İçerik değiştir

- - - - -

Askerlik anıları

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 94 yanıt verildi

#21 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 02.09.2006 - 13:05

Askeriyede öyle bir yazı olmaması lazım *zong

Değişiklikler Kaydedildi...

#22 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 02.09.2006 - 13:42

TECAVÜZ KAÇINILMAZSA ZEVK ALMAYA ÇALIŞ... :)

Bana da pek inandırıcı gelmedi...
I find your lack of faith disturbing!

#23 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 02.09.2006 - 14:07

ilahi arkadaşlar tabi böyle bir yazı yok...

öylesine espri olsun diye dedim... :)

eğitimde merhamet vatana ihanettir...yazıyordu...

Düzenleme: 'Alıntı' işlevini gereksiz kullanmayı bırak artık.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 02.09.2006 - 16:09

#24 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:04

Henüz askerlik görevimi yapmadım , hem yapmak istiyorum , hemde yapmamak :P Neyse işte öyle veya böyle yapacağız bir şekilde ama askerlik anıları dinlemek hoş oluyor , bu arada umarım dayak yemem *host dayak girişimleri olur ise benim askerlik bitmez *böö 6 ay olur 1 2 sene *böö

Bu mesaj guide tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.09.2006 - 18:04

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#25 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:14

Balıkesir; acemiliğimizin ikinci günü.Bahçede hiçbirşey yapmadan dolaşmaktayız.O sırada bizi gören bir üsteğmen gayet sıcak bir şekilde şöyle seslendi:
-Hoşgeldiniz arkadaşlar!
Biz hep bir ağızdan cevap verdik:
-Hoşbulduk,sağolun...
Adam bir anda şaşkınlığa uğradı ama bozmadan devam etti:
-Siz yenisiniz galiba?
Biz:
-Evet....

Askerlikte en önemli kurallardandır.Komutan sizinle ne kadar günlük hayat ağzı ile konuşsada siz ona sadece "Sağolun komutanım" dersiniz.Yani adam bize "hoşgeldiniz" deyince bizim de ona "Sağolun komutanım" dememiz gerekirdi ama adam cevaptan acemi olduğumuzu anladı. :P
I find your lack of faith disturbing!

#26 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 18:21

:P *host Harikaydı

#27 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 16.09.2006 - 03:14

bazı yerleri sildim noktalar koydum bazı yerese 'x ' dedim ne olur olmaz

gülün len halime bakalım

aslında yazmıyacaktım ama neyse ;
iki ,üç hafta kadar oldu tatbikat biteli, ben hakem olarak görevlendirildim, hakem olarak sadeece ben yoktum tabiki l(bu kısmı ...... sadece senin için yazdım) .
tsk nın işine akıl erdirilmez sen .........daki .... tugayı tatbikat için trenle ...... getir.
cumartesi akşamı otobüsle ankaraya haraket ettik. tabi bu sırada ben hazırlamam gereken hakem dosyasıyla kontrol formu hazırlamamışım başıma gelecekleri az çok tahmin edebiliyorum.i siz şimdi diyeceksiniz ki niye hazırlamadın o şeyleri.
uğraştım bayağı uğraştım ama benim yapabileceğim şey değildi. daha doğrusu .... tugay hazırlayıp bize vermesi gerekiyordu ben başka bir tugayın harekat planını bilemem bilmeme imkan yok ayrıca kendi tugayımın bile harekat planınıda bilemem.benim daha önce uğraşlarımda herzaman ki bildik cevaplarla karşılaştım, sen orda bişey yapmıyacaksın endişelenme .
işin garibi hakem dosyası denen zımbırtı heyetteki herkesle aynıymış, lan bana bi fotokopisini bile vermediler madem vermediniz ben kendim çekerdim be.
ertesi gün .......... geldik ben ordada doya ile uğraştım yine olumlu cevap alamadım. ttatbikat alanına gittim orada tugay komutanıyla toplantıda toplaştıktan sonra ben tatbikata katılacak tugayın istihkam savaş bölüğüne nezarete bölükle birlikte kalmaya gittim.orada arazi aşrtlarına uuyum sağlamaya çalışırken, mayışmış bi şekilde zaman geçirirken. denetlemeci istihkam albay bçleğe geldi bana direk sorusu hakem dosyanı ve kontrol formunu getir. işte sorun bu andan itibaren başlamış oldu. hiçbir denetleme üyesi hakem dosyasını kimseden isteme ,sen gel benden iste :P
benim cevap tabiki doya yok oldu. arkasından hemen bana dosya edin telkininden sonra gitti. ama adamın telkini sadece bana olmamış. herif sen git heyet başkanına beni isypiyonla :)
şimdi ben daha önceleri hakem dosyası bulmak için uğraştım ya o yüzden diğer subaylarda benim çarpılmamam için canla başla çalışmaya başladılar. beni resmen x albaydan kaçırıyorlar, x albay işte heyet başkanı beni gördüğü yerde oyacağını beyan etmiş :)
ben arazide yüreyerek hareket halindeyken bir araba beni biraz geçtikten durdu beni eliyle çağırdı bir baktım ki x'cim ve ben karşı karşıyayız.x'cim beni biraz tehdit ediyor kaybol gözümden diyor . beni tekrar çağırıyor sonra tekrar koybol diyor.....
:P koyum cenabette değilim ki

..
artık taarruz başlıyor mavi kuvvetler kahverengi ülkeye savaş açıyor . o gün saat 18:00 gibi başlıyor ben komuta kariyerindeyim
2 saat kadar hareket ediyoruz sonra havanın iyice kararmasını bekliyoruz. ondan sonra gece intikal düşman bölgesine yaklaşıyoruz 23:00 de tekrar başla gece 01:30 gibi dinlenme 3:30 tekrar yola koyuluyoruz 4:30 gibi taarruz çıkış hattı denen yer(savaş daha yeni başlıyacak)
neyse başlıyor bu kısmı geçiyorum anlamıyacaksınız nasıl olsa 13:00 gibi kahverebgi bölgenin konuşlandığı bölge ele geçiriliyor.
ondan sonra .... tugayın faliyet sonu incelemesi sonrada karagaha dönüş.

ben geldiğim birlikle dönüyorum. kariyerlerden biri arızalanmaz mı :) yarım saat yol gidiyoruz yarım saat mola
18:00 gibi bölgeye ulaştım. daha öncede toplantıda hakem heyeti 18:00 gibi evlerine gideceği açıklandı.
ben koştura koştura heyeti arıyom içimdende dua ediyom inşallah beni bırkıp gitmişlerdir diye
yoksa beni bu sewfer x kesin oyar.fark etim ki gitmemişler x e benim yeni geldiği söledim o sırada leş gibiyim başım ağrıyor üstümde rahat yarım santim toz tabakası vardır yani
başladı adam sen hala hazır değilmisin git çabuk üstünü giyin. ben elbiselerimin çadırda duruduğunu söledim . bu seferde bana araç bulmaya çalıştılar elbileri aldım üstümü değiştim geldim.
ama görseniz durumum acayip felaket adam zaten bana uyuz olmuş durumda üstüne üstlük otobüste benim yüzümden bekliyor.:) bide ben daha önce kendi bölük komutanımdan izin almışım hafta sonunu ...... geçirecem. gitte x ten izin al
orda saolsun bizim tugaydan .. yübaşı devreye girdi izin işini ayarladı...... yüzbaşıda bana çay felan yolluyor çay içte rahatla felan :)

Bu mesaj budala tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.09.2006 - 03:15

#28 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.09.2006 - 23:39

ne pususu ulan...bu havada...

bir gece 1-3 pususuna çıkıyoruz...kış mevsimi...her taraf kar...

astek'i kafaya aldık...komutanım söz uyumayacağız diye...

tamam kardeşim uyumuyoruz da...gecenin 2 sinde 3 ünde tahtanın üzerine oturup 3-4 kişi tepeden aşağı kayılır mı eğlence olsun diye...

millette rahat rahat uyuyor biz vatan bekliyoruz diye... *böö

#29 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2006 - 11:44

Askerliğimize az bir zaman kalmıştı. Askerlikte torunlar dediğimiz tertip askerler gelmişti. Akşam oldu bölük yazıcısı yazıhaneye çağırdı. Tabi bizle beraber yeni gelen askerleri de çağırdılar ve hepsini sıraya dizdiler. Sonra kapı açıldı ve içeri aynı ertip iki arkadaş girdi. Üzerlerinde birinin Tümgeneral ünüforması, diğerinde emir subayı yüzbaşı ünüforması. Biz içeri odadan olup bitene bakıyoruz. Yeni askerler bu arkadaşları görünce ne yapacaklarını şaşırdı, korkularındna nerdeyse nefes almakta zorlanıyorlar. Hr askerin önüne geldiklerinde künyeyi patlatıyor. Şnav ve mekik çektirdiler. Bizim general ünüforması giymiş asker de yanıma gelmişti.Yeter artık bu kadar da eziyet edilmez derken gözüm pencereden dışarı takıldı. Eskişehir'li iki subay yoldan geçiyordu. Onlarda bizim rütbeli arkadaşı gördü. Pencereyi açmamız için seslendiler. O an bittik tamam dedim içimden. Karargahta beraber olduğumuzdan beni tanıyorlardı ve ne yaptığımızı ve kimsenin yazıhaneden çıkmamasını istediler. Tel örgülerden geçip yazıhaneye geldiler. Olup biteni görünce yerin dibine soktular. Ve o günden sonra kaç defa da yanlarına gidip özür dilesemde beni af etmediler.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#30 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2006 - 13:48

sıfırlama yaptınız yani...

bizde yapmıştık çocuklar o kadar korkmuştu ki...

bana komutanım siz komutan değil misiniz diye sordular sonra... :huh:

#31 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 01:10

iki yatak ötemde bir asker arkadaş yatıyordu.. böyle gece falan konuşan bir arkadaş anlatır durur.. ama bir gün baya garipti..

gece yatıyoruz bir sesle uyandım.. baktım yana kim bağrıyo falan.. yatakta biri konuşuyor.. eller hava da.. bağıra bağıra söyleniyor... kuru fasulye pilavım nerde kaldıııııııı nasıl bağrıyo ama.. ben de karşıdan bağırdım... geliyor geliyor kuru fasulyeeeee geliyorrrrrrrrr...... sen daha bağarmaya devam edersen yanın da başka bişiyde geliyorrrrrr dedim ses kesildi :P))))))))))

#32 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5.669 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 01:13

bu çok iyiydi :P beni de bu gece de güldürdün ya ne diyeyim :P
Gönderilen Resim

YARINA SESİMİN YANKISI KALIR...

Hoşçakalın.

#33 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 01:23

askeri birliğe ilk teslim olduğumda annem doldurmuş ta doldurmuş çantamı.. iplikler dikiş iğneleri asker renginden farklı iç çamaşırları kapıda arıyorlar çocuk bakıyor oooo olm diyo sen tatile gelmişsin ya :P)))))) ne bilem ya ben de bakmamıştım ne koydu diye.. işe yarasın yaramasın doldurmuşlar eheheeheh tabi hepsini aldılar eşek herifler neyse..

sonra akşam yataklarımız belirlendi falan yatıcaz ama alışık değilim ranza çok alçak , ulen dedim nasıl yatak ki bu.. şansa aşağıda yer geldi bana .. sabah bir sessss KOÐUŞŞŞŞŞŞŞŞŞ KALKKKKKKKK anam bir fırlamışım ben yataktan kafayı yarıyordum gümmmmm diye bir sesssssss.. gitti kafa :)))))))) :P

#34 Bitti Derken...

Bitti Derken...

bayan yanlış

• Üyeler
  • 3.079 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 01:29

bak ya özendim şimdi ben de mi anlatsam bi kaç tane :P
:P

eğer bir gün farketmeden, istemeden seni kırdıysam
özrün efendisi en yakınım olur
diler, yoluma devam ederim

#35 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 02:46

Anlat anlat ... ::

#36 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 13:35

Ben Askerdeykene ::
Şaka bir yana Erkek olup bu güzel duyguyu yaşamak isterdim.
Mehmetçik olmak büyük bir şereftir. :)
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#37 böcük

böcük

YGOİ

• Üyeler
  • 915 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim ,kitap,bilim,fizik, mavi,turkuaz,....

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 13:45

askeri okulda okumak için çaba sarfetmiş ve torpil nedeniyle girememiş bir bayan olarak böyle anıları okumak beni cok mutlu etti cok teşekkürler arkadaşlar...
Çamura batmış bir midye kadar mutlu olabilir miyim?.

#38 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 13:53

askeri okul her bünyeye iyi gelmiyor :) kendimden bilirim ::

#39 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 13:54

Gönderilen Resim

resimdeki ünlüyü bulun bakalım kim :: :)

#40 Lavinia

Lavinia

FıRTıNa KuŞu

• Üyeler
  • 5.669 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2007 - 13:55

:) hangisi sensin ki
Gönderilen Resim

YARINA SESİMİN YANKISI KALIR...

Hoşçakalın.