İçerik değiştir

Vay vay vay!..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 77 yanıt verildi

#1 LaHesis

LaHesis

Baş Yazar

• Üyeler
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 14:20

Gönderilen Resim

ELİMDE İstanbul’da haftalık yayınlanan bir İslamcı dergi var. Seçim sonrasındaki iki ayrı kapağını burada görüyorsunuz. İlkinde Anıtkabir’e kilit vurulmuş ve altı ok, Atatürk’ün mezarından ceset halinde çıkarılıyor.

Bir sonraki kapakta ise altı ok şöyle tanımlanıyor: (Aslında Cumhuriyet rejimine küfrediliyor!)

"Dinsizlik, Halk Düşmanlığı, ................., Ayyaşlık-Hırsızlık, Batıcılık-Hayvanlık, Vatan Hainliği."

* * *

Derginin Anıtkabir kapaklı sayısında, 19. sayfada bir haber. Bunları sizlerden özür dileyerek aynen veriyorum ki, herkes pisliğin boyutunu görsün. Haberin başlığı:

haberin devamı

haberin devamında küfürlü kelimeler olduğundan linki veriyorum. böyle bir yayın organına müsade edilmesini de kınıyorum,kınıyor olmam ne işe yarayacaksa tabi :fly:

#2 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:21

Çölaşan gizledi, biz adını açıklıyoruz

Emin Çölaşan bugün Müslümanlar adına işleyen bir terbiyesizliği göz önüne serdi ama bir terör örgütünü 'İslamcı kesim' olarak niteleyip adlarını gizlemeyi tercih etti.
14 Ağustos 2007 13:58

Emin Çölaşan, "Vay, vay, vay!..." başlıklı bugünkü köşe yazısında İstanbul'da yayınlanan sözüm ona "İslamcı bir dergide" yer alan bir terbiyesizliği gözler önüne serdi.

Çölaşan'ın yazısı şu ifadelerle başlıyordu:

"Elimde İstanbul’da haftalık yayınlanan bir İslamcı dergi var. Seçim sonrasındaki iki ayrı kapağını burada görüyorsunuz. İlkinde Anıtkabir’e kilit vurulmuş ve altı ok, Atatürk’ün mezarından ceset halinde çıkarılıyor.

Bir sonraki kapakta ise altı ok şöyle tanımlanıyor: (Aslında Cumhuriyet rejimine küfrediliyor!)" diyen Emin Çölaşan, dergide yer alan tüm hakaretleri olduğu gibi köşesine taşıdı.

Biz Haber7.com olarak bu denli rezil bir yazıyı köşemize alıntılamaktan utanç duyacağımız için yazının bu kadarını aktarmayı yeterli görüyoruz. (Dileyenler Hürriyet'te Çölaşan'ın köşesinden bu maskaralığı görebilirler)

Çölaşan derginin adını açıklamayarak ve İslamcı bir dergi nitelemesini kullanarak klasik Şark kurnazlığını gözler önüne seriyor ve bir terör grgütü ile İslami kesimi özdeşleştiriyor.

.. Çölaşan, yazısını şu cümlelerle bitiriyor:

"Bu yayınlar (hem de "Müslümanlık" adına) İstanbul’da Valiliğin, Savcılığın, Emniyet ve öteki ilgili makamların gözleri önünde yapılıyor"

...

Haber7 olarak bu terbiyesizliği kimlerin yaptığını araştırdık. Önce Emin beyi aradık ama kendisine ulaşamadık. Yardımcısı bile derginini adını bilmediğini söyledi. Olağan şüphelileri düşünerek araştırmayı sürdürdük ve adına dergi denilen sövgü bültenini bulduk.

Çıka çıka karşımıza bir terör örgütünün yayın organı çıktı. Yıllardır birbiri ardına kapatılan benzeri dergiler çıkaran, ve bir çok üyesi hapiste bulunan, kalan üyeleri de tahliyelerinden sonra tekrar tekrar tutuklanan marjinal bir örgüt. Adı herkese tanıdık gelecek: İBDA-C

Dergiyi söz konusu terör örgütü çıkartıyor. İslamiyet adına hakaretin bini bir para metinlere yer veriliyorlar ve 'kendinden zuhur' felsefesi ile terör etkinliklerini kışkırtıyorlar. Liderleri olarak gösterilen Salih Mirzabeyoğlu, yazdıklarından dolayı yıllardır hapishanede bulunuyor.

Emin Çölaşan'ın

İşin ilginç yanı, Emin Çölaşan'ın bu bilgilere ulaşması çok zor değilken derginin ve örgütün adını gizleyip pek çok kesimi zanlı konumuna sokması.

Daha da ilginci derginin yanda görülen son sayısının kapağının manşetinde bile emniyet güçlerine yönelik hakaret buluyor ve bu haber emniyet güçlerinin yazdıklarından dolayı derginin yazı işleri müdürünü tutuklandığını gösteriyor.

Marjinal bir dergi. Baskı sayısı binlerle sınırlı. Ama Çölaşan'ın yazısı sayesinde dağıtımı engellenmediği takdirde (ki her çümlesi bir basın suçu olan derginin yasal kanallarla dağıtımı ne kadar mümkün tartışmaya değer) iyi reklam şansı yakaladı.

Emin Çölaşan gibi bir gazetecinin bunu görmemiş olması mümkün mü? Her neyse, biz onun gizlediğini de gözler önüne seriyor ve İslam dininin adını terörle kirleten ve Müslümanlar adına küfür etmeyi bile "inanç" sayabilecek kadar hukuk ve ahlak dışı bu örgütü açıklıyoruz. Böylece o ahlaksız ve insanlık dışı metinlere kimin imza atabileceğini de gözler önüne seriyoruz....

Çölaşan'ı bu terbiyesizliği ortaya çıkartıp, Müslümanları kendileri adına hareket eden bir takım örgütlerin bulunduğunu göstermesi açısından tebrik ediyor ama sergilediği tavır ve oluşturduğu kafa karışıklığından dolayı kınıyoruz.

Kendisine gazetecilik öğretmek haddimize düşmüyor tabi. Ama istenirse ve cesaret edilirse bir terör örgütünü deşifre etmenin, Müslümanların tümünü töhmet altında bırakmaktan daha o kadar olduğunu da hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Şimdi sayın Çölaşan çıkıp, "Ben örgütün reklamanı yapmadım, siz yaptınız" diye bir savunma yapar mı? Yapar mı yapar. Amacı gerçeklerin ortaya çıkması değil de bulanık suda balık avlamaksa bu da zor değil çünkü. Ama biz sırf 'islamcı' olarak görüldükleri için milyonlarca kişinin töhmet altında kalsındansa bir avuç sabıkalının adını zikretmeyi uygun gördük...

(Haber7)

#3 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:29

Sabah bu yazıyı okuduğumda,bakalım kim ekleyecek demiştim...!!!

...................................................

Kudi düzenleyebilirsin küfür ettimde ..

Hiç yakışık almıyor

Bu mesaj kudI tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.08.2007 - 15:48

Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#4 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:35

ayıp ama bence yazıyı tekrar oku glamour

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#5 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:38

Ben Lahesis'in ufak bir yeri alıntılamasından,ve alıntıdaki yazısında dolayı .......
dedim..Haber7'nin yazısına değil..

Biraz daha dikkat

Bu mesaj kudI tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.08.2007 - 15:49

* * *

Susuyorum..

#6 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:40

iki yazıyı tekrar okurmusun emin çöl aşanın ve haber 7 ninkini ve sonra buraya yazarmısın emin çölaşan ne anlatmak istemiş yazısında karşı taraf ne anlamış ???

#7 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:41

Yani Haber 7'ye göre Çölaşan'ın suçu islami bir dergide bunlar yazıldı diyerek islami bütün dergileri zan altında bırakmak öyle mi ? Peeehh diyorum sadece. IBDA-C hizbullah gibi bir terör örgütü ve emelleri belli islamiyeti kullanarak terör estirmek. Bu dergi ülkenin savcılarına ve polisine rağmen böyle bir kapak yapıp yayınlama cesaretini nerden buluyor. Ve eminim bu oy sonuçları ile aynı bu kapaktaki hisleri kaç AKP oy vereni düşünüyor . Maskleri çıkarıp bi söyleselerde öğrensek.

Acaba sizin elinizde bu dergi kapağı olsaydı nasıl bir yazı yazardınız köşenizde neye göre o hakaret ediliyor anlamış değilim.

Bu mesaj DaaAnnK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.08.2007 - 15:55

Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#8 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:44

yok yok olur mu dannk akpliler bu ülkede nederse olur sen benden daha iyi bilirsin...

#9 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:48

Şimdide Akplileri terörist olmaklamı suçluyorsunuz..Gülüyorum size ............

Emin ÇÖLaşanın yazısını baştan aşağıya okudum sabah haberde ysf..

Biraz daha seviye lütfen

Bu mesaj kudI tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.08.2007 - 15:50

* * *

Susuyorum..

#10 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:52

tamam glamour öbür dediğin düzenlenen olayı nerden çıkardın bilmiyorum ama herkesi aynı görüyorum şu yu mu yu yok olayın yazılanlarda emin çölaşana bu kadar yüklenecek ne var söylermisin üzelerek dannka katılıyorum bu ülkenin savcısı ve emniyet birimi neden buna göz yumuyo.r bence emin çölaşana denecek bişe yok.

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.08.2007 - 15:55

#11 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:53

IBDA-C hizbullah gibi bir terör örgütü ve emelleri belli islamiyeti kullanarak terör estirmek.

Siz bunu biliyorsunuz da ÇÖLAŞAN bilmiyormu bal gibi de biliyor. Bile bile yazısında ne diyiyor.
ELİMDE İstanbul’da haftalık yayınlanan bir İslamcı dergi var
Şeklinde ifade ediyor meseleyi.

sizce tüm islami yayın yapan dergiler töhmet altında değil mi ?

ÇÖLAŞAN'ın yaptığı yanlışın bir benzerinide siz yapıyorsunuz.

Ve eminim bu oy sonuçları ile aynı bu kapaktaki hisleri kaç AKP oy vereni düşünüyor . Maskleri çıkarıp bi söyleselerde öğrensek.

Bu cümlenizlede AKP ye oy veren milyonlarca insanı töhmet altında bırakıyorsunuz.

O örgütü herkes biliyor islamla uzaktan yakından alakaları yok hiçbir söylemleri islamla bağdaşmayan zavallı bir gurup siz böyle terbiyesiz ahlaksız ve daha ağır hakaretleri hakeden bir örgütle AKP ye oy vermiş milyonlarca insanı nasıl aynı kefeye koyarsınız ?

İnsaf, merhamet ve kardeşlik duygularınızı gözden geçirerek yorumunuzu yeniden değerlendirmelisiniz.

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.08.2007 - 15:55

#12 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:58

Kudi başlatma seviyene..Adam tüm İslamcı grubuna terörist diyor..Neyine seviye yaaaa!!Seviyemi kaldı artık..Tc Cetveli sonuna kadar sana katılıyorum.

Öylesine nefret dolularki bırak ALLAH aşkına ya,ne kardeşliği dostluğu..

* * *

Susuyorum..

#13 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:59

yanlışın içindesiniz yazıda örneklerle açıklama yapılmış ve bir noktada okuyuculara bilgi verilmiş az dikkatli okuyun anlayacaksınız

#14 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 15:59

Sayın TC_etveli sizi İstanbul'da bildiğim pek çok semtin kahvelerinde biraz dolaşmaya davet ediyorum o sokaklarda AKP'ye oy vermiş ve bu yukardaki düşüncelere sahip on binler yaşıyor bunu inkar mı edeceksiniz. Fatih ,Eyüp, Balat, Sarıgazi, Alemdağ arka sokaklarını biraz geziniz. Oralarda 30 cm sakalı cübbesi ile veya kara çarşafları ile dolaşan onbinler içlerinde kıs kıs aynı bu kapaktaki duyguları paylaşıyor artık lütfen inkar etmeyiniz.

Cemalettin Kaplanları, Şevki Yılmazları ve bilimum tarikat lideri ve mensubları din kisvesi ile yaptıkları Atatürk düşmanlığını, Laiklik düşmanlığını bilmeyen mi var .
Bunların hepsi kademe kademe sıra ile yapılan şeyler ve ne yazıkki temiz halkımız bu gibi tacirlere kapılıyor.

Bu mesaj DaaAnnK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.08.2007 - 16:03

Gönderilen Resim

#15 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 16:04

İşte bu yorum gerçekten komikti..Aradan milyonların arasından ,binlerce kesimlik yanlışlar çıkıyorsa bunu nasıl o milyonlara mal edersiniz???

* * *

Susuyorum..

#16 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 16:08

glamour sen söylesene hangi zihniyettesin yada ne istiyorsun yazının içinden laf söylüyorsun peki savunduğun nedir onuda söyle kısa cevaplar vererek tansiyonu yğkseltmeye çalışıyorsun dannk size çok güzel cevapladı ama yine bireye indirdi orda hatalı yaklaştı konuda bir şey yok emin çölaşan yazmış yazısın da her zaman arkasındadır istersen ona mail at sana kesin cevap gelecektir ve bizimle paylaş görelim o zaman bu kadar sığ düşüncenin içerisinden çıkmışmısın

#17 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 16:10

Çünkü on binlerin örgütlenmesi ile milyonluk oylar alınmıştır. AKP tabanındaki bu binler gerek hanım kolları gerek camiler gerek kuran kursları ve gerekse kapı kapı yardım kisvesi ile bu milyonluk oy toplamayı sağlamıştır. Galiba size göre herşey peri kızının sihirli asası gibi 1 parti kur hooop milyonlarca oy alsın şeklinde oluyor sanırsam .

Onbinlerin örgütlenmesini yabana atacak kadar sığ düşünmeyiniz lütfen permitasyon ve katsayı denen matematiksel artışı göz ardı etmeden biraz daha derin düşünün. 10 binlerin her biri 20-30 hane gezse ve bu haneden 3-4 kişiyi kandırsa 10bin* 30 * 4 = 1milyon 200 bin oy yapar. 4 işlemle ne kadar basit dimi ?

Bu mesaj DaaAnnK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.08.2007 - 16:12

Gönderilen Resim

#18 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 16:11

DaaNkk arkadaşım sanırım bugün epeyce streslisiniz ne iş yaptığınızı bilmiyorum ama kendinize bir kahve molası verin şöyle bir sakinleşin zira yazdıklarınızı okuyanlar sizin hakkınızda zanda bulunacaklar.
Şöyleki o sokaklarda gezen insanların sakallarının ölçüsünü santimetrik olarak ölçmüş hatta gizli oy açık sayım sisteminde hangi partiye oy verdiklerini dahi biliyorsunuz yapmayın lütfen. Kılık kıyafetlere bakarak insanları potansiyel terörist kategorisine sokmak sizin gibi genç aydın olabilecek insanlara yakışmıyor. Zira aynı kıyafetleri giyen başta mensup olduğunuz dinin Peygamberi ve tarihte binlerce müstesna insanlar var. Biraz daha sakin düşünürseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

#19 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 16:13

tc etveli peki sence emin çöl aşan yazısın da dediklerin neresi yanlış kısa ve öz yazarmısın sakallı molla görünümlüler mi akpnin başarısı sence

#20 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2007 - 16:17

ÇÖLAŞAN'ın yalışını bir önceki yorumumda yazdım anlamadınız mı ?