İçerik değiştir

- - - - -

Çanakkale

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 17 yanıt verildi

#1 kedimi_kim_yedi

kedimi_kim_yedi

Assassian

• Üyeler
  • 417 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2004 - 18:15

Çanakkale' bence gezilmesi görülmesi gerekli bi şehir. Gerek tarihi açıdan gerekse oğal güzellikleri ( ki hala bozulmamış bi şehir )... Tarihi açısından oldukça zengin. Truva - ve Çanakkale Savaşları en bilinenler... En önemlisi dünyada bu kadar küçük bi yerde bu kadar çok insanın öldüğü başka bi yer bilmiyorum...
Yağmurun yağması benim için romantik değildirr.ben sadece kurşunların yağmasını bilirim..ben bir deliyim benim tanrım yoktur bir çift göze bir gülerr yüZe taparımm.Ezbere bilirim yaşamayı.başlangıçların son bulduğu yere gidiyorumm....

#2 mydonos

mydonos

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 6 Mesaj

Gönderim zamanı 26.03.2005 - 14:23

bende çanakkaleye çok gitmek istiyorum.her türk gencinin mutlaka gidip görmesi gereken bir yer olduğuna inanıyorum.

#3 dı ben waive

dı ben waive

• Üyeler
  • 13 Mesaj

Gönderim zamanı 04.10.2005 - 23:28

birinis bana nasıl resim ekleyebileceğimi anlatır ise çanakkalenin kendi çektiğim resimlerden ekleyebilirim

#4 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.10.2005 - 17:11

Güzelyalıda kamp yapmıştık gerçi 15 günlük kamp a die gittik ama ilk hafta barlar sokagından cıkamadık soraki hafta boyunca kamp yeri ve aktifiteleri çok eglenceliydi lakin kısmet olsa da gene gitsek

smiley-sport036.gif  

#5 Romasanta

Romasanta

• Üyeler
  • 9 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2005 - 11:32

Çanakkale'de askerliğimi yapmıştım.Kısa dönem denizciydim.Çanakkaleye aşık olmamak elde değil.Muhteşem bir yer.Zaten çok farklı bir atmosferi var...

#6 kar tanesi

kar tanesi

Her zaman aramızda :)

• Üyeler
  • 200 Mesaj
  • İlgi Alanları:Soru sormak..

Gönderim zamanı 09.01.2007 - 22:25

çanakkaleye gittiğimde, tamamen ruhani bir hava içine girdim.. önceden de çanakkal savaşıyla ilgili okumuş olduğumdan, kitaplarda bahsedilen Conkbayırı, Eceabat, Anafartalar vs.. de bulunmak, o havayı tatmak çok farklıydı.. Ve içim biraz burkuldu mezar taşlarını okuyunca şehitlikteki.. Şu anda 20 li yaşlarda herşeyden bihaber, gezmek ve umarsızca para harcamaktan başka bir amacı olamayan Türk genci, o yıllarda yine 20 li yaşlarında hayatlarının baharında olan o gençler tıbbiyeli, istanbul beyefendisi demeden vatan için çarpışmışlar.. Üstelik hiçbir askeri teçhizat olmadan, çünkü gezdiğim müzeler bunun bir kanıtı. mesela ingiliz ordusunun savaştan kalma formaları bir düzen içinde, formanın kol düğmelerini yan yana koymuşlar,hepsi aynı,, Oysa bizim kahraman ordumuzun ki ise :) kimi yelek, kimi ceket düğmesi, askeri forma değil çoğu..fakirlik, memleketin karışık olduğu bundan bile çıkarılıyor kolayca..

Ve bizzz... Aziz şehitlerimizi unutuyoruz çoğu an, Atatürkün bağımsızlık mücadelesini.. Limanları açsak mı açmasak mı, Kıbrısı gözden çıkarsak mı çıkarmasak mı, AB'ne daha ne yalakalıklar yapsak diye düşünürken, üzerimizde oynanan oyunlara aldırış etmeden, vatanımızı koruyamazken, Çanakkalede mücadele eden o yeni yetme, ana kuzusu geçn şehitlere karşı utanmıyor değilim...

ilginç bir not; (çanakkale mahşeri-mehmet niyazi adlı kitaptan-birebir alıntı değildir) ingiliz ordu komutanı hamilton, herşeyi yapmalarına ve türklerin askeri teçhizatlarının olmamasına rağmen, savaşı kazanamamayı kendine yediremedi. türklerin herşeye rağmen savaştan çekilmemesini TÜRKLERİN İMAN GÜCÜ'ne bağladığını söylemekteydi. O yüzden hamilton; Türkleri top,tüfek, tank,obüslerle değil; onların dinini,dilini, kimliğini ellerinde alarak yenebiliriz demişti kurmaylarına...

Sonuç olarak, üzerimizde oynanan oyunlar işte bu sinsi planın bir devamıdır.. Dilerim ki; Türk gençliği olarak, silkinip kendimize gelelim, gerçekleri görelim ve çanakkalede şehit düşen kardeşlerimizin onuruna sahip çıkarak, vatanımızı bilimle, medeniyetle, teknolojiyle, kültürümüzle son damlamıza kadar savunalım... :D

#7 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 27.07.2007 - 20:20

ÇANAKKALE BİRBAŞKA ALEM BİR BAŞKA DİYAR HER NEKADAR ÖZÜNDEN UZAKLAŞTIRMA GAYRETLERİ VARSADA SON ZAMANLARDAKİ İLGİ GÜZEL ...RUHUNU KAVRAYA BİLEN İÇİN TABİ
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#8 umut4499

umut4499

• Üyeler
  • 68 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2007 - 19:53

çanakkale güzel yer atatürk ün gezdigi yerler

#9 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 30.05.2008 - 18:20

heyt beah memleketim benim *gla

en keyif veren tarafı ise , denizle aranızda bes dakikalık bi mesafe olması. 5 dakika ötesi deniz plaj , 5 dakika gerisi bildiğin köy , muhteşem *gla bi de yılların bana övrettiği bişi var, oranın hayfanları süfer eğitimli olayar, bizim burada hala daha eğitilememiş hayfanlar var *lol ilgimi çekti ordan , şahsen bizzat benim

Bu mesaj epru' tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.05.2008 - 18:21

#10 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 13.10.2008 - 05:35

yıllarımı geçirdim halada geçiriyorum

her bakımdan harika bir yer
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#11 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2008 - 17:21

Biraz resim eklesek?

#12 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.10.2008 - 20:04

olaar kılıç abi <_< eklerin azz soora

#13 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 17.11.2008 - 01:30

epru hemşerim naber yaa *gla
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#14 anestetic

anestetic

• Üyeler
  • 5 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 13:19

bende çok gitmek istiyorum

#15 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2008 - 13:50

Mutlaka git,görülmeye değer...

#16 Masalperisi

Masalperisi

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 100 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2009 - 14:56

çanakkaleye geçen yıl gittim çok güzel bir yer gezilip görmeye değer bir şehir

#17 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2009 - 15:07

pacman oralı mısın? orda mı yaşıyorsun ? oralıysan neresindensin. neden orasındansın bi de *heyo

eiii çanakkale,akşam olunca kordon boyunda volta attığım, arabalı vapurla eceabat'a ordan da kilitbahir'e geçiş yaptığım biricik memleketim. öptüm.

#18 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 18:20

epru aslen değilim ama yıllardır burda çalışıyor ve yaşıyorum bu arada kordonda volta atmayı özledim ya ilçedeyim ben baya uzakta :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...