İçerik değiştir

Başörtülüler Bu Ülkede Barınmasın.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 73 yanıt verildi

#41 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 01:31

yok orkos anladın sen onu, hani askere gitmeye vergi almaya falan gelince 58 42 den büyük oluyo ama bazı kompleksler yüzünden 42 daha büyük deniyo ya ondan şeyettim :P

madem kamusal alan olayı var mahkemelere vergi dairesine falan giren üni ye neden giremesin hepsi hizmet almak değilmi ;P

yoksa bazıları kamusal bazıları dahamı kamusal *fiuv

Ahh zekama hakaret edıyorsun :)
Daha acık konusur musun sevgılı dostum :) bu saatlerde duyuyor,yorgunluk stres vs vs gıbı etkenler omrunu bıtırıyor..batarya gıbı meret!

58 42den hangı sartlarda buyuk oluyor :) neden 100 42den buyuk degılde 58? ozel neden mı var :) pekı 41 kucuk mu? 42 aynı zamanda rakamsal 42'ye eskı bıcımıyle XXXXII=42 esıtlıgı dogru mudur vs vs..
bu saatte boyle yorumlara beynın verdıgı tepkı ne acı degıl mı :) ugras sımdı cevaplarla..

goruyorsun ya mutlaka terlerız :)

Sevgıler
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#42 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 01:36

bekir coşkunun bugünkü yazısını oku :P

gerçi adam da haklı ulusalcısı sosyalisti komünisti anarşisti milliyetçisi birleşti rakamlara takılmamak gerek :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#43 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj
  • İlgi Alanları:çok geniş

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 02:07

Başörtüsünün reklam için değil Allah için takıldığını anlayabilseydiniz bu tartışma uzamazdı bir
Din kişiye özel değil toplumsaldır Kur'an, İncil, Tevrat, Zebur tek bir peygambere indirilmemiştir tüm insanlığa indirilmiştir bu nedenledirki dini konular da herkesin kendi içinde yaşayacağı veya gizli gizli ibadet etmesini gerektirecek bir şey değildir bu da iki.
Ben siyaseti sevmediğim için o yorumu yapmadım,kızın söylediğinin saçma olduğunu göstermek için aynı dille cavap yazdım anlatabiliyor muyum? Bakın saçma olduğunu bir çırpıda anlayıverdiniz anlamamak da direndiğiniz nokta ise dinin öcü olmadığı, aksine toplumların birlik ve beraberliği, kardeşliği bir ve bütün olarak bir arada yaşayabilmeleri için birleşim anlamında şart olduğu. Din=hoşgörü. Laiklik elden gitmiyor korkmayın, panik yok, no panik!
Modernlik kıçını başını açmak da değildir. Firs ladymiz gayet modern ve şık, kamusal alanların topuna da o şekilde girebiliyor.
Demek ki neymiş sapla samanı birbirine karıştırmayacakmışız.

Sizi Allah affetsin ben ilgilenmiyorum :D
Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#44 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 02:19

ve nokta .

rosemin bu sözlerinin üstüne tanımam

Bu mesaj Muziçko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.11.2010 - 02:19

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#45 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 02:49

haklısınız

Bu mesaj OrkosTt tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.11.2010 - 03:02

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#46 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 03:08

...

Bu mesaj Rose&Rain tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.11.2010 - 11:45

Gönderilen Resim

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#47 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 03:22

devrimciliği alakasız yerlerine metal takıp che tişörtü giymek zanneden bi cenahın demokrasi anlayışıda bu kadar olur neyi uzatıyonuz =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#48 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 12:38

1. si hadi islamı siyasal yaşamış olsunlar ve biri ben islamcıyım deyip oy toplasın bunun zararları olmazları nedir?

Sevgili RomantizmA

Sorulması gereken asıl soruyu sormuşsunuz. Asıl konuşulması tartışılması gereken bu soru olmalıydı.
Tarih bütün bunları YAŞAMIŞ Pratiği ile gözler önüne sermiş SADECE bizim okumamız için Önümüzde duruyor.
Yanıtını Yaşanmışlıkların içinden çekip ortaya koyabildiğimiz gün zaten bu mesele kendiliğnden hallolacak.
Bizim Konuştuklarımız TEFERRUAT olarak kalacak.
Teşekkür ederim.

Sizin Nezdinizde diğer arkadaşlara da yazacaklarım yanıtım olsun.
Bu uzun yazım da zamanımın kısıtlı olması nedeniyle İmla hatalarım olabilir lütfen siz içeriğiyle ilgilenin.

Sevgili Rose&Rain Özellikle siz; Gülme kırızıniz geçince yazdıklarımı okursun.
Ben de diyorum ki Gülüyoruz Ağlanacak halimize.

Önceki mesajlarım da uzun uzun anlatmaya çalıştım.
Sevgili RomantizmA Sorunuzdaki ENGİN Konuya (Siyasal İslam) ilgili olarak kısa kısa cevap vereyim.

Türk halkı Kendi dinini bilmiyor.
Atatürk Cumhuriyeti kurarken bunun farkındaydı.
Kuran Türkçeye çevrilemez Tabusun'a ve baskılarına rağmen Kendi ödeneğinden ayırdığı para ile Elmallıya Tefsir ettirdi.
Kurtuluş Savaşının büyük Komutanlarından Kazım Karabekir Kur’anın Türkçeye çevrilmesine Karşı çıktı. Kuran Türkçeye çevrilemez diyor ve Şiddetle tam karşı itiraz ediyordu.(Burada Kazım Karabekir çok önemli bir kişilik olduğu için sadece bu örneği verdim. Atatürkün işinin ne kadar zor olduğunu vurgulamaya çalıştım.Diğerlerini siz düşünün)
Atatürkün cevabı aynen şöyle oldu. Kur’an MANASIZ BİR KİTAPMIDIR.
Mustafa Kemal Atatürk; Kendisine Dinsiz,Kafir,DECCAL diyenlerden daha çok Kur'anı biliyor du.

Cumhuriyeti kuran Müdafaa-i Hukuk iradesinin din meselesinde temel anlayışı ve hedefi, bir hıyanet kurumu olan irtica ile bir eğitimsizlik ve bilgisizlik ürünü olan hurafeyi birbirinden ayırmak ve bu ayrımın gereğini yapmak olarak düşündüler.

Cumhuriyetin Kuruluş aşamasında Kuranlarla Karşı olanlara çok dikkatle bakmak gerekiyor.

Bir tarafta Vahdettin, Damat Ferit Hükümeti ve Şeyhülislam Dürrizade.
Diğer tarafta Atatürk, Börekçizade Hoca Efendi ve Anadoludan Yüzlerce Hoca.

Bir taraf da Tam bağımzılık için, var olmak veya yok olmak KARARI
Diğer taraf da Dinini İmanını bir tarafa bırakmış Kendi Saltanatı Peşinde BU GÜN İÇİN NE KOPARTIRSAM KARDIR DİYEN ''Yunan Askeri Hilafet askeridir'' diyecek kadar düşük ve zelil bir Hiyanet makamı
Damat ferit ve Şeyhülislam; Padişahın Turasının basılı olduğu bu bildirileri Yunan uçakları ile halkın üzerine attırdılar.

Sevgili Rose&Rain düşüncesinde olan, Hilafet!! pardon Siyaset Dincileri de aman üzerine basmayalım diye parmaklarının üzerinde titreyerek yerden alıp öpüp başlarına koyup öylece okudular.
Fetfanın gereğini de yaptılar.
Yunan Askerinin karnını doyurup sırtını pakladılar.
Diğer tarafta Üstünde başında doğru dürüst elbisesi elinde savaşacak silahı olmayan Müdafaa-i Hukuk Askerlerine kurşun sıktılar.
Buradan Şuraya gelmek istiyorum.

Hilafet İslam dışı SİYASET Kurumudur.
Din; bu Bu Siyaset kurumunun maşası gibi kullanıldı.

İslamın Türkmen Yorumu ile Hilafetden sonraki Yorumunu çok iyi ayırmak ve Çok iyi analiz etmek gerekiyor.
Mustafa Kemal ile Yeniden dönülen Türkmen algılamasının başarılı olmasında Diyanet Teşkilatı’nın katkısı belirleyici olabilirdi ama ne yazık ki olamamıştır.
Bütün bunlar olurken, Diyanet Teşkilatı’na devlet bütçesinden ödenen iki katrilyon (sekiz bakanlık bütçesine denk) ne işe yarıyor diye soran yok. Din devletlerinde bile (örneğin İrran’da) din işlerine böyle bir para ödenmiyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir yandan bu parayı ödüyor, bir yandan da Allah paravan yaparak kandıran aldatan hıyanet odaklarının ‘dindışılık’ ithamına maruz kalıyor.

Yani Türkiye Cumhuriyeti, ‘halkına dinini öğretemeyen bir din devleti’ manzarası arz ediyor.

Bu manzaranın yarattığı çelişki aşılmadan rahat yüzü görmemiz mümkün değildir.

Diyanet Teşkilatı, bu gidişi devlet eliyle besleyen bir kurum olmaktan çıkarılmalıdır.

Kur’anın BÜTÜN SAVAŞI İnanmayanla değil Siyasal İslamla Dincilerle ve İrtica İle dir.

Evet Kuranın bütün savaşı DİNİ SİYASETE ALET EDENLERLEDİR.

Daha iyi anlayabilmek için, İslamın başına dönüp tekrar bu güne gelirsek!

Peygamber evladı Siyasal İslamcılar'a (EMEVİ) Biad etmediği için Öldürüldü.

İmamı Azam Ebu Hanife Emevi- Abbasi Dinciliğine Karşı Geldiği için Biad etmediği için KAFİR DENİLDİ ve Öldürüldü.
Son olarak yakın zaman dönersek.
Mustafa Kemal Atatürk’e Neden Kafir, Dinsiz, Deccal denildi.
Laiklik Dinsizliktir!! Din elden gidiyor diye Halk gizliden gizliye Atatürk Karşıtı kışkırtıldı.
Sağlığında kendisini öldüremediler. fakat Şimdi Fikirleri ve Mirası DİN Adına Öldürülmek isteniyor.
Atatürk Türk halkının Şimdi Gönlünden düşürüldü.
Bundan sonrası ise Yüreğinden söküp atması isteniyor.

Neden isteniyor diye sorarsak.?
Dinin Gerçeğine dönülmesini istediği için. Kur’anı Türkçeye Çevirttiği için. Arap Harflerinin Kutsal Olmadığını söylediği ve Latin Alfabesini Türkçeye en uygun gördüğü için.

Yükarıda bahsettiğim gibi Türk Halkı Dinini bilmiyor. Bilmesinide İstemiyorlar.

Diyanet görevini Yapmıyor. Kaçak Kur’an Kursları ile bu tetikleniyor.

ATATÜRK’E SALDIRI, kurumsal bir düzeye getirildiğinde LAİK CUMHURİYET’E SALDIRI HALİNİ ALMAKTADIR.
Türkiye Cumhuriyeti’nin laik yapısına saldırı, son yıllarda, Batı’nın, özellikle Avrupa’nın ve özellikle de AB ülkelerinin pervasız ve cepheden vuruşlarıyla sergilenmektedir. Maksat, Müslüman’a hizmet değil, İslam’a ve Müslümanlara güç ve itibar kazandıracak değerlerin tahribidir.

Buradan herkezin daha iyi anlayabilmesi için ASIL KONUYA IŞIK tutacak bir yaşanmışlıkları örnek vermek İstiyorum.

Bütün bu yazdıklarımdan sonra Şu soruyu kendimize çok rahatlıkla sorabiliriz.
Neden Cumhuriyetin İlk yıllarında Üniversiteye gidenlerin Kılık kıyafetine Kimse Karışmıyordu?

Bu gün;
Yüzlerce Yıl Hilafet denilen Din dışı Siyaset ve sefalet Kurumuyla yönetilmiş kendisini Padişahın Kulu olarak görmüş Bu Halk Peygambere isnat edilmiş yalanlarla Hala kandırlmakta.

Bu gün ki yaşayan Hilfet makamının Varisleri olan ŞEHZADE lerin ve Hanımlarının giyim kuşam ve Yaşantısına bakarsak Ne demek istediğim açık ve net görülür.

Halk Dine söyletilen Yalanları Tesbit ettiği gün. Zaten Mesele kendiliğinden hallolacak.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.11.2010 - 14:29

#49 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 18:50

Başörtüsünün reklam için değil Allah için takıldığını anlayabilseydiniz bu tartışma uzamazdı bir

Sevgili 'Rose&Rain'

Öncelikle;
Bir önceki; Sevgili RomantizmA'ya hitaben yazdığım yazının içeriğinde, arada da , sizin adınızı zikretmiştim gözünüzden kaçabilir ve arkanızdan konuşmuş gibi olur düşüncesiyle bu durumdan sizi haberdar etme gereği duydum.

Yazınızdan alıntıladığım kısma gelince;
Tam tersine Başörtüsü Allah için değil Aile dışındaki Yabancı Erkekler den sakınmak!! ve korunmak!! için Takılıyor.
Ben; Gece, Başörtüsyle yatan hiç kimseye tanık olmadım görmedim duymadım.
Fakat sizi bilmem;
Belki siz gece yatarken başörtüsü takıyorsunuzdur. Belki görmüşsünüzdür belki de duymuşsunuzdur ki o zaman

İŞTE SİZ, VEYA O KİŞİ,VEYA O KİŞİLER BAŞÖRTÜSÜNÜ KESİNLİKLE ALLAH İÇİN TAKIYORDUR.

Şunu da belirtmeden geçemiyeceğim.
Neden Allahı dar çerçevede algılıyorsunuz ki!!!!
Kur'an
Biz ona ,şah damarından daha yakınız. diyor. "KAF Suresi 16.
Bu durumda Allah bizim içimizi bile görüyorken
Başörtüsü nasıl oluyor da saçları engelliyor bunu bir zahmet açıklayabilirmisin

#50 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 19:39

Gece başörtüsü ile yatanı göremezsin çünkü kadın başını açacaksa onu helalliği olan kocasının karşısında açar ancak.
Ki isterse üstünde bir şey olmaz öyle gezer evin içinde. Neden ? Çünkü kocasının yanındadır.
Duymadım demişsiniz, hangi başörtüsü takan bayan ben gece başımı açıyorum öyle yatıyorum diye söyler ki ? Hem onun başını açıp açmaması , öyle yatıp yatmamasından sizene ? Konuyla ne alakası var. Dedim ya evinin içinde istediği gibi gezer! Başını açıyorsa da helalliği yanındadır, oğlu kızı yanındadır.Hayret ya, konuyu nereden nereye getiriyorsunuz.

Değişiklikler Kaydedildi...

#51 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 20:15

Rose'un, "Allah için" tabiri, *Allah'ın rızasını kazanmak için* anlamını taşıyordu, dikkatinize buyur etmek istedim.

#52 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 23:20

Başörtüsü yasağının kalkması gerektiğini, başörtülü bayanlara ayrımcılık yapıldığını, bazı konularda üzerlerine gidildiğini düşünen ve bunu savunan biri olarak, adım adım ''başörtüsü düşmanı'' olma yolunda ilerliyorum. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.

Arkadaş,

Din, inanç, Allah rızası sadece başörtüsü için mi var ? Kur'an-ı Kerim'in, İslamiyet'in başka konularda bir hükmü yok mu ? Ahlak, adalet, doğruluk, harama el uzatmamak, hakka riayet etmek gibi konuların hiç mi önemi yok ? Başörtüsü bütün bunların üzerinde mi ? Bunlar başörtüsüne göre daha mı değersiz şeyler ?

Bu konular hakkında tek kelam etmeyenler, eleştiride bulunmayanlar, iş başörtüsüne gelince aslan kesiliyor. Artık ne yazacağımı, kime ne diyeceğimi şaşırıyorum. Millet başörtüsüyle bozmuş kafayı. Sanki iyi Müslüman olmanın, İslamiyet'in alamet-i farikası başörtüsü. Başka bir şey yok.

#53 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 23:29

şöyle söyleyelim o zaman maveraünnehir. örtünmek "voltranın bi parçası" yani bu olmadan senin saydıklarında kıymetsiz kalıyo.
hükümlerin birini yerine getirirken diğerini terk etmek olmaayoör de diyebilirük.

ha, "kendi adıma" yapabiliyor muyum, bu bildiklerimi savunduklarımı ? hayır. lakin hakkıyle yapanlara saygı duyuyorum. örtünecem diye soytarıya dönüşenlere de ilgi *öberah

#54 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2010 - 23:39

Bence sen hep böyle kal, başka da bir şey yapma. :=)

#55 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2010 - 00:06

voltran örneği güzel olmuş, bir sürü emir ve yasak var ve bunlar birbirini ikame etmiyo doğal olarak..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#56 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2010 - 00:11

Bence de güzel olmuş. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Voltran'ın kafada başörtüsü. *öberah

#57 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2010 - 00:24

o zaman voltranda olsa giremezdi ama kamusal alana :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#58 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5.735 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2010 - 01:00

Arkadaş,

Din, inanç, Allah rızası sadece başörtüsü için mi var ? Kur'an-ı Kerim'in, İslamiyet'in başka konularda bir hükmü yok mu ? Ahlak, adalet, doğruluk, harama el uzatmamak, hakka riayet etmek gibi konuların hiç mi önemi yok ? Başörtüsü bütün bunların üzerinde mi ? Bunlar başörtüsüne göre daha mı değersiz şeyler ?

Bu konular hakkında tek kelam etmeyenler, eleştiride bulunmayanlar, iş başörtüsüne gelince aslan kesiliyor. Artık ne yazacağımı, kime ne diyeceğimi şaşırıyorum. Millet başörtüsüyle bozmuş kafayı. Sanki iyi Müslüman olmanın, İslamiyet'in alamet-i farikası başörtüsü. Başka bir şey yok.

Bence de. Hırsızla, uğursuzla, tinerciyle, katille, terörle savaşıp bunları yok edelim diye kafa yoran yok, bir başörtüsü korkusudur gitmekte.Sanki başörtüsü bütün bunlardan tehlikeli bişeymiş gibi davranılmakta. Millet başörtüyle bozmuş kafayı haklısın arkadaşım.
Gönderilen Resim

#59 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2010 - 03:52

Allah ıcın takıyor derken mantık su , gunah ıslememek ıcın takıyor..KOVULDUGU cennete kapagı atabılmek ıcın takıyor,zekat verıyor,kurban kesıyor vs vs.. kuranı kerımı bıle bu yuzden okumuyor ezberlıyor..

carkın duzenıne uymak ıcın takıyor..yoksa ısteyerek takma soz konusu degıl. KIM ISTEYEREK kapanır kı :) barortusunun baslangıcında ve yazgısında bıle ısteyerek takma yok kı..
bANA tek bır ornek gosterın..ıstıyorum yalanlarını atmadan once psıkolojık bır analız yapmak gerektıgını hatırltalım..cunku zevkler bıle cevre yore gıbı faktorlerle sekıllenırken dını tutumlarda aynı cevre orf ve adetlerden etkılenecektır..

musluman toplumda ateıst ornegı bıle acıklanabılır olarak,tepkı manasındadır-unutulmamalı bu gercek.

Kızı facede haın ılan etmısler.. utanmadan sacmalıyorlar demısler..altında bır tek ne gıbı sacmaladıgını soyleyen yazılar yok :) hepsıde buradakıler gıbı sacma..sapan..falan fısman.. olmus.. turunde sacma sapan yorumlar vs.. *fiuv

#60 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2010 - 07:45

orkos sende bize cumhuriyetçilikte halkçılıkta yada laiklikte türbanın olmaması gerektiğini anlatda dinleyelim =)

inançlarda bir başka inanışta olanlara mantıklı açıklama getirilmesi saçmadır ki zaten mantıklı olsa o da onlardan olurdu dimi, ayrıcada kuranın tamamlayıcısı hadisler sünnetler vb şeyler var 6666 ayette milyonlarca konuya yer verilemeyebilir, kanunları nasıl yönetmelikler tüzükler falan tamamlıyosa , kaldıki inançlara inanmıyosanda saygı duymak zorundadır herkes :)

laiklik demokrasi vb elden gider die ağlayanlar önce bi laikliğin demokrasinin tanımını öğrensede rahat etsek, kaldıki videodaki kızın kılık kıyafetide umrumda değil ha iç dünyamda şebek derim ama saygı duymak zorundayım =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...