Jump to content

- - - - -

Yine Taksim'de Bir Yılbaşı

• Please log in to reply
140 replies to this topic

#21 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 04.01.2007 - 12:44

Çok yazık.... O tacizde bulunan kişiler de(insan diyemiyorum) aynen böyle savunuyorlar kendilerini, napalım açık seçik gelmişler önümüze, istemese gelmezdi böyle diye...Kadın aranıyor mantığında olan bu tuhaf kişiliklere kadınlardan destek gelmesi beni gerçekten üzdü ne diyeyim..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#22 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Posted 04.01.2007 - 12:44

evt iste konumuz bu
insan barınmıyor oralarda degil mi?
cok üzgünüm onlar ve onlarin cevresi icin..
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#23 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 04.01.2007 - 12:49

Çok yazık.... O tacizde bulunan kişiler de(insan diyemiyorum) aynen böyle savunuyorlar kendilerini, napalım açık seçik gelmişler önümüze, istemese gelmezdi böyle diye...Kadın aranıyor mantığında olan bu tuhaf kişiliklere kadınlardan destek gelmesi beni gerçekten üzdü ne diyeyim..

YA Emily abuk sabuk konuşma..Ben o pisliklere hak falan vermiyorum..Adamların profilleri belli..Ne tarz insanların gittiği belli..Kadınların bunları bile bile oraya gitmelerine uyuz oluyorum ben..Kadınların bu kadar aptal olmalarına sinirleniyorum..Oraya gidince ne olabileceğini eminim az çok tahmin etmişlerdir.!(Yabancılardan bahsetmiyorum bu arada)

Ya beni sapık destekçisi olarakta gösterdiniz ya alkış valla alkış.!!
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#24 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 posts

Posted 04.01.2007 - 12:54

Kadınların erkek anlayışı ve ağzıyla yine kadınlar tarafından bastırılması,
yargılanması, aşağılanması ne kötü.
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#25 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts

Posted 04.01.2007 - 12:55

hayır glamor seni o sekilde suclamıyorum ben.
duragin üzerindeki kadın keyifli sekilde gülüyormus, sen bunu söylemek istedin..
ben anlıyorum seni, sadece daha genis bakmaya calistik olaya.

bırakın kadınlar özgür olsun da (tacizci, serrefsiz) erkekler de aynı bacakların, gogusun, bilmem nenin analarında da oldugunu hatırlasın.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#26 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 04.01.2007 - 13:05

Bencede çok kötü..Keşke böyle olmasaydı..

+
tanrıça lafım sana değildi..Beni sapık destekçisi gösterenlere idi..Ve evet ne sebeple olursa olsun o sarışın kadın,poposun tutanlara gülümsüyordu..

* * *

Susuyorum..

#27 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 04.01.2007 - 13:06

YA Emily abuk sabuk konuşma..

Terbiyeli davran Glamor... Senin fikrine katılmak zorunda değil kimse.. Farklı düşünce ile karşılaştığında hemen bu tarz konuşmalara başlama... Kimse sana sapık destekçisi filan demedi... Fikrimizi belirtmeden sana soracak değiliz.. :P

Yıllardır bu ülkede kadınların erkekler kadar rahat yaşabilmesi için emek veriyor insanlar..Kadın sorunu değildir mevzu,erkek sorunudur..Erkekleri(bu çeşit olanları yani) adam etmenin yolunu, ya da orda bir ton güvenlik gücü varken hala nasıl izin verildiğini ya da neden bunlara yeterli ceza verilmediğini tartışmak dururken, gitmesin kadınlar da oraya o şekilde demek bence hoş değil..

Bu mantıkla yola çıkarsak, kızları okutmayalım ne gerek var nasılsa evlenip koca eline bakacaklar, kızlar tek başına yaşamasın farklı gözle bakılıyor, ya da yılbaşında değil Taksim'de bile değil de normalde bile mini olmayan bir etek bile giymeyelim nasılsa her yerde laf atılıyor taciz ediliyor, ya da işyerine makyaj filan yapmadan gelelim işyerinde taciz hakkı da olmasın erkeklerin'e kadar gider bu mantık pek farkında olmasan da... Bu mantalite de, bu tarz az gelişmiş erkeklerin düşünce yapısınını değiştirmemize pek yararlı olmuyor...

#28 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts

Posted 04.01.2007 - 13:17

yeri gelmisken
bu konuya destek verip, düsüncelerini dile getiren erkek arkadaslara teşşekkür ederim.

#29 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 04.01.2007 - 13:25

Ben de buna teşekkür etmeliyim.. Anlayabilen birileri olduğunu hem de erkek olarak,bilmek gerçekten çok güzel... :P

dipnot:maviergün ben nedense seni erkek gibi algıladım hep ama değilsen de affola...

Edited by Emily, 04.01.2007 - 13:26.

#30 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 04.01.2007 - 13:45

Ohh ne güzel gene hassas bir konu yaşasın . Yaw arkadaşlar ve özellikle bayan arkadaşlar şunu şu şekilde açıklığa kavuşturalım dimi ama. Taksim'de bir eğlence mekanında yılabaşına girmek ile , Taksim'de meydanda yılbaşına girmek arasında dünyalar kadar fark var.

Taksim mekanlarında bayanlarımız arzu ettikleri şekilde giyinerek eğlencelerine hiç bir taciz olayına yaşamadan devam etmişler ve sonlandırmışlardır.Taksim'de yılbaşına giren biri olarak rahatlıkla söylüyorum bunu. Ancak Taksim meydanında ki bu güya bir halk eğlencesi malesef orada tabiri caiz ipini koparan bulunmakta yani her çeşit ve her seviyede insan. O nedenle hani derler ya yerine göre davranmak ve giyinmek hah işte o kurallar geçerli. Bunun dışında böyle meydan eğlenceleri düzenlenirken gerekli güvenlik önlemi alınmaması, eğlenceyi sarhoşluk sanıp içip içip kendini kaybedenlerin görmezden gelinmesi, illa otobüs durağının tepesine tırmanıcam anca böyle eğlenirim ben çünkü azdım kudurdum enerjim çok geldi yok mu beni popomdan iten mantığı ile eğlenme girişimleri oldukça bu taciz olayları o gece olacaktır.

Gelelim meydan eğlencesinde tacizin nasıl azalacağına. 1- Uygar bir toplum gibi eğlence alanının güvenlik ve sahne alanlarının iyice belirlenmesi. çıkacak şarkıcıya dokunma gereğinin olmadığını kavramak. Bkz . U.S.A Times meydanı. Sanırım 100 ile 200 bin kişi vardı meydanda. 2- Eğlenmek için dışarı çıkmanın sadece erkeklere özgü olmadığının kavranmasına. Eğer o meydana 50bin erkek ve 5 bayan gelirse bunun önüne geçilmez. ama 25bin erkek ve 25 bin kadının çoluk çocuk bütün ailelerin birlikte geldiğini düşünürseniz bu görüntüler olmaz. O nedenle illa meydanda kutlayacaz biz de Avrupa'dakiler gibi diyorsak eğer bu eğlence herkese yönelik olmalı tıpkı Londra meydanındaki gibi.
3- Eğlenmenin illa içki içmek , sarhoş olmak , avaz avaz bağırmak olmadığını bize iyice öğretmeliler diye düşünüyorum evet öğretmeliler. Kim öğreticek tabii ki ailelerimiz ve büyüklerimiz. Mesela sünnet düğünümüzde veya normal düğünce silah sıkmayacaklar sevinçten yada paso rakıya asılıp küfelik olmayacaklar. Yada bizlersek artık anne baba kendi çocuklarımıza silah sıkmanın erkeklik değil hayvanlık olduğunu iyice anlatıcaz. Eğlenirken yanında içki içileceğini eğlenmek için kendimizi kaybetmemiz gerekmediğini ve bunun nedenle içki içilmeyeceğini anlatıcaz.

görüşlerim bunlardır saygılar...
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#31 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 04.01.2007 - 14:16

bu tuhaf kişiliklere kadınlardan destek gelmesi beni gerçekten üzdü ne diyeyim..

Terbiyeli davran Glamor...

Gayet terbiyeliyim..Hatta daha ağır bir laf söylemem gerekirdi ama işte terbiye meselesi..Ben o tip insanlara destek vermedim..Ama sen cümlende onlara destek olmuşum gibi konuşmuşsun..İdrak edemiyorsan anlattığımı ''anlamıyorum'' de olsun bitsin.

Söylediklerim gayet net ama bir daha anlatayım..Ben genel yaşamdaki giyim kuşamdan bahsetmiyorum..Neden konu kişiler tarafından oraya getiriliyor bilmem..Anlatmaya çalıştığım,orda geçtiğimiz senelerde de,bu tarz olaylar oldu..Bunu bile bile ,hala o tarz kıyafetlerle gidiliyorsa eğlence yerine bu bile bile ladestir..Her yerin kendince bir kılık kıyafet zorunluluğu var yaşadığımız vatanda..Hatta dünyada..Her yere , her kıyafetle gidemeyiz dimi?Buda onun gibi oraya gelen insan tipleri belli..Ha yinede gitmek istiyorsan,ona göre önlemini alıp gitmelisin..SOnra ''ayy niye bu başıma geldi''dememelisin..Ben kimse öyle giyinmesin demiyorum..Ama öyle bir ortama gireceksende,dikkat edeceksin biraz..Ortam belli zaten..

Posted Image

Bu etekle hangi kendini bilen kadın oraya çıkmaya çalışırki?Normalde o kadar mini giyildiğinde ,insan hareketlerini kısıtlarken,bu kadının yaptığı anormalce idi..Ve hiç sızlanmasın bence haketmiş..

* * *

Susuyorum..

#32 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts

Posted 04.01.2007 - 14:21

bunlar bence taciz ettikten sonra kudurmus hayvan yığını olarak kendilerini ve erkek erkege birbirlerini d.züyorlar.

#33 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 04.01.2007 - 14:23

Kadının yaptığına doğru diyen olmadı..Ancak ne olursa olsun ama her ne olursa olsun hiç bir şey, tacizi, tecavüzü vs..haklı çıkarmaz hem de hiç bir şey...!!! Bu konularda haketmek diye mantık yoktur.. tacizi haketti, dayağı haketti bla bla bla.. Nereye gider bu böyle..
Suç suçtur.. :P

#34 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 04.01.2007 - 14:32

Haketti veya etmedi..Birşeyi değiştirmez bu..Herşeyin bir kuralı var..Her toplumda olduğu gibi..Okula türbanla girilmez (!),denize donla girilmez, e taksimdeki kutlamalarada böyle gidilmez..Çünkü ortam bellii.!! Anlatamıyormuyum???!!!

* * *

Susuyorum..

#35 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8,125 posts

Posted 04.01.2007 - 15:14

glamorun dediği gibi eğer bahsedilen taciz olayı durağın tepesine çıkmak isteyen kadına yapılan tacizse benim düşüncelerim de bu konuda çok farklı... çünkü o pek de bu durumdan rahatsız mı gibi görünmüyodu.. <_<
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#36 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 04.01.2007 - 15:20

Şu konuya biraz daha geniş baksak diyorum hala... da neyse..

#37 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6,906 posts

Posted 04.01.2007 - 15:58

serracım taciz olayı o kadın durağa çıkmadan önce baslamıstı. ben haberlerde seyrettim olayı. o insanların yaptığı çok yanlış. kadının mini etek giymesi ya da dogru biri olmaması değil olay. orada o kadar insanın içinde bu kadar aşikar bu insanlık dışı davranışın yapılması. hayvanlık bu başka bişi değil. mini etek giymiş olması bu kadının bunu hakettiği anlamına ASLLA gelmez. İğrenç yaratıklar

...

#38 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts

Posted 04.01.2007 - 16:16

ya aklima ne geldi..
100 e yakin adam tutcaksin.. taksime salcaksin, kadinlari taciz eden erkekleri anadan dogma herkesin icinde soyacaklar.
of of acayip güzel olur ya..

nasil fikrim kizlar?

#39 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13,431 posts

Posted 04.01.2007 - 16:24

berbat <_<
Posted Image asaletini sevdiğim

#40 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 04.01.2007 - 16:26

Adamlar çıplak kalınca daha tehlikeli olmazlar mı??İşleri ile ilgili kıyafetleri üzerinde olacak o an.Riskli olmaz mı?<_<
I find your lack of faith disturbing!

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users