İçerik değiştir

12 Haziran Milletvekili Seçimi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 30 yanıt verildi

#21 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 20.04.2011 - 18:53

Çok güzel hazırlanmış bir plan bu bence. Takdir Ediyorum..

Türkçülüğü ve Kürtçülüğü aynı anda tetikleyecek bir karar.

DTP ve MHP'nin çok ağır bir yara ile çıkacağı seçimin dengelerini değiştirmeye yönelik bir hamle.

Emin olun hemen hemen hepsi aday olabilecek.

27 Nisan bildirisiyle AKP' yi zıplatan zihniyetin başka bir versiyonu.

DTP mağdur olmuştur grup kuracak çoğunluğu yakalayamacakken 25-30 milletvekiline oynayacaklar.

Doğuda yaşanan olanlar ve yasaklanın koyu kürt milliyetçileri olması dolayısıyla Baraj tehllikesi olan MHP için de bulunmaz nimet.

Bu oyunları kuranları bi görsem alnından öpcem.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#22 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 20.04.2011 - 22:22

10 senedir ele geçirmedikleri kurum kalmamışken, ysk gibi bir kurumu boş bıraktılar ve birileri orada at koşturuyor emi walem?

Benim mantığım dahi almadı bunu...

Bence AKP'nin hamlesi beklenmeli. Ki göreceksiniz nasıl bir milliyetçilik oynanacak. Ve bu sonuç AKP ve BDP ye yarayacak... Devletin ite boğun eğmesi de bölünmede bir adım daha öteye taşıyacak olayları... Her canları sıkıldığında orayı burayı yakıp, bayrak indirip istediklerini kabul ettirebilecekleri bir ortamın girişi oldu bu da...

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 20.04.2011 - 22:25

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#23 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2011 - 13:07

Yılmaz ÖZDİL

İşporta demokrasi (yetmez ama oku)

- Sırada ne var?

- Genel seçim...

- Laikler huylanmasın, takkeyi takunyayı çıkardık diyelim, uyandırma kerizi hesabı, değiştik diyelim, ufak ufak AB’ci olalım mesela, liboşlar bayılır.
- Milliyetçiler n’olcak?
- Sizinkiler Apo’yu affetti desek...
- Şahane.
- Başı açık kadın lazım.
- Peruk takayım...
- O kadarını yemezler.
- Ayarlarız bi tane.
- Ayarla, koy vitrine.
*
- Şimdi ne var?
- Belediye seçimi...
- Türbana oynayalım.
- Acele etme, erken.
- Merkezi yönetime son vericez, bundan böyle yerinden yönetim olcak diyelim, çaktırmadan özerklik ayakları yani... Kürtleri kafalarız.
- Ha yaşa be!
- Deniz kenarlarından sahtekar solcu başkan bulun iki üç tane, gösterin mamayı ihale mihale, transfer edin.
- Avanta kömür dağıtsak?
- Muhteşem.
- Bulgur da verin.
*
- Belediye tamam, sırada?
- Genel seçim...
- Globalleşelim biraz.
- Satalım diyosun yani...
- Yükte hafif pahada ağır ne varsa el aleme satalım, memleket kıymetlendi deriz, dünya bize hayran deriz, üç beş kırıntı da bizim kodamanlara atın, kessinler seslerini...
- Alkışlarlar bile.
- Alevileri kafalayalım mı bu sefer? Şöyle meraklısından bulsak bi tane, aday yapsak...
- Fıstık gibi olur.
- Uysalından olsun ama...
- Bi de dönek solcu bulun.
- O kolay, gani.
- Harmanlayın hepsini...
- Allaaahhh, AB’ye girdik diye havayi fişeği de fırlattık mıydı, davul zurna, tamamdır bu iş.
- Sonra, yüklenin türbana!
- Zıplasın asker...
- Muhtıra verene kadar...
- Verir bu kazmalar.
- Dadından yenmez valla.
*
- O da tamam, bu defa?
- Çankaya...
- Hepsi dinsiz diyelim.
- Şarapçı diyelim.
- Şimdi bak güzel kardeşim, seçildim seçildim, seçilemedim, hır çıkaralım, darbe yapıyorlar diyelim, açın söyleyin Amerika’dakine devamlı muhtırayı manşet yapsın, ekrandaki gözlüklü şişkoyu da arayın, ha bire muhtırayı gözüne soksun ahalinin... Çankaya’yı millet seçsin diye bi dalga atalım ortaya, o rüzgârla sen seçilirsin.
- Sonra?
- Boş ver sonrasını... Zaten sonrası gelene kadar bi daha değiştiririz, başkanlık maşkanlık rollerine geçeriz, biter gider. Kömürü de artırın bu arada, aman diim, n’olur n’olmaz.
*
- Evet beyler, sıradaki?
- Gene belediye...
- Bizde zam yok diyelim.
- Yuh!
- Diyelim ne var...
- Unutmuşlardır çoktan.
- Yemin edelim.
- Söyleyin bizim başkanlara birbirlerine devamlı ödül versinler, anket yaptırın, bizden en az 30 tane Türkiye’nin en
iyi belediye başkanı seçin, 40 hatta, Expo’yu aldık diye havayi fişek fırlatın, kendi kendinizi kültür başkenti seçin, dinler parkı açın, lale male dikin, tebrik edin birbirinizi.
- Ormana tapu
vercez diyin.
- Geçen seçim yaza denk geldi, kömür fazla iş yapmadı, alışveriş çeki ayaklarıyla harbi harbi para dağıtın, sağlama alalım. İftarları sokağa taşıyın, konserli monserli yapın, hokkabaz getirin, üç beş
yabancı turisti jüri diye kakalayın, rekor kırın.
- Amin.
*
- Bu sefer?
- Seçime daha çok var ama, işler sarpa sarıyor, yargı margı, laikler can sıkıyor, bi şey icat etmek lazım... Apoçiler de belediyede fena oy aldı zaten, başımıza iş çıkacak.
- Referandum patlatalım.
- Ne diycez?
- Mağduruz diyelim.
- Mağdur muyuz ki?
- Atın bunu salondan...
- Yargı darbeci diyelim, hukuku komple baştan yazıcaz diyelim, zararlı otları ayıklayalım.
- Nefis fikir.
- Kürtleri araklayalım.
- Çak... Biji.
- Milliyetçiler gıcık olmasın?
- Ben çıkayım milliyetçiler asıldı diye ağlayayım biraz, neler çektik biz, ne işkencelerden geçtik diyim, duygusaldır onlar, çoğu yer... Bi de sürgüne gönderilen solcudan şiir ayarlayın, dönek solcular gönül koymasın... Ama, düzgün ayarlayın ha, geçen defa yanlış adamın şiirini okuttunuz bana, madara olduk.
- Klip bile yaparız.
- Sonra dalarız askere...
- Gasteci profosör, alayına dümdüz...
- İçeri tıkalım.
- Fırsat bu fırsat rakip takunyalıyı da eleyelim, ihmale gelmez, Arapçı Filistinci olalım azcık.
- İsrail’e fırça kayalım.
- Cila.
*
- Ne var sırada?
- Gene genel seçim...
- Milliyetçi olalım bu sefer.
- Hay aklında bin yaşa!
- Maden orası, maden...
- Tufaya gelceklerini söylemiştim size, oraya yüklenin, Avrupa’da bi miting ayarlayın, AB’nin alayına fırça kayayım, girmiyoz lan diyim, vermiyoz Kıbrıs’ı diyim, bayrak yaptırın bol bol, mitinglerde avanta dağıtın.
- Kürtler bozulmasın?
- Onlardan zaten ekmek yok abi.
- Kapatın açılımı...
- Adayları da kapatalım mı?
- Kapatın gitsin.
- Çok bağırırlarsa?
- Bi kaçını açarız...
- Demokrasi dediğin böyle olur be, helal olsun.
- Son kullanma tarihi biten dönekleri de atın, yeni dönekler koyun, şıkır şıkır olsun vitrin.
- Ya türban?
- Bırak şimdi türbanı mürbanı, onlar cepte nasıl olsa...
- Sarışınları aday yapalım.
- Cillop.
- Bakarsın laik maik oluruz öbür seçimde, ufak ufak ayaklarını alıştıralım.

Bu ülkede plan, yukarıdaki gibi hazırlanır. Yerler mi diye de endişe etmeyin sakın. Planı hazırlayanların alayı yiyici olduğundan, planın muhataplarının da bunu yiyeceklerini bilirler.

Yalnız burada, plancılarla, planzedelerin yedikleri içtikleri ayrı gider. Plancılar bilirler ne yediklerini ve yedirdiklerini. Planzedelerin ne yediğini kendileri iyi bir şey zannetse de aslında ......... yedikleri. En sonunda ....... yedik diyecekler ama geç kalınmış olacak.

580023663830.jpg

#24 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2011 - 18:56

YSK toplantısı sona erdi

YSK bağımsız adaylar Ertuğrul Kürkçü, Salih Yıldız, Gültan Kışanak, Leyla Zana, Hatip Dicle ve Sebehat Tuncel'in adaylıkları kabul edildi.

Adaylığı kabul edilmeyen isimler ise: İsa Gürbüz, Çiçek Otlu, Şerafettin Efe. İsa Gürbüz BDP'nin Elazığ'dan desteklediği bağımsız adaydı.

Yüksek Seçim Kurulu geçtiğimiz Pazartesi günü 12 Bağımsız adayın adaylığını iptal etmişti. Ardından eksik belgelerin getirilmesi durumunda adayların başvurularını tekrar değerlendireceğini açıklayan YSK bugün saat 10'da bu kararı vermek için toplandı. YSK'daki Kurul toplantısının sona erdiği ve gerekçeli kararın yazıldığı belirtiliyor.

Değişiklikler Kaydedildi...

#25 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2011 - 18:50

İleri demokrasi de devlet her tırstığında geri adım atar... Bunu da not edelim, malum "ileri demokrasi"ye ilk örnek biziz bir soran olursa cahil kalmayalım...

Demek ki "hak aramak ve devletin geri adım atmasını sağlamak" için, önce Atatürk'ün Heykeline Apo posteri asılacakmış, ardından Türk Bayrağı indirilecek... Otobüs boşaltılıp sonra otobüs ateşe verilecek, bu sırada "kimliği belirsiz" gruplarca devletin güvenlik güçlerine molotoflu saldırılar düzenlenecek, bulduğunuz yerher darmaduman edilecek demokratik hak adına ve "devlet geri adım atacak"...

Hayırlı olsun!

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#26 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2011 - 18:56

Bağımsız aday Cevizoğlu’ndan ilginç iddia

Ankara birinci bölge bağımsız milletvekili adayı Hulki Cevizoğlu, BDP’li adaylarla ilgili ilginç bir iddiada bulundu.

-ANKARA (ANKA) - Ankara birinci bölge bağımsız milletvekili adayı Hulki Cevizoğlu, BDP’li 4 adayın halen partiye üye oldukları gerekçesiyle, yasaya göre bağımsız sayılamayacaklarını ve bu nedenle de bağımsız milletvekili adaylık başvurularının geçersiz olduğunu iddia etti.

Cevizoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Gültan Kışanak, Salih Yıldız, Sebahat Tuncel ve Hasip Kaplan’ın halen BDP’ye üye olduklarını ve yasaya göre bağımsız sayılamayacaklarını ileri sürdü. Bu nedenle bu isimlerin bağımsız milletvekili adaylık başvurularının geçersiz olduğunu belirten Cevizoğlu, Siyasi Partiler Kanunu’nun 40. maddesinin 3. fıkrasına işaret ederek, bir kimsenin partisinden istifa etmedikçe bağımsız aday olamayacağını ifade etti. Oysa söz konusu 4 bağımsız adayın bugün itibariyle halen partilerinin resmi internet sitelerinde yönetici üye olarak gözüktüklerini belirten Cevizoğlu, “İtiraz için bugün son gün olmasına rağmen YSK’ya başvurmuyorum. Sadece korkutulan bir ülkede AKP iktidarının hukuku getirdiği noktayı ve seçimlere hangi koşullarda gittiğimizi vurgulamak için kamuoyuna sunuyorum” dedi.

Cevizoğlu, “durumu netleştirmek” için bugün Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na (Siyasi Partiler Masası’na) resmi başvuru yaptığını belirterek, Yargıtay’dan gelen resmi yazıda da, adı geçen BDP’li bağımsızların, halen parti üyesi ve yöneticisi gözüktüğünü kaydetti.
Mynet
-----------------------------------

Al işte ileri demokrasiden nasibinin almamış biri daha... Ne anlarlar ileri demokrasiden... Devlet halktan korkar kardeşim ileri demokrasilerde... Gerekirse devlet yıkılır, devlet kavramı zaten b.ktan bir kavramdır, seçim sonu değiştirilecektir... Neyse "Göbeğini kaşımayan" halkımızın zihnini bulandırmaya çalışıyor, Duymayalım!

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#27 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2011 - 19:35

Bir terör örgütüne yardım ve yataklık eden, alanen bu örgütün propagandasını yapan bir partiyi mecliste tutmaya çalışmak, bu partinin isteklerini yerine getirmek sadece biz de var. Dünyanın hiçbir ülkesinde yok. İspanya'da Herri Batasuna özerk bölge partisi olup, %15'lere varan oylar almasına rağmen kapatıldı. Bizde de BDP'yi meslise sokmak için neredeyse seferberlik ilan edildi. Aynen devam edin. Bakalım Türk oylarıyla daha ne kadar terörizmi meşrulaştıracaksınız.

#28 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 22.04.2011 - 23:11

Üstüne üstlük o PKK yandaşlarını/sözcülerini meclise taşımak için çırpınan tipler, PKK'yı bitirmek için mücadele eden bir komutan olan Engin Alan'ın meclise girmesine karşı çıkıyorlar.

Evet TAVIR'ım, böyle bir ülke hâline geldik..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#29 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 23.04.2011 - 10:09

Sürekli ''Millet iradesi, millet iradesi'' diyorlar hani.. Hiç merak etmesinler, Engin Alan'ı Silivri'ye gönderen millet iradesi, meclise de gönderecektir. Hem o tipler önce kendi partilerinin adaylarına baksınlar. Cumhuriyet düşmanları, Kürtçüler, hırsızlar cirit atıyor. Bir de son zamanlarda ''MHP özünden uzaklaştı'' diye beylik laflar eden dümbükler var. Bu dümbüklere sormak lazım; ''MHP'nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş siyasete girmeden önce hangi kurumda görev yapıyordu ?'', ''27 Mayıs ihtilalinin kudretli albayı o değil miydi?'' diye. Bu dümbükler MHP kurucularından, ideolog Dündar Taşer'in de asker kökenli olduğunu bilmezler. Akıllarınca MHP'yi dizayn edecekler. Geçti yavrucuğum o din sömürüsüyle Ülkücü devşirme dönemleri. Ülkücüler artık sizi dağda elde silah gezen teröristlerden daha tehlikeli görüyorlar.

#30 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 03.05.2011 - 18:44

AKP VE CHP ARASINDAKİ FARK BİR PUANA İNDİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AK Parti ile CHP arasındaki puan farkının 1'e indiğini iddia etti.Sabah yazarı Mahmut Övür'e konuşan Tekin, araştırmadan daha fazla ayrıntı vermedi. Övür bugün kendisini arayan Tekin'in sözlerini köşesine şu sözlerle taşıdı:

"FARK BİR PUANA İNDİ"
(...)Önceki gün CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin aradı. İddialı oluşuyla bilinen Tekin, çok geniş kapsamlı bir kamuoyu araştırması yaptırdıklarını belirtip şöyle diyordu:

"İnanmayacaksın ama yeni bir kamuoyu araştırmasının sonuçları çok çarpıcı. Ak Parti ile aramızdaki fark bir puana indi."

---------------------

şurada dursun, bir gün lazım olur. :P

Değişiklikler Kaydedildi...

#31 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 03.05.2011 - 21:03

dokuz aga onlar basamağındaki farkmı bire indi :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...