İçerik değiştir

- - - - -

Umutsuzluğun gölgesinde

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 Gelecek

Gelecek

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 17 Mesaj

Gönderim zamanı 21.06.2006 - 23:13

Umutsuzluğun gölgesinde, akşamın ilerleyen saatlerinde yine seninleyim işte. Sanırım randevuma geç kalmadım. Geldim yine, anıların yaşatılacağı anlara bırakmak üzere kendimi beklemekteyim. Sen geç kaldın, nerdesin. Anlatacaklarım var sana.
Saatlerce dans ederdik ya en sevdiğimiz parçayı koyup müzik setine sonra dalardık hani ikimizin varmak istediği güzel günlere. Birbirimizden alamazdık gözlerimizi. Ben beni benden alan güzelliğin karşısında susardım ve sen kızardın sessizliğime. Konuşmamı isterdin sabaha dek. Uykuya restimizi çekerdik de ezelden gelen uyanıklığa teslim ederdik ruhlarımızı. Ben sana emanettim Hak’tan, sense bana hediyeydin. Pembemsi hal alırdı karanlığa bürünmüş gecemiz, gündüze çalmaya başlardı ortalık, beraberken seninle. Ayrılığı aklımızın ucundan bile geçirmezdik. Zaman dururdu bir tek biz hareket halinde yaşardık sevdamızı. Mekanlar ardı sıra güzellikleri ile eşlik ederdi bize. Biz vardık güzel olmalıydı her şey ve sen vardın güzeldi her şey. Birbirimize ayrılığımıza dek tamamlayıcı kılındığımızı fısıldamıştı sanki kader bize. Uyuvermiştik kaderin fısıltısına. Bir fısıltıydı ki bu bize, ayrılığa kapımızın açılacağını unutarak ellerini ellerimde buluvermiştim. Elimde bir dünyayı taşıdığımı , ellerin ellerimdeyken yönetebileceği düşünmüştüm dünyamızı. Bulutların üzerinde kaderin tecellisinin işlevini yitireceğini düşünmek kolayımıza gelmişti zira. Ama istemsi gelişmiyordu hiçbir şey. Nitekim gelişmedi de…
Haberini aldığımda dünyamın karardığını söylediler bana. Uyandığımda ise aklımın yerinde olmadığını, kalbimim ise cılız çırpınışlarla beni yaşama bağladığını hissediyordum. Kelimelere anlam yüklemeye çalışıp seni benden yolların aldığını açıklamalarına karşın etrafımdakiler, ben kelimelerin yüklenişlerine aldırmıyor ismine takılı kalmış dilimin tesbihatına kulak kabartmıştım. Kazaydı , kaderdi. Geceymiş, yolar buzlu olduğu içinmiş. Trafik sorunu büyük bir meseleymiş, sabretmek gerekmiş. Sevdiğim gidişinin üzerine yorumlar yapıldı saatlerce. Ellerimin buz gibi olduğunu, ürperdiğimi kimse anlamadı. Anlayamazdı zaten. Susmak en iyisiydi ve sustum günlerce.

#2 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 22.06.2006 - 09:54

Uzaklık hissi veriyor bana duygular,
Kaçarcasına bir yarış.
Ama nereye veya neden
Hep seninle olan hüzün nağmeleri
Tekrar tekrar gelip derinliğimde biten
Dalıp gittiğimde, yalnızlığa uzandığımda ise
Gözlerinle
Bir kez daha.
Umutsuzca,
Acımasızca,
Hayallerin eşliğinde yine başlayan.
SEN...
Acı ve sızı var burada
Aşkların yok olan büyüsü,
Göz göre göre, usulca parçalıyor kendisini
Sonra kurumuş tütün gibi dökülüyor,
Yavaş yavaş.
Kendisine olan saygısını kaybettiğinde
Bitiveriyor başka yüreklerde, taze olmak istiyor aşk
Genç ve diri.
Beslenmek istiyor yeni, yepyeni üzüntülerle, sessizce.
Kimseye göstermeden düşüyor damla olarak,
Aç kalan kalbinin ta derinlerine.
Sonra bir an ben geliyorum aklına
Hiç ummadığın bir anda, düşünmediğin bir zamanda.
Dünyan buğulanıyor, benim gibi görmeye başlıyorsun
Evet
Artık senin içinde herşey sadece gözyaşı
Bu sözler, hisler...hepsi...
Bu koca dünyada herşey, sadece ama sadece gözyaşı.

Alıntı...
Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...