İçerik değiştir

- - - - -

Tavsiye Edeceğiniz Kitaplar

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 125 yanıt verildi

#101 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2009 - 11:08

dante'nin ilahi komedya'sı da en az anemone nin kitabı kadar ilginçdir. kendisi 5465468764687465496854 sayfadır da *böö

#102 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 14.04.2009 - 11:47

Hakan Erdem'in "Unomastica alla turka" adlı kitabını tavsiye ederim.
Tarih romanları sevenler için çok mükemmel.
Son zamanlar okuduğum en komedi en şahane en matrak kitap.
Adam bazı popüler yazarların yazdıkları bize de gerçek diye yutturmaya çalıştıkları bazı olaylarla fena halde dalgasını geçmiş. *böö

#103 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 14.04.2009 - 15:46

Gönderilen Resim

Akıcı hoş bir kitap önermek istiyorum ben de size..Dinlenme zamanlarında okumak için ideal..

Kitabın orjinal ismi --''Of God and Madness''
Türkçe çeviri ismi --''Yahudi Efendi''
Yazarı--Toksöz B. Karasu
Çeviren--Handan Balkara
Yayınevi--Everest

İnternette okuduğum bir yazıda,kitabın bir kurgu mu yoksa gerçek bir hayatın aktarımı mı olduğu tartışılıyor...Eğer gerçek bir hayat hikayesi ise, şu anda ülkemizde yaşayan büyük ailelerden birinin, kitabın kahramanı olan ''Adam Efendi'' soyundan olduğu konuşuluyor...Kitabın bazı bölümlerinin ailenin özel isteği üzerine kaldırıldığı da ekleniyor..
BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#104 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 30.06.2009 - 00:52

ken kesey'in 'guguk kuşu' adlı romanını belki dört,beş kere okudum,yıllardır okumadım
ama,yok da bende,kimbilir kime verdik de geri gelmedi :) ..ne biliim ben *fiuv ..

bi devre bayaa okudum ben,tek geçeceğim bi romandır,benim için o kadar etkileyici..bir
akıl hastanesinde geçer,esas adam acaip bişey,hastasıyım Gönderilen Resim

..kural manyağı,otorite hastası
başhemşireyi bi mars edişleri var,yok böyle bişi,şahane bi adam.. :)..o akıl hastalarını motive
edişleri,kişisel gelişimciler falan *secret halt etmiş,adam doğal davranışlı bi kere,kursuna
gitmiş de öğrenmiş gibi durmuyo..yaa çok güzel roman be,alıp yine okumalı,hem kitaplığımda da
bulunsun..hee..

sonu biraz şeydi gerçi *böö,hayır ne öldürüyon benim kahramanımı :),başlarım gerçekçi
yaklaşımına,olmayıver kardeşim gerçekçi;b.k mu var.. :security:

Bu mesaj hüfyaa tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.06.2009 - 00:54

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#105 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 30.06.2009 - 01:17

Ya o değilde Hüfyaa sana yemek kitaplarından tavsiye etmek gerek herhalde : ))

#106 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 30.06.2009 - 01:25

sağolunuz,allah razı olsun,ne iyi ettiniz de akıl ettiniz.. :security:

#107 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 04.03.2010 - 02:00

Boyle bir konu oldugunu sanıyordum, film tavsiyesi baslıgıyla karıstırmısım.
Bu yuzden bu konunun acılması mûnasiptir diye dusunuyorum, boylece kitaplar hakkında okuyucudan bilgi alabiliriz..

Tabi ki siyasi kitaplarda yada dini içerikli kitaplarda.. kendi gorusunuzude yazarsanız ona gore daha dogru secım yaparız... Elbette şakaydı *böö

Harry Potter ..

7 kitaptan olusuyor,ve son 4 kitabı epey hosuma gitti.. o kadar hosuma gittiki son kitabı olan olum yadıgarlarını okumak ıcın seriye bastan baslamak zorunda kalıyorum..
*zong

Ama tavsiyem aslında
Sorgulayan Denemeler
VE
Bertrand Russell

Gönderilen Resim

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır..." Bu sözler, yirminci yüzyılın en büyük düşünürlerinden Bertrand Russell'ın, Sorgulayan Denemeler'inde ele aldığı konuları nasıl irdelediğine dair bir ipucudur. Sorgulayan Denemeler'de yirminci yüzyılın önyargıları, bakış açısı, olgu ve olaylar karşısında aldığı tavır, bilimden budizme uzanan bir yelpaze içinde Russell'ın sorgulayıcı kaleminden süzülerek ortaya dökülür. Sorgulayan Denemeler, yazarının ince zekâsını ve kalemini olduğu kadar, birey olarak üstlendiği temel rolü de yansıtır: Sormak, sorgulamak ve tartışmak..
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#108 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2010 - 15:19

Kitap tavsiye etmeyi pek sevmem o sebeple dün okuduğum kitaplardan ehh işte fena değilmiş veya daha iyi olabilirdi ama bu da güzel dediğim birkaç kitaptan bahsedeyim.Kötüleri söylemesek de olur.Yazara ayıp bi kere o kadar emek vermiş kalk sen beğenmedim kötü de olmaz.Janrıma uygun düşmez bir kere :P Kitapları kesinlikle tavsiye etmiyorum öle bir zorlama yok lütfen buyrun hep beraber...

Gönderilen Resim
Yazar Dmitry Glukhovsky Gürer yayıncılık Çevirmen Deniz Banoğlu

'Metro 2033' adından da anlaşılacağı gibi gelecekte ve metro da gerçekleşiyor :P. Nükleer bir savaş olmuş ve belki ( kesin bilemiyoruz ) birkaç bin insan Moskova metrosunu sığınak olarak kullanıp hayatta kalmış.Tabii bizim ülkedeki metrolar gibi düşünmeyin.Yazar bir istasyon tasvir ediyor sanki koca şehir.Kitap oldukça etkileyici ayrıca ayrıntılı haritalar çok yardımcı oluyor.Rus isimlerine alışık olunmadığından başlangıçta zorluk çekilse de bu tarzı sevenlerin mutlaka okuması gerekir diyorum.Kitabın oyunu yapılmış ve çok popülermiş bilemiyorum ancak yakın zamanda filmini de çekerler sanırım.Tabii tüm diğer kitaplarda olduğu gibi sonu becerememişler.Zaten Dosteyevski den tut Zola ya kadar bi denesi de doğru düzgün son yazsın dişimi kırarım :P Neyse efendim oldukça sürükleyici bir kitap.

Gönderilen Resim
Yazar Paul Hoffman Doğan Kitapçılık Çevirmen Belgin Selen Haktanır

'Tanrının Sol Eli' Fantazi türünü sevenler için oldukça etkileyici bir kitap diyebilmek isterdim ancak :P Şaka bir yana kitabın öyle bir girişi var ki tamam işte diyorsunuz yeni bir R. A. Salvatore çıkıyor.Ancak kitap ortalarına doğru devam sorunu yaşıyor.Özellikle ikili ilişkilerde Cale karakterini tam yansıtamamış.Hatta Cale nasıl biri kitap bitince tam emin olamıyoruz.Kitabın sonu ise eğer devamı yazılacaksa yani seri olacaksa ( ki bu türlerde genelde öyledir) eh işte ama değilse feci o son buradan kendisine ; 'hiç olmamış paul senden böyle bir başlangıç ama böyle bir son beklemezdim.Türk felan mısın?' diye seslenmek istiyorum :P Ancak sırf kitabın 100-150 sayfalık kısmı için bile okunmaya değer tabii bu tarz kitapları sevenler için.

Yazar George Friedman Pegasus yayıncılık Çeviri İbrahim Şener - Enver Günsel
Gönderilen Resim

'Gelecek 100 Yıl' yine adından belli anlatmaya gerek var mı bilemiyorum :P George cuğum ki kendisi le çok samimiyizdir :P Stratfor un kurucusu.Malum abd de bu tür thing tang kuruluşları meşhur bu da meşhurlarından birisi :P İşte gelecekte neler olabilir anlatıyor.Adam amerikalı nesini okuyacağız demekte özgürsünüz izin veriyorum ancak kitabın giriş kısmında amca zaten açık bir şekilde olayları abd yönünden incelediğini belirtiyor.Bazı kısımlarda objektif olamayacağını peşinen kabulleniyor.Ama gerçekte nasıl vietnam savaşını kazandıklarını Irak savaşını kazanacaklarıı analtıyor.Merak eden alıp okusun :P Ayrıca kitapta Rusya, AB, Çin, Japonya ve Türkiye üzerinde duruluyor.Son zamanlarda neden Tayyip in yeni ( 38. mi oluyor ) padişah olması gerektiği yazılarının kaynağını da birinci elden öğrenme fırsatı veriyor.Ünlü dış siyaset görüşçüsü gazetecilerde bu kitabı alıp okumuş yorum yapıyor bence aracıyı çıkarın daha ucuza alırsınız kar edersiniz :P

Yazar Frank Schatzing Resif Kiatpçılık Çevirmen: Damla Özlüer - Anıl Bilge
Gönderilen Resim

'Sürü' kitap zaten adından belli :P yok bee ... Tüm dünya da best seller olmuş bilmem kaç milyon kişi okumuş.Kitap tanıtımlarında yazar ya hani elinizden bırakamayacaksınız diye heh işte burda gerçekten öyle oluyor.Kitap az biraz kalın bişey ama olsun gözünüz korkmasın.Macera aksiyon heyecan aşk :P hepsi bir arada...Buradan yine sonu daha iyi olabilirdi notuma :P rağmen yazarı tebrik etmek istiyorum.Gel Frank gözlerinden öpeceğim.Nasıl bir araştırmadır o? Nasıl bir bilgi birikimidir? Deniz biyolojisinin minik canlıların yapılarında tutun açık deniz petrol çıkarma şeysilerinin teknik y apısından teee denizaltıların çalımasına dek.Amcam çok ciddi hazırlanmış.Neyse konu şöle: Malum bu yüzyıl çevre kirliliği üzerine tartışmalarda geçecek tabii 2012 de ölmezsek :P burda da buna değinilmiş.2012 mi yoksa çevre mi ? Belki uzaylılar da vardır hee :D Merak ettiyseniz alın okuyun bee bana ne soruyonuz.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#109 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2010 - 15:19

Yazar Kim Stanley Robinson Resif Kitapçılık Çevirmen: Emre Yerlikhan - Koray Özbudak
Gönderilen Resim

'Yağmurun Kırk İşareti' size biraz entellektüel kaçar birşey anlamazsınız :P Şaka yaa sizde hiç espriden anlamıyorsunuz.Küresel ısınmayı işleyen bu kitapta her bölüm sonu mu bölüm başımı diyelim, o kısımlarda dünyanın ikliminde olan değişikliklerden bahsediyor.Yalnız Anna var yaa erkeklerin hayalindeki eş.Kocası Charlie de kızların hayali olabilir bak o açıdan hiç düşünmedim.Neyse konumuz Anna ona dönelim.Mükemmel eş önemli bir mevkide çalışıyor ama iki çocuk annesi aynı zamanda evinde sadık bir eş anne iş yerinde başarılı bir kadın :P Neyse işte çevrelerinde Anna tanıyan varsa insaniyet namına bana bi tel dir öm dür ulaşıverin.

Yazar Robin Parrish Kyrhos Kitapçılık Çevirmen: Merve Öztürk
Gönderilen Resim

'Kayboluş Günü' ilginç bilim kurgu öğeleri içeren bir roman :P Şİmdi bir grup astronot mars tan dönüyor bir de bakıyorlar ki dünya yok.Yok yani dünya varda kimse yok.Aslında kimse yok da değil.Böle nasıl desem karışık bir konu :P Bana sanki Robert J. Sawyer ın Flashforward ından esinlenilmi gibi geldi ama orda insanlar bayılıyordu burda yoklar :P Her zaman ki gibi ben olsam çok çok daha iyi bir sonla bitirirdim ama yine de heyecan dozu yüksek serüven dolu aşk öğeleri ile süslenmiş bir roman... :P

Yazar Robert Ludlum Altın Kitaplar Çevirmen: Gülten Suveren
'The Bourne Identity' 'Geçmişi Olmayan Adam'
Gönderilen Resim

'The Bourne Supremacy' 'Medusa Darbesi' -
Gönderilen Resim

'The Bourne Ultimatum' ' Son Ültimatom'
Gönderilen Resim

'The Bourne Identity' 'Geçmişi Olmayan Adam'- 'The Bourne Supremacy' 'Medusa Darbesi' - 'The Bourne Ultimatum' ' Son Ültimatom'
Filmlerini izlemişsinizdir ancak kitaplar ile film arasında çok büyük farklar var.İşin içinde Carlos adlı büyük bir tetikçi var.Bourne un esas düşmanı o diyelim.sonra olayların büyük kısmı Çin de geçiyor.Rahmetli Ludlum çok beğendiğim polisiye yazarlarından birisidir.Filmi göz önünde bulundurmadan okuyacak olursanız başka bir dünyaya alıp götürüyor sizi.

Ludlum 2001 yılında öldükten sonra seri;

Yazar Eric Von Lustbader Altın Kitaplar Çevirmen: Pınar Öcal
'The Bourne Legacy' 'Bourne'un Mirası'
Gönderilen Resim

Yazar Eric Von Lustbader Altın Kitaplar Çevirmen: Esat Ören
'The Bourne Betrayal' 'The Bourne'un İhaneti'
Gönderilen Resim

Şeklinde devam ediyor.Çok büyük farklar yok denebilir belki ancak Ludlum u takip eden biri iseniz bazı yerlerde kesinlikle öyle yazmazdı dediğiniz bölümler oluyor.Yine de Bourne için okunur o kitaplarda.

Şimdilik bu kadar yeter.İsterseniz bir önceki gün okuduğum kitaplardan beğendiklerimi eklerim yine :P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#110 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2010 - 18:01

Şu Bourne'un Mirası ve ihaneti kitapları diğerleriyle bağlantılı mı. Yok yani okuyacağımdan değil de yine de merak ettim :D

#111 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 13.07.2010 - 19:16

lamos, bizim kitap okumayanlar kulübümüze ne oldu hiç ilgilenmiyoruz bak millet nasıl çalışıyo *öberah

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#112 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2010 - 19:34

Takip ediyor ama yazar değiştiği için eski karakterlerden bazılarını öldürüyor gönderiyor kaçırıyor kandırıyor :P buluyor bişeyler yani.Ama bourne hep aynı yalnız 4.filmde Matt damon değişiyormuş.Yönetmen gidince o giderse ben de giderim demiş.

Gönderilen Resim

#113 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 24.08.2010 - 21:28

Suskunlar başta olmak üzere İhsan Oktay Anar'ın bütün kitaplarını tavsiye ederim. Bu yazarın kitaplarını okuduğumdan beri başka kitap okuyasım gelmiyor.

#114 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2010 - 13:49

Hanefi Avcı nın kitabını tavsiye ediyor musunuz? Hadi ama hiç mi merak edip alıp okuyan olmadı? Acele cevap...

Gönderilen Resim

#115 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2010 - 19:46

Okuma öyle şeyler ayıp. :P

#116 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 10:14

sipariş verdim gelince okuyacağım. okuduktan sonra yorum yaparım :)

#117 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 11:09

heh,ben de okumak istiyom onu..ama önce bulup almak lazım..

#118 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 11:22

kitapyurdu.com. en ucuz kitap sitesi.

reklamları dinlediniz. :P

#119 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2010 - 11:41

ben ucuz kitap almam,tıklamam bile o linke.. <_<

:P

#120 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.08.2010 - 17:42

kitapyurdu.com. en ucuz kitap sitesi.

reklamları dinlediniz. :P

Olum bunlar bir kitabı bir haftada zor buluyor lan. Geçen pazar bi kitap siparişi verdim hala temin edecekler kitabı bi hafta oldu normal mi ? :P