Jump to content

Aşk mı ? Para mı ?

• Please log in to reply
239 replies to this topic

Poll: Hangisi sizce önemli ? (68 member(s) have cast votes)

Hangisi sizce önemli ?

1. Aşk (36 votes [52.94%])

Percentage of vote: 52.94%

2. Para (32 votes [47.06%])

Percentage of vote: 47.06%

Vote Guests cannot vote

#101 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 25.09.2006 - 10:55

Bir de evleniriz ne var, aşkımız yeter demez misiniz şaşdım kaldım :) Ben sizi evlenince göreceğim. Makarna, kuru ekmek bile alamayıp aşk aşk diye kıvrandığınız bu günlere acaba nasıl bakıcaksınız? Para yı seçenler eminim bir porche leri olsun diye yazmadılar :ceee: (hiç de fena olmaz yani) Hayatını devam ettirebilmek için böyle dediklerine eminim.. Kimse bu ay elektrik faturasını ödiyemedim, kesildi diyen eşine, olsun battaniye altında otururuz, cocuklar da ders çalışmasınlar bugün ne var, onları da battaniye altına saralım, mum ışığında romantik romantik otururuz diyecek birini artı bunun uzun süre devam etmesi sonucu huzuru kaçmıyacak biri olacak sanmıyorum *heyo Demem diyenlere de o hikaye de bir de cocuk olduğunu hatırlatırım *boks Karda ayaz da elde çamaşır yıkayacak birini, hele ki hazır bebek bezi alamayıp, amerikan bezlerini elde citilicek? Kim ben yaparım diyor? :wizard:
Neyse canım aşk diyen bi adam bulup bütün bu işleri ona yaptırmak var aslında ;)

O yüzden derim yine de aşk gelip geçicidir ve karın doyurmaz. Ve asla uzun yıllar boyu sürmez...

+1

Kim aşkı hep sürekli yaşamak istemezki?Keşke paraya hiç ihtiyaç duyulmasaydı da,aşkla bir ömür boyu yaşayabilseydik..Ama gerçekler aynen böyle..

Çok tanıdığım insan var,yıllarca beraber olup, birbirlerine deli gibi aşık olan ve evlendikten sonra,sadece parasızlıktan ötürü ayrılan..Bu sebepten sürekli tartışıp kavga eden..Aşk olsun her daim hayatımızda,olmazsa anormal zaten,ama para da hiç gitmesin bizden..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#102 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 25.09.2006 - 11:03

wili +1974 :) şaka bir yana en büyük aşkların geçim dertleri maddi sıkıntılardan kaynaklanan zorluklar nedeniyle bitişine şahit olmuşuzdur. Elbette ki para seçen ben ve benim gibi kişiler. Çok aşırı zengin olayım nasıl olsa her istediğim benimle olur mantığında yaklaşmadı olaya. Önemli olan hayatı sorunsuz ve sıkıntısız ama evet havyarsız belki ama 2nci bir kap yemek ve salatanın akşam yemeğinde oldurabileceği bir hayatı istiyor olmamız. Geçim derdi ve sıkıntıları olmadığı zaman aşk daimi oluyor bunu bilir bunu söylerim.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#103 Betüs

Betüs

Papatya Taçlı Kraliçe..

• Üyeler
  • 2,637 posts
  • İlgi Alanları:resim, tasarim (hersekilde), dizayn, müzik, sinema, ...

Posted 25.09.2006 - 12:21

wilicim ve daaaank para diyenlere tercuman oldugunuz icin tesekkürler :)
Gelincik

#104 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15,435 posts

Posted 25.09.2006 - 12:39

Bulunuduğunuz mekanı terkedin birisi için ve bir aşk için, başka bir şehirde yaşamaya başlayın sıfırdan..
Hiç bilmediniz tanımadığınız bir şehirde.. X bi yerde garsonlukda yapsanız [ki iyi para kazanırlar bahşişlerle] alacagınız ücret yaşamanıza imkan verecek..
Yaşamak çin zaten bir yerde çalışacaksınız önünüzdeki seçenek aşk da olsa para da olsa yaşamak için çalışmak zorundasınız..
İki kişinin birlikte çalışıp kazanacağı ile de gayet mükellef yaşanılır..

Zaten şu an yaşamakdasınız size sunulan seçenek ise paramı? aşkmı?
Maddi mi Manevi mi mutlu eder seçenegi..

smiley-sport036.gif  

#105 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 25.09.2006 - 12:58

iyice derinlere inildi bence sorunun mahiyeti maddilik veya manevilik değil.
hayatta hangisi olsun diğeri olmadan yaşarsınız da denilmiyor . Saece hangisi öncelikli gelir hayatınızda diye algılıyorum ki öncelik gerçetende maddiyat maddi yönden ayakta durabildikten sonra o güven olmazsa aşka yönelmek sadece imkansızlıkları zorlamak olacatır.

Posted Image

#106 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1,033 posts

Posted 25.09.2006 - 13:02

Bu ankette paranın birinciliğe gitmesi hiçte şaşırtıcı değil, bunun önemli nedenleri var bence en önemli nedenin başında tüm dünyada giderek artan bir şekilde hüküm sürmeye başlayan para anlayışı bunun neticesinde de tüketici bir toplum üretmesi maalesef etkisini ülkemize hatta harabemize kadar getirmiş durumda, ikinci önemli neden ise genç kızların erkekleri en çekici yapan özelliklerinin başında parayı getirmeleri olmuştur diye yorumluyorum. Keşke anketi cinsiyete göre ayırt edebilseydik belki çok daha farklı yorumlara da ulaşabilirdik.
Arkadaşlar olaya şöyle bakamazmıyız ? Sevdiğiniz bir insanla parası olmamasına rağmen yaşayacağınız bir an, sevmediğimiz bir insanla büyük bir servetin içinde geçireceğiniz bir ömre bedel değilmidir ? ve tabiki insanı değerli kılan serveti değil, yalnızca varoluşu ve yaşantısından zevk alabilme kapasitesi ve özgürlüğü değilmidir. Paranın ipi göğüslemesi bence hepimizi üzmeli........
Selam ve saygılar......

#107 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 25.09.2006 - 13:20

ikinci önemli neden ise genç kızların erkekleri en çekici yapan özelliklerinin başında parayı getirmeleri olmuştur diye yorumluyorum.

Arkadaşlar olaya şöyle bakamazmıyız?Sevdiğiniz bir insanla parası olmamasına rağmen yaşayacağınız bir an, sevmediğimiz bir insanla büyük bir servetin içinde geçireceğiniz bir ömre bedel değilmidir ? ve tabiki insanı değerli kılan serveti değil, yalnızca varoluşu ve yaşantısından zevk alabilme kapasitesi ve özgürlüğü değilmidir. Paranın ipi göğüslemesi bence hepimizi üzmeli........
Selam ve saygılar......

Bu görüşün bazı yerlerine asla katılmıyorum..Sadece bayanları paragöz olarak değerlendirmen,yanlışın bile ötesine gidiyor..Zengin kızlarla evlenebilmek,beraber olmak,onlardan azda olsa bişeyler kopartmak için türlü türlü oyunlara başvuran bir sürü adam var..

En basit örneği,erkek arkadaşım(eski)..Sadece para için beni terk edip,çok zengin birisiyle evlendi..Etrafta bunun gibi çok örnek var,pant.telefonunun,ayakkabısının çantasının,sigarasının markasına kalitesine göre bakıp,beraber olan insanlar var..Bu kadar özele girmek istemezdim ama erkekleri sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeniz sinirimi bozuyor..

* * *

Susuyorum..

#108 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1,033 posts

Posted 25.09.2006 - 13:42

Sevgili GLAmor , sen zaten ankette oyunu paradan yana kullanmışsın.

Edited by suustundeyurumek, 25.09.2006 - 14:23.

#109 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5,671 posts
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Posted 25.09.2006 - 14:07

para yemek ise, aşk tadıdır bence. tatsız yemek sadece karın doyurur ama bana istediğim hazzı vermez. düşünsenize parası için sevmediğiniz biriyle bi ömür boyu!!! bıırrrrrr... istemem orda kalsınnn. azıcık aşım mutlu bi aşkım olsun bu bana yeter.

yani paraya hayır değil, öncelik aşkta diyorum ben.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#110 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 25.09.2006 - 14:11

Para diyen kişiler,aşka hayır demiyorki zaten..

* * *

Susuyorum..

• Ziyaretçiler

Posted 25.09.2006 - 14:11

Bulunuduğunuz mekanı terkedin birisi için ve bir aşk için, başka bir şehirde yaşamaya başlayın sıfırdan..
Hiç bilmediniz tanımadığınız bir şehirde.. X bi yerde garsonlukda yapsanız [ki iyi para kazanırlar bahşişlerle] alacagınız ücret yaşamanıza imkan verecek..
Yaşamak çin zaten bir yerde çalışacaksınız önünüzdeki seçenek aşk da olsa para da olsa yaşamak için çalışmak zorundasınız..
İki kişinin birlikte çalışıp kazanacağı ile de gayet mükellef yaşanılır..

Kazandığın paraya göre yaşam standartını belirlersin. Bütçeni kendine göre ayarlarsın iki kişiye göre değil. Bu dediğini yaşıyorum ben, sıfırdan bilmedğim bir şehirde bir hayat kurdum kendime. Hayat standartımı gelirime göre ayarladım. Ama bu bütçe bir kişinin normal şartlarda yaşıyabileceği bir standart ki sende çok iyi biliyosun ay sonunu nasıl zorla getiriyorum :), iki ve daha fazlasına küçük gelir. Aşık olup aynı standartları iki kişiyle yaşayacağım söylenilse, neden kabul edeyim? Ha o da kendi standartlarına göre yaşıyabiliyosa buyursun gelsin aşk :kihkih: Ama o zaman konu sapıyo işte ;)

Yine tekrar edicem, benim bu 9 sene içinde karnımı aşk doyurmadı, para doyurdu :) (siz de paragöz yapıp cıktınız bizi iki dakka da)

Arkadaşlar olaya şöyle bakamazmıyız?Sevdiğiniz bir insanla parası olmamasına rağmen yaşayacağınız bir an, sevmediğimiz bir insanla büyük bir servetin içinde geçireceğiniz bir ömre bedel değilmidir ?

BU şekil de sorarsan tabi ki dediğin doğru ama, konu bu değil işte, paranın miktarı belirtilmiyor soruda :) Aşkın boyutu da belirtilmiyor. Siz saptırın bende saptırayım. Kaç kişi şu an yaşadığını aşk sanıyor. Ve aynı duyguları belki de yarın şu an yaşadığından daha heyecanlısını yaşabileceğine ihtimal vermiyor? Aşkın ne olduğunu biliyor muyuz? Aha buyrun burdan :)

Neyse O küçük anların önemi mutlaka vardır, ama hayatını aşk üzerine kurmuş bir insanın hayattan ne beklentisi olabilir ki. O bir anı yaşamak istemek, tüm bir hayatını kabusa çevirebilir. Ayrıca yukarıda da belirttim, servetten bahsetmiyor kimse. Hayatını sürdürebileceğin kadarından bahsediyoruz. Harabecilerin tek istediği hayatında huzur. Biraz mantıklı düşünmek gerekiyor sanırım burda :)

#112 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15,435 posts

Posted 25.09.2006 - 14:27

Parayı seçenlere para gözlü denmedi ama paranın ön planda olması anlamınıda öne çıkarmak demek soru paramı aşk mı ?

Durumlarımızdan bahse çıkarak yönleneceğiz elbet ama öncelik seçmek için açılmış bir ankat deilmidir.. Para mı ? Aşkmı ? Sorusu.. Hangisinin sizi mutlu edeceğini anlamak adına deilmidir ?
Yaşanmış aşk süsü verilmiş birliktelikler aşk ın anlamını deforme edmişken yaşam şartları insanları yaşamak için çalışmak ölene kadar çalışmak pskozunu üstüne yüklemişken.. Seçiminiz hangisinden yana diye sorulmakda.. Örnekler vermeye gerek yok..

smiley-sport036.gif  

• Ziyaretçiler

Posted 25.09.2006 - 14:34

Örnek veren sensin :kihkih:

Son cümlene istinaden cevabım hala para :)

#114 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 25.09.2006 - 14:38

napolyon ne demiş

PARA PARA PARA

Adamın bir bildiği varmış demek ki :)

şöyle birşey çok paran vardır.. karşındaki seni mi yoksa paranımı seviyor bilemezsin.. ama parayla aşkı satın alabileceğimizi herkes biliyor.. parayla elde edilmiycek bişi yok..

haa sadece aşk, onunda yürüyebilmesi için sonuçta paraya ihtiyaç var.. aç susuz aşk nereye kadar.. en azından mutsuzluğa götürmüycek kadar paraya ihtiyaç var..

çok para göz biriyleyseniz zaten öyle bir aşk maşk olmaz.. başlasa bile kazayla .. araya para giriyor yine..

sonuçta herşey paraya çıkıyor sevgili ablalarım abilerim kardeşlerim :kihkih:

Edited by Edy's, 25.09.2006 - 14:41.

#115 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15,435 posts

Posted 25.09.2006 - 14:44

Mutlu edebilecek dier seçenek diye bakılmasını kaldıramıorum.. Daha önce hiş aşık oldunmu? Sorusunun cevabı gibi.. Olmadım, olsaydım bizi ancak ölüm ayırırdı..
örnek verdim..
:gülücüksmileysikoymaklazımamagülesimyok:

smiley-sport036.gif  

#116 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 25.09.2006 - 14:45

haa bide şu var..

aşk karın doyurmuyor ama paran varsa çok güzel doyuruyorsun kusana kadar yiyebiliyorsun :)

#117 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 25.09.2006 - 14:49

israrla diyorum ne kadar büyük bir aşk yaşıyor olsanda hayatın zorlukları geçim sıkıntıları bu aşkın bitmesinde en büyük etken olacaktır. Halen diyorum ve demeye devam edeceğim. Ben zenginlikten bahsetmiyorum. Öküz yüküyle paradan da bahsetmiyorum. Ama öncelik şu 32 yıl boyunca kimseye aşık olmadığım halde rahatlıkla yaşayabildim. Aşk olmadan hayat devam etti ve edecek ancak sorumlulukların yerine getirilebilmesi için paran olacak başka yolu yok. O nedenle hayatta önce para gelir. Kimse abartmasın ve saldırmasın trilyoner veya milyarder olma önceliğini demiyorum kendinin annenin babanın kardeşinin karnını tok bildikten sonra o zaman insan kendini birine aşık olunabileceği hissi oluyor.

Posted Image

#118 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15,435 posts

Posted 25.09.2006 - 14:50

Kusmak için yemene gerek kalmıyor bazen..!!
Amaç bir nevi tatmin ama.. Bir kase ezogelinle bir porsiyon portakallı ördegin verdiği doyum çok farklı deildir..
Para ile elde edilen aşk la paranın önemsiz kaldığı aşkdaki doyum ise çok farklıdır..

smiley-sport036.gif  

#119 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1,033 posts

Posted 25.09.2006 - 15:21

Dünyanın en renkli geyiği bizde de renklenmeye başladı. Ve görülüyorki soru herkes tarafından farklı anlaşılmış;
Ben sorunun farklı varyanslarını yazayım o halde ?
aşk mı ev kirası mı ?
aşk mı doğalgaz mı ?
aşk mı ekmek mi ?
aşk mı sigara mı ?
aşk mı elektrik parası mı ?
aşk mı su parası mı ?

Elbette yaşamın bize sunduğu olanaklardan faydalanmak açısından para gerekli vazgeçilmez bir araçtır. Bu yüzden bu şekilde sorulan sorunun cevabı herkesçe aynı olacaktır. Soru bu değil kanaatimce, ve böyle saçma seçeneklerle insanların nasıl bir fikir beyan edeceklerini merak etmekte son derece komik düşecek ve bunun öğrenilmesi için de kabul edersinizki ankete gerek kalmayacaktır.

#120 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 25.09.2006 - 15:38

para sorusundaki paranın alt limiti ne peki bri onu açıklasın madem tartıştırıyorsunuz. hem o alt limit kime ve neye göre değişecek mesela karnım doyacak kadar olsun sonra aşk, faturaları ödeyecek kadar olsun önce sonra aşk ehh hazır olmuşken bari 1 ev olsun kira ödemiim ayağımı yerden kesecek bir arabamda olsun ehh olmuşken yazın sıcağında çekilmiyor bari klimalı olsun sonra aşk. kim belirliyor kriteri. Soru kısa Aşk mı ? Para mı? hangisiyle yaşanır.Elbette para ile aşksızlıktan ölen olmamıştır ama açlıktan, parasızlıktan hastane köşelerinde, bakımsızlıktan ölen binlerce insanımız var hadi gidin onlara sorun size para yerine aşk verelim biz diyin.

Posted Image

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users