İçerik değiştir

Vay vay vay!..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 77 yanıt verildi

#61 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 01:45

Aydın Doğan... O yazıyı bahane ederek onu işten çıkardı... Sizce tesadüf mü o yazdan sonra çıkartılması..? Daha öncede Akp hükümetine çok ağır eleştirilerde bulunan yazıları yayınlandı... 5 sene hükümette kalan bu partiye 5 sene boyunca yüklendi... Neden şimdi çıkarıldı...?
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#62 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 01:47

Eğer Böyle Bir dergi çıkarıyorsa ..ve ATA'mı ve o %40'lik azınlık için "Dinsizlik, Halk Düşmanlığı, Fahişelik-İbnelik, Ayyaşlık-Hırsızlık, Batıcılık-Hayvanlık, Vatan Hainliği."ile suçluyorsa ...BEN Bu adamların islamdan nasibini almamış oldugunu görüyorum..GIYBET GÜNAHTIR..

Ki Gercek islam (eger böyleyse) Atatürk'ü inkar etmemi gerektircekse..Dinimi Degistirmeye hazırım...

ki; leman dergisi kapagı için ne tepkiler yagmıştı...vay be!!!demekten başka bişi kalmıyor bana...Lades..

%40'lık neyin rakamı?

Sen Gerçek İslamı bilmiyormusun ki "Gercek islam (eger böyleyse) Atatürk'ü inkar etmemi gerektircekse..Dinimi Degistirmeye hazırım..." ifadesini kullanıyorsun.Dinini bilen biri böyle bir ifade kullanmaz.

#63 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 01:52

Aydın Doğan... O yazıyı bahane ederek onu işten çıkardı... Sizce tesadüf mü o yazdan sonra çıkartılması..? Daha öncede Akp hükümetine çok ağır eleştirilerde bulunan yazıları yayınlandı... 5 sene hükümette kalan bu partiye 5 sene boyunca yüklendi... Neden şimdi çıkarıldı...?

Tesadüf!
Şimdi çıkarıldı çünkü AKP tekrar iktidar oldu.AKP,tekrar iktidar olunca Aydın Doğan Erdoğana şirin gözükmek istedi.Doğan Medyasına operasyon yapılmasını istemiyordu Aydın Doğan.

#64 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 11:17

Kardelen...

Eğer onların bahsettigi islamsa (!) dedim..Ben bilmiyormuşum...Chp oy atmakla yukarda bahsettikleri oluyorsam ben dinimi bilmiyormuşum yukarda bahsedelin( okların üzerinde bulunan tabirleri ) bunları olmamak için akp'yemi oy atmalıydım yada her hangi bir parti refah partisi saadet partisi yada vs..

ki ben dinimi iyi bilirim...bundan da hiç kuşkum yok..elbette eksik oldugum şeyler vardır ama bu konuda degil...

%40 gelince azınlık olan yani a.kp ye oy atmayan azınlık canım..

Bu mesaj lasrocas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.08.2007 - 11:22

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#65 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 11:24

Demekki demokrat ve özgür düşünceli bir parti iktidar degil ki ...Doğan grubu kuyrugunu bacaklarının arasına kıstırdı...Korkusu olmasa işinden çıkarırmıydı?

#66 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 11:45

Lascoras yazdıklarını severek okuyorum bakalım konuyu nereye getireceksin *agla

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#67 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 16:45

Şairleri, yazarları haykırmayan milletler, sevenleri toprak olmuş öksüz çocuk gibidir...
Eger, devlet görevindeki insanların mal varlıkları ile köşe yazarlarının mal varlıklarını ayırt edemiyorsak, sorumluluklarını fark edemiyorsak,...
Yazarların; Her zaman yagcı, yardakçı, liboş olmasını kimse beklemesin.
Çölaşan, dürüst bir kişiydi...

kimin yuvasına çomak soktu anlaşılır yakında....

Tüm dedigim budur ysf..

#68 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 16:49

sen bunları mı dedin kaç gündür bunlarımı söylemek sitedin neden direk yazmadın *öberah çölaşanı doğru açıklamışsın tebrikler.

#69 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 00:02

http://www.aksam.com....asp?a=94305,11
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#70 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 00:08

link de yazılanlanlara bakınca yorum yapmak bile istemiyorum bu ne ya

#71 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2007 - 15:23

Şairleri, yazarları haykırmayan milletler, sevenleri toprak olmuş öksüz çocuk gibidir...
Eger, devlet görevindeki insanların mal varlıkları ile köşe yazarlarının mal varlıklarını ayırt edemiyorsak, sorumluluklarını fark edemiyorsak,...
Yazarların; Her zaman yagcı, yardakçı, liboş olmasını kimse beklemesin.
Çölaşan, dürüst bir kişiydi...

kimin yuvasına çomak soktu anlaşılır yakında....

Tüm dedigim budur ysf..

çölaşan dürüst birisimiydi,??????????? çocukmu var karşında yahu, kiralık kalemin ne olduğunu sanki bilmeyenler varda yutturacaksın. <_< *fiuv :: *zong *zong
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#72 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2007 - 15:27

ne oldu bu Emin çölaşana kitap yazdı peki neden o kitabı hürriyetdeyken yazmadı bunlar hep soru işareti

#73 topal_osman

topal_osman

Zaman buldukça takılır

• Yasaklılar
  • 113 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2007 - 15:33

sadece soru işareti mi ?

! ' ^ ( ) = # $ ½ & { [ * ? \ . , bu işte birçok işaret var

#74 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2007 - 15:37

evet ama ben sadece soru işaretli yerleri öğrenmek istiyorum.

#75 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2007 - 22:58

Bu Emin Çölaşan hiç güven vermiyor valla..
Bu gün Hürriyet kendini kovdu gitti hürriyette yaşadığı her şeyi yazıyor.
Yarın öbür gün karısı bunu boşarsa yandık.
Boşolduk ey halkım unutma bizi diye bi kitap yazıp yatakodası anılarını anlatabilir.

#76 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 20:31

Pek ilgi çekeceğini zannetmiyorum....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#77 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 23:18

vay vay vay..

Emin Efendi (efendi lafı devrim yasalarına aykırı aslında) bir yazı çıkarmış. Yazdığ yazı malum üzerine sözler söylenmiş baya..

Tekrar bu yazı şöyle böyle demek Amerika'yı ikinci kez keşif olacaktır ki rezil oluruz millete vallahi.

Emin Efendi'nin bu yazısından mütevelli bir arkadaşımız "Eğer İslam dini buysa ben bu dini bırakırım" demiş...

Hem de Bunların İslam’dan nasibini almadığını da belitmiş..

Şimdi aşağıya bir şey yazmadan önce şunu özellikle belirteyim. Ben Elhamdulillah müslümanım. Ama namaz kılmam. (Arada bir arkadaş çağırırsa Cuma kılarım bir de bayram namazı kıldım) Oruç tutmak da zor geliyor bana. Sigarasız olmuyor. Hac da aynı şekilde. 50 yaşında giderim diyorum.Zekat verecek kadar malım zaten yok.Kelime-i şehadeti biliyorum ama..

Ama ben müslümanım.(Şimdi bazıları diyordur bize ne ulan) Tabi ki bunlar beni ilgilendirir. Allahla arama kimseyi sokmam.Karıştırtmam.İyi niyetle bile olsa!!!

Ben bu kadar müslümanım ama müslümanım.

Dünyadaki bütün Müslümanlar İslam dinini bir şeylere alet etseler, Dünyadaki bütün Müslümanlar İslam adına savaş çıkarsalar, Eğer dünyadaki bütün Müslümanlar Atatürk’e hakaret etseler ben İslam dininin buna sebep olmadığını bilirim…

Şimdi bence İslam ayrı bir şey Müslüman ayrı bir şeydir.
Sosyalizm ayrı bir şey sosyalist ayrı bir şeydir.
Kemalizm ayrı bir şey Kemalist ayrı bir şeydir.
Şerefsizm ayrı bir şey şeref ayrı bir şeydir. (ekşi sözlükten çaldım):D

İkincilere bakara birincileri eleştirirsek toslarız.

Şimdi bunlara bakaraktan 3-5 tane şarlatanın yazısından hareketle “Ki Gercek islam (eger böyleyse) Atatürk'ü inkar etmemi gerektircekse..Dinimi Degistirmeye hazırım...” gibi bir kelime kullanmam….Eğer kullanacaksam bunu tersinden de düşünülmesi gerektiğine inanırım.(tersinden düşünüce yanarız Türkiye’de ama bir bakalım)

Atatürk ne demiş: “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” demiş.

Atatürkçü düşünce derneği kurun da kumar oynatın demiş mi? Dememiş…Atatürkçü olmak için ne yapmak lazım…İlim işte en hakiki mürşid daha ne olsun…Hedef olarak da çağdaşlığı göstermiş. Muasır medeniyetler üstü filan..

Bilim ve çağdaşlıktan başka yol göstermemiş Atatürkümüzün ismi nelerde kullanılmakta.

Kendilerine Atatürkçü süsü verip de Atatürkçülüğü adeta bir ticari rant kapısı haline getirenleri dikkate alıp da gerçek Atatürkçülük buysa….dersek çarpılırız…Ağzımız bir yana burnumuz bir yana savrulur gideriz.

Mesela Çağdaş yaşamcı Necla Arat bilim hırsızı. Ama Atatürk’ün partisinde milletvekili…Ahmet Hakan’ın dediği gibi Kemalist takım Ömer Dinçer için “bir bilim hırsızı başbakanlık müsteşarlığı koltuğunda oturamaz” diyorlardı…Ama söz konusu ulusalcı bir insan olunca Atatürk’ün partisinde bilim hırsızı olduuğ halde durabiliyor.::

Mesela bu adamlar Kemal Gürüz gibi fazla ileri gidip de kamusal alanda din yasaklansın diyebiliyorlar..Ancak kendileri de tetbirsizlikten öss sınav sorularını çaldırıp sınavı iptal edip devletin 3,5 katrilyon lirasının kaybolmasına sebebiyet verebilir…Hadi tamam burası adi bir hırsızlık olayı filan diyebilir de devletin matbaları boş beklerken ne demeye matbaa ihalelerini piyasaya yaptırıyon.:: Kemalist ya bi şey olmaz vardır bildiği

Kızılayda dönen dolapları da görmüştük deprem zamanı…

Eralp Özgen mesela “başörtü yasağı sokakta da uygulansın” diyebilecek kadar Atatürkçü laik bir insan….Ancak Erol Evcil’e temiz raporu vermiş…*zong Usulsüz aldığı krediye usulüne uygun demiş. Kemalist ya kesin yanlışlıkla olmuştur canım..

28 şubatta irtica bahanesi ile darbe yapıp milletin parasıyla alınan tankları milletin iradesinin üzerine sürüp de memleketi irticadan kurtardık diyip de mafyacı Korkmaz Yiğit ve Cavit çağlar’a danışmanlık yapan ulusalcılar var mesela... (Teoman Koman: Bu adam irtica PKK’dan daha tehlikelidir derken Cavit Çağlar’la birlikte dolandırıcılıktan dava açıldı. Güven erkaya: korkmaz yiğitin batan bankasında danışmanlık yapıyordu)

laik vali Orhan Taşanlar imam hatip öğrencilerini coplattırıp çetecilerle işbirliği yapar…Ayrıca bu Taşan denen Kemalist Türban düşmanıdır.Ancak türbanı kullanır…Şöyle kullanır kendi uyuşturucu kaçakçısını sınır dışı edilmiş gibi gösteren sahte belgeyi örtmek için kullanırlar…:) Kemalist ama bir şey olmaz.

Atatürkçü düşünce derneğinde kumar oynatıp tefecilik yapanları duymaktayız zaman zaman..

“Başörtülü kadın doktor çocuğun testisini ameliyat etmedi” gibi masa başı haber yayarak bütün başörtülülere bok atmaya çalışan Atatürkçü adam..Emin’in eski arkadaşı..Aydın doğanın adamı...

İlhami Erdil gibi emekli olmadan milyon dolarlara iki villa alabilen insanlar..Yani hiç yemeden içmeden hem de generallik maaşı ile…38 yıllık maaş karşılığı… Bu olayı da İlhami Erdil ulusalcı olduğu için sanki bütün suç karısındaymış gibi göstermeye çalışmışlardı.Yok efendim aslında ilhami Erdil yapmamış da karısı yapmış filan…Ulusalcılık böyle işte…Mesafeli yaklaşacaksın…Ama bir dinci yapınca vurun kahpeye…Gerekirse dinimden geçerim..:D

Objektif haberciliğin öncüsü ultra ulusalcı tertemiz insan Tuncay Özkan kanalım CHP’ nin emrindedir demişti…Bu çılgın ve tarafsız Atatükçü Tuncay Özkan’ın CHP’den " 3 milyon dolar" almış meğerse… Ne de olsa Atatürk’ün partisi olduğunu iddia eden bir partiden gitmiş para…Ne de olsa Tuncay Özkan da ulusalcı bir Kemalist…Yabancıya gitmemişi yani…(ha o parayı usulsüz vermiş filan orası ayrı bir konu değinmedim hiç. Sadece o parayı vermesi bile yeter.CHPlilerden başkasının zaten seyretmedği bir kanala CHPnin milyon dolarlık reklam vermesi başlı başına bir komedi zaten.)

Kdıköyde cami yaptıralım demişler. Bunlar da basmış yaygarayı. "parka ne yapılacakmış farketmez. İnşaatın cinsi önemli değil. Biz yeşile sahip çıkıyoruz. Parkımıza dokunmayın.." Aynı yeşil alana "buz pisti" yapılırken ses çıkarmamışlar…ilginç. …

Bu adamlar ülkede çok cami var bu kadar cami olur mu derler?Sonra da Cuma namazında camiye sığamadığı için cami önünde namaz kılanları da çağ dışılıkla suçlarlar…Neymiş efendim caminin dışına cemaat niye taşmış. E cami yetmemiş… Sonra da diyor niye bu kadar fazla cami var…E hani cami azdı..:Te alam ya..:D (Yalçın Doğan)

Seçimi kaybettik artık camiye gidelim diyen inasanlar da çabası..

Bu adamlar saymakla bitmez...

Şimdi akıllı adam bunlara bakarak Atatürkçülük böyleyse ben Atatürkçü değilim dermi?

Vay vay vay..:D

Sevgi x 1000 + saygı x 2000

#78 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2007 - 18:48

Ya işte böyle...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...