İçerik değiştir

- - - - -

Hrant Dink Cinayeti ( Nefretin Yeni Kurbanı )

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 150 yanıt verildi

#41 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 15:46

, ne yaptığı ve ne olduğu belli değil :D

Nasıl yani...? *zong

Ermeni asıllı sözde Türk bir T.C. vatandaşı

Pardon ama kim sözde kim değil nasıl karar verebiliyoruz? Karar merciiniz nedir merak ettim de..?

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#42 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 15:50

Bu tip insanların dirisi 1 zarar , malesefki ölüsü 10 zarar oluyor . Akıllı insanın bu cinayeti işletmemesi gerekiyordu bence , zaten devlet kontrol ediyor birşekilde böyle tipleri ...

Bu adamada kızmıyorum aslında , Türk nasıl Türkçü ise , Ermeni de kendi soyunu koruyacaktır , bu sebepten dolayı ben onların Türk'lüklerini kabul etmek istemiyorum , alıntı yaptığın cümlemin cevabı budur ...
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#43 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 15:57

T.C vatandaşı olmak için ülke sevmek için safi saf Türk mü olmak gerekiyor ? Safkan sayılmak için kaç nesil geriye gitmek lazım. Yakında iyiki öldürülmüş sesleri çıkacak ondan koruyorum.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#44 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:01

*zong kelimelere takılmayın , malesefki bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı dedim ...

#45 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:03

Böyle tipler...? *utan

Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın ne demek olduğuna dair sözlerini unutuyorsunuz sanırım.Ne asıllı olduğunuzun önemi yok.Ermeni de olsa başka bir şey de kökeni, O şahıs da bu ülkede doğdu bu ülkede büyüdü ve bizimle aynı haklara sahip bir T.C vatandaşıdır..

Soylarını korumaktan kasıt nedir anlayamadım da Hitler geldi bir an gözümün önüne nedense.. Irkçı tavırları hiç yakıştıramıyorum bu toprakların çocuklarına şahsen..

Dink'in kahraman ilan edildiğini de sanmıyorum.kendisinin ne olduğu ya da ne yapmış olduğu bellidir evet.Ancak bunları bilmek için ülke gündemini ve tartışma programlarını ya da ülkede çıkan çeşitli yayın organlarından haberdar olmak gerekmektedir..Ha etmiyorsak da sonra bu da kimmiş, ölmüşse ölmüş diyorsak bu o kişinin değil bizim ayıbımızdır diye düşünüyorum.. *zong

#46 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:05

biz takip etmiyoruz öyle programları falan..Bi zahmet yardımcı olunda anlatın kimmiş bu Hırant ?
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#47 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:08

üzüldüğüm tek şey bu ermeni soykırımı meseleleri canımızı sıkarken bu adamın öldürülmüş olması.. kimbilir nasıl üstümüze gelecekler.. yine de ALLAH rahmet eylesin.. ermenileri sevmesemde.. sonuçta insan..

...

#48 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:19

Hiç adını duymamış olsanız bile, günlerdir her gazetede ,ana ve ara haber bültenlerinde adamın kim olduğuna dair çarşaf çarşaf haberler ve görüntüler var.. Oralardan yararlanabilirsiniz öğrenmek için.. *utan

Ayrıca, hadi kişiyi iplemiyorsunuz, hani dirisi de sorunmuş ya, en azından bu olayın ne kadar ciddi sorunlara neden olacağını, ülkemiz için nasıl büyük bir ayıp olacağını bile bilemeyecek kadar bihaber mi yaşıyorsunuz bu memleketten aklım almıyor..

Bir de ermenileri sevememek nasıl oluyor ? Bir insanı tanımadan öyle uzaktan uzaktan milletleri sevmemek nasıl bir şeydir ki... Bir düşüneyim.. hmm...singapurluları sevmesem mi acaba... *zong

Şu son 2 sayfadır yazılanları görmek beni gerçekten çok şaşırttı... daaankk'ın söylediğine katılmamam mümkün değil, bekliyorum iyi ki vuruldu diyecek birini yakında..Şaşırmam artık.. Çok yazık çook..

#49 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:20

Soylarını bu ülke topraklarında sürdürmek , korumak , bilgilendirmek vs vs ne anlamak istiyorsan o işte anlayamadığın şey...

Benim için de kahraman değil tabiki *zong Ermeni asıllı T.C. vatandaşları gözünde o hali almıştır , ayrıca şu an tv kanallarında çıkan şeylerden haberdar olacaksa vatandaşlar , almayalım kalsın , duygu sömürüsünden başka birşey değil ... Öncesini bilenlerde , artısını eskisini biliyorlar ... Yine söylüyorum sonuçta bir insan hayatını iğrenç bir şekilde kaybetmiştir , çok üzücü bir durum ve ülkemizin imajı için olumsuz bir durum , ama çokta büyütülecek bir konu değil ...

#50 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:23

ermenilerin TÜRKlere neler yaptığını okumamış olman senin kayıbın mıdır bilmem emily.. ermenileri sevmiyorum bize yaşattıkları kanlı tarihlerinden dolayı.. hala da bunu devam ettirme çabalarından dolayı.. savaş illa topla tüfekle yapılmıyor.. ben TÜRKÜM ve ermenileri sevmiyorum.. singapurluları sevmen ya da sevmemen seni ilgilendirir.. kimse senle aynı fikirde olmak zorunda diil..

...

#51 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:31

O halde Yunanlıları da İngilizleri de fransızları da vs vs vs.. sevmememiz gerekiyor demek ki... Evet kimse benimle aynı fikirde olmak zorunda değil doğrudur.. Ancak geçmişte yaşananlar yüzünden ırkları sebebiyle sevmediğiniz bu milletler de aynı şekilde bize davrandıklarında kızmaya hakkınız olmaz o zaman. Ayrıca bu mantıkla bakarsak bir sürü millet de bizi sevmeyebilir Osmanlı'nın ne kadar geniş bir coğrafyaya yayılmış olduğunu sonra da Kurtuluş Savaşı'nda pek çok milleti hakkımız olan şekilde de elbette(onlar karşı saf ne de olsa) bu ülkeden kovmuş olduğumuzu düşünürsek..

Bu düşmenlık nereye kadar devam edecek peki..Anlayamadığım nokta budur.. Hepimiz düşman olup birbirimizi yeryüzünden silmeye çalışalım madem.. Ülkede ermeni, kürt bilmem nenin kökünü kazıyalım hadi ne duruyoruz...

İyi ki Atatürk hayatta değil iyi ki.. Biz gençlere vermeye çalıştığı fikirler, düşünüş tarzının bu hale gelmiş olması O'nu çok üzerdi sanıyorum..

Neyse takılın kafanıza göre.. Sonuçta sizin fikirleriniz elbette.. *zong

#52 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:32

Hiç adını duymamış olsanız bile, günlerdir her gazetede ,ana ve ara haber bültenlerinde adamın kim olduğuna dair çarşaf çarşaf haberler ve görüntüler var.. Oralardan yararlanabilirsiniz öğrenmek için.. *utan

Ayrıca, hadi kişiyi iplemiyorsunuz, hani dirisi de sorunmuş ya, en azından bu olayın ne kadar ciddi sorunlara neden olacağını, ülkemiz için nasıl büyük bir ayıp olacağını bile bilemeyecek kadar bihaber mi yaşıyorsunuz bu memleketten aklım almıyor..

Bir de ermenileri sevememek nasıl oluyor ? Bir insanı tanımadan öyle uzaktan uzaktan milletleri sevmemek nasıl bir şeydir ki... Bir düşüneyim.. hmm...singapurluları sevmesem mi acaba... *zong

Şu son 2 sayfadır yazılanları görmek beni gerçekten çok şaşırttı... daaankk'ın söylediğine katılmamam mümkün değil, bekliyorum iyi ki vuruldu diyecek birini yakında..Şaşırmam artık.. Çok yazık çook..

Bence insanlara ukala ukala tavırlarla ve kendini herşeyin en iyisini ben bilirim edalarıyla cevaplar vereceğine Hırant Dink'i anlat bize..

Evet haberlere bakmdım.Çünkü sıkıldım haberlerde ondan başka konu olmadığından..

Bizde olacak olanlardan memnun olacak kişiler değliz.Ve iyiki ölmüş diyecek halimizde yok.Bunuda hangi mantıkla söylüyorsunuz bilmem..İnsanlara laf yetiştireceğinize ,bence çok iyi bildiğiniz Hırant Dink'i anlatın bize..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#53 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:37

Hrant Dink, (Ermenice: Հրանդ Տինք) (d. 15 Eylül 1954, Malatya – ö. 19 Ocak 2007, İstanbul). Ermeni asıllı Türk vatandaşı, Agos Gazetesi genel yayın yönetmeni. 19 Ocak 2007 tarihinde saat 15 sularında, genel yayın yönetmeni olduğu Agos gazetesinin Şişli Halaskargazi caddesi üzerindeki binası önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Hrant Dink, 1954 yılında Malatya’da dünyaya geldi. Babası Sivas'ın Gürün ilçesinde, annesi Gülvart ise Sivas'ın Kangal ilçesinde doğup büyümüştü. Anne ve babası 1961 yılında İstanbul'a taşınmalarının ardından boşandı. Hrant ve iki kardeşi ailenin bölünmesi ardından Gedikpaşa’daki Ermeni Yetimhanesi'ne yerleştirildi.

Dink bu sırada Türkiye'de gelişmekte olan sol siyasetten etkilendi. Yasadışı Türkiye Komünist Partisi / Marksist-Leninist çizgisinde siyaset yapmaya başladı. Yakalandığı durumda örgüt ile Ermeni cemaati ilişkilendirilmesin diye ismini mahkeme kararı ile 'Fırat' olarak değiştirdi.

Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Zooloji eğitimi aldı. Bir süre sonra yetimhanede birlikte büyüdükleri Rakel ile evlendi.

Kardeşleriyle birlikte açtıkları yayın evi ve kırtasiye işlerini sürdürürken, eşi Rakel’le birlikte, kendileri gibi Anadolu’dan gelen kimsesiz ve yoksul çocukların yetiştiği Tuzla Ermeni Çocuk Kampı’nı yönetmeye başladı. Açılışından 21 yıl sonra kampa devlet el koydu. Denizli Piyade Alayı'nda sekiz ay kısa dönem askerliğini er olarak yaptı.

Bazı gazetelerde kitap eleştirileri ile yazı hayatına başladı. Basında çıkan yanlış haberlere gönderdiği düzeltmeler ile adı duyulmaya başladı. Ermeni Patrikhanesi’ne, "Ermeni toplumu çok kapalı yaşıyor, kendimizi iyi anlatırsak önyargılar kırılır"[1] diyerek bu amaçla Türkçe bir gazete çıkarmayı önerdi. 5 Nisan 1996 tarihinde ilk sayısı yayınlanan Agos gazetesi'nin kuruculuğunu, yayın yönetmenliğini ve başyazarlığını üstlendi. Agos dışında Zaman gazetesinde ve Birgün gazetesinde yazdı. Yazılarında Türkiye'deki her etnik topluluğun barış içinde yaşaması gerektiğinin altını çizen Dink [2], aynı zamanda Ermeni cemaatinin patrikhane dışında sivil bir merkezi olması gerektiğini söyledi. Ermeni Diasporası'na 1915 olayları için soykırım kelimesini içermeyen daha yumuşak muhalefet yürütmeleri çağrısında bulunan ve 301. maddeden "Türklüğe hakaret" suçlamasıyla yargılandı.

Hrant Dink, 1915 olayları konusunda Ermeni diasporası'nın iddialarını atamamen kabul etmiyordu. Örneğin iddianın temelini oluşturan Vakahn N. Dadrian'ın, Ermeni toplumyla Türk toplumunun arasının açılmasından Osmanlı yönetimini sorumlu tutmasına[3] rağmen; Hrant Dink, bu durumun esas sorumlusunun Avrupa ülkeleri olduğunu iddia ediyordu.[4]

daha detaylı öğrenmek okumak bilgilenmek ve kaynak isteyenler için : http://tr.wikipedia....wiki/Hrant_Dink

sayın adminlerim başkabir site linki verdim üsgünüm .ayrıca üzüntülü bir not daha. hep armut pişip ağzıma düşsüncülük olmaz dimi

Gönderilen Resim

#54 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:39

Bende bu linkten hayatını vericektim.
Benden önce davrandın , büyüksün daaannkkk :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#55 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:49

Ancak geçmişte yaşananlar yüzünden ırkları sebebiyle sevmediğiniz bu milletler de aynı şekilde bize davrandıklarında kızmaya hakkınız olmaz o zaman. Ayrıca bu mantıkla bakarsak bir sürü millet de bizi sevmeyebilir Osmanlı'nın ne kadar geniş bir coğrafyaya yayılmış olduğunu sonra da Kurtuluş Savaşı'nda pek çok milleti hakkımız olan şekilde de elbette(onlar karşı saf ne de olsa) bu ülkeden kovmuş olduğumuzu düşünürsek..

İyi ki Atatürk hayatta değil iyi ki.. Biz gençlere vermeye çalıştığı fikirler, düşünüş tarzının bu hale gelmiş olması O'nu çok üzerdi sanıyorum..

E zaten fransada , yunanistanda , ingilterede bizi sevdiğini söylemiyor ki *zong hem ya bunlar bizi nasıl sevmez , biz dünya iyisi bir memleketiz de demiyoruz *utan

Evet iyiki Atatürk hayatta değil , gençlerin nereye gittiği belli değil , hele forumda bazılarına bakınca görmemesi daha iyi bence de dememek elde değil :D

Bu mesaj Jr Arnie tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 22.01.2007 - 16:50

#56 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:52

Cinayete açıkça sevinenlerin, açıkça sevinemeyenlerin, yarım ağız
'cinayet kötüdür' gibi lafları ağızlarında geveleyenlerin, 'bak şimdi
ülkemiz zora düşecek cık cık' diyenlerin çoğunu sarsan gerçek,
Hrant Dink'in ölümünün ardından bu denli değer görmesidir.
Farklı olanların, farklı düşünenlerin ayrık otuna yapılan muamele
gibi sökülüp atılması gerektiği inancı en basit savunma anlayışından
kaynaklanmaktadır. Savunma hali içinde olanların aslında çok
korktuklarını söylememe gerek var mı?
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#57 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 16:53

kimse iyi ki de öldürülmüş demiyor.. hrant dink i ölmeden önce tanıyan kaç kişi vardı bu forumda merak ediyorum.. bu adamın ölüsü bu kadar ses getirmezdi ortalık karışık olmasa.. hunharca öldürülmüş olmasını kınıyorum elbette .. rahmet dileğimi de sundum.. sevmemem mi sorun.. Atatürk hayatta olsaydı onun karşısına ülkesini seven ve tarihini unutmayan bir vatan evladı oılarak çıkmaktan gurur duyardım.. geniş düşünmeye çalışıp değerlerimi yitirmezdim..

...

#58 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 17:06

Hrant Dink cinayetinin asıl maksadını çok uzağa gitmeden hemen bu forumda bile öldürülme sebebini görebiliriz. Kendi içimizde bile bu cinayeti tartışıyor ve fikirlerimiz yüzünden bizleri bölüyorlar. Bu cinayetin asıl amacıda ülkemiz içindeki birlik ve beraberliği yok etmektir. Sağduyuya en ihtiyacımız olan dönemlerden birindeyiz.

Bu konu gerek Türkiye, gerek Dünya gerekse forum gündeminde tartışılırken aklıma rahmetli Barış Manço'nun şarkı sözleri geldi nedense şöyle der üstad Halil İbrahim sofrası isimli şarkısında " Bir kavga başlamış ki nasip kısmet uğruna
Kapağı ver kulbu al kurbanı hiç soran yok "

Gönderilen Resim

#59 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 17:21

Hrant Dink'i ben tanıyordum Rebel.
301'inci maddeden de haberim vardı. Geçen sene yapılan Ermeni Konferansından da. 301'den mahkum olmasına gerekçe olan Türk'lüğü aşağıladığı söylenen yazısını da okumuştum mahkumiyetinden sonra. Ve şimdi sanırım değerlendirmemi yaparken bu olanlar karşısında kendimi sizden bir adım önde görüyorum.
Peki bu ayıp benim mi?

Salih Gönüller

#60 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2007 - 17:24

Milliyetçi değilim ve ülkemi seviyorum, ülkemin, kültürümün
değerlerini iyi biliyor ve sahip çıkıyorum. Tarih boyunca yönetenlerin
azgın ihtirasları uğruna halkların birbirine düşman olmasını da
insanlığın en büyük acısı olarak görüyorum.
Benim bir başka gerçeğim: Ben Almanya da doğdum ve faşizmin
ne anlama geldiğini de orada öğrendim, ilkokul ikinci sınıfta bıçak
taşımaya başladım. Sabah sınıfa geldiğimde tahtaya çizilmiş gamalı haçın
altında "Türken Raus" yazısı yüzüme çarpardı, hakaretlere katlanamadığımda
öfkemi dizginleyemez ve kavga eder, sonunda da ortada tek suçlu ben
kalırdım. İlkokulu bitirince Türkiye'ye döndük, babamın da etkisiyle
MHP ye sempati duymaya başladım, ki o da babasından etkilenmişti
(Dedem de CKMP liydi bu parti MHP nin kökenini oluşturur). Ama başka bir
şey daha oldu, bu dünya nasıl daha iyi bir yer olabilir sorusunu sormaya
başladım ve duyduklarım yetmeyince sorularımın yanıtlarını kitaplarda
aramaya başladım. Kitaplarla gelen yanıtlar başka sorular sormamı sağladı,
sonunda millet, din gibi temel ayrılmaların insanlığın zararına olduğu kararına
vardım. Sonuçta şiddetin her türünü reddederek, ayrım yapmadan tüm
insanlığa katıksız muhabbet duymak ve hayatı paylaşmak, amacım bu olmalıydı,
geldiğim nokta bu.
Not: Hızlı bir kararla da olsa geçmişimle ilgili gerçekleri paylaşmalı mıydım,
düşünceleri paylaştığımıza göre bunun da bir sakıncası yoktur sanırım.
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim