İçerik değiştir

- - - - -

Hepimiz Ermeniyiz Diyenlere !

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 151 yanıt verildi

#41 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 31.01.2007 - 23:17

Bu konuyu şu ana kadar takip etmemiştim...
Gerilmenin bir anlamı yok herkes fikrini söyleyebilir...
asla ''bende ermeniyim'' demem, diyenleri de desteklemem ...

Konudan bağımsız açmıştım ama sanırım tartışmalarınızın cevapları burda
http://www.harabe.ne...=0

sıkılmadan okursanız belgelerin nereye dayandığını da görürsünüz...

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#42 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2007 - 10:27

Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Erenerol, Hrant Dink'in katil
zanlısının Ogun'ün soyadının 'Samast'ın kilise bekçisi anlamına
geldiğini söyledi.

Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol, Hrant Dink
cinayeti ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Patrikhane olarak
aslen Protestan Ermeni olan Dink'in Kumkapı Ortodoks Ermeni
Mezarlığı'na defnedilmesinin ardında kurgulanmış bir tezgah olduğunu ifade eden Erenerol, tezgahı kuranların da Ermeni Diasporası olduğunu
belirtti.

Dink'in ailesi ve yakınlarının da bu tezgahın içine alındığını
söyleyen Erenerol, "Hrant Dink'in inancına bile saygı gösterilmedi. O
ve ailesi, Protestan Ermeni'ydi. Hatta Gedikpaşa Ermeni Protestan
Kilisesi'nin Ruhani Lideri Kirkor Ağabaloğlu, Dink'in çocukluğundan
beri kendi kiliselerinde dini vecibelerini yerine getirdiğini,
cemaatin içinde yer aldığını, kilisede Dink için özel bir köşe bile
hazırladıklarını belirtti" diye konuştu.

Türkiye üzerinde ki büyük oyun
Dink'in mensubu olduğu kilisenin uhani Lideri Ağabaloğlu'nun asıl
cenazeyi kaldıracak kişi olduğunu belirten Erenerol, "Kirkor
Ağabaloğlu'nun cenazeyi değil kaldırmak, dua edilmesine bile izin
verilmedi. Türk milleti üzerinde çok büyük oyun oynanıyor" dedi.

Dink'i kullandılar
Hrant Dink'in kullanıldığına dikkat çeken Erenerol şunları söyledi:
Onu öldüren Ermeni Diasporası ve ardındaki güçtür. Dink, son
zamanlarda onların işlerine çomak soktu. Çünkü kullanıldığını anlayıp
uyandı. Ermeni Soykırımı iddialarında tamamen Türkler'den yana tavır
almaya başladı. Güneydoğu'daki Kürtler'i, 'Oyuna geliyorsunuz' diye
aydınlattı. Ancak bu onun sonu oldu. Kullanıldığını fark edince
ortadan kaldırdılar. Tetiği çeken kişinin soyadının 'Samast' (Kilise
Bekçisi) anlamına gelmesi önemlidir."

Hala hepimiz ermeniyiz diyecekmisiniz?Bu açıklamalardan Dink'înde diasporanın içinde olduğunu,kullanıldığını anlayınca ,onların işine çomak soktuğunu görüyoruz.Demekki rahmetli kullanılmasa idi veya kullanıldığını çakmasa ii..Hala sinsice gizli işlere devam edecekti..Gerçekler bu kadar açıkken ''Hepimiz Ermeniyiz ''diyenleri şiddetle kınıyorum!!!

SizBuBitişikSaçmaDipNotlardanAnlarsınızAncak:Birşeyleri açıkça söyleyemeden ima etmek ancak korkakların işidir.
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 01.02.2007 - 11:15

Sitenin kapanması mı? TV lerde bile tartışma programlarında bas bas bu konu tartışılırken ve anketler düzenlenirken burasını mı kapatıcaklar? Ben o programlar yüzünden TV lerin kapandığını görmedim nerdeyse 1 hafta oldu. Ayrıca forumun kurallarını da cok iyi biliyoruz. Ve burda dikkatli okursan mesajlarda kimin hakaret ettiğini görebilirsin ki üstüne düşmedim bu hakaretin. Lütfen biraz daha geniş düşünün ve doğru düzgün tartışma ortamlarında düşüncelerimizi paylaşalım. Derdimizi anlatamıyorsak saldırma politikasına girmiyelim dimi? Ne gerek var.

#44 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2007 - 14:34

Hepimiz Ermeniyiz diyenler o zaman bu aşağıda saydığım tüm katliamlarada ortak olmuş olacaklardır.

Bu cümleyi kastediorum ben kimin ne düşündügünün ve ne fikri oldugu umrumda deil..

smiley-sport036.gif  

#45 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2007 - 15:20

Siz (siz derken içinde bulunduğunuz grup) ,fikirlerime değil tamamen bana karşısınız..Her yazımda,bana laf sokmak ve bir açık bulmak için uğraşıp duran insanlarsınız..

Ben o cümlemin arkasındayım sonuna kadar çünkü zaten o sloganı atan kişiler arasında gerçek Türkler yoktu ve hepside Ermeni Soykırımını kabul etmiş insanlardı..O kadar ispatladım bunu yazılarımda ,hiç mi okumadınız??

* * *

Susuyorum..

#46 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 12:03

Cenazede ben Türk bayrağı gördüğümü hatırlamıyorum.

Sizler gördünüz mü? Madem birlik olduğumuzdan bahsediliyor.

Hrant Dink kendi cenazesinde olsaydı ne bu sloganları attırırdı, ne o pankartları açtırırdı. Bu ülkede vatana hıyanetlik peşinde koşturanlar olduğundan daha çok Vatan sevgisi ile yanıp tutuşanların olduğunu asla kimse unutmasın...

başka bi söze gerek olduğunu düşünmüyorum.

ama şu da var ki bu forumda bi tartışmanın içerisinde glamor varsa nedense hemen ittifak oluşturuluyor. glamordan yana olduğum için falan değil de nedir bu kardeşim :: neyse konu dağıldı :)
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#47 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 12:20

Siz (siz derken içinde bulunduğunuz grup) ,fikirlerime değil tamamen bana karşısınız..Her yazımda,bana laf sokmak ve bir açık bulmak için uğraşıp duran insanlarsınız..[b]

Böyle bir şey kesinlikle yok desem ne kadar inanırsın bilmiyorum.

Tekrar yazmak anlatmak için uğraşacağım ve bu en son yorum ekleyişim olacaktır bu konuya çünkü herkesi sıkmak istemiyorum.

Sevgili Glamor,

Açtığın konu da, hatta gösterdiğin tepkide tamamiyle haklısın çünkü bu senin en temel insani hakkındır. Görüş ve fikir belirtmek. Ancak [b] Hepimiz Ermeniyiz diyenler o zaman bu aşağıda saydığım tüm katliamlarada ortak olmuş olacaklardır.
cümlesi kanıtlanmış suçlara ve faillerine bu suçları işlememiş kişileri ortak tutmasından kaynaklanıyor. Bu şekildeki bir suçlamadan dolayı sitedeki herhangi bir art niyetli veya hassas bir kişi bu cümle yayınlandığı için site sahip ve yönetimine çok rahatlıkla dava açabilir. Hatta ve hatta bu davayı kazanabilir çünkü bu bir fikir sürmekten ziyade kanunen bir suç duyurusudur. Bu nedenle site kapanabilir. Senin yaklaşımına olayı protesto etmene kimse karşı değil. Bu konuda lütfen hem fikir olalım.

Konuya yorum yazan pek çok arkadaş da aynı şekilde konunun başlarını okumadan sanki senin Hepimiz Ermeniyiz sloganına karşı çıkmana sataşıyormuşuz sanıyor ki böyle bir şey yok. Benim ve ben gibi düşünen ve bu cümlenin yaratabileceği sorunu gören arkadaşların tek ama tek derdi bu cümlenin kimseyi bir suça ortak kılmayacak şekilde düzenlenmesidir. Bunu lütfen bu şekilde görünüz.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#48 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 12:41

Bu şekildeki bir suçlamadan dolayı sitedeki herhangi bir art niyetli veya hassas bir kişi bu cümle yayınlandığı için site sahip ve yönetimine çok rahatlıkla dava açabilir. Hatta ve hatta bu davayı kazanabilir çünkü bu bir fikir sürmekten ziyade kanunen bir suç duyurusudur. Bu nedenle site kapanabilir.

BU söylediğim bir suç duyurusumudur?? Daannk kusura bakma ,Çok özür dilerim ama ben ilk kez duyuyorum,düşüncemi özgÜrce söyleyebilceğim bir forumdaki yazımın suç duyurusu olabilceğini..Ben suç duyurusunu/duyurlarını adli makamlara bildirildiğini sanıyordum.Sistem ne zaman değişti??::

Tekrar söylüyorum orda o sloganı atanlar ermeni soykırımını destekleyen Türk düşmanı kişilerdi..Arada bizim saftrik milletimizden birileride varsa onu bilemem..Ermeni soykırımı destekleyen bir grup insana bu lafı nasıl etmemki?Hem niye sana bu kadar dokunuyor anlamadım? :)

Ayrıca herkes bir gruplaşma olduğunun farkında,yalnız bu grubun içindekiler nedense bunu göremiyorlar..Çünkü onların gözü ne olursa olsun birbirlerinden başkasını görmüyor..

İster cevap yaz ister yazma nasıl olsa okuyacaksın.Gerçi sorun orda da bitmiyor ya neyse..

* * *

Susuyorum..

#49 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 12:42

Gla : senbitişikyazılanlarıanlamakiçinugrasmakdanöteyazılannormallerivehattadilbilgisi
kurallarınaharfiyenriayetedenlerikavrayabilmeyiöğren: ..!!

smiley-sport036.gif  

#50 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 12:54

ALLAH'ıma şükürki hepsini anlayabiliyorum gölge..Dilbilgisi konusunda ise,benim kadar dikkat eden az kişi var şu forumda..Bence sende bir an önce ''nasıl daha iyi bir insan olurumda, insanları aşağılamayı bırakırımı'' öğrensen çok iyi olacak..

* * *

Susuyorum..

#51 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 13:54

Populer kültür şu anda bu dimi reytingi kargaşa ve kavga çıkarakak çekmek ve canlı konularda görünmek..

Sana prim yaptırmıcam artıkın ( :

smiley-sport036.gif  

#52 harap_bitap

harap_bitap

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 31 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 13:55

Bahsi geçen gruplaşmanın içinde olmadığımı,kimseyi tanımadığımı ve bütün yazılanları okuyarak objektif kısa bir yorum yapacağımı belirteyim ilk başta..

O cenazeye katılan 100 bine yakın insanın,hepimiz ermeniyiz demesi benim gözümde,ermeni oldukları için hor görülen,aşağılanan ve son olayda olduğu gibi öldürülen insanların yanlarında olunduğunu belirten bir sözdü sadece..Kendi aramızda bir insanı aşağılamak için "ermenimisin nesin ya" diyen ya da bir milletvekilinin bile küfür olarak "ermeni dölü" kelimelerini kullandığını düşünürsek,bahsedilen güvercin tedirginliğini de daha iyi anlayabiliriz..ne kimse Türklüğünden bir şey kaybetti ne de başka birşey oldu bu slogan kullanıularak..aralarında bunu art niyet güderek kullananlar olmuş olabilir.

Konu başlığından biraz alakasız görünen bu yorumlarımdan sonra şunları belirtiyim. Hepimiz Ermeniyiz diyenler aşağıda ismi yazılı insanların katlinden sorumludur demek, benim mantığımın alabileceği birşey değil maalesef. Tanıdığım birkaç ermeni arkadaşımın,yıllarca Türkiye'de yaşamış olan bu insanların o cinayetlerden en az benim kadar acı duyduğunu biliyorum ve herkesin bilmesini istiyorum..şimdi nasıl olur da çıkar bu insanlara bu katliamlardan sorumlusun diyebiliriz. Nasıl bir mantıktır bu ? Ermeniler arasında hiç mi hümanist insanlar yok,hiç mi kim olursa olsun bir insanın öldürülmesinden nefret duyan insanlar yoktur ki bu katliamlardan sorumlu tutulsun.Ermeni olduğunu beyan eden ve ermeni olan bir insanın bu sorumluluğu almaktaki tek suçu mensup olduğu ırk mıdır ? Avrupalıların bütün Türkler barbardır demesinden bir farkı kalır mı bu yaklaşımın? Umarım konu başlığından çok fazla dışarı çıkmamışımdır..Saygılar.

#53 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 14:11

YAlnız atladığın birşey var harap bitap..Benim cümlem orda o sloganı atanlar içindi..Yoksa tüm ermenileri asla kastedemem.Çünkü benimde bir sürü ermeni arkadaşım var..

Gölge aşağılara doğru gittikçe düşüyorsun..Çünkü saçmalamanında ötesinde bu söylediklerin?Neyin rating'ini yapıcam ben söylermisin?Ben ünlü birisimiyimki böyle birşeye ihtiyacım olacak??Beni sevenlerde belli sevmeyenlerde.Ben hiç bir amaç gözetmeksizin fikirlerimi yazıyorum..Ama sizler hep bana karşısınız (Çünkü siz insanları ,sırf kendiniz gibi değil,sizin gibi düşünmüyor diye aşağılayan,hor gören tiplersiniz..)

Şimdiye kadar bu ve bu tarz hakkımda yazdığınız yazılarınızla,insanların bana bakış açısını değiştirdiniz..Ben artık anlayamıyorum,asıl amacınızı.Forumdan gitmemi mi istiyorsunuz?Eğer öyleyse,toplanın..Kaç kişi gitmemi istiyorsa ve Mel'e bunu iletin..Mel'de beni süresiz banlasın..Bu yüzden kılımı kıpırdatmam dersenizde,ben benden nefret edenleri bilyorum.O listeyi ben ÖM aracılığıyla Mel'e iletirim..Artık yeter,neyse asıl amacınız belli edin ya.Sürekli bu imalarınızdan,her kelimemde cümlemde laf sokup,beni yermeye çalışmanızdan bıktım çünkü..Hiç mi bir şey yazmayacağım?Hiçmi konu açmayacağım?Şuraya bak birde bu çıktı rating içinmiş..Komik ola lütfen ya..Gazeteye bile birşey yazamıyorum artık.Sırf dalga geçmeyin diye..Çünkü aranızda konuşup,dalga geçtiğinizi biliyorum..

* * *

Susuyorum..

#54 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 14:32

Gla sana özel olarak bir şey demedim ben bu konuya yazdıgım msg da ama kalkıp sanki sana karşı bir tavır varmış gibi lanse ediosun..
bence yazdıın başlık düzenlenmeli sadece bundayım ve sana karşı bi tavrım yok ve gitmeni asla ve asla istemedim istemicemde hatta öle bir istek gelirse karşısında olacagımı da bil..

ve çarpıtmaa konuyu ( :

smiley-sport036.gif  

#55 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 14:37

sevgili gla, bence biraz paranoya içerisindesin. ben dikkat ettim daaankk arkadaşımız belli bir üslupta fikirlerini beyan etti. benim de dikkatimi çeken bi hususta seni eleştirdi. sana karşı itham, saygısızlık, aşağılama hakaret içeren bi cümlesine rastlamadım. sanırım sende bir ön yargı var. forumda gerçekten nitelikli konular açıyorsun. teşekkür ederim. ama daha önceki tartışma konusunda da itham içeren bi yaklaşımın vardı ( şu zapıklık meselesi *utan ) burda da yine kesin bir itham ve yargı var. hal böyle iken başka arkadaşlar bu ithamvaari yaklaşımlarını eleştirince sen kendine karşı bir tavır var zannediyosun. bazen çok keskin kelimeler kullanıyosun. senin forum dışı kalmanı kimse istemez sanırım. en azından ben muhalif olurum. hiç bi arkadaşım bi konuda tartıştı diye bi başka arkadaşın uzaklaşmasını istemez sanırım. ama yine söylüyorum senin fikir beyanların bazen itham halini alıyor ki bu da karşı tarafta cevap hakkı ve karşı fikir beyan etme hakkını doğurur. bu da çok normaldir.

saygılar,

Bu mesaj attalia tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 02.02.2007 - 15:53

aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#56 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 14:51

Artık cevap yazmaktan yoruldum.Evet ifadelerim sert ve keskindir.Bu da benim uslubum..Bunun için eleştirebilirsiniz..Ama eleştirmeninde bir uslubu var attalia.Siz yaşça benden epey büyük olduğunuzdan ,bunları daha iyi bilirsiniz..Eğer karşıdaki kişi eleştiriyorsa bir kişiyi,bunu aşağılamadanda yapabilir değilmi?İnsanları rencide edecek bir şekilde konuşmaması lazım..İşte benim kızdığım bu,çünkü fikirlerim değil ben eleştiriliyorum..

Gölge hala imalarına devam ediyorsun ve şu an olduğun gibi gözükmüyorsun..

* * *

Susuyorum..

#57 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 14:52

Glamour,

Gerçi şimdi yazacaklarım eper konsept dışı olacak ve muhtemelen bunlar geri dönüşüme gidecek. Konu açıldığı için kendi görüşlerimi yazmak istiyorum.
Öncelikle sana karşı hiç ama hiçbir kötü düşüncem , seni aşşağılamak,sana hakaret etmek vsvs durumum olmayacağını çok kısa olan birbirimizi tanıma döneminden ve burada bugün'e kadar yazdığım tüm mesajlardan bilirsin.

Hepimiz bu forumda bütün üyeler çok güzel bir manzarayı tamamlayan mozaik parçacıkları gibiyiz. Rengarengiz. Farklı ses tonlarıyız, değişik beyinleriz ,çeşitiz. Zaten hepimizin bir arada olmasının da hoş tarafı buradan kaynaklanıyor. Elbette ki farklı ortamlardan dolayı, mesafe, ne biliim aynı dünya görüşü, benzer ilgi alanları gibi etkenlerden dolayı belli üyelerle insan kendini daha yakın hissedebilir ki bu çok normal ama bu bir gruplaşma değildir. Gruplaşma var ise karşı bir grupta var demek olur ki zaten. Sadece paylaşım fazlalığı olacaktır üyeler arasında. Kimse senin bizzat karşında değil. Senden nefret etmek ise en son akla gelecek şeydir. Nefret etmek için o kişilere kötülük yapmış olmak gerekir ki aramızda böyle arkadaşlar kesinlikle yok.

Seni bir insan olarak seviyorum, savunduğum yada karşı olduğum fikirlerin olabilir ama en azından o fikirleri üretiyorsun ki bu takdiri hak eder.

Konsepte gelince sadece o cümlenin zararlı etkleri olacağının üzerinde durdum , forumu düşündüm ve seni düşündüm, karşına düşmanca yaklaşımlar albileceğini düşündüm çünkü herkese açık bir ortamdayız ve o yazıyı herkes okuyup sana düşman olabilir diye düşündüm.

Saygılar.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 15:02

Lütfen konuyu tartışın, kişileri değil. Bu mesaj dan sonra konu ile alakalı düşünceleri olan yazsın. Aynı şekil de devam edilirse üzgünüm GD ye taşınacak mesajlarınız.

#59 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 15:18

hepimiz ermeniyiz denmesine ben de karşıyım..

bunun için bi arkadaşım msn ileti kısmısına şunu yazmış yazayım da ortam yumuşasın *cool
*travestilerin duayeni sisi ölmüştür.. şimdi hepimiz travestiyiz hepimiz sisi'yiz *utan

hepimiz hrant'ız deselerdi okey derdik belki.. ama hepimiz ermeni falan deiliz.. hele de cenazede TÜRK bayrağı bile yokken..

...

#60 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 02.02.2007 - 15:48

argus arkadaşımızın konu hakkındaki alıntı yazısı, glamour' un yazdığı, erenol' un hrant dink cinayeti ile ilgili yorumu, bu konularda yapmış olduğum analizleri pekiştirmektedir. olay ne cinayet ne cenaze töreninde atılan sloganlardır. bunlar büyük ideal senaryolarının birer ayrıntı, senaryoyu etkilemiicek sahneleridir. bizler bu ayrıntılarda takılırken ülkem düşmanları var güçleriyle hedeflerine ulaşmaya çalışyorlar ve bu uğurda her türlü olayı provake ederekten, lehlerine kullanıyolar. efendim neymiş? törende tüm türkler "hepimiz ermeniyiz" demiş. Türkiye de bu soykırım yalanını kabul ederse tüm ermeniler de "hepimiz türküz" diicekmiş!!! lafa bak. hadi ordan!... adamlar her bir argümanı ne edip ne yapıp, soykırımı kabul ettirmeye getiriyolar. hrant ölmüş ölmemiş umrunda dahi değil, çünkü hedefleri olan tazminat ve toprak talepleri için "soykırım tanınması" nı gerçekleştirmeleri gerekiyo.

bu ana senaoryayı bildiğimiz zaman bütün bu tartışmaların yok biz hrantız yok ermeniyiz, ifadelerinin bir hükmü olmadığı anlaşılıyor.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?