İçerik değiştir

kürt sorununu kansız çözmek

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 77 yanıt verildi

#21 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 23:01

Neden öyle davrandılar ?
"Su içene yılan bile dokunmaz" derler.

Ne yaptın onu merak ettim şimdi..

Değişiklikler Kaydedildi...

#22 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 23:05

Siz öylece duruyordunuz kuzu gibi, hiçbirşey yapmadınız ve sizi bazıları (dikkat edin tümü demiyorum) ezdiler öyle mi?
Hiç sanmıyorum, dışardan gelen memurlar doğuda daha bir el üstünde tutulurlar, sevilirler sayılırlar, ben de böyle gördüm, siz bulunduğunuz ortamda farklı yüzlerle karşılaşmış olabilirsizniz ama bunu genellemenizi doğru bulmadığım gibi,eğer söylediğiniz gibi olduysa sizin de bazı şeyler yapmış olabileceğinizi düşünüyorum.

"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#23 agnostist

agnostist

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 68 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 23:18

ben hiçbirşey yapmadım.ben sadece yobazlarla ve krolarla muhatap olmadım.efendi olmama kızdılar.kürtler efendi, temiz insanları sevmezler yemin ediyorum.biraz suskundum, içime kapanıktım hepsi bu.

Bu mesaj agnostist tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.10.2006 - 23:20

#24 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 23:19

Kro ve yobaz..

Ne güzel kelimeler kullanıyorsun sen öyle..!

Değişiklikler Kaydedildi...

#25 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 23:23

ben hiçbirşey yapmadım.ben sadece yobazlarla ve krolarla muhatap olmadım.efendi olmama kızdılar.kürtler efendi, temiz insanları sevmezler yemin ediyorum.biraz suskundum, içime kapanıktım hepsi bu.

kim yobaz kim kıro...

#26 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 23:30

Bir dahaki mesajınızda kürtleri genelleyerek herhangibir hakarette bulunursanız, bu konuya yazma yetkiniz alınacaktır.

"Bu mesaj hakkında yorum yapmadan konuya devam ediniz, ilgisiz mesajlar silinecektir."
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#27 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 10:20

Bu vatan için kanını seve seve veren tüm vatan evladlarının ruhu şad mekanı cennet olsun...

Evet bir sorun var...Çok ama çok büyük hemde... :(

Lideri APO gibi bir k... olan PKK'nın sonu gelmeden ne Kürt vatandaşlara, ne Türk vatandaşlara bu ülkede huzur yok.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#28 BAKIMSIZ DEVE

BAKIMSIZ DEVE

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 489 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 14:15

*böö Biz kardeş kardeş yaşayalım, birlikte olalım, dünyada iken dünyanın güzelliklerini hep beraber yaşayalım derken...

Allah için biz neyin kavgasındayız bunların kavgasında mıyız? Zaten hepimiz göçüp gideceğiz, bu dünyayı bizden sonraki nesillere bırakacağız. Alacağımız bir avuç toprak onuda üzerimize örtecekler. Bizden sonraki nesiller bizi nasıl anacaklar acaba..gerçekten merak ediyorum. Aklıma şöyle diyebilirler diye geliyor;

Bizden önceki nesil dünyada barış, kardeşlik, hoşgörü ve anlayış içinde yaşayamadı. Ormanları yaktılar yerlerine ya hiçbirşey koymadılar ya da binalar diktiler (kimi zaman o binaları dikebilmek için ormanları yaktılar) Diğer canlıların yaşama hakkına ve özgürlüklerine saygı duymadılar. Kürkleri için hayvanların canlı canlı derilerini yüzdüler ya da yok olma tehlikesi yaşayan varlıklara özen göstermediler. Dünyayı daha yaşanabilir bir hale getirmektense günlük hesaplarla yaşanamaz hale getirdiler. İnsanlar arası dengeyi açıp insanlar arası uçurumlar oluşturdular hatta birbirleri ile diyaloglarıda zayıfladı, yanlızlaştılar, birbirlerine uzaklaştılar. O dönemde insanlar birbirine sevgi, saygı, hoşgörü,... göstermezdi. O dönem insanları diğer insanların yaşama hakkına bile saygı göstermeksizin anlamsız boş kavgaların içinde birbirlerini heba ederlerdi, ve birlikte birşey yapmak için uğraşmazlardı hiçbiri. Bizden önceki nesil kendine bile uzaktı dünyasını meşgul eden konularda bile. Bizden önceki nesil dünyayı güzelleştirmek için birşey yapmadı, başkasının zararından haz duydu. Bizden önceki nesil doğaya ve ardından gelecek bir sonra ki nesile değer vermedi. Cinayetler, hırsızlıklar,...... havada uçuştu. Kimileri çocuklarının eğitim hakkına saygı duymadı. Maddiyatcı bir nesildi bizden önceki, manevi değerler hep maddi değerlerin arkasındaydı. Bize sevgi bırakmadı, bize huzur bırakmadı, bize hoşgörü bırakmadı,..... Bizden önceki nesil bizim yaşama hakkımıza saygı duymadan yaşadı..Sırf kendileri için yaşadılar. Ve bize işte bu dünyayı bıraktı bakın işte!!

Bizden sonra ki nesil çocuklarımız, hani sivrisinek ısırsa içinizin parçalandığı, ateşlense deva bulmak için hangi doktorun kapısını aşındıracağımızı şaşırdığımız, hani üzülse veya suratı düşse içimizde fırtınaların koptuğu,...İşte o nesil bizden sonraki nesil arkadaşlar. Bizden sonraki nesil için ne yapıyoruz?

Konu bu değil biliyorum ama merak ettim, paylaşmak istedim. Bizden sonraki nesiller bizi nasıl anacaklar acaba?

#29 BAKIMSIZ DEVE

BAKIMSIZ DEVE

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 489 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 14:23

Konunun sonunda da belirttiğim gibi (bir defa daha belirtmekte yarar görüyorum) üstte yazdığımı yazdıklarınıza binaen veya konu ile alakalı olarak yazmadım. Bende konunun bu olmadığının farkındayım sadece aklımda böyle bir konu dolaşıyordu, paylaşmak istedim. Konuyu alakasız bir yazı ile meşgul ettiğim için özür dilerim.

Bu mesaj BAKIMSIZ DEVE tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.10.2006 - 14:27

#30 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 15:40

Kansız çözmek !

Devlet şevkatli elini tez elden doğuya uzatmalı. Doğu derken Ankaradan sonraki bütün illeri kast ediyorum..

İşsizliğe kalıcı çözümler bulunmalı.

İnsanların sağlık nedeniyle İstanbul ve özellikle Ankara ya kadar gelmemeleri için gerekli önlemler alınmalı.

İnsanlar istedikleri dili kullanmada ve eğitim almada özgür olmalı.

Eğitim seferberliği başlatıp Doğuda çömez değil tecrübeli hocalar görev almalı. YÖK' te üstüne düşüne yapmalı tabii.

Asimilasyona gelince bunu nasıl değerlendirdiğiniz önemli, Ben Türk' üm demek Türk ırkından geliyorum demekten öte Türkiye devleti vatandaşıyım demektir. Bunun yanında kürt olmuş, laz olmuş vs. olmuş bir önemi olmamalı..

SAYGILAR..

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#31 agnostist

agnostist

• Üyeler
  • 68 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 15:46

wale;
yazdıklarının altına imzamı atıyorum.

#32 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 15:58

Birbirimizin yazdıklarını mı tasdik edeceğiz? ;)

Konuyu bu noktaya sen getirdin!

Bu mesaj TAVIR tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.10.2006 - 15:59

#33 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 19:02

İnsanlar istedikleri dili kullanmada ve eğitim almada özgür olmalı.

Arkadaşım ben bu fikrine katılmıyorum. Zira dünyanın hiç bir köşesinde böyle bir uygulama yok diye biliyorum. Bu ülkenin dili Türkçe ve herkes eğitimini bu dille almalı, devlet işlerinde bunu kullanmalı bence...

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#34 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 20:10

Bu zamana kadar böyle idide ne kazandık. Ne kaybettiğimize dair ben sana çok şey söyleyebilirim.

Tükçe bilmeyen insanlar ne kadar iyi eğitim alabilirler ?

ÖSS' de en geride kalan iller nereleri ? Daha az çalışkan olduklarından mı en sonda bu iller diğe düşünüyorsun ?

Ben kürt değilim ama olsaydım kullandığım dille eğitim alma hakkımı sonuna kadar savunurdum. Bunun bölücükle alakası yok. Yabancı dille eğitime ses çıkarma, İnsanların konuştuğu dille eğitim almalarına tepki göster. Saçmalık !

Ayrıca devletin ana dilinin Türkçe olması demek ülke içerisinde sadece Türkçe konuşulur demek değildir.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.10.2006 - 23:24

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#35 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 15.10.2006 - 20:22

Evet ÖSS sınavında düşük not alan iller dediğin gibi oralardan çıkıyor ama bunu dile bağlamıyorum ben... Adam gibi eğitim alan insanların oaralara gitmemesinden kaynaklanıyor. Herkes milliyetçilik nutukları atıyor ama doğuya kimse gitmek istemiyor... Ben kısmatse bu sene Öğretmen olacam ve ilk tercihim doğu olacak ve ömrümün sonuna kadar oralarda hizmet edecem.

Eğer herkes benim gibi düşünse, kelime oyunlarına takılmasa, doğuyu bu ülkeden ayrı düşünme gafletine düşmese bu ülkede kimse kürt kökenli halkı kullanamaz

Benim fikrim bu: Bence eğitimn Türkçe olmalı... günlük hayatta herkes istediği dili kullanabilmeli.

BİTTİ!

CAN_i

#36 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2006 - 11:55

Bu ülkede kan döken PKK değil mi ? Öncelikle onu lanetlemekle başlasak nasıl olur? Gönderdiğin öğretmeni, dokturu, hemşireyi kurşuna dizsinler, sen kılını kımıldatma. Hatta ekmeğini, aşını torbasına koyup dağa gönder. Senin oğlun değil mi askerde bunların açtığı ateş sonucu şehit olan? Yıllardır ülkenin kazancı hortumculara ve o bölgeye akmadı mı? Hala ne kanından bahsediyorsunuz? Teröristlere, siyasi ortam hazırlamaktan başka birşey değil? Silah bırakıp, teslim olacaklar gerçekten niyetleri çözümse.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#37 emre1982

emre1982

• Üyeler
  • 63 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2006 - 06:06

kimse kusura bakmasın alınmasın kırılmasın bende kürtüm ama şu bi gerçektir ki
kürdü kürde kırdırtanlar insanları alevi sünii ayıranlar ve bunlara göz yumanlar aynı kişiler madem kürtlere kötü davranıldıgını onların asimile edildiğini düşünüyorsunuz. unutmayın sizi kürt Türk diye ayıranlar o asilmilasyonun asıl sorumluları kürtleri veya türkleri şuçlayana kadar o iki yüzlü şerefsizleri suçlayın onlara karşı neler yapılmalı onu konuşun

NOKTA SON

NOKTA
SON

#38 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2006 - 08:31

Onun bunun uşaklığını yapanlar olduğu sürece bu sürer gider.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#39 emre1982

emre1982

• Üyeler
  • 63 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2006 - 13:02

İyi güzelde o kansızlara dur demedikçe hep eziliccez biz ezilicegimize onlar ezilsin
biz varız 70 milyon onlar var yunanı rum u ermeniyi toplasan 30-40milyon o kadar bile degil hadi yahudisini arabını en alakasızını say bu kadarlar
ONLAR İÇİN VATAN PARA DEMEK
BİZİM İÇİN VATAN NAMUS DEMEK ŞEREF DEMEK DEVLETİN İÇİNDEN BİRİLERİ PİS İŞLERE ÇEVİRMESE ÇOKTAN BİTMİŞTİ BU İŞ
NE PKK NE DE ERMENİ ÇAPULÇULARI

Bu mesaj emre1982 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.10.2006 - 13:03

NOKTA
SON

#40 antipas

antipas

• Üyeler
  • 9 Mesaj

Gönderim zamanı 27.11.2006 - 19:39

bazı arkadaşlar ana dilde öğrenim olayını sonuçlarını düşünmeden söylüyor bana kalırsa.Esas ayırım herkesin kendi dilinde öğrenim yapmasıyla başlar nasıl mı?bir örnek vereyim güneydoğuda dünyaya gelmiş bir bebek düşünün.Evde kürtçe konuşulduğu için kürtçe öğreniyor.Büyüdükçe sokaktada aynı dil konuşulduğu için bir problem yok.Okula başlıyor okuldada öğrenim dili kürtçe. liseye kadar problem yok.lise bitti ama üniversite problemi başlıyor. İstanbul,Ankara gibi batıda olan illerde okuma şansı yok çünkü Türkçe bilmiyor.o zaman çözüm için napıyoruz eğitim dili sadece kürtçe olan üniversiteler kuruyoruz.Sorun çözüldümü? hayır bu seferde öğrenim dili Türkçe olan okullarda okuyan türkler örneğin diyarbakırdaki bir üniversiteye gidemiyorlar çünkü kürtçe bilmiyorlar.Neyse sözkonusu olan Türkler olmadığına göre biz kürt asıllı bebeğimizin durumuna devam edelim.Üniversiteyide kürtçe olarak bitiren bebeğimizi ilk olarak askerlik sorunu bekliyor.Ama ne yapsınki devre arkadaşları türk kürt laz çerkez karışık. komutanları Türkçe konuşuyor.Ne yapalım sorunu çözmek için tamamen kürtlerden oluşan komutanlarıda kürt olan ve kürtçe konuşan ordu içinde özel birlikler kuralımki sorun çözülsün.Kurduk sorun bitti.bebeğimiz askerden sonra iş aramaya başladı fakat oda ne ? işyeri sahipleriyle insan kaynakları müdürleriyle analşamıyor.Ne yapalım ozaman sadece kürt müh.ve işçilerin çalıştığı patronları kürt olan işyerleri kuralım kurduk gene sorun çözüldü.Bebeğimiz mutlu biçimde hayatını yaşarken birden hastalandı fakat doktorla ve hastaneyle anlaşamıyor ne yapalım kürt doktorların çalıştığı hastane kuralımvs vsvs gibi yazmaktan yoruldum.Ve soruyorum çözüm önerisi olarak kürtçe eğitimi savunanlar neyi çözüyorlar farkındalarmı?acaba.Esas birlikte yaşamamızın iplerini atmış olmuyorlarmı?bu nasıl bir çözüm arkadaşlar.Kürtçe eğitimi destekleyenler bi daha düşünsün derim