İçerik değiştir

- - - - -

Evrenin Genişlemesi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 35 yanıt verildi

#1 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 26.08.2006 - 16:33

Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz. (Zariyat Suresi, 47)

Kur'anı Hz. Muhammed uydurmuştur diyenler.

Kur'an uydurmadır diyenler.

Kur'an uydurma ise bu bilimsel gerçeği 1400 sene önce nasıl yazdı.?

Sıradan bir çöl bedevisi denilen Hz. Muhammed'in bunu bilmesi mümkün mü?

#2 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj
  • İlgi Alanları:bilimsel konular,aşk,romantizm,şiir,güncel,kadın hakları,şarkılar,sinema,net,tv,arkadaşlar

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 12:49

bu bir uydurmadır ,bilimde kanıt aramaya gittiler,o zmanda bu bilinmiyordu ,kuran Tanrı nın isteklerini anlatmıyor,peygamber in isteklerini anlatıyor.

#3 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 13:05

kuran Tanrı nın isteklerini anlatmıyor,peygamber in isteklerini anlatıyor.

Sorması ayıp ama sen bunu nerden biliyorsun??

Saçmalamanın doruklarında ve özenti birisin..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#4 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 13:05

Hadis-i şeriftir: "Allah hiç kimseye bir başka kimseye söylememesi için ilim vermez".
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#5 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 14:28

Ayrıca şunuda eklemeden geçeeyeceğim sevgli naturel..Her ne kadar yazılanlara cevap vermesende,hatta okumasanda ben bu yazıyı buraya ekleyeceğim..Merak etme çok uzun bir yazı değil..

Sual: Allahü teâlâ, Peygamber efendimiz için, (Eğer sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım) buyuruyor. Bu kudsi hadis hakkında bilgi verir misiniz?
CEVAP
Âdem aleyhisselam, Arşta gördüğü nurun mahiyetini sual etti. Hak teâlâ buyurdu ki:
(Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]
Allahü teâlâ yine buyuruyor ki:
(Ya Âdem, Muhammed aleyhisselamın ismi ile her ne isteseydin, kabul ederdim. O olmasaydı, seni yaratmazdım.) [Hakim]

(Ey Resulüm, İbrahim’i halil [dost], seni de habib [sevgili] edindim. Senden daha sevgili hiç bir şey yaratmadım. Senin, benim indimdeki yüksek derecenin bilinmesi için dünyayı ve dünya ehlini yarattım. Sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]
Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:
(Âdem aleyhisselam Cennetten çıkarılınca, ya Rabbi, Muhammed aleyhisselamın hürmetine beni affet diye dua etti. Allahü teâlâ ise, [ne cevap vereceğini bildiği halde, cevabını da diğer insanların duyması için] “Ya Âdem, onu henüz yaratmadım. Nereden bildin?” buyurdu. Âdem aleyhisselam da, Arşta "La ilahe illallah Muhammedün Resulullah" yazılı olduğunu gördüm. Anladım ki, şerefli isminin yanına ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini layık görürsün dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki:

“Ya Âdem doğru söyledin. O bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed aleyhisselam olmasaydı, seni yaratmazdım”) [Taberani]

O küçük gördüğün Peygamberimiz HZ.Muhammed (S.a.v) olmsaydı,yaratılmasaydı,sende olmayacaktın..Bundan sonra buna göre hareket etmeni ve saptığın yoldan geri dönmeni dilerim..

* * *

Susuyorum..

#6 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj
  • İlgi Alanları:bilimsel konular,aşk,romantizm,şiir,güncel,kadın hakları,şarkılar,sinema,net,tv,arkadaşlar

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 19:24

benim görüşüme göre her insan ın dünyada belli görevleri vardır,ama herkesin ayrı bir özelliği vardır,buna göre davranırsa kazanır,

#7 Restless

Restless

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.009 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 20:56

[QUOTE]bu bir uydurmadır ,bilimde kanıt aramaya gittiler,o zmanda bu bilinmiyordu ,kuran Tanrı nın isteklerini anlatmıyor,peygamber in isteklerini anlatıyor.

bu yargıya nasıl ulaşabiliyorsun ki?herhangi bi dine mensup olması gerekmiyor kişi eğer okuduysa kuranı fazlada değil azcık peygamberin isteklerini anlatmadığını bilir.Ayrıca binlerce insanın mensup oldugu dinin kitabındaki ayete uydurmadır diyemezsin.Ne incil için diyebilirsin bunu ne kuran için ne tevrat için.Hiç bir kutsal kitap için böyle bi yargıya varamazsın.VARAMAYIZ...

Bu mesaj Restless tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.09.2006 - 21:01

∂öηємєм кαяαяıм∂αη кєѕιη αятıк αğℓαмα ѕıяαѕı ѕєηιη...

αятıк ηє ∂υαмѕıη ηє ∂є вє∂∂υαм..

#8 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2006 - 23:04

bana inanmıyorsun olabilir, ama içindekine sor bak o ne diyor dinler için , O na sor doğrumu değilmi kutsal kitap denilen kitaplar kime ait sor O namı yoksa insanlaramı ait kimin yorumu bu kitaplar sor kendine sor cevap nedir anla.O sana ne yapman gerekiğini söyler, eger onun dediklerini yaparsan O da sana isteklerini verir,herşey karşılıklı sen görevlerini yap bu dünyadaki O da sana istediklerini versin, eden bulur basit b,r felsefe

içindekine sor ondan öğren ne yapman gerektiğini ,yol göstersin ,ne yapayım de ,görevim nedir de öyle sor , O nu dinle herkese farklı söyleyebilir

Bu mesaj naturel tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.09.2006 - 23:05

#9 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 08:23

içindekine sor ondan öğren ne yapman gerektiğini ,yol göstersin ,ne yapayım de ,görevim nedir de öyle sor , O nu dinle herkese farklı söyleyebilir

İçimizdekine soruyoruz hiç merak etme o da aynı şeyi söylüyor..Bence asıl sen içindekine sormalısın..Cevap bulmadığın soruları da bir bilene sormalısın..

* * *

Susuyorum..

#10 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 11:15

yo içindekine sor bakalım kutsal kitapları,kuran ı,incili ve öbürlerini Tanrı mı yazdırdı söyledi,yoksa insanlarmı peygamberlermi uydurdu kim yaptı kim yazdı bu kitapları sor bunu sor Tanrı ya içindeki Tanrı ya sor bakalım bunu ne diyor sana .kim yazdı kitabı .

#11 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 11:20

Naturelcim,diyelimki bu kutsal kitapların içinde yazılanları insanlar ve tövbe haşa peygamberler uydurdu..Söylermisin bana,o kitapların içinde yazılan ve günümüzü anlatan onlarca şey var..Binlerce yıl önceden o insanlar bunları nasıl bilebildi?

Nokta atışı falanmı yaptılarda tuttu?

* * *

Susuyorum..

#12 Restless

Restless

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.009 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 11:30

herkes kendi içindekine sorarak belirli bişeye inanır ama sen sanırım sormuyosun ve aslında savunduğun bişey yok gibi gelio bana.ama inançsızlığında bi inanç olduğunu unutmamız gerekır öyle diğilmi naturel?

#13 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 12:58

beni dinlemiyosun ,bir şey yaparken takıldın diyelim kendine sor ne yapayım diye içindeki ses sana yol gösteriyor kendi yapacakların hakkında ama , sen iç sesini dinler görevlerin için çalışırsan ,Tanrıda senin isteklerine kavuşmana yardım eder ,içine sormuyorsun ,ama kendinle ilgili şeylerde yardım eder ,herşeyi sorsanda herşeye doğru cevap almıyabilirsin ,ne yapman gerektiği konusunda yol gösteriyor anlatabildimmi,dene.

mesela mimarsın ,çizim yapıyosun ne çizsem diyorsun içine sor bakalım ne diyecek sana yol gösterir,doğru yolu gösterir eger sende başarılı olursan isteklerin hayalalerin gercekleşebilir,çalışmadan olmaz

Bu mesaj naturel tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.09.2006 - 13:00

#14 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 13:04

insanın görevleri var bu hayatta iş hayatı olsun aşk hayatı olsun görevlerimiz var ve biz bu görevlerin farkında değiliz ,ama içimizdeki ses sana söylüyor tesadüfleri takip et,bir yerde takıldın yol zorlaştı başka yola gir içini dinle ,yapman gerekneler hakkında sen yaparsan o da seni ödüllendirir tabi benim okuduklarımı okumadınız belki kabul etmeniz zor geliyor ,bilimsel felsefe okumadınız ,doğu felsefeleri hakkında bilginiz yok,insan içgüdüleri,bilinçaltı hakkında bilginiz yok belkide ,bu nedenden belki karşı geliyosuunz eğitim şart

#15 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 13:06

naturel öm attım,görüntülü sohbete yazdım.Lütfen görüntülü sohbete gelir misn?

* * *

Susuyorum..

#16 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 13:14

ya arkadaşlar biraz farklı yaklaşacağım ama... :)

yani naturel dünyada 7.5 milyar insan var.bu insanların çoğu üç ilahi dine inanıyor...

yani bu insanlar bilgisiz aptal,bir sen mi akıllısın... ;)

zamanım olsaydı bilimsel olarakda evrenin genişlemesini izah ederdim ama zaman yok...

çok aşırı konuşuyorsun şeriat mahkemesinde yargılayacağım seni bak sonra... :P

#17 Restless

Restless

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.009 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 13:16

okuyorum ve okumaya devam edicem. her insanın kendi doğruları var.ama yanlış da olabiliyo kendınce doğru saydığın şeyler ayrıca senın içindeki ses hep doğrumu sölüyo sana..o içindeki ses aslında kendı sesin değilmi kendi isteklerin değil mi.o ses sustuğunda napıyosun veya basına kötü bişey geldiğinde o ses ne diyo sana?merak ediyorum doğrusu?

benım okuduklarımı okumamıssınız dıyosun belkide sen okumadın bizim okuduklarımızı..

eğitim şart tabiki ama doğru olanı çarpık çurpuk eğitime hepimiz karşıyız öyle değil mi?

#18 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 14:23

işim var dışarı çıkacam söyleyecegimi söyledim dene bak nasıl oluyor ama dua da ediyorum akşam ,Tanrı ya bana verdikleri için teşekkür ediyorum

#19 naturel

naturel

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 14:35

din konusunda zaten yazdım tekrar oturup dinlerele uğraşmak istemem zaten çok tepki alıyor,sonuçta bu konuda bilimsel felsefe kitapları var alır okurusun mademki. seninde içindeki ses sana yol gösteriyor,ben Tanrı nın bizi izlediğine inanıyorum ,türkçe dua ediyorum ,sen bilirisin belki kültür düzeyiyle ilgili bir olay oshoturk.com ada bir bak iyi bligi veriyor hayat hakkında gercekçi

#20 yusufla

yusufla

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.577 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2006 - 17:03

arkadaşlar biraz ağır yorumlar var......

daha doğrusu naturel arkadaşa karşı...

bizler müslümanız... dinimiz gereği ve aklımız aldığı için bir şeylere inanırız ve uygularız....

bu ayeti daha önce defalarca okudum... ve bilim adamları evrenin genişlemeye devem ettiğini açıkladıklarını hatırlıyorum.. haberlerde izlemiştim..

ve artı biz sadece anlatırız.. gösteririrz... birilerine bunu zorla inandırmak zorunda değil...

ki ayette neder..

"benim yoldan çıkarıdğımı kimse doğru yola katamaz .. benim doğru yola ilettiğimide kimse yoldan çıkaramaz"...

o yüzden naturel arkadaşın üstüne fazla gidildiğini düşünüyorum.. sonuçta o da onun düşünceleridir...
"Allah Dilemedikçe Siz Dileyemezsiniz." (İnsan Suresi, 30)

bir özlem var içimde uzaklara dogru
engin denizlere sana,ve aşkımıza
sisli bir maziden uzakta
yalnızca sana yakın
gönlümün dalgalarında sevgim kalsın
bitmeyen rüyalarımda hep sen varsın...