İçerik değiştir

Kara Çarşaflı 23 Nisan Kutlaması...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 193 yanıt verildi

#61 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:01

Hükümet yaptırmadı elbette ama birilerinin hükümetten güç aldığı ve nasıl olsa; "bizim gibiler iktidar, bildiğimizi okuruz" diyerek bu işlere kalkıştığı da gerçektir.Ayrıca şu da unutulmamalıdır ki size göre nasıl kara çarşaflıları biz hor görüp aşağılıyorsak aynı duyguları da onlar bizim için besliyorlar.Evet bu dünya görüşündeki erkek ve kadınlar da onlar gibi giyinmeyen ve onlar gibi düşünmeyeneleri kafir ve Allahsız olarak sınıflandırıyorlar.Bu ülke 17 Ağustos 1999 depreminin Gölcük'te yapılan içkili eğlence olduğunu söyleyen haysiyetsiz ,şerefsizleri gördü.Bunlar unutulmadı.Bazıları bazı insanları "dinsiz" ilan ederse o dinsizler de kendilerini savunma durumunda kalırlar.Ve maalesef hoşunuza gitse de gitmese de bu insanlar şu an Türkiye'de yaşayanların çoğunluğunu oluşturuyor ve gündelik yaşamda da onların normları geçerli oluyor.Çarşaf mı giyiyorsun?Giy ama bu kıyafetle bu gün Türkiye'de normal hayata katılman zor olur.Bu da hayatın kendisi.Üzgünüm...
I find your lack of faith disturbing!

#62 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:14

Bu ülkede Ordu'nun içinde bile yolsuzluk varken ve bunların üstü yine Ordu'nun kendi mensupları tarafından örtülüyorken , Cumhurbaşkanlığı cumhur'a önem vermiyorken , Hükümet'i dini kullanarak bir çıkar elde etmeye çalışıyorken , muhalefeti ve diğer partilerin hepsi ağzına kadar pisliklerle dolmuşken , bazı şerefsiz haysiyetsizler annemizin ninemizin giydiği başörtüsüne laf ediyorken , biz çıkıpta hiçbir konuda laf etmemeliyiz. Çünkü bizler daha birbirimizle daha nasıl yaşayacağımızı bilmiyoruz. Bütün sorunlar hallolmuş , başörtüsüne takıyoruz.!

Değişiklikler Kaydedildi...

#63 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:17

Ordu hangi yolsuzluğun üstünü örtmüş Dokuzharf Bir örnek verir misin,lütfen.

#64 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:21

Küçük bir örnek...

Söke'de askerlik yaparken Başçavuşumuz hergün mutfaktan kilolarca et alır evine götürürdü. Bunu bölük komutanımız gördüğü halde laf etmezdi.!

Yine başka bir astsubay bölüğün benzinliğine gelir arabasını fuller doğruca giderdi. Bu astsubay gibi nice kişiler gelip aynı şeyi yaptılar. Bundan Tabur komutanınında haberi vardı ve ses çıkarmıyordu.

Bu Orduda olan birkaç olay. Ve daha birçok şey.
Ordu , evet güvenilir diyoruz ama içindeki bazı insanlar yüzünden oda yıpratılıyor.

Bu arada neden oradaki yazdığım onca şey içinden Ordu'yu seçtin :)

#65 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:26

İlhami Erdil diye birini duydun mu??Kim olduğunu biliyor musun.?Buna rağmen hala yolsuzluğun üstü örtülüyor diyorsan pes!

#66 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:32

Duydum tabii :) Hakany göz önünde olan bir olay bu.
Birde görmediklerimiz var. Onlara benim lafım..
O benzini eti götüren ordu mensubu benim babamın , amcamın , komşumun , halamın , teyzemin verdiği vergiyle ayakta duruyor. Ha bu sadece Ordu içinde geçerli değil , her yerde var bu ne yazıkki. Ben Ordu derken orada yolsuzluk olmuyor diye söylenmesin diye söyledim. Yoksa evet her yerde yolsuzluk var ve bunun içinde Ordu'da var.

#67 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:39

O zaman evet orduda yolsuzluk oluyor ama ordu bunun üstünü yine kendisi örtüyor deme.İnsanın olduğu her yerde yolsuzluk olur,Silahlı kuvvetler bunun üstüne hassasiyetle gider.Bu üstü örtülüyor iddiası ağır kaçmış.Adamlar 40 senelik askerliği olan kuvvet komutanının gözünün yaşına bakmadılar.Üstünü örtseler orada örterlerdi.

#68 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:43

göz önünde bir olay demiştim ya.. orada isteselerde örtemezlerdi. :)
anlattığım iki olay.. burda yolsuzluğu yapan kişi istenilse cezalandırılır , askeri mahkemeye verilebilirdi. Ama kimse sesini çıkarmadı. Üstü örtüldü :) Sende biliyorsun ki yolsuzluğun küçüğü büyüğü olmaz. :P

#69 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:44

Kara Çarşaflı 23 Nisan Kutlaması :)
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#70 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:45

komsept yaaa nerelere geldiniz arkadaşlar ...
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#71 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:46

İyi sen öyle diyorsan...

#72 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:48

Kara Çarşaflı 23 Nisan Kutlaması :)

sende 19 mayısta mini etekli 19 mayıs kutlaması yaparsın ya , niye üzülüyon ki
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#73 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:48

Ankara'da hava şartlarından ötürü kutlamalar yarıda kaldı, 1 sene boyunca hazırlıklar yapan binlerce öğrenci gösterilerini yapamadılar malesef , bir de sıcak ülkelerden gelen misafir çocuklar soğuktan dondular..
"This desert flower

#74 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:50

isteyen çarşaf giysin zaten de giyiyor,kimse tek tip olmak zorunda değil.Hala anlamamakta direndiğiniz ise rutin yaşamdan değil kurumsal tavırlardan bahsediyoruz.Kuruma giremezsin dini bi gösterge ile.laikliği çiğnersin..

Dokuz: hiç bi zaman şeriatla yönetilmeyecek diyosun da nerden bliosun ??İranda da yola çıkarken amaç molla devrimi değildi..bilemzsin.Ve ben şimi şansa bırakamam.Bu sebeple bu tarz şeylere sinirleniyorum.Dini alet etmeyin kardeşim, isteyen inansın isteyen giysin ama bunu devlet politikası içine sığdırmaya çalışma..

Evet bunlar eskiden sorun değildi, neden peki..bu ülkede çok ince bi konu olduğundan hemen din öne sürülüp tartışmalar kapatılıyo.Bahsettiğimiz din değil, inanç değil, lütfen daha sakin be önyargısız anlamaya çalışalım birbirimizi..

Milas: azıcık bşiy sööleyince niye islam düşmanı oluyos onu da anlamadım.Zaten burda dine değil ki yöneticilere laf, sen neden üstüne alınıyosun ki..

Bir de çarşafın anlamı konusunda flame'e katılıyorum ama isteyen giysin karışmam o ayrı.fakat kadınlarımızın bilinçlenmesine bu kadar engel olunmasa eminim ki bi çoğu giymek istemezdi..çünkü küçüklüklerinden babalarının zoruyla giymeye başlıyor bir çoğu, ama bu ayrı bi konu..

Milas: azıcık bşiy sööleyince niye islam düşmanı oluyos onu da anlamadım.Zaten burda dine değil ki yöneticilere laf, sen neden üstüne alınıyosun ki..

""""""""

azıcık mı dedin, bunun azıda bir çoğuda bir..............

#75 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 15:50

sende 19 mayısta mini etekli 19 mayıs kutlaması yaparsın ya , niye üzülüyon ki

1.Ben o cümleyi konsepti ve konu başlığını hatırlatmak için yazdım
2.Pardon ama mesaja atlamışsınız resmen.
3.Uygun gördüğüm yerde mini etek de giyerim :)

"This desert flower

#76 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 16:01

benim bacımda uygun gördüğü yerde kara çarşaf giyer, senin ne kadar hakkın varsa onunda var

#77 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 16:04

şşt konsept nerdesin yaaf...konumu nerelere getirdiniz.Keops un dediği gibi vatan millet sakarya ya dönüştü valla..

orduya nerden geldik dokuz anlamadım inan..ne alaka..niye türban denince direk ordu giriyo karşılık, ordu irticaya geçit vermediğinden mi..zaten konu türban da değildi o da ayrı...

bi de evet okuyorum gazetelerde bi sürü sapık erkek var ve sen benden daha ii bilemezsin ki bu ülkede kadın olarak varolmanın ne kadar zor olduğunu, gündüz bile olsa hiç de açık saçık olmayan bi giysiyle bile ne biçim laflar işitildiğini, yalnız yaşıyosan sürekli tetikte olman gerektiğini, hatta her çalıştığın yerde nerdeyse tacize uğradığını....

ii de bu erkeklerin adam olması için çarşafa mı giricem, adam sapıksa ayırt edicek mi çarşaflı çarşafsız..hayret bişiy, anlamadım ki..oldu adam kendine hakim olamıyo diye sokağa da çıkmayalım istersen,okumayalım çalışmayalam mı...

ayrıca milas: saol beyaaaf iki arad bi derede islam düşmanı ediverdin.Daha düzeyli bi tartışma bekliyordum hemen hakaret değil..ama olsun ben üstüme bile alınmıyorum.Benim bu söölediklerim islam'ın da rahatça yaşanılabilmesi için..Neden mi..İran mı Afganistan mı olmayı seçeceksiniz..başa bunlar gelirse istediğiniz gibi ibadet edebileceğinizi mi sanıyorsunuz..ben HİÇ sanmıyorum..

Bir de yolsuzluk olayına gireceksek hakana katılıyorum insan nerde varsa orda mutlaka kötülük de vardır.Sizin bölüktekilerden tüm orduyu kapsıyosun da merak ettim lütfen cevap verir misin Unakıtan'ın yada Erdoğan'ın yaptıkları hükümeti bağlamıyo mu..yada tuzladaki variller Albayrakla'a ait çıktı..Albayraklar kim..Erdoğan'ın taa büyükşehir Bel.başk.lığı yapmasından bu yana biricik müttefiği...Ve salıverildiler..yasa yokmuş ya hala..

Abicim bi konuya dönelim yaaf..bu vatan hepimizin ve ben bize ait olarak kalmasını istiyorum..Dini, özgürlükleri istediği gibi kullanan siyasilerin değil..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#78 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 16:13

ayrıca milas: saol beyaaaf iki arad bi derede islam düşmanı ediverdin.Daha düzeyli bi tartışma bekliyordum hemen hakaret değil..ama olsun ben üstüme bile alınmıyorum.Benim bu söölediklerim islam'ın da rahatça yaşanılabilmesi için..Neden mi..İran mı Afganistan mı olmayı seçeceksiniz..başa bunlar gelirse istediğiniz gibi ibadet edebileceğinizi mi sanıyorsunuz..ben HİÇ sanmıyorum..

"""""""""""""
ben kime hakaret ettim göstersene.....lafları istediğiniz gibi anlamayın, yazıldığı gibi okuyun. İran la Afganistan la ne işimiz var Burası Türkiye, çarşaf giyilmeyle bunların ne alakası var, ben size hiç mini eteğinizi kastederek ABD İngitere bilmem ne dihyormuyum veya diyen varmı. Benim dediğim herkesin hürriyeti var isteyen istediğini giyer.

Düzenleme: "Yanıt Ekle" seçeneği yerine "Alıntı" işlevinin gereksiz kullanımı.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.04.2006 - 17:42

#79 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 16:13

:( :msn24: susun bakim...
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#80 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 16:49

Cumhurbaşkanlığı cumhur'a önem vermiyorken..

son yıllardaki en güvenilir devlet adamlarından birine laf etmek bu kadar kolay olmamalı..
Gönderilen Resim