İçerik değiştir

Kara Çarşaflı 23 Nisan Kutlaması...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 193 yanıt verildi

#21 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 15:36

peki bunlar kimin oyunu..
bizi birbirimize düşürenler kim sence, bundan menfaat sağlayacaklar kim...
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#22 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 15:48

aman dışardan kötü gözüküyoz aman böyle aman şöyle
bütün geleneklerimizi değiştirmeye çalışıyorlar ve kendilerininkini bize empoze ediyorlar,

bunlar yalanmı sence..
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

#23 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 16:08

birileri bir şekilde hayatımızı etkilemeye çalışıyor...
sırf dışardan kötü gözüküyoruz diye kendi halkımızı dışlayalım mı...

#24 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 16:09

Ya hangi gelenek Keops?Kara çarşaf mı bizim geleneğimiz bırak bunları kardeşim?
I find your lack of faith disturbing!

#25 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 16:09

kara çarşafla gezmek kılık/kıyafet yasasına aykırı değil mi ??

mini etekle gezmek ne kadar haksa kara çarşaf ta o kadar haktır, varmı itirazınız?????
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#26 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 16:13

benim söylediğim ( sırf dışardan kötü gözüküyoruz diye kendi halkımızı dışlayalım mı)
gelenek ayrı bir konu,

#27 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 16:26

Halk da aklını başını alsın o zaman.Ümmet mi yoksa onurlu bir millet mi olmak niyetinde bunu iyi düşünüp ona göre karar versin.
I find your lack of faith disturbing!

#28 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 20:11

aman dışardan kötü gözüküyoz aman böyle aman şöyle
bütün geleneklerimizi değiştirmeye çalışıyorlar ve kendilerininkini bize empoze ediyorlar,

Senin gofret'in yazısını ''dışarıdan kötü gözüküyoruz '' şeklinde algılayıp kullandığın tâbiri (ki o yazısında sadece bunu demek istememiştir.Tek pencereden bakmamak lâzım )Atatürk ''Medeni bir kıyafet'' olması amacıyla devrim olarak uygulamıştır.
Şöyleki ;

''Biz her nokta-i nazardan medeni insan olmalıyız.Fikrimiz,zihniyetimiz tepeden tırnağa kadar medeni olacaktır.Medeni ve beynelmilel kıyafet milletimiz için lâyık bir kıyafettir onu giyeceğiz.''

Kılık- kıyafet konusu halkımızca hâla sürüp giden bir referandum konusu mudur,yoksa bir devrim olarak mı kabul edilmiştir ki tartışmaya açık olsun ya da geleneğimiz olarak yorumlansın.

Geçmişimiz mi?
o ayrı konu,geçmişimizden asla utanmıyoruz.

Böyle bir konuyu bile dış güçlerin bize bir oyunu olarak düşünmenizi doğru bulmadım.

''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Gönderilen Resim

#29 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 20:30

Neden bahsediosunuz !!

Özgürlük peşinde koşarken neyin hesabı ne giymişi ne giymemişi kafasındakileri üstündekilere göre degerlendirmek nasıl bir görüşdür..?

smiley-sport036.gif  

#30 yok

yok

DuyguSuz!

• Üyeler
  • 1.406 Mesaj
  • İlgi Alanları:* Yalnızlık<br>* Başka hayatları yaşamak<br>* Kendinden vazgecmek<br>* Başarısızlık<br>vs.......................

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 20:46

Neden bahsediosunuz !!

Özgürlük peşinde koşarken neyin hesabı ne giymişi ne giymemişi kafasındakileri üstündekilere göre degerlendirmek nasıl bir görüşdür..?

Miyav senin bir kelimen burda yazılan 10 kelimeye bedeldi + Sonsuz diyorum gercekler böle arkadaşlar özgürlük diye ortalıkta isyanlarda olalım savunalım ve kendimizin yaptığı şeye bakın başkalarının özgürlük anlayışlarına saygı duymayalım :(
Okyanusların uçsuz bucaksız erilşilmezliğini mavi sanırdım. O erişilmez derinlikler Yeşilmiş! tıpkı gözlerim gibi...
O diplerde saklıymış duygular, o sonsuzlukta saklıymış umutlar, sonlarda saklı kalmış varoluşlar...

#31 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 22:36

insanlara zorla bişeyler yaptırarak bir düzen kurulacaksa ve buna medeniyet denecekse ben medeniyeti istemem...
senin nasıl bir giyim tarzın var bilmiyorum,
sana şunu giyme bunu giyme diyen birileri çıktığında ne yaparsın hiç düşündün mü...

#32 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 23:55

olayı hala nalayamadık yada ben anlatamadım derdimi yada ööle bişiy..kimsenin ne giydiğine karışılsın denmiyo ki arkadaşilar..sokaklarda gitmesinler dedim mi ben..bu bir resmi tören..kurum vasfı taşır..kurumlarda türban,çarşaf vs..yasaktır.Cumhuriyet kazanımları da desen bu olayın farklı boyutu vardır mevcut hükümetten ötürü.neden daha önce bu oyunlar oynanmıyodu yada oynanınca sorun olmuyodu...dışardan nası gördükleri umrumda bile değil ben içten ii görmüyom ki..

miyaff...kötü kedi..sana diyom bak..özgürlüklere koşalım ok de amacımız sahip olduğumuz özgürlükleri geri vermemek zaten..çünkü bi gün din kuralları ile yönetilirse bu ülke senin değil benim canım yanacak....

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#33 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 01:05

aslında yapılması gereken hem mini eteklileri hemde çarşaflıları vb. ortadan kaldırmak böylece sıralama devam eder gider.Ne güzel tek fikir tek insan tipi olur ve yaşam da ne kadar rahatlar.Kimse kimseyle sorun yaşamaz.
Toplum olarak şu ' kendimize özgürlük başkaları zaten benim gibi düşünmüyor' düşüncesini ne zamna kıracağız bakalım...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#34 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 03:37

arkadaşlar şahsen ben atatürk çocuğuyum.biz demokratik bi ülkede yaşıyoruz.

bu bi resmi törendir ve helal olsun resmi töreni dini içerikli bi protestoya çevirebilmiştir.eğer illaki şov amaçlıysa bu çarşaflılar bi kaç konuşma yaptıktan sonra çarşaflarını çıkarıp çağdaş kıyafetleriyle kalsalardı.herşeyi düşünen böle ince davranışları olan okul müdürü bunumu düşünememiş.

çarşaf giymek özgürlük değildir.çarşaf giymek hapsaoluştur.erkek egemenliğine boyun eğmektir (ayrıca sözüm sadece erkek egemenliği için değil).hem orasını burasını kapatan kadınlar erkekler tarafından görünmemek için kapanıyolarsa evlerinde otursunlar alla alla
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#35 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 09:52

çarşaf giymek özgürlüktür, mini etek gibi, bu devirde bu islam düşmanlarının
azgın olduğu bir dönemde çarşaf giyen bacılarımızı ancak tebrik ederim bu cesaretlerinden dolyı.
NOT; Benim ailem sülalem tesettürlüdür ve çarşaf kullanmazlar, kullanan olursa ancak saygı duyarım...
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#36 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 10:30

çarşaf giymek özgürlük değildir.çarşaf giymek hapsaoluştur.erkek egemenliğine boyun eğmektir (ayrıca sözüm sadece erkek egemenliği için değil).hem orasını burasını kapatan kadınlar erkekler tarafından görünmemek için kapanıyolarsa evlerinde otursunlar alla alla

aynı şey senin için söylense ne yaparsın flame?
çarşaf giyeceksin yoksa dışarı çıkamazsın dense...
sen çarşaf veya baş örtüsü takıp takmamakta özgürsün değil mi..
kimse seni takmadığın için eleştirmiyor sen neden takanları eleştiriyorsun...

ifadelerin biraz ağır bence...

#37 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 10:51

çünkü bi gün din kuralları ile yönetilirse bu ülke senin değil benim canım yanacak....

Kimsenin anlamadığı birşey var. Bu ülke hiçbir zaman şeriatle yönetilmeyecek. Bu kadar basit. Cumhuriyet'i ve laikliği kimse yıkmayacak , yıkamayacak.

burada 23 Nisan etkinliklerinden bahsediliyor. İlkokuldayken hatırlıyorum ben bizim sınıfın kız öğrencilerine çarşaf giydirmişlerdi. O zaman bu sorun olmamıştı. Şimdi de olmamalı. Mevcut hükümet sırf din'e ağırlık veriyor diye hükümetin yüzünden oldu dememeliyiz. Yapılan etkinliğin sonunda keşke kara çarşaf giydirilen kızlarımız karanlık diye tabir edilen durumdan aydınlığa geçişin sembolünü kara çarşafları çıkararak gösterselerdi. Ama kara çarşaf çıkarıp çıkarmamalarıda sorun değil. Sonuçta bahsettiğimiz 23 Nisan etkinliği.. Olayı büyütmemek lazım..

Değişiklikler Kaydedildi...

#38 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 11:34

isteyen çarşaf giysin zaten de giyiyor,kimse tek tip olmak zorunda değil.Hala anlamamakta direndiğiniz ise rutin yaşamdan değil kurumsal tavırlardan bahsediyoruz.Kuruma giremezsin dini bi gösterge ile.laikliği çiğnersin..

Dokuz: hiç bi zaman şeriatla yönetilmeyecek diyosun da nerden bliosun ??İranda da yola çıkarken amaç molla devrimi değildi..bilemzsin.Ve ben şimi şansa bırakamam.Bu sebeple bu tarz şeylere sinirleniyorum.Dini alet etmeyin kardeşim, isteyen inansın isteyen giysin ama bunu devlet politikası içine sığdırmaya çalışma..

Evet bunlar eskiden sorun değildi, neden peki..bu ülkede çok ince bi konu olduğundan hemen din öne sürülüp tartışmalar kapatılıyo.Bahsettiğimiz din değil, inanç değil, lütfen daha sakin be önyargısız anlamaya çalışalım birbirimizi..

Milas: azıcık bşiy sööleyince niye islam düşmanı oluyos onu da anlamadım.Zaten burda dine değil ki yöneticilere laf, sen neden üstüne alınıyosun ki..

Bir de çarşafın anlamı konusunda flame'e katılıyorum ama isteyen giysin karışmam o ayrı.fakat kadınlarımızın bilinçlenmesine bu kadar engel olunmasa eminim ki bi çoğu giymek istemezdi..çünkü küçüklüklerinden babalarının zoruyla giymeye başlıyor bir çoğu, ama bu ayrı bi konu..

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#39 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 11:41

Çarşaf ne anlamıyorumki, neyi kapatmaya çalışıyoruz!!
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#40 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2006 - 11:43

Dokuz: hiç bi zaman şeriatla yönetilmeyecek diyosun da nerden bliosun ??İranda da yola çıkarken amaç molla devrimi değildi..bilemzsin.Ve ben şimi şansa bırakamam.Bu sebeple bu tarz şeylere sinirleniyorum.Dini alet etmeyin kardeşim, isteyen inansın isteyen giysin ama bunu devlet politikası içine sığdırmaya çalışma..

bana ne kızıyosun şimdi ?

Zaten üstteki iletimde yazdım. Bu işin şansı mansı olmaz. Kimse yıkamaz bu Cumhuriyeti. Sen Cumhuriyete nasıl inanıyosunda böyle bir anda yıkılacağını sanıyosun ?

Değişiklikler Kaydedildi...