İçerik değiştir

- - - - -

Okuldaki olaylar

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj
  • İlgi Alanları:İlgisizim.. :)

Gönderim zamanı 04.05.2006 - 19:45

Bu zamnlarda yani bu sıralarda o kadar çok ki ölüm olayı ama öle değil arkadaş arkadaşı öldürüyor nedir bu? ben anlamıyorum mesela kız arkadaşını terk etmiş bir erkek kıs babasının silahı ile vuruyoo

veyaa yaralamalar şölekii adam diyorki neden bana bakıyom o diyo bakarım ne olacak... falan filan adam cebinden bıçağı çıkarıp yaralıyoo nedir bu?

çok saçma geliyor böle şey mesela kısların kavga etmesi falan kıslardada aynı şeyler yaralama öldürmee...

öğretmen çocuğa bağrıyo neden ödevini yapmnadın falan diyee adamı çıkışta vuruyorlar veya yaralıyorlar

sizce bu devrin haline olacak ben anlamadım anlayamayacağım her halde bende gençim ama ne böle şeyler yapıyon nede özeniyom bana çok saçma gliyoo ya sizce?

#2 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 05.05.2006 - 10:35

bu devrin halinin ne olacağı belli,

gelecek nesil
ya yusuf miroğlu
ya çakır
ya polat alemdar
ya kosavalı
ya laz ziya
dan oluşucak. her gencin bunlar gibi lakabları olucak

bu örnekleri daha da arttırabiliriz
çocuklarımızın ve kardeşlerimizin bu karakterleri örnek almamalarını sağlamalıydık... ama bunun çok geç gibi gözüküyor...

Bu mesaj kara tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.05.2006 - 10:36

#3 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 05.05.2006 - 10:47

Her sene sistem değiştirilen,sınıf geçmenin kalmadığı,adeta çalışan ve birşeyler öğrenmek için çabalayan öğrencinin "enayi" yerine konulduğu bir eğitim sistemine sahip bir ülkede "öğrenci" diye tanımlanan kitlenin bu hale gelmesi gayet normal.Benim asıl hayret ettiğim bu duruma göre bence az olayın gerçekleşiyor olması.Her gün 10'larca öğrencinin birbirini öldürmesi,bıçaklaması gerekiyor;görüntü bunu gösteriyor ama hayret olaylar düşük seviyede seyrediyor...
I find your lack of faith disturbing!

#4 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 05.05.2006 - 12:13

bu tuhaf karakterleri kendilerine örnek aldıkları dooru ama sadece medyaya suç atmak da yanlış olur sanki..bu gençler neden onları örnek alıyo..biz minikken de tuhaf filmler diziler vardı niye ööle olmaya çalışmadık..
çünkü artık gençler çok umutsuz, kendilerine güvenmiyorlar ve bu tarz kabadayı kimliklerine girmeye çalışıp "bişey" olmaya çalışıyorlar..çokça da kaptırıyorlar kendilerini..Arayış içindeler devamlı..aileler eskisi gibi ilgilenmiyor çocuklarıyla, öğretmenler keza...
durum ii gözükmüyor...hem de hiiç..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#5 sero91

sero91

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 10.05.2006 - 22:06

Ben lise-1 öğrencisiyim ve bence bu olayların en büyük sebebi de kurtlar vadisi saçmalığıdır. Çünkü bu olayları yapanlar ergenlik çağında ve kimlik arayışında olan gençlerdir. Bu gençlerimiz böyle saçma diziler ve internetin yanlış kullanımı nedeniyle hatalar yapmaktadırlar.