İçerik değiştir

- - - - -

N. Ç. Davası

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 7 yanıt verildi

#1 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2011 - 22:08

26 kişinin tecavüz! ettiği söylenen N.Ç'nin davası.
Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz ne ?
Verilen karar doğru mu ?
Hakim haklı diyen ?
Kızı satanlar utansın diyen ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2011 - 22:12

Bu konuyla ilgili Yılmaz ÖZDİL'in yazısı şöyle ;

N’i Ç’in?
Mesaj yağıyor.

“N.Ç.’yi yaz!”
*
E peki.
*
“İffet”in kafasını taksinin penceresine kıstırıp tecavüz ettiler. Tıpkı, Müjde Ar’ın kafasını pencereye kıstırdıkları gibi.
*
“Fatmagül”ü sıradan geçirdiler.
Hülya Avşar’ı sıradan geçirdikleri gibi.
Özlemişiz bi nevi.
*
“Öyle Bir Geçer Zaman ki”de Ali Kaptan’ın canı çekti, boynuzlayarak boşandığı Cemile’ye tecavüz etti, beş yaşındaki Osman’ın gözü önünde... Şerefsiz Ekber desen, şıllık Karolin’e kitlerken, başını küvete çarptı, rahmetli oldu, hevesimiz kursağımızda kaldı!
*
“Bir Çocuk Sevdim”de henüz reşit olmamış liseli Mine’yi hamile bıraktılar. “Ay Tutulması”nda Kenan, Şebnem’in ırzına geçti. “Canan”ın ağzını tıkayıp, masaya yüzükoyun yatırarak becerdiler.
*
“Muhteşem Yüzyıl”ı dekoder’siz seyretmek mümkün ama, prezervatifsiz seyretmek mümkün değil.... Sümbül Ağa olmasa, Boncuk Ağa bile kaşla göz arasında Sadıka’yı hallediyordu, az daha.
*
“Yaprak Dökümü”ndeki damat sülaleyi dizdi; Önder Somer’in ilaçlı gazoz taktiğiyle baldızı filan bayılttı, zorla yatağa attı, sıra galiba kaymakam Ali Rıza Bey’e gelmişti ki... Allah’tan dizi bitti.
*
“Binbir Gece”de çocuğum hasta diyen anneye, kaç paraysa vereyim şekerim diyerek tecavüz etmişti hayırsever patron.
“Asmalı Konak”ta Seymen Ağa konağın sığıntısı kızcağıza giydirirken... “Hanımın Çiftliği”nde Muzaffer Bey boş vakitlerinde hizmetçi Gülizar’ı temizliyordu.
*
“Aşk-ı Memnu”da Behlül yengesini ütülerken... “Bihter’e kocası tecavüz edecek, azzz sonra” anonsu yapıldı, adeta sokağa çıkma yasağı ilan edildi, en başta benim valide, misafirlikleri bile iptal etti, tecavüz sahnesini kaçırmamak için!
*
(Rol icabı hadiseler o kadar gerçekçi ki... “Derin Sular” dizisindeki oğlan, rol arkadaşı kıza harbi harbi tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı iyi mi, yargılanıyor!)
*
“Küçük Kadınlar”da Elif’e tecavüz ettiler. “Arka Sıradakiler”de Zehra’ya.
*
“Unutulmaz”da Melda’ya 8 saat tecavüz ettiler, çekimleri 8 saat sürdü, güya yayınlanmadı. Ancak, sahneler basına servis edildi, bütün detaylarıyla yayınlandı. “Unutulmaz”dı hakikaten.
*
“Menekşe ile Halil”in Menekşe’sine beklendi, beklendi, beklendi, tam Dünya Kadınlar Günü’nde tecavüz edildi...
O daha unutulmazdı.
*
Ucundan acık gösteriyorlar ama, sanırım “Kuzey”e de tecavüz etmişler mapusta!
*
(Yazının başını “kırmızı nokta”yla işaretleyip, “18 yaşından küçükler okumasın” notu koyacaktım. Sonra vazgeçtim. Biliyorum ki, o zaman daha çok okunacak. O yüzden koymadım.)
*
Netice itibariyle...
Böyle başa.
Böyle tarak.
Kalbinizi kırmak istemem ama, nefes bile almadan kim seyrediyor kardeşim bunları? Başka mevzu kalmamış gibi, cinsel suçlara reyting rekorları kırdırarak, kim daha fazla çekilsin diye teşvik ediyor?
Kim normalleştiriyor?
Irz’a rıza’yı kim gösteriyor?
Sırf Yargıtay mı?

#3 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2011 - 01:53

13 yaşındaki N.Ç’ye tecavüz edilmesiyle ilgili davada “Rızasıyla birlikte oldu” kararını veren hakimlerden Nadir Özsoy, eleştirilere tepki gösterdi. Özsoy, “İdam vermemiz gerekirmiş! Ben de adımı gizlemek zorunda kalıyorum. Ben N.Ö.’yüm” dedi.

“Uzunca süredir gündemi meşgul eden bir konu N.Ç. Kanunları uyguladık ve ceza verdik. Ama yetmez idam vermemiz gerekirmiş! Bu kadar teknik bir konuda hiç uzman görüşü almayan medyayı kınıyorum. Bu kadar önemli konuda gerekçeli kararı bir kere dahi eline alıp okumadan yorum yapan herkesi kınıyorum. Artık ben de adımı gizlemek zorunda kalıyorum. Ben N.Ö.’yüm.”

http://www.ntvmsnbc.com/id/25295050

#4 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2011 - 01:55

Cumhurbaşkanı Gül, Yargıtay’ın N.Ç kararının kendisini de derinden rahatsız ettiğini söyledi. Gül, “Yargı süreci bitmedi, kamu vicdanını teskin edecek bir sonuç çıkmasını ümit ediyorum” dedi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25294945

#5 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2011 - 02:20

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2011 - 10:06

Hakim bundan sonra bende N.Ö.'yüm demiş ya.
Sabah namazdan geldikten sonra haberlerde bunan bahsediyordu, tam o sırada dışardan ses geldi , MÖÖÖ..

#7 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 08.11.2011 - 23:11

şöyle bakmak istiyorum müsaadenizle; olmaz Gönderilen Resim . kızın birkaç ameliyat geçirdiğini okuyan
oldu mu, çünkü pek oturamıyormuş üstünüze afiyet Gönderilen Resim. bunlar olduğu zaman kaç
yaşındaymış; 13, yazıyla: onüç Gönderilen Resim. yatma kardeşim! başlarım içgüdünden bilmemneyinden,
yatma! kız bu işi iş olarak yapıyor olsun, üstünden de bütün şehir geçmiş olsun, sen geçme.

bu vicdana sahip ol.

sen sahip olamıyorsan da, eşşek gibi de olman yolunda seni zorlayacak birşeyler olsun;
ibret için ağır ceza verilsin mesela, yargı üyeleri bi atraksiyon yapsınlar, bunu isterdim
ben. hani diyolar ya; 'kanun böyle, kanunun verdiği cezayı verdik'; anladım Gönderilen Resim. ama
isterdim ki, davayı bir şekle soksunlar mesela, yaa, ne bileyim, 'böyle bir karara vicdanım
razı değil, bu haksızlıktır' gibi bir şekle soksunlar falan isterdim. çok safım herhalde ben de,
bilemiyorum Gönderilen Resim. ama, kanunsuz yapılar dikilen, hem de en büyük şehirlerin en ortalık
yerlerine bile kanunsuz yapılar dikilen, kanunsuz işçi çalıştırılan, bacak kadar kızların
eşşek kadar adamların koynuna eş olaraktan kanunsuz bi şekilde sokulduğu, ihalelerin
kanunsuz şekilde alındığı, kanunsuz işlerden para kazanan insanların o paranın hatırına
saygın muameleler gördüğü bir toplulukta; böyle birşey için kanunun çok önemli, çok
belirleyici olduğunu neden düşüneyim ki? Gönderilen Resim 'bıçak parası' da kanunsuz değil mi, daha
geçende istenmiş bir arkadaştan? mesela? Gönderilen Resim

allah'ım sen bilirsin yaa...şu işi meslek olarak yapan bir yetişkinle yatsalar anlıycaz
mecburen; ama bu şekli niye anlamak zorundayım ki, buna tepki gösterdiğim zaman
neden duygusal (burda duygusaldan kasıt; her zamanki gibi 'biraz salakça' demeye
geliyor) tepki vermiş sayılıyorum ki Gönderilen Resim, normal mi kabul etmeliyim bunu, 13 yaşındaki
kızlar fahişelik yapabilmeli ve bunlarla beraber olan erkekler de 'basmış parasını
yatmış kardeşim, ne var yani?' muamelesi mi görmeli, kızın 13 yaşı hiç farketmemeli
mi, bu nasıl bi mantık? Gönderilen Resim

ondan sonra, adamların listesi verildi; 'vaay, niye verildi?' oldu. bunu ben de düşündüm,
bu insanların da ailesi var, çoluğu çocuğu var. ama çoluk çocukla yatmayı biliyo adam Gönderilen Resim ?
biz milletin parmak kadar çocuğuyla yatalım, bizimkilerin eline el değmesin; o nası; güzel
ama, de mi? Gönderilen Resim. bunlar bu kafada adamlar, bırak biraz canları yansın. bu milletin erkeğinin
ne biçim can yaktığı giderek daha göze batar, dikkat çeker bir hale geliyor, muhatapları
engelleyemiyor bunları, zira güç yetmiyor, her anlamda; güç yetmiyor, işte bu yüzden
mesela, kadın cinsi eziktir, pac ukalası ve diğer ukala dümbelekleri! :P. o yüzden, devlet
olarak, kanun olarak sen engellemeye çalışacaksın. bi zahmet. Gönderilen Resim

duygusal bakıyorum, var mı? Gönderilen Resim

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#8 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 11.11.2011 - 09:43

bence davanın adı N.Ç. değilde 26 tane O.Ç. olarak değişmesi güzel olur ::
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...