İçerik değiştir

- - - - -

Mektup Yarışması

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 71 yanıt verildi

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 20:37

MEKTUP YARIŞMASI.....

Hemen hemen hepiniz bir mektup almış ve yazmışsınızdır, Aldığımızda gözlerimiz parlar ve "sevgili" kelimesi ile başlayan cümleyi okuyana kadar heyecan tavan yapar. Yazmak için saatler harcanan alındığında çabucacıkk bitiverir ve doyulmaz hiç. Bir ayrıntı kaçırmışmıyımdır diye tekrar "Sevgili" ile başlayan cümleye dönüş yapar ve bu sefer daha yavaş okumaya başlarsınız.

İşte teknolojinin bize unutturduğu bu duygulara selam çakmak adına MEKTUP paylaşımına diyoruz....

Kural basit alacak kişinin gözlerindeki pırıltıyı ve heyacanını düşünerek sadece bir mektup yazacaksınız..

Yarışmamız yine çam sakızı çoban armağanı hediyeli olup,

Birinciye KİTAP, ayrıca birinci, ikinci ve üçüncüye harabe net hatırası olarak küçük hediyemiz olacaktır.

Katılım 03 Aralık 2006 sona erecek ve oylamaya geçilecektir..

WaLeNoT: Ben insanların en çok yazarken samimi olduklarını düşünenlerdenim bu sebeble kaleme alınarak anlatılan duygular çok değerlidir benim için..

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 20:46

El yazımız la yazsak ve cidden o mektup posta yolu ile birini ulaşsa ne kadar güzel olardı..
Du be cnm çekti cidden ben varım :)

smiley-sport036.gif  

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 21:07

Bilahare izindeyim Gölgecim : )

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 donis

donis

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.632 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 21:37

kesinlikle güzel bi mektup yazmalı..

#5 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 21:48

Mektubu buraya mı yazıcaz...
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#6 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 22:24

PK 133 Mecidiyeköy / İSTANBUL adresine gönderecen...artık kime denk gelirse o okuyacak...hani olurda birgün yolu harabeye düşerse gelecek sana oyunu verecek...
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#7 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2006 - 22:28

Falla öngörülen o olarak düşündükdü lakin..
Soradan bişi farkettimde dile getiremedik wale ilen..
O kadar uzun zaman olduki artık nerdeyse imza atarken bile hangi tuşlara basıcamız aklımıza gelecek.. Çizim falan yaparkende olmasa kalem ne güzel arkadaşımdın sen mevzunu unuttuk güzel yazmak için verilen dikkatin verdigi huzuru hatırlamıoz..
O dikkate layık birilerinin varlıgını ona göstermioz..
O kadar basitleştiki hepsi aynı durumda gibi hepsini aynı klavyeen çıkan ve farklı harflere usluplara izin vermeyen bir klavye yardımı ile 102 tuştan ibaret oldugu ile kalıyor..
Bu nedenden ötürü ben elle yazıp tarayıp atarım diye düşünüom.. Bakayım eski dostum kalem beni hatırlıomu..!!

smiley-sport036.gif  

#8 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 00:02

Bazı değerlerimizi hatıra olmaya mahkum etmekten kurtardığı için öncelikle Wale’ye teşekkür ediyorum ve ilk mektup benden. Kurşun kalem, daktilo ya da bilgisayarla yazılmış olması fark etmiyor benim için, nedenini okuyunca anlarsınız :msn97:

08.11.2006
23:09
“Nasıl da inanmıştım oysa, nasıl da umutlanmıştım! Bizi ardında bırakmayacaktın, her gelişimde dimdik görecektim seni o kara üzüm asmalarının altında, güneşten kopan gözlerinde her daim bir demet yasemin ve sözlerin hala inleyen bir nağme kulaklarımda…

İncecik bedeninde, pamuk tarlasından bir yumak alır gibi öperdim ellerinden, sarılırken yaşam öykünü taşıyan çizgilerini acıtmaktan korkardım sen beni yüreğine gömmek istercesine göğsüne bastırırken. Buram buram hasret kokardı tenin beyaz tülbentinin altından, apak boynundan gerdanına dökülen kınalı kızıl saçların, hayatı boyunca gün yüzü görmemiş güzelliğini ortaya atıverirdi pervasızca…

Şiir gibi duaların vardı arkamızda, senelerce bedenin bir ekmeğe, dilin salavata, kalbinse seni daha 30’lu yaşlarında yalnız bırakıp, toprağa değil de yüreğine gömdüğün erkeğine hizmet etti. Sen biri beşikte yedi çocuğunla mücadelene başladın, bir erkek gibi savaştın bu hayatla ve bir başka erkeğe asla meyletmedi gözlerin. Binbir zorlukla, yeri geldiğinde tarlada, yeri geldiğinde pazarda, yeri geldiğinde evinde çalıştın çalıştın hep çalıştın… Ekmeğin ve çocukların için çalıştın, namusundan ve asaletinden bir damla ödün vermeden ve asla çocuklarını ele güne muhtaç etmeden ve asla çocuklarına muhtaç olmadan bu hayatı yenmesini bildin. Çaresizlikten ortalarda ağlayan, dert yanan, yardım isteyen kadınlarımızı her gördüğümde aklıma sen geldin, ve kendi çaresizliğimde boğulduğum anlarda başımı göğe kaldırıp senin dirayetinden güç aldım.

Hep yetindin, hep toktun, evin her zaman sıcaktı, her sorulduğunda şükredecek bir şeyin vardı, oysa bilirdim her şeye toktun da bir tek sevgiye açtın. Sevgiye, sevilene ve sevdiğine doyamadın da biz bulduğumuz sevgileri elimizin tersiyle itiverdik bir kenara, bizim açlığımız, bizim yokluklarımız hiç bitmedi varlık içindeyken.

Sedyenin üstünde hastalıktan bitkin düşmüş bedeninle “Meralim” dedin son kez, yüzün bir başka beyazdı ve ellerin göğsünde. Gün doğarken gözlerindeki ışığı kaybediyordun yavaş yavaş, yeni doğan çocuk sesleri yükseliyordu bir yerlerde, yerini onlara bırakıyordun belkide… Dilinde duan, başında beyaz tülbentin gidiyordun işte göz göre göre… Elini tutuyordum, öpüyordum, sarılınca gitmeyeceksin sanıyordum, gözümdeki yaşlar gerdanındaki kıvrımlarda birikiyordu, sadece bencilliğimden ağlıyormuşum meğer, karşılıksız sevgilerimden birini daha kaybediyor olduğum içindi sel olan yaşlarım.

Şimdi yazarken hala ağlıyorum, ama keşke yaşasaydın da diyemiyorum, biz kendi yaşam savaşımızda seni ne kadar sevebilecektik , sana hak ettiğin değeri nasıl verebilecektik? Belki de en kötüsü sen kendi acılarını hala içinde yaşayacaktın ve bizi her gördüğünde mutlu, umutlu olabilmeyi başarmak zorunda hissedecektin, belki bizler de senin hayat mücadelenin bir parçası olmuştuk, bizleri affet anneannem, eğer bir yerlerden hala sesimi duyuyorsan hepimizi bağışla…

Nazarımda her daim çalışkanlığın, terbiyenin, namusun, asaletin simgesi oldun, senin insanlığından bir gıdım nasip alabilmişsem ne mutlu bana…

Sana yazdığım ilk mektup, oysa ne kadar geç değil mi!
O kadar çaresiz bir mektup ki gidecek bir adresi bile yok, altın yaldızlı kalemlerle gökyüzüne yazsam yine çaresiz!
Toprağın bol olsun güzel kadın, nur içinde yat…

Üzüm gözlü torunun Meral
"

edit: "Aramızdan ayrılalı 3 sene oldu"
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#9 Gizelle

Gizelle

Sine-Harabe Yazarı...

• Üyeler
  • 811 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik, hayat, sinema, aşk, meşk vs :)

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 00:07

Süpersin.. yemin ederim ki ağladım.. bi an kendi Anneannem qeldi aklıma.. cidden çok iyiydi ellerine sağlık , başın sağ olsun ama unutma O hep seni o qüzel mekanından izliodur, ben hep buna inanırım..

cidden takdir ettim..
If i could start my life from scratch
If i could take away the pain off my past
If i had another chance i would do just that
I'd qive anythinq jus' to qo riqht back

#10 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 00:08

Amin tüm ölmüşlerimize Allah rahmet eylesin.
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#11 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 00:13

yapma beee
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 09:56

Cok güzel yazmışsın ellerine sağlık elma. Hüzünlendim. Allah rahmet eylesin...

#13 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 10:37

*uhuhu ffffffffff.çok içten yazmışsın
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#14 cipidi_cipidi_yuzen_balik

cipidi_cipidi_yuzen_balik

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.445 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 12:14

elma çok güzel bi mektup valla çok duygulanıyo insan...

wale çok iyi düşünmüşsün valla süper olmuş..ellerine sağlık...
Bana saygı gösterenin kuluyum..Göstermeyenin sultanı...
<º))))><><((((º>

#15 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 09.11.2006 - 18:57

Şimdi efenim bırakalım da teşekkür ve yorum mevzunu, kaleme kağıda sarılın ve MEKTUP yazın.

Ayrıca bu fikrin babasıda sevgili Gölgedir. Bütün teşekkürler ona lütfen...

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#16 albashara

albashara

perilere haber salın..

• Üyeler
  • 2.214 Mesaj
  • İlgi Alanları:DANS , dAnS , DaNs

Gönderim zamanı 11.11.2006 - 00:53

Nasıl dillendirmişsin hislerini..Çok güzeldi..Ben bi gidip ananemi öpeyim..Başın sağ olsun :banghead: benim yazdığım mektupları yollayamama gibi bir huyum var.O kadar çok mektup biriktiki elimde..
Gözünü kırpma , düşerim ben :girlcry:

#17 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 12.11.2006 - 00:27

Ayrıca bu fikrin babasıda sevgili Gölgedir. Bütün teşekkürler ona lütfen...

Estafurullah dostum o nasıl söz ben deil sen dile getirdin.. Benden çok senin fikrin bana kalsa açılmazdı böle bir konu organizasyonu sana ait..
Ben yazarak katılıcam.. ( :

smiley-sport036.gif  

#18 donis

donis

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.632 Mesaj

Gönderim zamanı 12.11.2006 - 20:49

elma *elma ne kadar naif bi dille anlatmışsın..

bu kadar yürekten ve içten bi mektup sahibine bi şekilde mutlaka ulaşmıştır inanıyorum :D( aramızda olmasada)

kalbine saglık..

yeri cennet tüm meleklerin..

#19 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 12.11.2006 - 23:22

Dört dörtlük bir mektup olmuş elma,hissiyatını dile getiren aklına şükür.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#20 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 13.11.2006 - 10:34

güzel olmus
iste boyle de zor oluyo, simdi okuduklarimdan etkilenmeden yazmak ve yarismaya katilmak icin bir on gün beklemem gerek.
süreyi genis tutun, ben yazıcam..
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”