak doğruları öğrenerek gelin!