Jump to content

- - - - -

Cumhuriyet Gazetesine Bombalar...

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 12.05.2006 - 13:01

Cumhuriyet Gazetesi’ne bir hafta içinde üçüncü kez bombalı saldırı düzenlendi. Ölü ya da yaralı yok.

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Hikmet Çetinkaya da oldukça kaygı verici gelişmelerin yaşandığını belirterek “Gündüz vakti iki kişi hangi cesaretle bunu yapabiliyor. Dün geceden beri burası güvenlik çemberi altındaydı. Ne yazık ki yakalanamadılar” diye konuştu.

http://www.ntv.com.tr/news/372856.asp

faiiler bulunacak mı, bulunsa gerçek fail mi olucak..ne olucak görüces...

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#2 aybars06

aybars06

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 19 posts

Posted 12.05.2006 - 13:06

Üzülerek söylemeliyim ki Cumhuriyet gazetesine atılan bombalar bana göre komplodur ve istenilen kamuoyu tepkilerini bu komployu hazırlayan kişiler en kısa sürede toplamışlardır.Halkın büyük çoğunluğu büyük bir yanılgıya düşerek bu saldırıyı kınamakta ve onu laik cumhuriyete(ne kadar laikse artık?) yapılmış bir saldırı olarak görerek tepki vermektedir.

Atılan bombaların hiçbirinin patlamaması (ikinci atılanın pimi çekildiği halde ve pimi çekilip de patlamayan bir bomba ben hiç görmedim),saldırganların saldırılarında minumum zarar vermek istediğini göstermekte ve bu 3 saldırganın allah-ü ekber diye bağırmaları komplo olduğu yönündeki kanılarımı daha da güçlendirmektedir.Aynı zamanda bombaların MKE yapımı olması (bilindiği gibi MKE bir devlet kurumudur) ve gazetenin etrafı polis ve güvenlik kuvvetleriyle çevriliyken hatta emniyet müdürünün gazeteyi ziyaretinden 3 dk sonra bu olayın gerçekleşmesi, bu bombaları atanların sanki hükümetle işbirliği içerisinde olduğu izleniminin verilmek istendiğinin bir kanıtıdır.

Daha bu kadar da değil !!Bu olaydan hemen sonra cumhuriyet gazetesi yazarları ve daha başka bazı gazetelerin yazarları şöyle bir felaket tellalığı tutturdular'' bu saldırı gazetemize(medyaya) değil laik cumhuriyete yapılmış bir saldırıdır........bizi yıldıramayacaklardır!!! (ne kadar da vatanperver insanlar,inanın gözlerim yaşardı) biz bu cumhuriyeti koruyacağız vs vs....)hatta ve hatta daha da ileri giderek bir yazar ''Hedef Cumhuriyet! Dinci iktidar 4'te 1 seçmen oyuyla Meclis'in 3'te 2'sine el koyduktan sonra medyayı teslim aldı... Şimdi hedef Cumhuriyet'' bir başka yazar da AKP ile işbirliği içinde olan bir örgütün bu saldırıları yapmış olabileceğini açık açık söyleme cüretini göstermiştir.(kaynak da vereyim cumhıriyet gazetesinden İLhan Selçuk Hikmet Çetinkaya ,vatan gazetesinden OKAY GÖNENSİN ve daha başkaları)

Seçimlerin yaklaştıkça ortalığın iyiden iyiye kızışmaya başlayacağını tahmin ediyordum fakat kendilerini aydın diye nitelendiren yazarlarımızın böylesine aşağılık,böylesine alçakça ve şerefsizce bir oyuna dahil olacaklarını ummuyordum .Amaç bellidir İKTİDARI KARALAYARAK AYAÐINI KAYDIRMAK..Hiç birimiz bu ve benzeri oyunlara gelmeyelim.Bu medya denilen,asıl gayesi doğru,tarafsız haber sunmak değil de insanları yönlendirmek olan güce karşı tavrımızı açık ve net koyalım. her habere kayıtsız şartsız inanmayarak olayların perde arkasını sorgulayalım ve tepkilerimizi çeşitli yollarla ( e-mail telefon faks gibi) her fırsatta yazarlara ve haber ajanslarına iletelim.Kısacası biz başkaları gibi uyuyan olmayalım uyandıran olalalım.Sürüye dahil olmayalım.Sorgulayan olalım.

Eğer bir kişi tepkisini dile getirirse pek birşey ifade etmez ancak bir değil bir milyon kişi tepki verirse işte o zaman geri adım attmak zorında kalırlar. bu olay sevgili medyamızın ne mal olduğunu çok bariz göstermiştir ki bence bir yüz karası olarak tarihe geçmesi ve hiçbir zaman halkımız tarafından unutulmaması gerekmektedir..

Edited by aybars06, 12.05.2006 - 13:10.

• Ziyaretçiler

Posted 12.05.2006 - 15:58

Asıl yüz karası olan Laik Türkiye Cumhuriyet' ini değiştirmeye çalışmaktır...

#4 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 12.05.2006 - 17:17

benden 5 dakika sonra açılmış ama aynı konu..Adminlerim abilerim ablalrım birleştirsek mi bilemedim.Konu aynı amaç farklı ama..neysem..

Dediğin gibi hükümeti karalamaksa, pardon da o bahsettiğin emniyet mdürü kimin adamı..? Nasıl komplo teorisi oluyo bu..

Asıl tehlike likliği sallamamakta direnenlerdir -ki bi kısmı iktidarın içinddir..ve "çok duyduk biz bu masallrı" şeklinde beyanat verebilmektedriler utannmadan laiklik tanımlamalarına.

Cumhuriyet gazetesinin ilk hedef oluşu diildir , son da olmas..Ama yıldıramıycaklar ki..Yılmas ki..

Komplo teorilerini seviyorsak aylardır dönenlere de bi dikkat çekiverelim bi zahmet hükümetçe yapılanlarına de mi...

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 12.05.2006 - 17:23

Neden kimse Cumhuriyet gazetesinde çıkan karikatürün rezilliği hakkında konuşmuyor ? neden bombalandığını araştırmıyor ? Yapılan tabiiki kötü birşey. Ama her iki tarafında suçlu olduğu aşikar.!

Değişiklikler Kaydedildi...

• Ziyaretçiler

Posted 12.05.2006 - 17:37

Bombalanma sebebi Fethullah Gülen hakkında son günlerde yazılan yazılar. Bazı kişilerin hoşuna gitmedi tabi ki ...

#7 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 12.05.2006 - 17:38

Oysa birşey diyemem..
Ben karikatür olayı diye biliyorum.

#8 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8,786 posts

Posted 12.05.2006 - 17:53

Ben de Fethullah gülen yazıları diye biliyorum ama karikatürle rolsa ne farkeder ki..

bombalanmayı hakettirecek bi sebp bulunablir mi yeryüsünde..

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 12.05.2006 - 17:56

Yapılan tabiiki kötü birşey.

Posted Image

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info