İçerik değiştir

- - - - -

Futbolla ilgili fıkralar

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 19.05.2004 - 17:26

Sene 2000. Fransa milli takımı çok büyük başarılar elde etmiştir ve birçok kupayı müzesine götürmüştür. İşte bu yılda Fatih Terim bu başarının sırrını merak eder ve Fransa'ya gider. Takımın teknik direktörüne sorar. "Siz nasıl bu kadar başarılısınız?" Teknik direktör der ki" bizim oyuncularımız iyi oldukları kadar zeki kişilerdir." Mesela der Zidane'ı çağırır ve sorar "anandan doğma babandan olma ve kardeşin olmayan kim?" Zidane cevaplar " benim" der. Terim bunu duyunca Türkiye'ye gider Şaban'ı (Hakan Şükür) çağırır ve sorar. " Anandan doğma babandan olma ve kardeşin olmayan kim?" Şaban düşünür ve hocam bir dakika gidip Hagi'ye sorayım der. Tabiki hagi cevabı verir ve benim der. Şaban koşa koşa gider ve Terim'e hocam Hagi imiş der. Bunu duyan Terim sinirlenir ve ulan Allah belanı versin Şaban lan Zidane oğlum Zidane der.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#2 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 19.05.2004 - 17:27

Bir gün Real Madrid, galatasaray'yle maç yapmak için Istanbul'a gelecekmiş. Binmişler uçağa, Real Madrid'li oyuncular çok üzgün. Zidane kaptan olarak sormuş tabi
- Ne o çocuklar yüzünüzden düşen bin parça?
Raul demiş ki:
- Ya abi galatasaray la oynamayı hiç istemiyoz.
Stata gelmişler. Hala millet surat yapıyor. Zidane arkadaşlarina;
- Siz gidin İstanbul'u gezin, ben galatasaray la' tek basima maç yaparım. demiş.
Bunu duyan arkadaşlari sevinçten havalara uçmuşlar. Hemen dalmışlar İstanbul gecelerine. Maç başlamış. Devre arası Real Madrid'li futbolcular stata gelmişler ve skorboarda bakmislar Real Madrid 1:0 önde. Demişler bi Laila yapalım gelelim bari. Maçın sonunda geri gelmişler. Bi bakmışlar skor 1:1. Gitmişler soyunma odasına Zidane'yi kutlamaya, ancak Zidane almış başını iki elinin arasına ağlıyor.
- Niye ağlıyorsun, sen bütün takıma karşı tek başına oynadın ve maç berabere bitti. Bu mükemmel bi şey.
Zidane cevap vermiş;
- Eğer maçın 60. dakikasında kırmızı kart görmeseydim, farka gidecektim. Ben ona üzülüyorum

#3 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj

Gönderim zamanı 19.05.2004 - 17:30

Tarih: Çrş Nis 07, 2004 10:44 pm Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Adamın biri ölüp cennetin kapısına dayandığında, cennetin baş meleği durdurur onu.
-İçeri almadan önce sorularıma cevap vermelisin? Hayatın boyunca tam anlamıyla iyi bir iş yaptın mı, bakalım?
Adamcağız uzun uzun düsünür, hafızasını zorlar, ama ne yazık ki yaptığı iyi bir şeyi hatırlayamaz. Melek tekrar sorar.
-Peki, bari söyle, hiç cesaret gerektiren bir şey yaptın mı, hayatında?
Adam hemen atılır gururla.
-Yaptım, tabii!
-Anlat bakalim, neymiş bu cesur iş?
Adam anlatmaya baslar.
-Ben futbol hakemiydim. antalya da bir antalyaspor/galatasaray maçını yönetiyordum. Maçin son dakikasinda antalyaspor aleyhine penalti çaldim.
-Vay canına, gerçekten cesurmussun sen, hadi geç bakalim!
Cennetin kapıları açılır. Bizim hakem tam geçecekken, melek merak eder:
-Ne zaman olmustu bu maç?
-Asagi yukarı üç dakika oluyor biteli...

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 13.02.2005 - 21:04

Galatasaray'lının biri berberde sacını kestiriyormus. Berberin durduk yerde "Ilk gittigin macı hatırlıyor musun?" diye soracagı tutmus:
"Evet, ne olacak?" demis bizimki sinirli sinirli.
- Hangi mactı?
- Bir Fenerbahçe macıydı.
- Kadıkoyde mi?
- Evet, oradaydı."
Aradan bir-iki dakika gecmis. Berber tekrar sormus:
- Hangi mactı demistin?
- Fenerbahçe macı.
- Nerede nerede?
- Kadıkoy dedik ya!!
Bir-iki dakika sonra yine aynı hikaye:
- Demek hayatta gittigin ilk mac bir Galatasaray - Fenerbahçe maciydi ha?.
Bizimki sinirlenerek :
- Evet be, Fener macı dedik ya !...
Berber birkac dakika sonra aynı konuyu bir daha acmaya kalkısınca bizimki isyan etmis:
-Kardesim, ilk gittigim macın Fener macı oldugunu elli kere soyledim. Niye tekrar tekrar soruyorsun?
Berber aciklamis :
- Fener deyince sacların diken diken oluyor da, daha rahat kesiyorum
:P

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 10.09.2005 - 15:37

Raslantı yine berber :)

FB-BJK-GS berberi Fikret usta Bakanlıklar Caddesinde mütevazı bir berber dükkânı... Mütevazı ama ünlü bir berber dükkânı...Fikret usta yıllardır müşterilerini ayni mekanda tıraş etmekte..Günün birinde kapı açılır... İçeri giren müşteri Aziz YILDIRIM'DIR...
-Acelem var...! der... Saçlarımı şöyle bir düzeltir, sakal tıraşımı yeniler misin? Önemli bir randevum var ,geç kaldım...
Fikret usta mesleğine özgü maharetini sergiler, bir çırpıda sac-sakal tıraşını
bitiriverir...
-Eline sağlık usta...Borcum ne kadar? ?? diye sorar gayet memnun bir biçimde Aziz
YILDIRIM...
-Aaaa, olur mu? Siz koskoca Fenerbahçe başkanısınız... Sizden para almam söz konusu olamaz... Dükkanımı şereflendirmeniz yeter bana...Kesinlikle almam...
Israr falan....nafile.....Tekrar tekrar teşekkür eder,dükkandan ayrılır Aziz YILDIRIM...!Fikret usta ertesi sabah dükkanını açmaya geldiğinde, kepengin hemen önünde koca bir paket ve pakete iliştirilmiş bir zarf bulur....Pakette 15 adet sari-lacivert forma, zarfta ise 15 adet 100 Dolarlık banknot vardır...Mutlu mutlu kafasını iki yana sallar Fikret usta, ne gereği vardı....
Aradan bir kaç gün geçmiştir, dükkanının kapısı açılır... İçeri giren müşteri Süleyman SEBA dır...
-Şeyyy..der...Acelem var...!Saçlarımı şöyle bir düzeltir, sakal tıraşımı yeniler misin ? Bıyıklarıma dokunma ama..Önemli bir randevum var, geç kaldım...??
Fikret usta mesleğine özgü maharetini sergiler, bir çırpıda sac-sakal tıraşını
bitiriverir...
-Eline sağlık usta...Borcum ne kadar? diye sorar gayet memnun bir biçimde Süleyman SEBA...
-Aaaa, olur mu? Siz BEŞİKTAŞ'lıların onursal başkanısınız...Türk sporuna hizmet etmiş çok değerli bir insansınız..Sizden para almam söz konusu olamaz... Dükkanımı şereflendirmeniz yeter bana... Kesinlikle almam.. Israr falan....nafile.....
Tekrar tekrar teşekkür eder, dükkandan ayrılır Süleyman SEBA....
Fikret usta ertesi sabah dükkanını açmaya geldiğinde, kepengin hemen önünde küçük bir paket ve pakete iliştirilmiş bir zarf bulur.... Pakette 15 adet BJK rozeti,
zarfta ise 15 adet birer milyonluk Türk Lirasından toplam 15 Milyon TL vardır...
Mutlu mutlu kafasını iki yana sallar Fikret usta. Ne gereği vardı....Hem de emekli
maaşından...!!!
Tesadüf bu ya....aradan bir kaç gün daha geçmiştir, dükkanın kapısı aralanır... İçeri giren müşteri Özhan Canaydın'dır...
-Çok acelem var...! der... Bir yandan da telaşlı telaşlı saatine bakmaktadır...
Saçlarımı şöyle bir düzeltir, sakal tıraşımı yeniler misin? Önemli bir randevum var , geç kaldım.. Fikret usta hemen işe koyulur, mesleğine özgü
maharetini sergiler, bir çırpıda sac-sakal tıraşını bitiriverir...
-Bravo sana usta...Dedikleri kadar hızlıymışsın...Borcum ne kadar? Diye sorar gayet memnun bir biçimde Özhan Canaydın...
-Aaaa, olur mu? Siz koskoca UEFA şampiyonu Galatasaray'ın başkanısınız... Sizden para almam söz konusu olamaz... Dükkanımı şereflendirmeniz yeter bana... Kesinlikle almam....
-Peki usta...Nasıl istersen der...aceleyle berber dükkanından ayrılır Özhan Canaydın....
Fikret usta ertesi sabah dükkanını açmaya geldiğinde, kepengin hemen önünde 15 adet Galatasaray yöneticisinin sıra beklemekte olduğunu görür.
(:

#6 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 10.09.2005 - 17:12

zidane lı galatasaraylı fıkranın aslındaki takım fener olacak
..
gs değiştirin fener yapın daha bi anlam kazanıyo fener
hele üç beş seneye geriye gidin
sizde anlıyacaksınız fıkra fener için söylendiği (:))
..ayıp oluyo dimi aslını yazalım :)

#7 espala262

espala262

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 14 Mesaj

Gönderim zamanı 03.12.2005 - 17:18

fıkranın orjinali bu 3-5 sene geriye gidince ne oluyo ne farketcek elinde öyle bi imkan varsa sen git.nasıl olsa bi daha o günleri göremiyceksiniz.100 sene daha aynı hikaye anlatılır durur sizin torunlarınız 3-5 sene öncesini bir rivayete göre diye başlayıp anlatıcaklar birbirlerine :P