İçerik değiştir

- - - - -

Eşcinsellik

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 185 yanıt verildi

#141 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 11:13

Sanırım bu resmi avatar olarak kullanırsan,daha farklı gözükmüş olursun sessizce..Bağırmana da gerek kalmaz..

Gönderilen Resim
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#142 id

id

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.185 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 14:06

Eşcinsellik değişmez,
doğuştan gelir,
yok edilemez,

Bu Sıraladığı 3 madde bilimsel olarak doğru.
Bırakın Herkez Dilediği Gibi Yaşasın. Git Kimle İstiyosan onla aşk yaşa arkadaşım ama malzeme etme bunu. Bunu burda tartışıyo olman sadece ve sadece senin burda bi partner aradığın anlamı taşır ki ben bulacağınıda sanmıyorum. Selametle..
utter nonsense

#143 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 15:39

hah! Ağzımdan aldın lafı Klep. Hakan bi ilgilen arkadaşla.
Salih Gönüller

#144 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 15:47

Arkadaşlar lütfen kimseyi cinsel tercihleri için rencide etmeyelim sonuçta o da bir canlı.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#145 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 16:01

daaankk + 1966 :(
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#146 sessizce

sessizce

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 16:02

Arkadaşlar!
Bu konuyu açarken neler söyleyeceğinizi biliyordum.Neden mi açtım?
Ben durumumu aileme söylemeyi düşünüyorum.Fakat insanların tam olarak neler söyleyeceğini merak ettim ve karar almama yardımcı olur diye düşündüm.Ön yargınızın derecesini öğrenmek istedim.Karar almama yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Aileme söylemeyeceğim...

Dipnot:cinsellik eşcinselliğin unsurlarından sadece biridir;unutmayın.

#147 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 16:11

Neyle rencide edelim?
Bu adam bizim dini inançlarımızı rencide ediyor. Bu adam sosyal kimliğimizi rencide ediyor. Hem de kendi cinsel tercihi ile.
Ben ne ile rencide edeyim?
Benim GAY arkadaşlarım oldu ama hiç bir zaman da kalkıp ortalıkta ben eşcinselim bunu kabul edin diye viyak viyak bağırmadılar. Onlara duyduğum saygının ondabirini haketmeyen birini mi rencide etmeyeyim.
Alenen partner aradığı belli olan birini mi rencide etmeyeyim?
Otobüsde minibüsde bağıra bağıra aşk yaşantısını konuşmak gibi bir şey bu.
Eğer bu cesareti gösterebiliyorsa bu tepkilere de hazır olacak.
Kendisi bizi çok cahil ve önyargılı görüyor ya.
Acıtmadan canını bu muhabbete bir son vermenin yolunu aradı insanlar, ama aynı zamanda mazoşist arkadaş eşeledikçe eşeliyor.
Doğuştan eşcinsel olduğunu söylediği eşcinselliğin sonradan kazanıldığını kendi tercihine göre şekillenmiş psikolojik bir rahatsızlık olduğunu kabul etmek zorundadır.
Doğuştan olan şey eşcinsellik değil çiftcinsiyetliktir. Problemi buysa eğer bunun da tıbbi tedavi yolları mevcut. İstediği cinsiyeti tercih edebilir o zaman.
Erkek üreme organı olan, erkek bedenine sahip olan ancak kadın gibi hissettiğini söyleyen insan sapkındır. Hislerine gem vurayamayan birisidir. Cinsel açlığından doğan, psikolojik olarak güçlü olamayan, toplumun erkek kabullenişine bir başkaldırışı, kaçış yoludur.
Dinimizce bir kadına dahi yapılması haram kabul edilen bir yolla kendi aralarında cinsel birleşme yaşamaktadırlar. Şimdi söyleyin bakalım. Bir erkek bir erkeğe cinsel olarak nasıl yaklaşacak? Kadına bile yaklaşırken haram edilen bir yoldan mı? Yoksa mındıkoğlunun elinden çıkmış alternatif bir yolla mı?
Bu tamamen bir tercih meselesidir evet. Ama ben bu yada başka bir cinsi münasebet isteğinin erkek ya da kadın sosyal ortamlarda konuşulmasından yana değilim. Eğer bunu inatla ve sesli olarak (ki adı sessizce) defaatle tekrar ediyorsa.
Af buyrun -kaşınıyordur-

Salih Gönüller

#148 LOST_ART

LOST_ART

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 320 Mesaj
  • İlgi Alanları:http://www.coroflot.com/LOST_ART

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 16:18

sus ulen...
_Gönderilen Resim

#149 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 16:23

Enough!
Tek taraflı olarak susuyorum

Salih Gönüller

#150 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 16:24

sussun tabe :(

üstteki editleyince benimde editlemem gerekti

Bu mesaj DaaAnkK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.03.2007 - 16:27

Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#151 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 16.03.2007 - 22:26

tama sessizce sen kendin kendinden eminsin, ben böyleyim diyorsun yani barışıksın kendinle....o zaman buradaki insanların sana söylediği hiçbir şeyi de iplememen kafaya takmaman gerekir ki sana burada söylenenler de dokunuyor....

bence mdem kendi içinde bunu bir sorun olarak görmüyorsun bu kimliğinle mutlu öesut yaşamaya çalış....

aile mevzusuna gelince; ailenin birkaç sözünü söylemiştin eşcinsellik hakkında, eğer böyle ise erçekten o zaman durum çok vahim, bence hiç söyleme..ama söylemesen de annen sana ömrün boyunca gelin arayacaktır o da var...senin bir şekilde bunlara göğüs germen gerekecek....üstelik gerekçesini de söyleyemeyeceksin...
benim sana tavsiyem, iyi bir iş bul, çalış çabala, parayı kır ve çek git, istediğini özgürce yaşayacağın kimliğine kimsenin karışmayacağı bir yer bul kendine ve orada devam et hayatına...
sen belli bir kültürden gelmi bir toplumun içerisinde ne kadar feryat ü figan etsen de hem sen yıpranırsın hem toplum huysuzlanır....insan çevresinde kendi gibi olan insanlar görmek ister değilm mi...

ha sakın buna beni tecrit etmek isteyen zihniyetler var diye yaklaşma....ben daha çok senin için diyorum bunu tamam....

kolay gelsin...

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#152 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 18.03.2007 - 01:35

Kendin olabilmek için mücadele vermelisin.
kaosgl'e bir bak:

AİLENİZE AÇILMADAN ÖNCE...
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#153 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 18.03.2007 - 09:46

Johor! Toplumun eşcinsellikle iligli ne kadar önyargısı varsa hepsini toplamışsın.Yazmış olduğun saçmalıklara açıklama getirecek değilim.

Duygusuz! bana acınası bir durumun var demiştin sanırım.Bence senin acınsı bir durumun var.Demek sen eşcinsel olsan gidersin buralardan ha.İşte bu zavallılıktır.Ben o kolay ve basit yolu seçmem.Burda kalacağım ve kimliğimle yaşayacağım.Bana destek çıkmaya gerek yok.Merak etme bugüne kadar hep yalnızdım ve yalnız olmaya devam edeceğim.Destekçi falan aradığım yok.Burdaki tüm üyeler bana kaşrı olsa kaç yazar.Bunlar beni yıldırmaz.Sizin yaşamış olduğnuz aşklardan dolayı çektiğiniz acılar benim elimin kiridir.Biraz yalnızlık sizi bunalıma sokar fakat ben hep yalnızdım.Tek sığınağım benim vicdanımdır.Bende mangal gibi vicdan var.En ufak bir hata yaptığımda kendimi defalarca sorguya çeken bir insanım.Ve bu eşcinsellik konusunda dünyada eşci benzeri olmayan rahat bir vicdana sahibim.Ben bu vacdanıma dayanarak herşeyi herkesi yok edebilirim.

Glamor iki erkeğin yaptıklarından bahsetmemene sevindim.Aklından çıkar cinselliği.Herşey cinselllik değil.Biri eşcinsel dese hemen aklına iki erkeğin yaptıları aklına geliyor.Bir de kendine değil de eşcinselliğe sapkınlığın babası diyorsun.Sen de sapkınlığın dedesi oluyorsun bu durumda.

İnsanlar eşcinsellik hakkında o kadar çok saçmalıyorlarki.Bunun haddi hesabı yok.Bilgisizlik hat safhada...saçmalıklarınız burda bir partner aradığımı düşünmeye kadar varmıştır.Ne diyeyim....O daracık ve önyargılı dünyanızda mutlulukar dilerim.
Eşcinsellikle iligli bir yanlışlık daha farkettim.Bir takım insanların kafasındaki eşcinsel imajı '' birkaç defa kendi cinsiyle ilişki yaşamış ve bu ilişki hoşuna gitmiş ,sürekli yapmaya devam eden bireyler'' şeklinde oluşmuş.Belki sizler böyle düşünmüyorsunuzdur.Fakat birçok insan eşcinselliği böyle algılıyor ve bu algılamaya dayanarak eşcinselliği yadırgıyor.Eşcinsellik böyle olsaydı; ben de eşcinselliği yadırgardım.

Bana göre bir heteroseksüelin eşcinsel gibi; bir eşcinselin ise heteroseksüel gibi davranması ve yaşaması ahlaksızlık ve sapkınlıktır.Herkes doğasına uygun davranmalı.

maviergün! Kaos gl değil de lambdaistanbul a sık sık giderim ve aklıma takılanları sorar bilgi edinirim.

#154 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 18.03.2007 - 09:52

Ya tamam madem biz anlamıyoruz; sende partner aramıyorsun ikide bir eşcinselim diye bağırmanın anlamı ne???

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#155 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj

Gönderim zamanı 18.03.2007 - 13:08

Evet ben toplumun önyargılarını temsil ediyorum.
Ben basit ve sıradan, kadınlardan hoşlanan bir zavallıyım. Erkekler bende, estetik açıdan ne kadar hoş gözükenler olsa da,
cinsel istek ve arzu uyandırmazlar.
Dudaklarını gördüğümde sarılıp öpme arzusu duymam. Gözlerine baktığımda ne kadar güzel diye donup kalmam.
Yakışıklı, kendinden emin, karizmatik bir adam gördüğümde aklımdan "o olmak" geçer "onunla birlikte olmak" değil.
Şimdi gelelim kadınlara.
Kadınlar herşeyleriyle bana kendimi zayıf hissettirir.
Ama "o olmak" istemem "onlarla birlikte olmak" arzusu duyarım.
Cinsel dürtülerim vardır. Cinsel isteklerim vardır.
Aklımdan nasıl bir erkeğin dudağını gördüğümde cinsellik geçmiyorsa kadının ıslak dudakları bana cinsellik çağrıştırır.
Evet aklımdan cinsellik geçiyor acaba sapık mıyım?
Kadınların beğenileri ile kendimi şekillendirmeye gayret gösteririm. Ancak onurumdan taviz vermeden.
Ben aşka inanırım.
Aşkın içinde cinsellik de vardır dostluk da samimiyet de vardır güven de.
Beden, ruh, akıl hepsi buluşmadan aşka ulaşılamaz.
İstemsizce baş gösteren duyguların kontrol edilebilmesinin doğru olduğuna inanırım.
Bunların birinin eksikliğinde yaşanan herşey sapkınlıktır nazarımda.
Ruh olmadan beden ve akılla sevmeyi bilemezsin.
Akıl olmadan sadece bedenin ve ruhunla duyduğun hissettiğin şeyler seni sefilliğe sürükler.
Bedenin olmadan aklın ve ruhunla sevdiğin ise aşk değildir dostlukdur.

Mevlananın Şems'e hissetikleri gibidir. Doğru adamdır temiz adamdır güvenilir adamdır.
Onunla konuşmak istersin, fikirlerini dinlemek istersin ama bu adam nasıl öpüşüyor aklından diye geçirmezsin.
Gelelim kelimemize
Türkçe'mizde yaşadığınızı düşündüğünüzün adıdır eş CİNSELLİK biz biju diyelim gay diyelim farketmez sonuç cinsel tercihdir.
Aklımıza başka bir şeyin gelmesi düşünülemez. Sapkınlığın dedesi Glamour doğru bir tespitte bulunmuş.

Latince ismi Homoseksüel orda da çıktı kahretsin karşımıza (seksüel)..
Kelimelerin anlamına TDK'nın sitesinden bakıp öğrenebilirsiniz.
Eş cinselliğin daha ne olduğunu bilmeden insanları bimiyorsunuz diye damgalamak da ne oluyor? Önyargılı görüşaçısı budur bence.
Hem bu kıt beyinle hem de bu cinsel tercihinizle sizin için hayat çok zor olacak gibi geliyor.
Allah sonunuzu hayır etsin.
Vicdanınızın insanları nasıl yok edeceğini anlamadım ama hodri meydan.

Salih Gönüller

#156 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 18.03.2007 - 16:14

Ben eşcinselliğin değişmeyeceğinin farkındalığında olarak yaşayacağım ve kimliğimi sonuna kadar savunacağım.İnandığım şeyin arkasındayım.Cinsel, düşsel ve duygusal hislerimle; etten tırnağa kadar eşcinselim.Bu nasıl iştir ki ;sizler değişir diyorsunuz.

İçinde bulunduğun durum nedeniyle tüm hayatını buna yönlendirmiş olabilirsin, bunu anlayabilmem çok zor ancak çok tarafsız düşünerek söylüyorum ki yukarıda söylediğin cümleler dudaklarımın kenarından kulaklarıma doğru yayılan bir dalga hareketine yol açtı. Burada kimse senin cinsel kimliğinle ilgilenmiyor, farkındaysan birtek sen ilgileniyorsun ve üstüne gidiyorsun, biri sana saati sorsa eşcinselim diyeceksin sanırım... Bu kadar vurgulamana gerek yokki, sen sensin biz de biziz, biz senin ne kadar umrundaysak sen de bizim o kadar umrumuzdasın, konuyu tartışmak istemiyorsan buraya mesaj yazmazsın, eğer paylaşmak fikir almak istiyorsan farklı düşüncelerin farklı bakış açılarıyla kaleme dökülen yazılarını azıcık hoşgörmen gerekir, bunu diğer forum arkadaşlarıma da söylüyorum, hiçbirimiz birbirimize benzemeyiz, benzemek zorunda değiliz, kimseyi anlamak derdini dinlemek zorunda değiliz, umrumuzda değilse ilgilenmeyiz olur biter ama ilgileniyorsak rica ediyorum karşımızdaki insanı kırmadan yazalım, bir an düşündüm de eğer sessizcenin yerinde olsaydım bu yazılanların tümü bana kabus olabilirdi, üzülebilirdim... Bu konuyu açtı diye üstüne gitmek bize yakışmaz, eminimki burdaki hiçbir arkadaşım insanların zayıf noktalarından vuruş yapmak için kol gezmiyordur , "kimse birbirini sevmek zorunda değildir ama saygı duyması gerekebilir" bu zamanlar için söylenmiş olsa gerek :mad1:

Yani toplumumuz eşcinselliği pasif gay olarak tanımlar;oysa aktif gay ve akfit,pasif lezbiyenler de vardır.Toplumun yaptığı bir diğer hata da gayleri lezbiyenlerden daha çok yadırgar; ve bunun ne mantıkta ne de vicdanda yeri vardır.(çok merkalı olanlara! Benim hiç ilişkim olmadı, fakat olmayacağı anlamına gelmiyor,eşcinsel ilişki gayet doğaldır.)

Şimdi sen şöyle düşünüyor olabilirsin, bu konu toplumda hep üstü kapalı kaldığı için kendimizi anlatmada güçlük çekiyoruz, herkes iyice öğrensin, konu güncel olsun, o kadar çok konuşulsunki artık herkes normal karşılayabilsin, biz de rahat edelim... Gurur duyduğunu falan söylüyorsun, tırnağına kadar eşcinsel olduğunu ...
bu kazanışmış bir zafer midir, bir başarı mıdır, yoksa kendini savunma mekanizmasının ani ve acele ortaya çıkmış, düşünceden yoksun tepkileri midiR? Bence bunu ön plana çıkarmaktan çok, kendinle gurur duyacağın farklı alanlarla ilgilenmelisin, cinsel kimliğini madem kabullenmişsin, onu bir kenara bırakmayı bilip kendini eğiterek ve geliştirerek başka platformlarda başka gurur duyulacak işler yapmalısın... Cinsel kimlik dediğin şey herkesde var birşekilde... Ama asıl kimliğin ne kadar insan olabildiğin ve bu insanlığını nasıl değerlendirdiğindir, neler yaptığındır... Biz nasılki ""aaa kadınım mükemmelim, harikayım" ya da "aa ...a kadar erkeğim bunu herkese göstermeliyim" deyip ortalarda gezinmiyorsak, bir işimiz bir mesleğimiz sosyal hayatımız, ilgilerimiz varsa sizin de vardır mutlaka, bu niteliklerle ortaya çıkıp işte ben buyum diyebilmek ve hayatta işgal ettiğin yeri,eşsiz kılma, yeri doldurulamaz yapabilmek , bence senin ya da bir başkasının cinsel kimliğinden daha önemlidir, daha işe yarardır, daha insana yakışırdır... Hayvanların da cinsel kimliği vardır...

Pembe Kimlik Sahibi Olanlara : Kız , kadın,bayan denir..
Mavi Kimlik Sahibi Olanlara : Delikanlı,Erkek , Bay denir..

Bu ,iki kimliğin dışında bir kimlik yok Ülkemizde,ya ameliyatla kadın olup,pembe kimlik alacaksın..Yada ameliyat falan olmadan mavi kimlik taşımanın ezikliğini(sana göre ) yaşayacaksın..3.renk bir kimlik çıkmadı daha..Çıksın haberin olur zaten..

Glamor bizim alıştığımız bildiğimiz değerleri söylemeye çalışmış belki ama üslubunu çok ağır ve rencide edici buluyorum, düşüncelerine katılsam da böyle bir mesajı okumak istemezdim açıkçası.

1-Ben bu konuda önyargılı ve bilgisiz olduğunuzu iddia ediyorum ve sizin her yorumunuz bunun bir ispatı oluyor.Demek harika bir hatun beni değiştirir ha.Bu kadar kolay ha.Buna hiçbirşey demiyorum.
2-Bir psikolog mu?...Gitmediğimi nerden biliyorsun.Bu da kendi çapında bir önyargıdır.Doktorun değil doktorların dediği tek şey: Bu senin bir kimliğindir,sen bu kişmliğinle yaşayacaksın.Asla bunu değiştiremezsin.Eşcinselliğine alış(İst. Üni. Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Doktor Başak Yücel ve ekibi)
Amerika Psikiyatri Derneğinin Tanı ve İstatsiktik Rehberi VE Dünya Sağlık örgütünün Hastalıklar sınıflandırmasında eşcinsellik hastalık olarak kabul edilmiyor.Ben birşey söylüyorsam biliyorum da söylüyorum.Bilmeyen sizsiniz...

Bu konuda kimse bilgili olmak zorunda değil, o ön yargı dediğin şey mesajlarından anlaşıldığı kadar sende de var :) Ayrıca doktora gitmişsin, tercihini değiştiremeyeceğini , memnun olduğunu belirtiyorsun, sanırım tek sorun şu anda ailen.. Burda yazılan mesajlardan, en azından şu küçük toplulukta senin konuna nasıl bir bakış açısıyla yaklaşıldığını gördün, öğrendin, şimdi bunları tartarak düşünürsün ve kendi kararını kendin verirsin, ama bence sana en iyi yardımı onlar yaparlar, biz ancak okuruz ve yorum yaparız, sayfayı kapatır ve unuturuz, sen yine kendinle başbaşa kalırsın ;)

Bu konuyu kısır döngüye sokmanın manası yok, burda sana gerçekten yardım edebilecek uzman bir arkadaşımızda yok sanırım, ama güzel arkadaşlıklar edinmen için iyi bir yer seçmişsin , forumdaki diğer konulara da göz atmanı tavsiye ederim, iyi forumlar :)

"her insan sevilmeye ve saygı duyulmaya layıktır"
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#157 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 19.03.2007 - 09:35

elma ;

Bu , benim kendi düşüncemi ifade ediş tarzımdır..Ben sözlerimin ağır ve rencide edici olmadığını düşünüyorum..Eşcinselliği kabul etmiş birine , henüz çıkmamış olan ve bencede asla çıkamayacak olan bir kimlik türünden bahsettim..Kendisi mavi kimlik taşıyor ve aslında mavi kimlik taşımak istemiyor..Bundan dolayı da bence eziklik hissediyor..Bunu açıkça söylemenin ne gibi bir sakıncası var anlamışta değilim..
Ayrıca düşüncelerime katılıpta ,mesajımı okumamak istemenizde bir garip..Ya düşüncelerime katılmayın,ya da katıldığınız halde bu mesajı okumak istemezdim demeyin..Bi anlamada sizin düşüncelerinizi , isteyipte söylemeyemediklerinizi ben açıkça dillendirmişim ..Bundan memnun olmanız gerekirdi. :mad1:

* * *

Susuyorum..

#158 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 19.03.2007 - 09:42

Johor! Yazdıklarının mantık değeri sıfır...
Sn. elma! Bence toplum eşcinselliği anlamak zorundadır.Onların anlamamaları bizim hayatımızı zorlaştırıyor.Eşcinselliğe bu kadar aşırı tepkili insanlar olmasaydı, ben 8-9 yaşındayken hemcinslerine duyduğum ilgiyi aileme söylerdim:''Anne, baba ben hemcinslerime ilgi duyuyorum, kadınlar bana hiç çekici gelmiyor'' demenin rahatlığını yaşardım.İnsanların önyargılı ve bilgisiz olmalarının yükünü biz eşcinseller çekemeyiz.İnsanlar beni değil ama eşcinselliği anlamak zorundalar................Eşcinselliğimle gurur duymanın sebebi buna sahip olmak değil; eşcinselliğin bana öğrettikleridir.Hiç bir konuda sabit fikirli değilim.En azından eşcinsellik konusundaki yanılgılara düşmüyorum.Ayrıca evet cinsellik ön plana çıkarılmamalı.Ama eşcinsellik her ne kadar cinsel unsurlu bir kelime olsa da sadece cinsellikle ilgili bir kelime değildir.Ve kimse benim cinsel yönelimimle (cinsel tercih değil) ilgilenmez ben yönellimimi söylemediğim müddetçe.Fakat bu yönelimim bilindiği taktirde insanların ahlaksız iftiralarına maruz kalacağım kesindir.İnsanların kafalarındaki eşcinsel imajı yanlıştır ve bu yanlışlığın düzelmesi gerekmektedir.

Elbette eşcinsellerin diğer özellikleri daha önemlidir.Burdaki insanlar bana ahlaksız diyorlar.Peki benim nasıl bir yaşantım var, nasıl bir ailem var, nasıl bir işim var, nasıl bir kişiliğim var, ne tür yeteneklerimin olduğunu biliyorlar mı?Hayır bilmiyorlar.Sadece eşcinsel olduğumu biliyorlar.Ve buna dayanarak sapkın ve ahlaksız ifadelerini kullanabiliyorlar.Yani insanlara cinselliğe göre değer verebiliyorlar.Demekki onlar için hiçbirşeyin önemi yok; sadece eşcinselliğin önemi var.Yani aşağılamak için bayağı bir ilgileniyorlar.Maalesef dediğin gibi değil.Ben eşcinselliğimi sadece savunuyorum.Üstüne gitmek ya da bunu haykırmak ve ya arkadaş bulmak için değil.Tabii saçmalamanın sınırı yokki......

Fakat siz yine bana inanmayın.Ben ya yalancıyımdır; ya da yanılıyorumdur.Çünkü ben bir eşcinselim.O zaman yalancıyımdır, dalavereciyimdir.Yine önyargılı davranın.
Diğer kişilerin dediği gibi olsun:
Ben elimde olmadan hemcinslerime ilgi duyduğum için sapkın, ahlaksız, onursuzum; sizler ise karşı cinse ilgi duyduğunuz için ahlaki değeri olan asil insanlar olun.

#159 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 19.03.2007 - 09:50

Glamor! eşcinseller biyolojik kimliklerinden memnunlar.Bunu taşıma onlara ağır gelmez.Senin dediğin transseksüelliktir.Eşcinsel birey kadınsa kadınlığından; erkekse erkekliğinden memnundur.Sadece sen nasılki karşı cinse elinde olmadan ilgi duyuyorsan; eşcinseller de elinde olmadan kendi cinsine ilgi duyuyorlar.Her yorumunda bu konudaki önyargı ve bilgisziliğini belli etmek zorunda mısın.Bu konu hakkında bilgin yoksa susmayı tercih et. Tabii eşcinsel deyince aklına hemen ''iki erkeğin yaptıkları'' gelen bir insandan nasıl bir yorum beklenebilir ki.Önyargılı olduğunuz apaçık görünüyor.Benim bildiklerimi bilseniz ; yaşadıklarımı yaşasanız kendi yazdıklarınıza kahkahalar atarsınız.Hem komik, hem saçma , hem de zavallıca.....

#160 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 19.03.2007 - 10:05

Bana bak güzelim asıl zavallı olan sensin..Asıl komik olan ne biliyomusyun ? Senin şu cümlen :

sen nasılki karşı cinse elinde olmadan ilgi duyuyorsan;

Ben erkeklere elimde olmadan bir ilgi duymuyorum..Bu benim doğamda var..Ve ben normal olanı yapıyorum..Yani ben aslında ,kadınlara ilgi duyuyorumda,istemeden erkeklere ilgi duyuyormuşum gibi birşey yok..ALLAH korusun söz konusu bile olmaz..Sende normal olmadığını kabul et artık lütfen.

* * *

Susuyorum..