İçerik değiştir

- - - - -

Tarikat - Fethullah Gülen

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 92 yanıt verildi

#21 KREMLİNS

KREMLİNS

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 10 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 00:38

öncelikle bu cemaattir bir tarikat değil.sadece islamı ve türklüğü kıtalara yaymak isteyen bir topluluktur.
nur cemaati karşıtı olanlara bir soru soruyorum afrikanın ücra bir köşesindeki bir türk kolejinden afrikalı çocukların ağzından bizim türkülerimizin tüm afrikaya yankılanması sizin neden zorunuza gidiyor?ve bunların hepsini bir kenara attık size göre bunlar önemsiz şeyler peki siz türklük ve islam adına ne yaptınız? *muz

Bu mesaj KREMLİNS tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.04.2006 - 00:38

#22 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 01:12

türklüğü ve islamı tüm dünyaya yaymaya çalışyığımızdan haberim yoktu..gerçekten ööyle olması gerekiyorsa zaten Allah ol der olurdu..Kimselere zorla bişiy yaymanın bi anlamı olduğunu sanmıyorum.
valla Kremlins kardeş, ben türklük ve islam adına naptım diye düşündüm, bulamadım galiba bişiy.Acaba ırk ve din açısıyla değil de "İNSAN" olmaya çalıştığımdan olabilir mi??

"cemaat" olarak nitelendirdiğin bu grupta ne dolaplar döndüğünden ne kadar haberin var bilmiyorum.Ama biraz anlatayım : mesela dersanelerine mi gidiyosun (ki ben gittim) zorunlu "sohbet" saatleri, etüt kampları ramazana geldiğinde sadece iftar ve sahur ve toplu namaz kılmalar, yapmıyorsan aç kalman ve etütlerden ihraç,kadın ve erkek öğretmenlerin birbirlerinden öcü görmüş gibi köşe bucak kaçışmaları..önceden kız erkek binaları da ayrıydı, ama yasayla zorunlu olarak birleşti( en azından birleşmiş gibi gösteriyorlar..)

bunların da dışında üniv.de o "cemaatin" evlerinde kalırsan akşam namazından sonra eve giremezsin, kıyafetlerin kontrol edilir "ablalar" tarafından..

bi de sürekli türbanı siyasallaştırıp ülkeyi karıştırmaya çalışırlar..nasıl mı..ii oku..
sadece türbanla dert olduğu sanılan dönemde okudum ben hem de ülkenin en karışık üniversitesinde.Amfilerimiz basıldı bu cemaatin üyelerince, onlar gibi düşünmediğimiz için sürekli tehdit alarak yaşamak nasıldır bilir misin, yada akşam namazından soora kantine gittik diye geceleri erkek arkadaşlarının dövülmesini..
yanından geçerlerken sürekli imalı laflar ve hakaretler edilmesini...

daha anlatacak çok örneğim var ama anlamak isteyeceğinden şüpheliyim.Israrla kendinizi bu tarz insanların fikirlerine kaptıracağınıza, biras kadınlarınızı eğitseniz de bu tarz cemaatlere gittiklerinde içinize cin kaçmış sizinle yatarsam çıkar ancak dendiğinde düşünebilsinler de uydumcu, ümmet mantığından kurtulab,ilsinler..

amacınız dini yaşamaksa ümmetleşmeden yaşayabilirsiniz, illa bunu kullanarak birilerinden menfaat etmek de nasılbi islam ve türklük hizmetidir anlayamadım bi de sen naptın bakalım türklük için..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#23 KREMLİNS

KREMLİNS

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 10 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 01:52

peki niye bu insanlarla bir aradaydın.baksana feleket olaylar dönüyormuş ortalıkta sen niye katıldın aralarına.sen de başka arkadaşlar gibi sonradan anladım ne olduklarını tarzı bir geyik yapma.faydalanıp sonra yediğiniz kaba pisliyorsunuz.madem dershaneleri kötüydü niye gittin niye ortamlarında bulundun?şimdi sana haram olayını anlatmıyacağım.anlatsamda anlamazsın.kadın ve erkek birbirlerine haram ise bu insanlarında düşünce tarzları ortada ise niye bu kadar şaşırıyorsun ki.elbette aynı ortamda bulunmayacaklar.bu sana çok tuhaf geliyor ama asıl tuhaflık sende. bu ayetlerle ortaya konulmuş bir konu .inkar edersen, ayeti inkar edersin ki dinden çıkarsın.gelelim islam ve türklük meselesine ben elimden geldiğince anlatmaya insanlara faydalı olmaya çalışıyorum.ama bir öğrenci ne kadar büyük bir iş çıkarabilirki.bu birlik işidir.bu birliğin içinde olarak bende zincirin bir halkasıyım.ayrıca benim devlete karşı olan sorumluluklarımı yerine getirdiğimi bilmeni isterim.yaptıklarım az olsa bile en azından iyi işler çıkaranları kösteklemiyorum.son olarak ben ümmetçiyim bunu da bilmeni istedim.

edit: yanıt ekle yerine alıntı işlevinin kullanılması

Bu mesaj Elric tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.04.2006 - 01:55

#24 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 02:08

tam da istediğim soruları soruyosun ne güsel..sonradan ne olduklarını anlamış değilim,baştan biliyordum. neden gittim?çünkü aylarca peşimden koştular inanılmaz güzel olanaklar sundular..anadolu lisesinin biricik öğrencilerinden olduğum için.neden bundan yararlanmıyım ki..onlar da beni isterken ne olduğumu hep bildiler.ben onlardan biri olmadım hiç de olmayacağım.haram olayını anlatmana gerek yok ben ne haram değil ne değil biliyorum. kadın ve erkeğin bir arada bulunamaması tuhaf değil anlamsız ve saçma geliyo..zaten o haram bu değil, aman kimse birbirini görmesin diye diye insanları o kadar bastırdınız ki kız gören saldırır oldu.
erkeklere kendi kız çocuklarını bile haram sayan bi zihniyeti kabul etmem, alşgılamam mümkün değiol.Bizler Atatürk'ün istediği gibi çağdaş türk kızlarıyız bak belki de bundandır.
Ayrıca türklüğü islamı yaymanın bi devlet politikası olduğundan haberim yoktu devlete olan görevinmiş ya,,enteresan..
Son olarak da sen kim olabilirsin ki benim dinden çıkıp çıkmayacağıma karar veriyosun..belki zxaten hiç olmadım..olmaz mı..nolcak şimdi katlim vacip mi nedir yani..
sen ümmet olmaya devam et çünkü ben özgür beyinli kişisel kararlarını kendi verebilen bana bişiyler emredilmesine gerek duymadan yaşayabilen biriyim..

#25 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 10:06

keops tn alıntı;boşverin bunları...
vatanı seven adam tarikat kurarmı tarikatını kayırırmı
müslümanlık böyle mi oluyor.
fethullahcıları bi araştırın bakim kaçının kaçak yapısı var, ( istiyen olursa sayarım bi kaçtane), haçı hinlik peşinde, kaçının işçileri memnun?

NOT: bunları duyduklarıma değil, gördüklerime dayanarak yazıyorum

nur culuk ve fettullahçılık tarikat değildir, cemaat olayıdır, 40 sefer değil 40 milyon sefer söylesek gee aynı şeyi söylüyorsunuz. Fethullahço lmak haco olmak, hoca olmak kimsye günah işelem yetkisi vermez, varsa böyle birşey herkes Allah a hesabını verecek, peki senin dediğin tiplerin yüzdesi ile laikçilerin yüzdesini karşılştırsak durum ne olur? madem öyle kinayeli kinayeli laf atıyorsun buna da cevap veririsin herhalde.
----------------

AsiVeEMaviden alıntı;
Türkiyede tahmini soyluyorum 3 yıl once soylenene gore 12 milyona yakın sempatizanı olan bir cemmatdir , eger hain olsalardı türkiyeyi rahatca karıştıracak nufüzları var emin olabilirsiniz , benim gordugum amac şu şimdiki gibi ileride de ülkede söz sahibi olmak

ve dinler arası diyalog onun papaya yapmış oldugu bir aldatmacadan ote olmadıgını düşünüyorum yoksa dünyanın heryerinde okulları nasıl açabilecek

çoğunluğuna katılıyorum........bendenizde fethullah çı değilim...

--------------

diantha;
türklüğü ve islamı tüm dünyaya yaymaya çalışyığımızdan haberim yoktu..gerçekten ööyle olması gerekiyorsa zaten Allah ol der olurdu..Kimselere zorla bişiy yaymanın bi anlamı olduğunu sanmıyorum.
valla Kremlins kardeş, ben türklük ve islam adına naptım diye düşündüm, bulamadım galiba bişiy.Acaba ırk ve din açısıyla değil de "İNSAN" olmaya çalıştığımdan olabilir mi??

sen inasn sında başkası başka şey mi, herkes aynı insan olmaya çalışıyor, ama seçilen yollar farklı. herkeste aynı yldn gidecek diye bir şey yok, Allah a ulaşalımda nerede olursa olsun.
-------------------

diantha;
"cemaat" olarak nitelendirdiğin bu grupta ne dolaplar döndüğünden ne kadar haberin var bilmiyorum.Ama biraz anlatayım : mesela dersanelerine mi gidiyosun (ki ben gittim) zorunlu "sohbet" saatleri, etüt kampları ramazana geldiğinde sadece iftar ve sahur ve toplu namaz kılmalar, yapmıyorsan aç kalman ve etütlerden ihraç,kadın ve erkek öğretmenlerin birbirlerinden öcü görmüş gibi köşe bucak kaçışmaları..önceden kız erkek binaları da ayrıydı, ama yasayla zorunlu olarak birleşti( en azından birleşmiş gibi gösteriyorlar..)

bunların da dışında üniv.de o "cemaatin" evlerinde kalırsan akşam namazından sonra eve giremezsin, kıyafetlerin kontrol edilir "ablalar" tarafından..

dolap dönmeyen bir yer mi var, ve tamamen dolap dönen bir yer mi burası, fazla abrtıyorsun, duyduklarınıza bir kaç şeyde kendiniz ilave etmeyin...
-------------------------

diantha;
bi de sürekli türbanı siyasallaştırıp ülkeyi karıştırmaya çalışırlar..nasıl mı..ii oku..
sadece türbanla dert olduğu sanılan dönemde okudum ben hem de ülkenin en karışık üniversitesinde.Amfilerimiz basıldı bu cemaatin üyelerince, onlar gibi düşünmediğimiz için sürekli tehdit alarak yaşamak nasıldır bilir misin, yada akşam namazından soora kantine gittik diye geceleri erkek arkadaşlarının dövülmesini..
yanından geçerlerken sürekli imalı laflar ve hakaretler edilmesini

Ha Valla Ha bİlla , yalan söylüyorsun, ben içlerinde olmadığım halde bu KOSKOCA BİR YALAN.........
-----------------

diantha;

daha anlatacak çok örneğim var ama anlamak isteyeceğinden şüpheliyim.Israrla kendinizi bu tarz insanların fikirlerine kaptıracağınıza, biras kadınlarınızı eğitseniz de bu tarz cemaatlere gittiklerinde içinize cin kaçmış sizinle yatarsam çıkar ancak dendiğinde düşünebilsinler de uydumcu, ümmet mantığından kurtulab,ilsinler..

amacınız dini yaşamaksa ümmetleşmeden yaşayabilirsiniz, illa bunu kullanarak birilerinden menfaat etmek de nasılbi islam ve türklük hizmetidir anlayamadım bi de sen naptın bakalım türklük için..*******

anlat kardeşim anlat çok heyeceanlı oluyor, sen Allahın cahilinin yaptığını burada Fettullah hoca ve cemaatine mal ederen daha çok saçnalarsın, o cemaatin kadın
larını merak ediyorsan hele bir toplantılarına git bakalım sizleri nasıl yarı yolda bırakıyorlar görürsün, öyle yazlar yazıyorsun ki sanki her şey hakkateen böyle onlar salak manyak hain, onalrın dışındakiler çağdaş uygar bilmem ne, görüyoruz çağdaş dediklerinizin yediği haltları. Birşey yazarken LÜTFEN önce vicdanınla başbala kal sonra yaz.

------------------
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#26 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 27.04.2006 - 12:00

benden harici insan değil diye bişiy söölemedim.İstediğin gibi anlamaktan vazgeç..!İnsan olmak,dinden ırktan geçmez aslolan insanlıktır demek istedim.

Amerika tüm dünyaya kendi hegamonyasını kurmaya çalışırken karşı çıkıp sonrada tüm dünyayı türk ve müslüman yapıcaz demek nasıl bi dilemmadır onu hiç anlamadım...

Bu kadar ciddi bi konuda neden yalan sööliyim, sana yalan borcum mu var..ben yaşadıklarımı anlattım sebebi ise hükemtten az bi yüz bulunca bunları yapanlar iş büyürse neler yapacaklar onu anlatmaktı ama galiba sana herşeyi iki kez açıklamak gerekecek..

herhangi bi ümmetin,cemaatin başının şeyhinin,ulusunun (artık her ne diyorsanız) dedikleriyle değil, kendi vicdanım ve beynimle düşünebildiğim için bunları söyleyebiliyorum zaten, senin vicdan tavsiyene ihtiyacım yok.

Hiç bir yerde kimseye salak, manyak ,hain demedim ama sen o cemaatleri bööle nitelemek istersen itiraz etmiyim iisi mi..Yalnız şu var ki onlara bi laf etmek istersem salak manyaktan çok daha ileri seviyede,zekama uygun sözlerim var, ama aynı fikirleri savunmadığım insanlarla fikirleri tartışırım hakaret etmek gibi bi yapım yoktur kimileri gibi..

Son olarak, allahın cahili dediğin o adamlara neden inanıyor o kadınlar hiç düşündün mü..Çünkü bu ümmet, cemaat mantalitesiyle, küçük yaşlarından beri düşünmemeyi öğretiyor, onlara ne denirse inanmalarını sağlıyorsunuz.İnsanın en temel yetisi olan sorgulama yetisini ellerinden alıyor ve önce başlarını sonra beyinlerini ve yüreklerini kapatıyorsunuz.bu da işinize gelmeye devam edecek çünkü istiyorsunuz ki sadece evlerinizde size ve ihtiyaçlarınıza hizmet eden köleler olarak kalsınlar..

Amaç Allah'a ulaşmak da nasıl olursa olsun sözün içinse ...Bir zamanlar Erbakan'ın ettiği sözleri aklıma getirdin eksik olma, "ya kanlı ya da kansız gelicek..!" gibi bişiydi...???

Sen belki de hiç olmayan bişiyi aramak için her yol mübahtır mantığı ile yaşamaya devam et, ayrıca bizim neye çağdaş dediğimizi nerden biliyorsun ki onları da görüyoruz d,yebiliyorsun, nerde tanımladık çağdaş şudur diye..

#27 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 29.04.2006 - 14:42

Arkadaşlar,
Bu konuda görüş beyan edenler arasında tabii ki katıldıklarım da, katılmadıklarım da var, ama beni en çok ilgilendiren, Prozak'ın duyumu veya iddiası, her ne ise, merhum N.Hablemitoğlu'nunu öldürülmesi ile onları ilişkilendiren ifadesi oldu.
Sevgili Prozak, bu bir tahmin mi, yoksa bildigin bir şeyler mi var?

Bir yazısında, Fethullahcıları eleştirir iken, merhum, onları (neden bilmem, mantığını anlamadım) Amerikaya adeta ihbar eden, cümleler kullanmış, onlarının hedeflerinin çok büyük olduğundan, Amerikalıların bile onları dizginleyebilme yetisine sahip olamayacaklarından söz etmişti, çünkü... Bu halini, yine merhum Uğur Mumcu'nun, ülkücüleri Avrupaya ihbar eden yazılarına benzetmiş ve yine anlayamamıştım... Bilmem siz anlaya biliyor musunuz... Yoksa, bu adamlar iyi adamlardı ve her şeye rağmen o şekilde ölmeyi hak etmiyorlardı... İlla da ceza gerekiyorsa, bir sopa atılırdı, bu yeterdi...

#28 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 29.04.2006 - 22:03

'İlla da ceza gerekiyorsa, bir sopa atılırdı, bu yeterdi...'

şimdi senin söylemine görede N.Hablemitoğlu ABD , Uğur Mumcu da Avrupa adına çalışıyor mu oluyor?

Çok iyi bravo....iyi adamlardı de sonra da insanları satılmış yap çok güzel taktik!
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#29 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 29.04.2006 - 22:29

Fettulah Gülen askerde hiç karavana yememiş,nedeni ise çok rahat askerlik yaptığı için o yemeği haketmediğini düşünmesiymiş.Daha fazlası için bugünkü "Milliyet" gazetesine bir göz gezdirin.Sanırım aynı yazı "Zaman" gazetesinde de varmış.Oradan da ulaşabilirsiniz.Çok enteresan geldi bana..;)
I find your lack of faith disturbing!

#30 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2006 - 04:22

SHY kardeş,
Üzgünüm, ama ben kafamdan bir şey eklemiyorum, emin olabilirsin. Bütün yaptığım onların yazdıklarının nereden gelip, nereye gittiğini görmek. Yok, bunu yapma, atla, anlamzlıktan gel, diyorsan, haklısın.
Şunu da eklemem gerekirse, şapsen bu Fethullacılara baya bir karşıydım ve her fırsatta eleştiriyordum. Salt M.Hablemitoğlunun yazdıkları nedeniyle, duraksamak lüzumu duydum. Zira herkes neye, niçin karşı olduğunu bilmelidir. Bilmem anlata biliyor muyum...

#31 shuret

shuret

ZORBA

• Üyeler
  • 572 Mesaj

Gönderim zamanı 26.09.2006 - 23:47

Fetullah gülen şeyh mi hoca mı
KAYBETTİM BUGÜN KENDİMİ HÜKÜMSÜZDÜR

#32 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2006 - 01:32

amerikan ajanı değil miydi o....veya Necip Hablemitoğlu hoca neden öldürdürüldü diye sormak daha mantıklı olur
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#33 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2006 - 01:33

"Necip Hablemitoğlu hoca neden öldürdürüldü diye sormak daha mantıklı olur "

+1983
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#34 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2006 - 01:57

Ve o dedi ki : Almanlardan,Fethullahçılara Türkiye'nin üniter ve laik yapısına göz diken tüm unsurlara karşı bunca zahmete ve mihnete değer mi,diyorsanız Atatürk'ün manevi mirasçısı olarak evet değer diyorum(*)...diyen hocanın Fethullahın bütün ipliklerini pazara çıkarmasına yakın bir süre öncesinde haince öldürülmesi bir tek şunu açığa çıkarmıştır...CIA nın kurallarından biri çalışanlarının herhangi bir deşifresi söz konusu olduğunda ya bu işi kendi yapar ya da o çalışan ortadan kaldırılır...Necip hocanın öldürülmesi Fetonun kimin için çalıştığının deşifresiydi...bu olaydan sonra feto amerikaya gitti..hem de o dönem de 11 eylül dolayısı ile vize almak zorlaştırılmışken çok uzun süreli bir vizeyle amerikaya yerleşti...ne şeyhliği ne hocalığı, var sen gerisini hesap et...bu arada bir Kırım Türkü olan soydaşım Necip Hablemitoğlu'nu bir kez daha saygıyla anmış olalım...

(*)Kaynak : www.hablemitoglu.net
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#35 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2006 - 11:20

Forumda kişilerin tartışıldığını görünce nedense hep aklıma Hyman Rickover' ın o meşhur sözü gelmektedir. Daha önce bir konu başlığında yazdığım için yinelemek istemiyorum. Hani şu küçük, orta ve büyük beyin meselesi. Ben olaya çok farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Hukukta eğer bir suç varsa, suçu ispat edilene kadar herkes masumdur. Eğer kanıtlarla suç ispat edilirse herkes aynı cezayı çekmek zorundadır. Bu görüş genel kabul görmüş ve evrensel niteliktedir. Şimdi ismi geçen şahısın kesinleşmiş bir suçu olup olmadığını bilmiyorum ki burada ifade edilenler korkunç iddialar, eğer sizler doğru söylüyorsanız, Devletin üniter yapısı kokuşmuş, keşmekeş ve görevini yapamıyor demektir. Eğer siz duyumlarınızla sadece yanlışları söylüyorsanız, bu durum ise hukuku hiçe sayıp, kendi bildiğinizi okumak anlamına gelmektedir. Ve her iki durumda da üzerinde tartıştığınız kişi ve cemaatinden, çok daha fazla Devletin üniter yapısına zarar vermiş olursunuz.
Ben bu cemaati sevmediğimi çok rahat söyleyebilirim, ancak birey olarak cemaat içerisinde tanıdığım, çok dürüst, adam gibi adamlar olduğunuda itiraf etmeliyim, sevgili Emily içlerinde bulunduğu için mutlaka tanıdığı çok iyi insanlar olduğunu söyleyip bana katılacaktır. Bu konu başlığı altında o kadar hakaret ve aşağılayıcı kelime ve cümleler varki, o cemaatteki iyi insanların foruma girip dostluğunu kazanmak, yaptıkları bize göre yanlışsa yanlışlarını düzgün bir şekilde ifade edip, belkide hatadan dönmelerini sağlayacağımız bir imkanı dahi ortadan kaldırmış olmuyormuyuz.
Sevgili Archangel, sevgili Denio, sevgili Emily, sevgili shy ve diğer yönetici arkadaşlar sizler söylemlerinizde daha hümanist, daha sevgi dolu, daha topluma yön verici, daha hoşgörülü niteliklerinizi bu gibi meselelerde ön plana çıkarmanız gerekmez mi ?
İyilik ve insanlık adına...
Herşeyden öenmlisi, daha iyi ve yaşanılabilir bir Türkiye adına...
Selam ve saygılar...

Bu mesaj suustundeyurumek tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.09.2006 - 12:15

#36 Restless

Restless

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.009 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2006 - 20:24

bir konu tartışılırken o konu hakkındaki iyi veya kötü herşey konuşulur ama burda sadece kötü yanları söylenmiş.İçinde çok az bi süre bulunmama ve oradan gürültülü bi biçimde ayrılmama rağmen,yapılan iyilikler,yardımlaşmalar,göz ardı edilecek biçimde değil.bi kere maddi durumu iyi olamayan öğrencilere ellerinden gelenin fazlası yapıyılor.Sonra o evlerde kalmama rağmende işte namaz kılmayanada bi zorlama getirdikleri yok.ben ordan sigara içtiğim ve erkek arkadaşım oldugundan ayrıldım.bınevi bi takım kurallara uymadım.sadece bu konuda tepkiliyim.bazı sınırlandırmalar sacma.diğer yönden hiç bi sorun ve sıkıntı yok bence...
∂öηємєм кαяαяıм∂αη кєѕιη αятıк αğℓαмα ѕıяαѕı ѕєηιη...

αятıк ηє ∂υαмѕıη ηє ∂є вє∂∂υαм..

#37 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2006 - 22:39

sorun cemaatin içi değil...lider bildikleri adam diyerek konuyu derlesek şöyle (bu arada konu birleştirilmiş,önce yazılanları zahmet edipte okumadım,aynı şeyleri yazan arkadaşım varsa kusura bakmasın)
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#38 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2006 - 23:48

arkadaşlar bir süre önce açık alanda ''dün bir iş görüşmesine gittim''adlı bir konu açmıştım...

beni bu cemaat içinde en çok rahatsız eden konu insanların sınıflandırılması...

daha da açabilirim bu konuyu ama bu kadarının yeterli olduğunu düşünüyorum...

evet insanlar sınıflandırılıyor ve belirli bir kalıba isteyerek istemeyerek sokulmaya çalışılıyor...

şuan bu cemaatin içindeyim yapılanlar güzel...olması gereken şeyler yapılıyor...

yukarıda bahsettiklerimin dışında...

ben hep şunu düşünüyorum...

be cemaat manevi olarak bana bir kazanç sağladı mı?

evet sağladı bu cemaatin yayınlarını okuyorum...

sızıntı dergisi,yağmur dergisi var mesela bilirsiniz belki tavsiye ederim okuyun...

olayın siyasi boyutuna inersek her şey görüldüğü ve duyulduğu gibi olmayabilir...

bunun için bir yorum yapamayacağım...

#39 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 28.09.2006 - 02:33

arkadaşlar belki görünürde güzel şeyler yapıyor ama gelin görün birde iç yüzünü cemaat olarak evler hatta şirketler grubu kurmuş ne için sadece yardım olsun diyemi?düşünün bakalım..hem o evlerde kalan insanların bence o evde kalma nedenleri en basta maddi yetersizlik bir kişiye sorun bakalım kim ister o şekilde bir yaşam tabi kafayı bozmamışlar dışında..
bu kadar işleri yapan bir insan bu kadar parayı kendi cebindenmi veriyor acaba bu hangi parayla oluyor nasıl oluyor ben bu tarafını anlamıyorum zaten hadi onu geçtim en son bildiğim kadarıyla fettullah gülen in türkiyeye girme yasağı vardı..adam amerikada saklanıyordu..şu anda tam olarak bir bilgiye sahip dğilim ama belkide hala yasağı vardır..kendi amaçlarına hizmete ben inanmıyorum..
kendi amaçlarına hizmet eden bir insan başkalarını kendi amaçlarına alet etmemeli...
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#40 Ziyaretçi_ozilim_*

Ziyaretçi_ozilim_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 28.09.2006 - 09:46

Kral ağaçtan bir elma alırsa,arkasındaki adamları ağacı kökünden söküp götürür...

fettullahcı olan herkesin iyi yada kötü olmasına gerek yok..İyiler bellidirler...Onlar genelde piyon olurlar..Kötüler ise iş başındadırlar..bir başka deyişle kurmaydırlar ve fettullahın yanındadırlar...planlar beraber yapılır..
Aramızdan kurslarına gidenler yada yatılı kalanlar olabilir.. Biz Fettullah gülen için ne anlam teşkil ediyoruzki yaptığı planları bizlere belli etsin...Kapının dış kolu konumundadır herkes onun için...Kolaymıdır öle butür insanların içine girebilmek..Fettullah gülenin amaclarını,ülke için düşündüklerini anlayabilmek için bir fırından öte ekmek yemek lazım...

Sen yatılı okuluna-kursuna gidecen Fettullah Hocanın oda saf ya, aaa sendemi bizdensin bak biz şöyleyiz böyleyiz, türkiye bizi yanlış tanıo ama bizde öle şeyler yok ha bilesin diyecek ölemi ..Olduuuuu benimkide yarım kilo yağsuz ve kemüksüz olsun...