İçerik değiştir

kürt sorununu kansız çözmek

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 77 yanıt verildi

#1 agnostist

agnostist

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 68 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 19:45

bugün ülkede 15 milyona yakın kürt yaşamaktadır ve bunların çoğu dehapa oy vermektedir.öyleyse bir kürt sorunu vardır.
ne mutlu türküm diyene, türkiye türklerindir, türküm doğruyum çalışkanım mesajlarıyla bu konu çözülemez.
aynı zamanda türkiyede bir alevi sorunu da vardır.diyanet ve trt tarafından temsil edilmemektedirler.ibadetlerini özgürce yerine getirememektedirler.bu konuyu sonraya bırakalım.
ben tunceliliyim.ama sakın yanlış anlaşılmasın.kürtçü de değilim alevici de değilim.sadece demokratım.
kürtler,lazlar gibi türkleşmeyi kabul eden bir toplum değildir.sadık değillerdir diyebiliriz.anadilde eğitim ve diğer kültürel haklar talep etmektedirler.
bu kürt sorunu bence kansız savaşsız çözülmeli.yani diyalogla.
analar ağlamasın yürekler dağlanmasın diyorum.benim gibi barışçı düşünen cesur insanlar olduğunu biliyorum.
kürdistan diye bir ülke olsa sen o ülkede 1500 sene yaşasan ve hakların kısıtlansa sorarım sana ey türk hakkını aramaz mısın.
pkk yı lanetliyorum.sorunun barışçıl yollarla çözülmesinden yanayım.
1-sınırsız kültürel haklar 2-eyalet sistemi(türkiyeye bağlı bir eyalet, federasyon) ile bu sorunun dış güçlere ihtiyaç duymaksızın tarafımızdan çözüleceğine inanıyorum.
saygılar...

Bu mesaj agnostist tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.10.2006 - 19:51

#2 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 20:12

Ya arkadaşım farklı olmak için mi uğreşıyorsun. Gerçekten başarılısın....

Dediklerine cevap vermek istiyorum... Bu ülkede 15 milyon kürt varsa DEHAP neden iktidar olamıyor. dehapın aldığı oy 1.933.680 demekki kürt nufusu dediğin kadar değil veya bu ülkedeki tüm kürtler ayrılıkçılık yapmıyor...

Bu ülkede alevi sorunu yok bilmem ne sorunu kardeşim kim neresinden uyduruyor; birileri bunları kullanıp bizi birbirimize düşman etmek istiyor ( ben bunlara inanan insan olmadığını düşünürdüm ) sizde yiyorsunuz.

Kürtlere haksızlık yapıldığını söylüyorsun; bir kürt bir Türk'ün yaptığı neyi yapamıyor bu ülkede kürtler cumhurbaşkanı bile oluyor( Turgut Özal Örneği ). Saçma sapan laflarla kelime oyunlarıyla birileri kürdistan kurmak istiyor bilmeden düşünmeden onların fikirlerini destekliyorsunuz....

Eyalet sistemine gelince bu doğuyu Türkiye Cumhuriyetinden ayırmak için uygulanmak istenen bir sistemdir. İkinci adımda Valiyi yerel halkın seçmesi istenecek; halk bir takım güçler tarafından korkutulup belli bir güç etrafında toplanması sağlanacak; ardından ayrılıkçı hareketlerle bölgeye BM'nin gelişi sağlanıp ayrılmak için plan uyguılanmaya konacaktır... Bu Ülke Bunu Yemez....

Ve biliyorum ki Kürtlerin çoğunluğuda benim gibi düşünüyor; güçlü kesimin yaygarasına kanmıyorum...

Sınırsız hak falan kürtçe eğitim veren dershaneler açtırıldı ama dershaneler kendiliğnden kapatıldı demekki oradaki halkın isteği değilmiş... Uyanın arkadaşım; birilerine hizmet etmeyelim ( bilinçli veya değil önemli değil benim için ).

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#3 agnostist

agnostist

• Üyeler
  • 68 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 20:58

pesimist;
kardeş güzel söylüyorsun ama ne mutlu türküm diyene, türkiye türklerindir ayaklarındasınız.bu ne olacak?
kürtler 3000 yıldır bu topraklarda.ben hiç sevmem kürtleri.yani insan olarak hiç beğenmem ama sanki bir haksızlık varmış gibi geliyor bana.devletin adı bile türkiye.sanki türklük bir üst kimlik.
ne dersin?

Bu mesaj agnostist tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.10.2006 - 20:59

#4 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:00

Değerli agnostist arkadaşım;

Senin söylediğin gazoz ağacı maalesef oda Kenya'da yetişiyor...

Söylemlerin ne tartışma konusu olabilir ne de kabul edilebilir...

Tabi bunu düşünmek içinde biraz maneviyat lazım...

Türkiye Türk'lerindir...(Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk)

Ayrca ne konuştuğumuzu bilelim değil mi?

#5 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:21

kürtler 3000 yıldır bu topraklarda.ben hiç sevmem kürtleri.yani insan olarak hiç beğenmem ama sanki bir haksızlık varmış gibi geliyor bana.devletin adı bile türkiye.sanki türklük bir üst kimlik.
ne dersin?

Arkadaşım işte sen niyetini belli ediyon kürtleri sevmem falan bilmem ne sevmediğinden dolayı ayırmak mı istiyorsun arkadaşım... Madem sevmiyon sana ne? Adamlar konuşsun sen avukat mısın? sana baskı varmış gibi geliyor banada gelmiyor... Yatırım desen Cumhuriyet tarinin en büyük yatırımı olan GAP oaray yapıldı, memnunum bundan benim ülkemin ekonomik oalrak geri kalmış bölgesi kalkınsın diye yapıldı...

Devletin adı Türkiye; işte dedimya bilmeden anlamadan ( kelime oyunlarıyla uyutuluyorsun ). Atatürk Türk olarak şunu anlattığını söylüyor: Türkiye Cumhuriyetini Kuran halkın adı türk halkıdır... Yani burdaki Türk kavramı bir ırkı temsil etmiyor...

Yine diyorum bu ülkede Kürt-Türk sorunu yok! Ha illada kürtler devlet kursun diyorsanız kardeç bizde satılık toprak yok kim devlet kurmasını istiyorsa versin toprağından kurdursun..

Allahın yawf...

BİTTİ!

CAN_i

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:24

Madem sevmiyon sana ne? Adamlar konuşsun sen avukat mısın?

Sessiz kalamayız hiç bir konuda.
Ses çıkaramayanların sesi olmalıyız yeri geldiğinde.

agnostist haklı yada haksız demiyorum.
Sadece yukarıdaki sözüne takıldım o kadar. :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#7 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:31

Konuşması değil sorunum yalnız sevmiyorum falan diyip onların adına bişeyler savunuyor. Sevmediğin insanlara ne kadar yardımcı olabilirsin. Sevmediğin için ayırmaya mı çalışıyorsun ifadesini kullanmak için yazdım...

Ama uyarın için teşekkürler Dokuzharf..

BİTTİ!

CAN_i

#8 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:32

Başladık yine , ben konuşmuyorum :smitten:
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:34

Bende konuşmıycam gayd :smitten:

Değişiklikler Kaydedildi...

#10 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:34

Başladık yine , ben konuşmuyorum :smitten:

Kesss konuşma... :P

#11 agnostist

agnostist

• Üyeler
  • 68 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:46

pesimist;
evet şafii kürtleri sevmiyorum.ama ben de tuncelili zaza-alevi olarak bilinen bir halkın evladıyım.neticede bu sorun beni de ilgilendirir.biz bu topraklarda yaşıyorsak bu sorunlar bizi ilgilendirir.sessiz mi kalalım yani.ayrıca bana neden kızdığınızı anlamadım.ben barışçıl yollarla çözülsün sorunlar dedim.
ne mutlu türküm diyene!

Bu mesaj agnostist tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.10.2006 - 21:47

#12 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:55

"evet şafii kürtleri sevmiyorum"

Neden acaba?
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#13 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:55

''Barışçıl yollar''demekte ki kastın nedir...

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'ne bağlı bir federasyon talebi mi?

Sözde demokratik hakların sağlanması mı?

Hangi haklar bunlar mesela.

Sanki Devletimiz bir asimilasyon programı uyguluyor.

Uyguluyorda bizim mi haberimiz yok yoksa...

Özür dilerim ben bu sözlerinden farklı anlamlar çıkarıyorum...

#14 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 21:57

Arkadaşım o zaman kelimelerini esirgemeden konuş. Yok ben bilmem ne inançlı kürtleri sevmiyorum ben kahin değilim sevmiyorum dediğinde genellerim ok?

Diğeri sana sorunu anlatıyorum; sen sevmediğini, ( ne olduğu belli olmayan ) baskılar olduğunu söyleyip duruyorsun. Bu ülkede bir Türkün yapabildiği her şeyi bir kürt yapabiliyor. Ha sorun kürtçeyse; mecliste kürtçe konuşmak istiyorsan dünyada bir örnek göster... Yok böyle birşey; kelime oyunlarına takılmayalım,kelime oyunu yapmayalım...

Ben kimsenin kendini savunmasından rahatsız değilim ama mantık çerçevesinde... Kapalı kelimelerle değil. Ne istendiği, ne yapılmaya çalışıldığı belli olan cümler kur tartışalım...

Bu mesaj _PesimisT_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.10.2006 - 21:59

BİTTİ!

CAN_i

#15 agnostist

agnostist

• Üyeler
  • 68 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:06

archangel,
ben diyarbakırda urfada memurluk yaptım.çok iyi bilirim ki oranın halkı kötüdür.sen de biliyorsun bunu, kıvırma.
tavır,
sana gelince evet bir asimilasyon programı var.ben tunceli zazasıydım ama türkleştim.kürtleri asimile etmek istiyorlar.
ateş olmayan yerden duman çıkmaz.asimilasyon var, ekonomik sorunlar var.pkk li dağa çıkıp ölüme gitmez yoksa.

Bu mesaj agnostist tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.10.2006 - 22:07

#16 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:14

Sözüm meclisten dışarı haşa...

Af dilerim cemil-i cümleden önce...

Bir söz var bilmem bilir misiniz?

''Yokluk bilmem neyi gerektirmez.''

#17 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:17

ekonomik sorunlar var.pkk li dağa çıkıp ölüme gitmez yoksa.

Ne alaka pkk kürtlere özgürlük için çalışıyor yalanına inamıyorsun değil mi? Bak kardeşim sana bir şey anlatayım pkk nın kime hizmet ettiğini bil ve sonra konuş...

arkadaşımın babası doğuda köy muhtarı; geçen ocak ayında bu arkadaşın babasına pkk dan bir mektup geliyor... Bunun içinde eğer pkkya destek vermezseniz şöyle yapacaz falan tehditlere yerveriliyor... Ardından mektubun en altında şunlar yazıyor ( umarım anlarsın :P "yaşasın apo, yaşasın büyük ermenistan"...

pkk bu ülkendeki kürt kökenli halka en büyük kötülüğü etmiştir... YTani pkk kürt kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için çalıştığı yalanına kanmadığını sanıyorum en azından öyle umuyorum...

BİTTİ!

CAN_i

#18 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:32

Hakkari'de terör örgütü PKK üyelerince önceden araziye döşenen mayına basan 2 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Hakkari-Çukurca bölgesinde bir grup teröristin bulunduğu ve eylem hazırlığı içinde olduğu duyumunun alınması üzerine, 13 Ekim 2006 tarihinde başlatılan operasyon sırasında, Piyade Teğmen Ömer Azak ile Piyade Er Mahmut Elçi, teröristlerce önceden döşenen mayına basarak şehit oldu. Patlamada, piyade er Süleyman Şanverdi ise yaralandı. Yaralının tedavisinin devam ettiği, bölgedeki operasyonların sürdürüldüğü bildirildi.
(Hürriyet)
Onların nezlinde bu vatan için kanını seve seve veren tüm vatan evladlarının ruhu şad mekanı cennet olsun...

Evet bir sorun var...Çok ama çok büyük hemde... :)

#19 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:34

archangel,
ben diyarbakırda urfada memurluk yaptım.çok iyi bilirim ki oranın halkı kötüdür.sen de biliyorsun bunu, kıvırma.

Onlar kötü de sen çok mu iyisin?
Sana ne yaptılar çok merak ettim şimdi, anlatırsan sevinirim .)

Bu arada "kıvırma" demişsiniz, seviyenizi koruyun :)
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#20 agnostist

agnostist

• Üyeler
  • 68 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2006 - 22:46

ezdiler beni.
lavaboda tükürdüler, üstüme kapıları çarptılar, başıma dikilip estağfurulllah çektiler, alay ettiler, dövdüler.