Jump to content

- - - - -

Yine Taksim'de Bir Yılbaşı

• Please log in to reply
140 replies to this topic

#1 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 01.01.2007 - 22:53

Posted Image

Tiksindiren taciz

Yılbaşını Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde kutlamak isteyen 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Hırvat genç kız ve arkadaşı, herkesin gözü önünde bir grup magandanın tacizine uğradı.

Yılbaşı gecesi binlerce kişinin eğlenmek için akın ettiği Beyoğlu İstiklal Caddesi, çirkin bir taciz olayına sahne oldu. Gezmek için Hırvatistan'dan Türkiye'ye gelen üniversite öğrencisi genç kızlar magandaların tacizine uğradı. Zagreb Üniversitesi'nden yüz kişilik bir öğrenci grubuyla 3 gün önce gezi amacıyla Türkiye'ye gelen Müzikoloji Bölümü öğrencisi 21 yaşındaki Davorka Begoviç ve üç arkadaşı, başına geleceklerden habersiz yılbaşı gecesinde eğlenmek için Beyoğlu'na gitti. Burada gönüllerince eğlenen Begoviç ve arkadaşları, gecenin ilerleyen saatlerindebinlerce kişinin doldurduğu İstiklal Caddesi'nde hiç unutamayacakları bir olay yaşadı. Turist gençler caddede yürürken, alkol sınırını aşan bir grup maganda, gençlerin etrafını sardı. Magandalar turist grup arasındaki iki kıza elle tacizde bulunmaya başladı. Neye uğradığını şaşıran kızlar, uzun süre magandalardan kendisini kurtaramadı. Atv kameraları tarafından da saniye saniye görüntülenen çirkin olay karşısında çaresiz kalan kızlar, erkek arkadaşlarının yardımıyla tacizci kalabalığın arasından çıkabildi.

'ÇARESİZ KALDIM'
Yaşadığı olayın şokunu uzun süre atlatamayan Zagreb Üniversitesi Müzikoloji öğrencisi olan Davorka Begoviç olayı şöyle anlattı: "İstiklal Caddesi'nde arkadaşlarımla beraber yürüyordum. Bu sırada şarkı söyleyip dans eden insanlar etrafımızı sarmaya başladı. Bir anda grubun ortasında kaldık. Etrafımızı çeviren bu insanlar, bize dokunmaya ve tacizde bulunmaya başladılar. Ben bu kargaşa içerisinde yere düştüm ve tanımadığım insanları üzerimde gördüm" dedi. Bu sırada bir arkadaşı tarafından kurtarıldığını belirten Begoviç, "Çok kötü bir tecrübe yaşadık. Yarın döneceğiz" dedi.

Sabah - İstanbul

Yoruma açık bir konu...

Bu olay Toplumsal bir sorun olarak mı değerlendirilmeli?

Yoksa ''bir kaç kendini bilmez gerizekalılın hayvani duygularının yansıması fazla uzatmamak gerek'' mi denmeli?

Ben onu bunu bilmem ama,bu insan artığı yaratıklarla aynı İl'de aynı Sosyal hayatın bireyi olarak yaşamak istemiyorum...

Edited by M£T£L£R, 01.01.2007 - 23:44.

#2 MegolamaniaC

MegolamaniaC

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,581 posts
  • İlgi Alanları:Kitap okumak, sinema, gezi, spor ( yüzme, yürüyüş, bisiklet)

Posted 01.01.2007 - 23:40

her yıl yaşanan taksim meydanı yılbaşı olayı.. içip de kendini kaybeden turistleri taciz eden ayılar. alışılmış bir manzara maalesef. sevmiyorum bu yüzden taksimi. :D
DERLER DERLER... YAPMASAN DA YAPTI DERLER...

#3 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 02.01.2007 - 11:10

zaten kim kime dum duma bi kalabalık. herkesde alkol ganii, ayılar için bulunmaz bi ambians. enselenirlerse bahane hazır "aabi çok alkollüydüm. ne yaptığımı bilmiyodum" !!!... işte bu kadar.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#4 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5,365 posts
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Posted 02.01.2007 - 14:28

Ya her yıl, her kutlamada bu tür olaylar görmekten sıkıldım.

Ya gerizekalı mıdır nedir bunlar, bu hayvanlara ceza veriliyor mu? gerçekten merak ediyorum... Mesela geçen sene bunu yapan geri zekalılara ne kadar ceza verilmişti??

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#5 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7,870 posts

Posted 02.01.2007 - 15:19

her yıl geleneksel hale gelmiş bulunduğu için artık ne şaşırıyor ne kızıyor ne de sövüyorum...değişmezimiz oldu...genel ev önlerine gidin bakın gözleri dönmüş şekilde bakanları,ya da açılışlara gelen mankenleri dikizleyen gerektiğinde kameraya çekenleri düşünün,şahin,doğan marka arabalarına 5 kişi binip sesi sonuna kadar açıp oraya buraya laf atanları bir düşünün...böyle organizasyonlar bulunmaz fırsat...bastırılmış duygu ,cinsel açlık,cinsi sapıklık,yozlaşma ne diyorsan de...yüzbinlerce insanın tedavisi gerekiyor bu da çok meşakkatli bir iş olur herhalde...ceza versen ne yazar,öldürsen ne yazar
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#6 Kafadar

Kafadar

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 205 posts
  • İlgi Alanları:...

Posted 02.01.2007 - 16:50

bu taciz olayına karışanların hepsi araya sıkışıp kalan,verilenlerle yetinmek zorunda kalan nesilden....ne işleri varki ne işe yararlar bunu irdelemek lazım :)
gerçeklerle uğraşmak bıktırdı hayata diretmek belki hataydı yaşam gerçekten bir oyun gerçekler hep acı gel birtanem yalanım ol bende en büyük yalancı
serkan özdemir

#7 NeticE

NeticE

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 posts
  • İlgi Alanları:iktisat,türkiyede siyaset,klasik gitar,takı tasarım,türk mutfağı.

Posted 02.01.2007 - 17:22

EGITIM SART!!! Şehrimin simgesi olmuş bu özel ve güzel semtin göbeğinde kendini kaybetmeyi marifet zanneden bir grup tacizci yüzünden utanamam İstanbullu olmaktan.Kaç asırlık tarihe tanıklık etmiş o meydan o dangalakları sindirmeyi başarır elbet..2006da başaramadık eğitmeyi, eğitilmeyi ama umudum var 2007 için...

#8 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 02.01.2007 - 17:28

Arkadaşlarla yaptığımız hesaplara göre iki nesil sonra bu tür insan artıkları yeryüzünden silinecek.

Ülkemiz için konuşuyorum tabi...

Ülkemizde ölüm yaşı ortalamasının 60-65 olduğunu düşünürsek 120-130 yıl sonra falan...

Az kaldı...

Edited by M£T£L£R, 02.01.2007 - 17:28.

#9 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7,870 posts

Posted 02.01.2007 - 17:53

ama gelen gideni aratır diye biz söz vardır meteler hatırlatırım...beterin beteri var haline şükret dostum,batsın bu dünya,benim gibi sevenler,son sabah,fosforlu cevriye...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#10 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 04.01.2007 - 10:37

ATV kameraları olayı saniye saniye görüntülerken haber kaygısı ve kazanılacak para uğrunabu tacize göz yummak yerine. 155 polis'i arasalardır veya sosyal bilinçi yerine getirip o magandalara hoop ne oluyoruz kardeşim deselerdi de bu olayı engelleselerdi. Şimdi toplum olarak bu ve benzeri olaylara sadece T.V den seyredip lanet okumak yerine kaçımız şahit olupta engel olduk.

Anne ve babalarımız anlatırdı. Eskiden İstiklal caddesi veya herhangi bir semtte bir bayana taciz girişiminde bulunulduğunda semtin gençleri bir araya gelir bu sapıkları bir şekilde yakalar önce bir temiz döver sonra polise teslim ederlermiş.Toplum bilinci ve otokontrolü olduğunda bu sapıkların büyük bir bölümü bundan çekinecekleri için önemli bir oranda olayların azalacağını düşünüyorum.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#11 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Posted 04.01.2007 - 11:09

yazıklar olsun
allah belanızı versin
aynı olay kendi kız kardesinize karınıza ananıza olsun
kendi ananız o duragın tepesinde asılsın da aynı olayları ona yapsınlar.
yazık yazık yazık
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#12 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 04.01.2007 - 11:45

BU bahsedilen bayan ,otbüs durağının üstüne tırmanmaya çalışan bayanmıydı? Öyle ise tepkim çok farklı olacakta..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#13 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts

Posted 04.01.2007 - 11:58

o ya da bu..
tacizi hak eden bir kadın var mı?

nasıl onca cıglıklar arasında bir tek polis gelmez, nasıl onca hayvani erkeklerin icinde tek bir insan olmaz ve yardım etmez :P
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#14 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 04.01.2007 - 12:08

Bende senin gibi düşünüyorum ama kısmen..

Benim bahsettiğim kişi kusura bakmayın ama tabiri caizse ellenmeyi resmen haketmiş..Altına süper bir mini giymiş ve o şekilde otobüs durağının üstüne çıkmaya çalışıyor..Her tarafının görünceğinin oda farkında..Ve eğer görüntüleri izlediyseniz eğer,kadın alttan ona dokunuldukça gülümsüyor.!Kendini blilen bir kadın,o mini ile Taksime gitmez,bırak gitmeyi o şekilde otobüs durağının tepesine çıkmaya çalışmaz..Madem giydin miniyi ona göre hareket ediceksin..Nerden kaldı hanımefendilik??!! Babaannem zamanında dimi??Bayanlarda çok şuç varr çooook..

* * *

Susuyorum..

#15 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts

Posted 04.01.2007 - 12:15

glamor; kadın icmis olabilir, mini etek giymek istemis olabilir, icince kendini kaybetmis olabilir, ellenmekten kurtulmak icin duraga tirmaniyor olabilir..
insanligin gereklerini yapmayinca tacizi hak ediyoruz
yihuuu...
hele ki iranli kiz ve sevgilisinin konser alanında yasadıkları, gerci bana biraz sahte haber gibi geliyor bazen,
ya kameramansın madem yardım etsene röportaj yapacagina.

yok yok biz bu dünyaya göre degiliz..

#16 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4,490 posts

Posted 04.01.2007 - 12:24

Hasan Pulur'da Milliyet'teki köşesinde olaya şu şekilde yaklaşmış ki,kendisine hak vermemek elde değil.

http://www.milliyet....azar/pulur.html
I find your lack of faith disturbing!

#17 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 04.01.2007 - 12:25

O Zaman şikayet etmeyecek..Taksimin gidilecek bir yer olmadığını bilmesi lazım..Heleki yılbaşlarında..Ya adam gibi giyinecek ,ya içmeyecek ya da gitmeyecek bu kadar basit..İçki içipte sızanların ,bayılanların halini görmüşsünüzdür haberlerde..Başlarına kötü birşey gelse ,sorumlu kim olacak?

* * *

Susuyorum..

#18 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 04.01.2007 - 12:31

Nasıl yani... Sırf kendini bilmez bu tip sorunlu kişiler yüzünden şimdi de kızlar mı suçlu oldu..?

Yılbaşında Taksim'e gitmeyelim, açık giyinirsek tacizde bulunma hakları var diye kapanalım vs vs... mi? Onlar kendilerine hakim olamıyor diye biz tüm isteklerimizden,hayatımızdan özgürlüklerimizden vaz mı geçelim..?Bunları bir bayandan duyduğuma inanamıyorum... :P

Hırsızın hiç mi suçu yok denmez mi...?

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#19 maviergün

maviergün

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 322 posts

Posted 04.01.2007 - 12:35

Suçlu kadunlardur.
Karular eyücene örtünmesse, dahasu erkeklerin dolaştığı yerlerde
dolaşurlarsa başlaruna gelecek budur, taciz, tecavüz eden niye
hemen suçlu ossun karu mutlaga önce tahrük etmüşdür, karular tahrük
etmezse hangi erkek ona bir şey yaparküne.
Biz haremimüzü sogağa çıgardıyogmu hiç.
Not: Karşuma çıgmasunlar allah yarattu dimem valla haaa....
Bu Dünyada Çok Güzel Yaşanabilir Yeterki İsteyelim

#20 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 04.01.2007 - 12:38

Erkeklerini durumu ortada..Hala bile bile oraya gitmek,bide o şekilde giyinerek gitmek aptallıktan başka birşey değildir..Geçen senelerde de bu tarz şeylerin yaşanıldığını bile bile Taksime kutlamalara gitmek ,bile bile lades demektir..Ben özgürüm,istediğimi yaparım istediğim şekilde giyinirim ve giderim dersen, oraya giden tiplerin (nasıl tiplerin gittiğini tv'lerde gördünüz sanırım)sana yapacakları tacize, hatta tecavüze bile hazırlıklı olman gerekir bence..

Ben bile bile lades diyorum,Taksime gidenler için..

* * *

Susuyorum..

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users