İçerik değiştir

12 Eylül 2010 Referandum Sonuçları

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 81 yanıt verildi

#21 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 21:27

Başımızda Tayyip Erdoğan gibi bir adam varken hala Kılıçdaroğlu ile uğraşıyoruz şaka gibiyiz falla. Kılıçdaroğlu'na harcadığımız enerjinin onda birini Başbakan Erdoğan'ı eleştirmek için harcasak inanın bu ülke ciddi ciddi demokratikleşir. Ama biz, Başbakan ''Hayır oyu verenler darbecidir hede hödö'' dedikçe Kılıçdaroğlu'na saldırıyoruz. Ne kadar normal insanlarız. Kırk bir kere meaşallah.

#22 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 22:26

Boşbakanın, AKP il merkezinde yaptığı konuşmayı başından sonuna kadar izledim. Tıpkı, 2002 seçimlerinden sonra, AKP parti merkezinin balkonundan yaptığı konuşmayı izlediğim gibi.

Her iki konuşma da, gayet samimi, herkesi kucaklayıcı söylemler içeriyordu. Fakat bu söylemleri söyleyen, boşbakanın dili, dudakları ve ses telleriydi. Beyninin, bu organlarına bu tür güzel söylemler söylemesi yönünde sinyaller göndermediğini, ruhunun bu söylemlere şiddetle karşı çıktığını; 8 yıllık hükümetleri süresince, kendilerinden olmayanlara, kendilerini eleştirenlere, kendileri gibi düşünmeyenlere karşı kullandıkları söylemler, kelimeler ve uygulamalara bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz.

Balkon konuşması sonrası ile salon konuşması sonrası arasında bir tek fark olacak; Balkon konuşmasından sonra, kendisi gibi düşünmeyenlere, kendisini eleştirenlere, emniyet, sağlık ve eğitimdeki devşirmeleriyle , müritleriyle saldırıyorlardı. Şimdi bunların yanına, yargıdaki yetiştirme ve beslemeleri eklenecek.

Bu, hırsız ve sahtekar hükümet ve başındakinden medet umanlar, bu hırsız ve sahtekar takımından demokrasi, özgürlük, barış bekleyenler, bu hırsız harami güruhundan aş, iş bekleyenler... Bekleyin, bekleyin, göreceksiniz... Ama neyi..???

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.09.2010 - 22:27

580023663830.jpg

#23 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 22:47

Aslında iyi bir sonuç oldu.Yıllardır söylenen ama inanılmayan bir durumu gerçeklemiş olduk böylece.Halkımız demokratik hukuk devleti istemiyor.

Bak 30 yıl önce yüzde 90 civarı kabul ettiğine şimdi tukaka dedin de şimdi az buçuk demokrasi vardı bundan 30 yıl sonra görünen o olmayacak sonra ağlayıp sızlamak yok sığınacak yer istemek de yok.Zaten o yerde olmayacak bugün hepsini yok ettik...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#24 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 23:06

Yok etmek ne kelime, bu halk istese hilafeti bile getirir. :P

Bir başkadıııııır beniiiiimmmm memleketiiiiiimmmm lay lay lay lay lay lay lay la lala lay laaayyy lala lay laaaaaaa

#25 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 23:40

harbiden dağdaki çobanın oyu ile eşit değilmiş oy değeri

dağdaki çoban ın 1 oyu var kılıçdaroğlunun sıfır :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#26 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 23:43

Bence seçimin sonucu ciddi anlamda düşündürücü bir sonuçtur.Hep dedim ya hala insanlarımız bu seçimde partilere oy verdiklerini sanıp sandığa gitmiş öyle olmasaydı "evet" % 70 lerde olmalıydı.
Şu seçimde sandığa gidipte hayır oyu kullanan kişi bundan sonra bana demokrasiden,kadın haklarından,çocuk haklarından,yetim,dul,engelli ve gazilerin haklarından bahsetmeye kalkmasın..
"Bizim onlara sözmüz yoktu bizim tek derdimiz HSYK nın bağımsızlığı elden gitti ona tepkiliydik"diyenlerede verilecek en güzel cevap "hangi bağımsızlıktan bahsediyorsun yıllardır bir gurup zihniyetin kölesi olmuş yargıtaymıydı bağımsız hadi ordan"

Herşeye rağmen yinede sonuç benim açımdan sevindirici..

Bu arada kılıçdar amcamız seçimi boykot eden baydemir denilen kişiyle (baydemir diyarbakırdan % 50 nin üzerine oy çıkarsa istifa edeceğini açıklamıştı malumunuz üzerine % 95 çıktı)aynı safta yürüdüğü için onunla elele verip yanlarınada fazılcığı alıp gitse fena olmaz şu dakkadan sonra milletin yüzüne nasıl bakacaklar merak ediyorum :)zira kılıçdarın şu seçimde oy kullanamaması baykalın kasetinden daha flaş bir durum :)ee ne demişler alma mazlumun ahını..eminim bu duruma en çok baykal gülmüştür :)

Gönderilen Resim

#27 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2010 - 23:44

belkide son anda evet vermek istedi çünkü içi gidiyodu paketin süperliğine =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#28 ~HüRgNEraL~

~HüRgNEraL~

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 18 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisizim ben :)

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 03:40

Hayet yazdım pusulama <_<
---Yanımda olmayanın Aklımda işi ne?Düşündümde;
CANINIZ CEHENNEME!----

#29 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 09:03

Bir grup zihniyetin kölesi olmuş yargıtayı o zihniyetin elinden alıp demokrat bir zihniyetin eline vererek ülkemiz için hayırlı bir işe imza atmış olduk. ''Kuvvetler ayrılığı'' denen gavur icadı sistemi yerle bir edip, yasama, yürütme ve yargıyı birleştirdik. Bunda da büyük bir ilahi hikmet olduğunu düşünüyorum. Çünkü ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır. Ne mutlu ki bu İslami kaideyi yerine getirebilmişiz.

Sonuç olarak; bu adamlar dini bütün, abdestinde namazında, doğru, dürüst, haramı helali bilen, liyakat sahibi, laik cumhuriyetten yana, kalpleri vatan sevgisiyle dolu adamlardır. Ben o yüzden memleketimiz için hayırlı işler yapacaklarına inanıyorum. Allah (c.c) yardımcıları olsun, dua edelim inşallah.(Amin)

#30 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 13:34

Şu seçimde sandığa gidipte hayır oyu kullanan kişi bundan sonra bana demokrasiden,kadın haklarından,çocuk haklarından,yetim,dul,engelli ve gazilerin haklarından bahsetmeye kalkmasın..

Haaa kadınlara bir sürü hak verdiler de bizde hayır dedik... Dediği şudur:
Şimdiye kadar hiç kadın, çoluk-çocuk, sakat, gazi vs için yasa çıkarmadık anayasa mahkemesinden eşitlik ilkesine aykırı diye de dönmedi... Ha gelinen noktada biz tribüne oynayalım bir ara "lütfeder de yaparsak" olacak... Kadınlar için devrim olan bu emi?

"Bizim onlara sözmüz yoktu bizim tek derdimiz HSYK nın bağımsızlığı elden gitti ona tepkiliydik"diyenlerede verilecek en güzel cevap "hangi bağımsızlıktan bahsediyorsun yıllardır bir gurup zihniyetin kölesi olmuş yargıtaymıydı bağımsız hadi ordan"

Biz şimdi bağımsız demedik ki... Biz ülkemizin bir 30 yılı daa yok dedik... Birde bunlara verelim belki dinli imanlı, gerçek adaletli davranırlara karşı hayır bunun artık "adam gibi" yapılmasını istedik... Bir elden alınıp öbürünün eline verilmesine kızdık... Şimdi çatır çatır babalar gibi satılır heryer... Onay mercii (cumhurbaşkanı ve HSYK)2 oldu...

Bol evetli olsun... Bu ülkenin bundan sonra ağlamaya hakkı yok, ki ağlasada kendi eliyle hakkını hukukunu birilerinin eline bıraktı, ağlamaya hakkı varsa bile hakkını arayacağı merci yok... Padişahım çok yaşa!

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#31 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 14:48

oy kullanmaya yetişemedim. o kadar dedilerdi trafiğe dikkat diye de dinlemedik. benim yüzümden 5 evet oyu gitti :) neyse hayırlı olsun diyelim.

#32 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 15:01

"Evet Çıktı Yazarlığı Bırakıyorum"

Ulusalcı cephenin en popüler yazarlarından Nihat Genç 'Benden buraya kadar' dedi..
Referandum sonucu ulusalcı cephede derin bir sarsıntı yarattı. Bu cenahın en güçlü kalemlerinden biri olarak gösterilen yazar Nihat Genç artık pes etti. Son olarak OdaTV'de yazıları yayınlanan Genç 'Gücüm buraya kadar bağışlayın' başlığıyla okurlarına veda etti.

Haberin devamı...

Değişiklikler Kaydedildi...

#33 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 22:49

Onu bunu bilmem; bi yerde tekel oluşturan herhangi bir zümre, peygamber soyu olsa dahi şeytana tapınmaya başlar!

Hintlinin söylediği bir cin atasözü

Şaka lan, ben yazdım tabiyki :icecream:

#34 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2010 - 23:06

kuvvetler ayrılığı zaten yoktuki yargı siyaset yapıyordu mahkemeler meclisin üstündeydi =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#35 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 00:47

Aslında iyi bir sonuç oldu.Yıllardır söylenen ama inanılmayan bir durumu gerçeklemiş olduk böylece.Halkımız demokratik hukuk devleti istemiyor.

Bak 30 yıl önce yüzde 90 civarı kabul ettiğine şimdi tukaka dedin de şimdi az buçuk demokrasi vardı bundan 30 yıl sonra görünen o olmayacak sonra ağlayıp sızlamak yok sığınacak yer istemek de yok.Zaten o yerde olmayacak bugün hepsini yok ettik...

Sarmıyayım diyorum şu forumda kimseye ama zorla insanı sardıryosunuz üstad... Bize bir şey öğretildi aldığımız ilimden... tarihi olaylar günün şartlarından değerlendiriir diye... seve seve o günlerde %90 verilmesi normal bir sonuçtu... ama bu gün çıkan evet... 28 şubatın bir ürünüdür... Yani bir tepki oyudur... sen akıllı adamsın ilim irfan görmüş bir adamsın... Onun için böyle maskeler altına gizlenme...

Her seçimde Aziz Nesin'e atıf yapmaktan sıkılın harbiden sıkılın... Tayyip koymuş mudur.... Koymuştur.... Hadi hayırlı olsun.....
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#36 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 10:16

o değilde kılınçdaroğlu kuyrunu bacaklarının arasına alıp utanıp susacağına hala bu nasıl sistem araştırılsın niye oy kullanamadığım dedi vallak dedi :P ki oy kullansa neolur %20 abicim bu *mad farka bak be amma vatansever varmış memlekette gurur duydum *mad
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#37 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 10:17

Peki nişanlın ne diyor bu konu hakkında ?

#38 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 11:18

o değilde kılınçdaroğlu kuyrunu bacaklarının arasına alıp utanıp susacağına hala bu nasıl sistem araştırılsın niye oy kullanamadığım dedi vallak dedi :P ki oy kullansa neolur %20 abicim bu *mad farka bak be amma vatansever varmış memlekette gurur duydum *mad

Ya bunlar liderinden seçmenine kadar top yekün AKP için çalışıyorlar bu tıpkı günlerce miting düzenleyip sandıkta infilak ettikleri dönem gibi meydanlarda hayır hayır diye bağırıp oy kulanamamak :)çok eğlenceli bir durum bu,sıkıcı siyaseti arada renklendiren CHP lilere bir teşekkür şart *saksak

Gönderilen Resim

#39 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 11:26

E sonuç EVET' çıktı ve Anayasa değişti.

Kılıçtarığlu %42' HAyır dan memnun

MHP sonuçtan memnun

DTP sonuçtan memnun

AKP'nin memnuniyetinden bahsetmeye gerek yok

Baştan %58 EVET, %42 HAYIR hepimizi memnun edecek deseydinizde kutuplaşmasaydık bu kadar.

hepinizin ............... !

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#40 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 14.09.2010 - 16:58

maveraünnehir oda aynı düşüncede oldu merk etme sorun yok *mad

wale ne güzel özetlemişin öle demekki neymiş herkez için hayırlısı evetmiş *mad
SABIRRRR SABIRRR SABIR........