Jump to content

- - - - -

Barış ve huzur Türkiye'ye gelsin artık

• Please log in to reply
138 replies to this topic

#21 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 24.05.2007 - 21:16

benim zihniyetim bellidir.. seninki de belli oldu..

evet ben diyorum ki TÜRK HALKI vardır.. Türk 'ü ile Kürt' ü ile bir bütündür.. bu bütünlüğün adıda Türk'tür .. Türkiye Cumhuriyetidir...

Türk olmaktan utanıyorsun galiba.. Kürdüm derken Türküm demek ayıp mı geliyor sana ?

şu bölücü propagandasını bırak istersen.. benim Türk te kürt de arkadaşlarım var kimse kimseye silah sıkmıyor.. herkes göğsünü gere gere Türküm diyebiliyor.. bu vatan için ölürüm diyebiliyor..

diğer tarafta ise bu insanlara , çapulcular tarafından silah sıkılıyor..

anladın sen onu...

Çapulcular dağlarda otlamaya devam etsin

edit: küçük harf

Edited by OuLaLa, 24.05.2007 - 21:16.

#22 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 21:18

arkadaşım kürd olup türk olan nasıl oluyor? <_<

#23 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 24.05.2007 - 21:23

senin gibiler olamıyor malesef <_<

#24 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 24.05.2007 - 21:26

öncelikle gerilla kavramını kullanan ararat kardeştir. haklısınız, ama onun savına destek olunca doğla olarak sizi de aynı kefede değerlendirdim. belirtmek isterim. tv ağzıyla işim olmaz. bu hususta müsterih olun. jitemi de biliyorum. pkk ya karşı bi oluşum amacıyla hizbullah' a da destek verildiğini biliyorum. (yaratılan bu canavar, elfetihe karşı hamas misali devlete dönünce ipi çekildi. kelle avcılığını asla tasvip etmemekle birlikte, böyle bir uygulama var ise sanırım normal vatandaşa değildir değil mi?

gelin şu hususta inat etmiyelim birlikte, güneydoğu anadolu "kuzey kürdistan" iran içerisinde yer alan kürtlerin yoğun yaşadıkları yerin adı ise "doğu kürdistan" değil mi? yahu adamlar ülkenin adını koymuşlar, siz hala bu ayrılıkçı isyanı masum, haklı halk hareketi olarak görüyorsunuz!!!

haa bu çatışmalar kime yarıyor diyorsanız, hiç bir ülkenin bağımsız olmadığı şu globalleşen dünyada sadece ve sadece abd ye yarıyor. kuzey ırakta beleşe bi incirlik daha kazanmaya çalışılıyor. ne kürtler ne türkler, kimsenin umrunda değil.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#25 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 21:29

oulala arkadaşım benim gibiler genelde tek yönlü olur rüzgar hangi yöne esse o yöne dönmezler,ben burda barıştan bahsediyorum sen orda başlamışsın vatan millet sakarya edebiyatına arkadaşım ben bir kürdüm ama bir asker öldüğünde veya dağda bir genç ben aynı acıyı çekerim çünkü ikiside bu vatanın evladlarıdır ve bu vatana faydalı olmak varken bir takım emperyalist güçler bizi birbirimize düşman etmişler ve ülkemizde de bunlara çanak tutan üst düzey bürokrat ve siyasiler var neden barış olmuyor yani barış olsa çok mu şey kaybeder bu ülke bugün bu ülke ekonomisi silaha verilen para yüzünden bir türlü sırtını kaldıramıyor,ordu güneydoğu problemini kendine rant edinmiş ve her bu ülkede bir şeyleri düzeltmek isteyen biri geldiğinde muhtıralar darbeler oluyor bu kadar mı kapalı gözlerimiz hiç bir şeyi görmüyor ....

Edited by SPARTAKÜS*, 24.05.2007 - 21:30.

#26 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 24.05.2007 - 21:31

arkadaşım kürd olup türk olan nasıl oluyor? <_<

Haddinizi aştığınızın farkında mısınız ?

Kendini samimi olarak Türk hisseden herkes Türk ' tür ve bu Ülke ' de tek bir Halk vardır , o da Türkü , Kürdü , Lazı ve Çerkezi ile Türk Halkı ' dır . Bundan ötesi , laf-ı güzaftır ...

Kafalarınızda ki kirli duyguları , Kürt Vatandaşlarımız ile sembolleştirme çabalarınızdan vazgeçiniz artık .

#27 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 posts
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Posted 24.05.2007 - 21:31

Güzel kardeşim dağda ölen genç kimdir? Biraz açıklar mısın bunu bize?

Salih Gönüller

#28 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 21:34

arkadaşım her lafımın altında bir şey aranırsa benim muhabbetimin hiç bir hayrı olmaz...

#29 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 24.05.2007 - 21:34

Güzel kardeşim dağda ölen genç kimdir? Biraz açıklar mısın bunu bize?

+

Barışı sağlama adına , Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne yapmalıdır ?

Bunu da açıklarsanız sevinirim .

#30 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8,004 posts
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Posted 24.05.2007 - 21:36

bir takım emperyalist güçler bizi birbirimize düşman etmişler

doğru...ve ne yazık ki bu düşmanlığın çeteresini çekiyor milletimiz hala!

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#31 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 21:37

atallia arkadaş bu söylediklerini yapan yani kürdistan kavramını ortaya çıkarıp ortadoğuda kendine yeni bir israil yaratma çabasında olan t.c nin en yakın müttefiği olan ABD nin stratejik projesidir yani kürtlerin bunda bir suçu yok ve ben bir kürt olarak emperyalistlerden pek haz almam...

#32 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 24.05.2007 - 21:38

arkadaşım her lafımın altında bir şey aranırsa benim muhabbetimin hiç bir hayrı olmaz...

bir hayrını görmedik göreceğimizi de sanmıyorum ..

#33 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 24.05.2007 - 21:38

atallia arkadaş bu söylediklerini yapan yani kürdistan kavramını ortaya çıkarıp ortadoğuda kendine yeni bir israil yaratma çabasında olan t.c nin en yakın müttefiği olan ABD nin stratejik projesidir yani kürtlerin bunda bir suçu yok ve ben bir kürt olarak emperyalistlerden pek haz almam...

t.c değil..

TÜRKİYE CUMHURİYETİ...

#34 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 24.05.2007 - 21:39

Halen barış barış denip duruyor bu da beni pek bir rahatsız ediyor. Ortada bir savaş yok önce bu bir bellensin. Türkiye Cumhuriyeti bir devlettir. Ve savaşlar devletler arasında olur. Savaşlar sırasında düzenli ordular savaşır. Taraflar ortaya çıkar ve savaşırlar. Türkiye Cumhuriyeti savaşda değildir. Türkiye Cumhuriyeti içersinde hiç bir halk savaşta değildir. Öyle olsa şuan da şimdi kapımın önünden geçen etnik farklılığı olan vatandaşa kurşun sıkmak gerekirdi. Bir savaş yok bunu önce bilin.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#35 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 24.05.2007 - 21:40

Konuyu başka arkadaş başlatmıştı siz devraldınız.Biraz da o arkadaşın görüşlerini dinleseydik.Sizinkileri anladık zira.
I find your lack of faith disturbing!

#36 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 posts

Posted 24.05.2007 - 21:40

Sen ve senin güzel Ağrı'lı arkadaşın laflarının arasına mevzular sıkıştırırsa onu burdakiler yakalar tıkarlar çıktığı yere.
Yanlış kuyuya girmeyin boğulursunuz?
Söylenenleri az buçuk dinlerseniz burda Tek millet kabul edilir. Öyle ya da böyle Tek bir vatanın evlatları vardır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kimliğini taşıyan her fert burda TÜRK olarak bilinir öyle kabul edilir. Askere kurşun dağda kurşun sıkan genç bizden değildir. Ölürse içim yanmaz. Anası ağlarsa ona içim yanar.
Ankara'da bombayı patlatan'ın iki gündür görüntüleri var televizyonda. Hemşehrimmiş kendisi. Sağımda solumda ötemde berimde onu ne görmek ne duymak isterim. Yeterince açık oldu sanırım.

Salih Gönüller

#37 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 21:41

madem bir savaş yok bu halkın cebinden savaş gerekçesiyle alınan vergiler ve paralar kime nereye gidiyor zeki arkadaşım...

#38 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 24.05.2007 - 21:45

Savaş adı altında değil milli savunma adı altında alınıyor ve bu paralar ile vatandaşın huzurunu bozan, ülkenin üniter yapısına, vatandaşının namusuna ve güvenliğine göz diken bir grup ne idüü belirsiz kişilere karşı kullanılıyor . Önce bu farkı bir anlayın. Kürt kökenliyim diyorsun sana karşı silah sıkan mı var yolda yürürken. Etnik farklılığın yüzünden savaşıyor musun sen ne savaşından bahsediyorsun halen ?

Ayrıca Spataküs ve Araratlı üyelerin foruma üyeliklerinin yarım saat olmasından ve bu üyelerin foruma girer girmez bu konuda yorumlarda bulunmalarından, belli bir fikirde fikir birliği yapıyor olmalarını fark etmediğimizi sanmayınız.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#39 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 posts

Benden savaş gerekçesiyle vergi almıyor millet senden alıyorlar mı üstünzekalı?
Salih Gönüller

#40 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

johor arkadaş o zaman çanakkalede beraber savaştığınız bir topluluk veya etnik grup yok sadece türkler var diğerleri nerden geldi benim anlamadığım o gökten mi geldiler dilleri,kültürleri,sosyal yapılanmaları bunlar ne?

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users