Jump to content

- - - - -

Barış ve huzur Türkiye'ye gelsin artık

• Please log in to reply
138 replies to this topic

#1 ARARATLI

ARARATLI

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yasaklılar
  • 20 posts

Posted 24.05.2007 - 19:15

Operasyonda ısrar ölüm getirdi

14:00

Şırnak'ta Bestler-Dereler bölgesinde Türk ordusunun operasyonu sırasında meydana gelen patlamada ölen asker sayısı 6'ya yükseldi. 11 asker ise yaralı olarak çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Bestler Dereler mevkiinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK gerillalarına karşı yürüttüğü operasyon sırasında patlama meydana geldi. Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 3'ü Uzman çavuş, 2'si er toplam 5 asker ölürken, 12'si de yaralandı. Daha sonra hastanaye ağır yaralı olarak kaldırılan 1 erin daha yaşamını yitirdiği bildirildi.

Askerlerin operasyona katılan Siirt'teki 3'üncü Komondo Tugayı'na bağlı olduğu bildirildi. Ölen ve yaralanan askerler helikopterle Şırnak ve Siirt'teki askeri hastanelere kaldırıldı. Patlama ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığı bildirildi...KANDAN BESLENENLER BU ÜLKEDE NE ZAMAN İNSANLIÐA VE BARIŞA YOL VERECEKLER,BÜTÜN HALKLAR KARDEŞTİR,HALK ARTIK SİYASİLERDEN VE GENARELLERDEN BARIŞ İSTİYOR OPERASYON DEÐİL,LÜTFEN HEPİMİZ BARIŞ İÇİN DUYARLI OLALIM...AYDINLIK BİR TÜRKİYE İÇİN KÜRT VE TÜRK HALKLARI SIRT SIRTA VERMELİDİR....

Düzenleme: "Terörist örgütün" ismi değiştirildi.

Edited by Mel G., 24.05.2007 - 19:28.

#2 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 24.05.2007 - 19:40

Neden olmuş bu patlama acaba??
I find your lack of faith disturbing!

#3 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 24.05.2007 - 19:51

operasyonlardaki ısrar sürecektir..

bu patlamaların sebebi bellidir, büyük şehirlerde veya kırsal kesimlerde.. yüz yüze çarpışmaktan bile aciz insanların haince saldırılarıdır..

barış ve huzur Törere karşı mücadeleyle gelecektir.. Bu ülkede herkes kardeştir.. ancak ülkeyi bölmeye çalışan çapulcularla ne anlaşma yapılır ne de başka bir şey ..

TÜRKİYE CUMHURİYETİ , iki çapulcuyla barış için anlaşma yapmaz..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.........

#4 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 24.05.2007 - 20:31

Evet Kandan beslenenler terörden vazgeçtikleri zaman...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#5 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 24.05.2007 - 20:34

Araratlı ;

Öncelikle haberinizin kaynağını belirtmenizde fayda olduğunu söylemeliyim bununla beraber operasyonda yakalanan ve öldürülen terör örgütü üye sayısı vermeyerek yazdığın yorumdan operasyonun başarısız olduğu izlenimi verilme çalışılıyormuş gibi hissettim lütfen bir haber verir veya yazarken tam detayı ile yazınız.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#6 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 24.05.2007 - 20:40

araratlı, öncelikle ismini özellikle seçmişin sanırım. ararat, ağrı dağının ermenicesi değilmiydi???

yazınıza gelecek olursak, öncelikle patlama basın tarafından mayın olarak verildi. haliyle bu bilgiyle yetineceğiz. haa senin daha sağlam kaynakların varsa bilemem. mayın patlatmak bile bile cinayet değil midir? bi defa mayın patlatanın veya bomba patlatanın barışla ne alakası olabilir??? bu tam bir ironi teşkil etmiyor mu sizce? bir ülkede yaşıyosanız yasal olarak bir güvenlik birimi olur ( polis veya asker ) ve sadece o silah kullanabilir. bunun başkaca bir örneği ise dünyada yoktur. hem yasal güvenlik kuvvetlerine silahla saldıracaksınız, sonrada dursun bu ölümler diiceksiniz!! bu ne perhiz bu ne lahana turşusudur? dilinizdeki kardeşlik türküsü buram buram yalan kokuyor. kardeşler ayrılmak için ordu düzeyinde örgütlenip silahlanmazlar. bunun adı isyandır. bağımsızlık isteğidir. bu kardeş yalanlarını bi geçelim. gerçek kardeşler ülkesinin yasal ve olmazsa olmaz bir kurumu olan güvenlik kuvvetlerine saldırmaz. kardeşliğe inanıyorsan eğer, bu çağrını, o zavallı kandırılmış BOP hizmetçisi ülke haini sefillere iletmelisin.

ne zaman gerçekleri göreceğiz acaba??? artık, hırsızlar ev sahibini şikayet eder olmuş!!!
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#7 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 24.05.2007 - 20:44

Ayrıca benim merak ettiğim Türk ve Kürt halkı arasında savaş mı var ?
Yani benim mevcut çevremde ki yan işletmemizin sahipler ve onun yanı vs vs çevremde 20-30 tane Kürt kökenli işletmeci mevcut ve kimse kimseye ateş etmiyor veya savaşmıyor ne barışından söz ediliyor anlamış değilim.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#8 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 24.05.2007 - 20:46

bu ülkede Türkü de Kürdü de Lazı da vs... herkes omuz omuza bu vatan için çarpıştı..

zaten ortada kavga gürültü de yok.. hepimiz kardeşiz.. arkadaşız..

ama bağımsızlık bahanesiyle Terör örgütünün kurmak istediği bir yapı var.. Türkiyeyi bölmek amaç.. insanları birbirine düşürmek Türk - Kürt ayrımını yaptırmak..

masum insanları öldürürek, bebeklere kurşun sıkarak NEYİN BARIŞINI SAÐLAYACAÐINI SANIYORLAR.. bilek bileğe Dağlarda çarpışamayan,, ödlek hainler uzaktan kumandalı mayınlarla tuzaklar hazırlamakta ve askerlerimizi şehit etmektedirler.. hepsi bu vatanın evladıdır.. o askerlerin içinde vatanı için görevini yapan kürtlerde vardır..

ama neymiş barış yapılmalıymış.. ee nolurmuş yapılmazsa bir sürü askerimiz ve sivil insan mı öldürülür.. birimiz ölürüz arkasından ötekileri gelir.. bu vatan sahipsiz değil.. önce bunu kafaya sokmak gerekiyor..

bu topraklar üzerinde bir bütünüz TÜRKÜZ herşeyden önce... Türklüğü kabul edemeyen varsa o kendi sorunudur.. Bu ülke evladına hain saldırılar yapan, her türlü eylemi gerçekleştirenler vatan haini ve dolayısıyla da bizlerin DÜŞMANIDIR..

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...............

#9 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 24.05.2007 - 20:51

İlk yazıyı okuyan da sanki o adamlar dağ başında kır gezintisine çıkmışlar da orada bir patlama olmuş, hepsi hayatını kaybetmiş sanır.Arkadaşın yazısı bu izlenimi doğuruyor.Mayın patlıyor orada.Mayın hangi amaçla bir yere konulur acaba??Ondan sonra da hepimiz kardeşiz,akan kan dursun...Yerseniz...

Edited by VooDoo, 24.05.2007 - 20:51.

#10 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 20:52

araratlı arkadaş bir konu hakkında yorum yapmışsın ama nedense insanlar senin yorumlarını bir kenara bırakıp direk senin niyetini okumuşlar ve arkadaşlar sana direk bölücü damgasını vurmuşlar...şimdi ne alakası var arkadaş bir kere yazısında hiç bir tarafı desteklememiş sadece bu ülkede barışın ve huzurun artık sağlanması gerektiğini ve bu barış yolunda türk ve kürt halklarının üzerine düşen sorumluluktan bahsetmiş,siz direk cadı avcılığı yapmışsınız...bence haklısın yazdıklarının çoğunda ve bu ülkede barışın olmasını istemeyenler hep kışkırtıcılık yoluna gidiyorlar,cesaretinden dolayı tebrikler...

#11 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 24.05.2007 - 20:54

Türk - Kürt bu ayrımı bile yapmak istemiyorum ama bir sorun mu var acaba ?

Yeri geldi bu ülke Kürt Başkanlar da gördü öyle değil mi ???????

#12 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 24.05.2007 - 20:58

bu ülkede barışın olmasını istemeyenler hep kışkırtıcılık yoluna gidiyorlar

Kim bunlar,yazar mısınız??

#13 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 24.05.2007 - 20:59

şu yazı bile ne kadar art niyetli bir mesaj olduğunu ortaya koyuyor zaten..

neymiş operasyonda ısrar.. bu operasyon zaten normal halinde yaşayan ekmek parası kazanan insanlara yapılmıyor..

bu ülkeyi bölmeye çalışan vatan hainlerine yapılıyor.. hiç bir halktan saymıyorum ben onları ..

çapulcu toplulukları işte ...

operasyonlar daha da şiddetli şekilde sürdürülür umarım..

#14 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 20:59

arkadaşım mesele türk kürt ayrımı değil neden ve kimler tarafından bu ülkeye barışın gelmesi engelleniyor...

#15 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 24.05.2007 - 21:00

bebeklere kurşun sıkanlar olmasın ?

#16 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 21:03

arkadaşım bir kere bildiğim kadarıyla pkk silah bırakmıştı ve eylem yapmıyordu ve devamlı barış yolunda talepleri vardı hatta mehmet ağar gibi bir adam bile çıkıp bu insanlar dağda bayırda eylem yapacağına gelsinler ovada siyaset yapsınlar dedi,kenan evren ve diğerleri de ama ne olduysa bir anda herkes söylediklerini unuttu...yeniden ateşli bir çatışma içerisine sürüklendi halklar ben bunun ABD NİN ORTADOÐUDAKİ ÇIKARLARI VE SİLAH TÜCCARLARI İLE ÜLKEMİZDEKİ BİR TAKIM ODAK GÜÇLERİNİN ALAKALI OLDUÐUNU DÜŞÜNÜYORUM,BUGÜN BU ÜLKEDE BARIŞIN OLMASI EN ÇOK ONLARIN İŞİNE YARAMAZ...

#17 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 24.05.2007 - 21:05

che guvera kardeş, mevcut yaklaşım ve fikriyat, müneccimliği gerektirmeyen bir şekilde kendini ortaya koyuyor. " barış ve huzur" u bozan nedir??? haaa, yasal ulusal güçler keyfiii adam öldürmeye mi başlamışlar güneydoğu illerimizde??? ( vallaa ööleyse ben bir numaralı devlet düşmanı olurum söz veriyorum) barışı bozan kim??? kanımca barış ve huzur kavramları bunları bozandan istenir. benim ulusal gücüme saldıranlardan kayıtsız şartsız silah bırakmasını istesenize lütfen! yanlış adreste olmayasınız?

gerilla adını koymuşunuz zaten teröristlere. gerilla kavramının bir hukuku vardır. doğal olarak sizde bu vatan hainlerini yasal bir kefeye oturtmuşsunuz gerilla yasal bir ülkeleri olmayan halkların uluslararası hukukta tanınmış askeri gücüdür. dolayısıyla bölücülüğü kafadan yapmışsınız. arkasından da bitsin bu kan! yaşasın halkların kardeşliği türküsü ile mazlumları oynuyosunuz. biliyo musunuz? komik ötesi oluyorsunuz. <_<
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#18 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 24.05.2007 - 21:06

hala halklar diyorsun ya.. bu ülkede bir tane Halk var.. O da Türk Halkı...

bizler bir bütünüz buna kafa basmıyor galiba.. Bu ülke bir bütündür ve parçalanamaz...o kadarrrrr..

#19 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 24.05.2007 - 21:09

Yukarıdaki açıklamada takıldığım nokta alıntıladığım yer oldu.
Sanki pkklılar birşey yapmıyormuşta askerler operasyon düzenleyince ve kayıp olunca yanlış olmuş gibi..
Edy's'e katıldığımı belirtmek istiyorum.

Değişiklikler Kaydedildi...

#20 SPARTAKÜS*

SPARTAKÜS*

• Yasaklılar
  • 39 posts

Posted 24.05.2007 - 21:12

Güzel kardeşim öncelikle benimle tv ağzıyla konuşursan çok pot kırarsın bu 1 ikincisi benim söylemlerimde gerilla lafı yok,ha devletin orda yaptıklarını öğrenmek istiyorsan biraz jitemi,hizbullahı ve kelle parası kavramlarını araştır gel,bir zamanlar kürtlerden kürtçe kelime başına alınan paralar da cabası ha eğer ki bu zülumlere karşıysalar ve halk onları sahiplenmişse elbetteki gerilladırlar,bunu araştırmak lazım...bu ülkede bir tane halk vardır lafına da bir şey söylemeyeceğim zaten laf lafın sahibinin zihniyetini ortaya koyuyor...

Düzenleme : Harfler küçültüldü.. Lütfen küçük harfle yazalım..

Edited by dokuzharf, 24.05.2007 - 21:14.

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users