İçerik değiştir

- - - - -

Kıbrıs Şehidi...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 7 yanıt verildi

#1 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:47

Olay 1974 yılında yapılan Kıbrıs Harekatı'nda yaşanmış. Savaş sırasında bir gün, bizim askerlerden birinin yanına bir başka Mehmetçik gelmiş. Biraz hoşbeşten sonra, ailesine ulaştırması için ona bir mektup vermiş. Bizimki, "Kardeşim savaştayız. Kimin ne olacağı belli değil ki. Belki sen gidersin de, ben kalırım" dese de diğer asker, sürekli, "Hayır sen gideceksin, ben kalacağım," diyormuş. Sonunda başa çıkamayınca razı olmuş. Mektubu götüreceğine söz vermiş. Bir daha o askeri görmemiş. Bi süre sonra da olayı unutmuş.

Savaştan yıllar sonra, askerlikle ilgili eşyalarını karıştırırken bir anda eline o mektup geçmiş. Verdiği sözü tutmamış olmanın rahatsızlığıyla hemen mektubun üzerindeki adrese doğru yola çıkmış. Giderken de, "Döndüyse kendisini görürüm, şehit olduysa ailesine başsağlığı dileyip mektubu veririm" diye aklından geçiriyormuş.

Sonunda evi bulup kapıyı çalmış. Kapıyı açan yaşlı teyzeye, Kıbrıs'ta birlikte savaştıkları oğullarından bir mektup getirdiğini, kendisiyle görüşmek istediğini söylemiş. Kadın şaşkınlık içinde adamı içeri buyur edip kocasının yanına götürmüş. Yaşlı adam olayı dinledikten sonra, "İyi de evladım, bizim Kıbrıs'ta savaşan bir oğlumuz yok ki" demiş. Ardından da diğer odaya gitmiş ve elinde bi fotoğrafla geri dönmüş. Resmi bizimkine göstererek, "Sana mektubu veren bu muydu?" diye sormuş. Bizim Kıbrıs gazisinin gözleri parlamış: "Evet, işte bu askerdi. Ama Kıbrıs'ta savaşan oğlunuz yok demiştiniz." Anne çoktan gözyaşlarına boğulmuşmuş bile. Baba ise başını sallayıp üzüntülü bi sesle, "Evet bu bizim oğlumuz. Ancak Kıbrıs'ta değil, yıllar önce Kore'de şehit oldu" demiş.

#2 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:54

abi ben bu konularda çok doluyum , gözümden yaş geldi yine ya :)
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#3 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:56

Duygu dolu yüreğin,yaşaran gözlerin sağolsun...

#4 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:59

ALLAH razı olsun , ne mutlu bize (kusura bakmayın ama ) bu '' yüce '' insanların torunlarıyız , onların haklarını layıkı ile öderiz bu memlekete inşallah , hepsinin ruhları şad olsun , nur içinde yatsınlar .
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#5 Sphagetti

Sphagetti

Küçük Haylaz :)

• Üyeler
  • 3.305 Mesaj
  • İlgi Alanları:&quot;Sadece Harabe.net&quot;

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 23:04

Amin

Gerçekten de çok güzel ya... :)

!

#6 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 01:49

Gerçekten çok etkilendim. Allah tüm şehitlerimizin, onları yetiştirenlerin, onlara emeği gecenlerin mekanlarını cennet etsin...

Allah onlara layık olmayı bize nasip etsin...

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#7 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 05:52

allah ailelerede sabır versin
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#8 MegolamaniaC

MegolamaniaC

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.581 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap okumak, sinema, gezi, spor ( yüzme, yürüyüş, bisiklet)

Gönderim zamanı 04.11.2006 - 02:23

Yaa işte böyle şehitler ölmez diye boşuna denmiyor demekki...Diyecek bişey bulamıyorum gözlerim yaşarıyor ve tekrar tekrar düşünüyorum ne kadar şanlıyız böyle bir vatanın evladı olduğumuz için...ve ne mutlu Türküm diyene....
DERLER DERLER... YAPMASAN DA YAPTI DERLER...