İçerik değiştir

* * * * * 1 Oylar

Sevgili Günsüz.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 530 yanıt verildi

#1 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 21.03.2006 - 02:00

Hiç değilse,günü belli değil sevgilinin...Hergün başının etini yiyen kelimelerle,yan-yana, diz boyu dingilliği yenilemek gibi bir telaşım yok. İşte dank!. diye kafamın ortasında parlayan yakamozun denize amors vurma ihtiyacı da... Mevsim kış derim,işin içinden çıkarım günsüz bir zaman diliminde.

Özellikle istikrar isteyen bir durumdur gün ile baş edebilmek. Ki hiç umulmadık birinin ağzından, Kafka'nın şu sözleri dökülüyor. tırnak içerisinde söz konusu perişanlık doğuştan gelmiyor. Bu yüzden katlanılması daha acı veriyor insana. Çünkü ben de herkez gibi salakça bir eğitimin bile yerinden oynatamayacağı bir ağırlık merkeziyle dünyaya geldim. Bu kusursuz ağırlık merkezi,hala bende,kendisine ait vücut ise adeta ortada yok artık. Hiç bir iş göremeyen ağırlık merkezi de kurşunlaşır ve insanın bedeninde bir filinta mermisi gibi kalır hep. Ama söz konusu perişanlığı sonradan kazanmış da değilim,benim bir suçum olmadan doğup çıktı ortaya,bana yalnız katlanmak düştü. Dolayısıyla,ne kadar ararsam arayayım,içimde pişmanlık diye bir şeye hiçbir yerde rastlayamıyorum. Doğrusu böyle bir pişmanlık iyi bir şey olurdu,kendi içine akıtır göz yaşlarını,ağlaya ağlaya açılır,acıyı çekip bir kenara alır. Her işi bir namus sorunu gibi çözümler,bizi ferahlatarak ayakta kalmamızı sağlardı. tırnağı kapatıyorum. nokta.

Ella ella metsz ella,entu kağe viyella ( Kazım Koyuncu şu an, bu halime gülüyormudur acaba )

İşte Kazım Koyuncu umurumda.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#2 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 21.03.2006 - 14:13

günsüz olması güzelmiş hergün gelmeyen için çok uygun..

Devam eden günsüzlerin içinde kaybolmakdan yarınları düşünerek yarını o güne o günü günsüzlüğe iten kişler için baya bi eglenceli olsa gerek..
Çok gelirim ben buraya..

smiley-sport036.gif  

#3 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 21.03.2006 - 20:01

Günsüz dediysek,sahipsiz de değilsin sevgili günsüz. Hani demiştim ya;''Mevsim kış derim,işin içinden çıkarım günsüz bir zaman diliminde.'' bu sözümün salısını yaşıyorum. Senin adın bugünlük salı, gerçek olmalı dediğim yaşamımla birlikte,Kafka'nın ''Umutsuzluk kendini bu kadar açığa vuruyor,nedenine bu kadar bağlılık gösteriyor. Ve sanki ardçılık görevi yapıp bu uğurda canını veren bir asker tarafından geride tutuluyorsa gerçek umutsuzluk değildir.'' sözüyle geceye girip,ezandan önce kalkan düşüncelerim kalıyor geriye...

Bitmek adına harcanan terkedilişin hesabına düştük hadi hayırlısı.

Hayde horona...
Neyzen'im...

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 22.03.2006 - 20:21

Aklım karışık..
İzmir sokaklarına çıkıp bu karışıklığı düşünüp yok etmek istiyorum.
Herşey üst üste geliyor..

İş : Bıktım artık çalışmaktan. İnsanlarla uğraşmaktan.Bilgisayardaki sorunlardan.. Formattan , gelenlere cv hazırlamaktan , msn adresi almaktan..

Para :Her zaman sorun oldu zaten... Çalış çabala , sonunda elde avuçta bir kuruş birşey yok...

Aşk : . <-- :)

Anlayacağın günümde değilim..
Beni anlamanı beklemiyorum senden. Ne yapmak istiyorsan onu yap.

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 17:21

Ne var günsüz ne..

Ben bilmiyorummu sanıosun.. Napabilirim ne gelir elimden nasıl inandırabilirsin hem kendini hem onu buna zaten öyle olsa aramaz sormazmıydı.. Ne demek sen nie aramıosun arıyorum saten ama o olanı o olmak isteyeni nasıl zorla o yapılabilir biri o olmak istemesse o olsa ne olur o durumda o o olmıcak ben yapıcaksam o nu aramanın nedeni ne.. Kolaysa sen kabullen ve unut inançlar kolay deişirmi bu kadar..
Defol git günsüz sensin korkak..

smiley-sport036.gif  

#6 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 23:20

Alayınıza ıslahevi. Ulan kerkenezler bitin içine girince kaşınmayacağınızı mı sandınız. Sizin gibi dirgenler ancak tütün dikiminden sonra tüccar seyyanesi ile pahanız ölçülür. Siz kimsiniz ki güne gün katma telaşıyla ilkbaharı gölgelemeye çalışıyorsunuz. Senin kaçtığın yerde de ben varım oğlum,sen ne halt yeme fiilinin derdindesin ki insanların sırtından geçiniyorsun. Ardı sıra bıraktığın günahların seni bulmayacak mı sanıyordun,yoksa hep böyle ne güzel dünya mı olacaktı rezilliğin... Allah cezanı ...... ya da ıslatıp dövmek kızılırmak mevkiinde hali hazırda insan hakları da varken...

Demek isterdim,tefecilik yapan beyefendilere... Bugünün anlamı şerh düşülmeyecek hiç bir kayıtlara sevgili günsüz.
Neyzen'im...

#7 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 26.03.2006 - 23:23

Kendini yenileyemediği üzerine konuşuyorduk. Eski dosttuk.En azından ben öyle sanıyordum. Aramızdaki eskiliğin sıfatında yanıldığımı, Cezmi ERSÖZ'ün yazılarının birbirine benzediği konusunda,hararetli tartışmamızda daha iyi anlamış oldum.

Şuç bendeydi,kapısını çalmamam gerekirdi. Ama çaldım.

Şu iki dağın göz değdiği yer var ya olric,işte ben oraya gittim. Sen uyurken.
Neyzen'im...

#8 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2006 - 18:19

Çocuk olmak vardı sensizlikte,kendini yenileyememekte çaresiz kalmak... Biter dediğim hıncım,katmerleştikçe ayrılık daha bir koyuyor adama. Adam gibi adam,dönen başın alfasiniliyle birlikte dönüşen zaman.Halbuki avuç içi kadar yakınız günaha ve avuç içi kadar dünya. Her dokunuşumda titreyen elim,yanan gözüm, kelimeye şahit olmak istemeyen inayetim... Ben kanat çırpamam olduğun yere,gözümden akan yaşın takdirine karbon koymam. Bunun öncesinde,insanın kendini yenilemesi üzerine bir şeyler karalanmıştı ya,bu da tükenişin son perdesi olsun artık.
Neyzen'im...

#9 şirin

şirin

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.117 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2006 - 18:30

günsüz ne güzel karalıyor bulutsuzluk sayfalarını...bin defa okusamda pek bişey anlamıyorum yazdıklarından ama yine de okunası şeyler yazıyor...kelimeler mi ona yakışıyor o mu kelimelere yakışıyor bilinmez.Dolu dolu yazmak dedikleri bu olsa gerek.... :msn111: :msn111:

#10 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2006 - 18:37

Telefonumun yüzüme kapanmasına aldırmadan,bir kere daha arama zahmetime kapılmıştım. Ne beklediğimi bilmeden kendimi ona anlatma telaşıyla,bilindik ama farklı bir terim ile kapısını çalıyordum. Her ne halt yemişsem,tahta masanın üstünde duran kültaplasının kiri benim üstüme kalmıştı.

Eyvalah Şirin.
Neyzen'im...

#11 şirin

şirin

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.117 Mesaj

Gönderim zamanı 28.03.2006 - 18:48

vesselam...

sen devam et bana aldırma...ben arada bi böle yazar geçerim...sen delidir ne yapsa yeridir dersin.... ;) olur biter...

#12 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 31.03.2006 - 11:50

Aklımdakilere ellerim,ellerimdekilere aklım yetmiyor..
Yer değiştirmeler canımı sıkıyor,senin sakin duruşun herşeyi yavaşlatırken içimden bir sızı geçiyor ki sorma,sorsanda söylemem zaten.
Tiz bir ses ''loosing my religion '' diye gürlüyor içimde.Sessiz bir çığlık sadece,kendime değen.Düşüncelerim sağdan sola soldan sağa çözülmüş bir bulmaca,herkesinin kaleminin dokunduğu.
Sıcak,sevimli,telaştlı bir cephede savaşmak varken hayatım için,kim ister parlayan far ışığında soğuk bir ölüm.
Negatif iyonlar geziniyor bahar katıklı bu mevsimde,dişilik kanunları diş çıkartıyor.Hafif alık halim kimden gün almış bilinmez,ayak uyduramayan bu tavır gizli özne.Tırnak çıkaran dahiyane, profesyonel hatun tiplemesi çizdim,feci oynuyorum.
Algılamada geçikme yapıyor ruhum,şimdi ayarlarımla oynamalıyım.
Verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

Sevgiler..
1+1=1

#13 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 04.04.2006 - 19:55

Algılamadaki zorluklarla biten bir günsüzün yardakçısı olarak; okul bahçelerinin oto parkçılara peşkeş çeken okul yönetimlerinin,çocuklara park edilmiş arabaların arasında saklambaç oynamaktan başka alternatif sunmamasını algılamakta inan bende zorluk çekmekteyim.

Sahi 100 YTL'nin arka yüzünde ne var?

Yer de senin,gök de senin yarabbim.
Neyzen'im...

#14 zilli

zilli

Dikkat! Patlayıcı Madde!

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 05.04.2006 - 01:26

Dünden zaman eksiltelim..
Kırık anahtar,bir avuç kan,beyaz kapı hiç olsa?
İki zarın sesine gömülsem?
Hiç geçmesem o sokaktan?

Rüyalar dokunduğundun yerde,hadi uyuyalım artık...bak bugun dün olmuş.
1+1=1

#15 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2006 - 00:35

Kemençenin sesiyle büyümek insana bir dingillik veriyor olric. Henüz karadenizin ortasında olmama rağmen,arar dururum tulumun sesini... Bir de tanıdık bir sesten "sevdigum böyle ağlar'ı" duyunca kızılımsı bir denizde karadenizciliği oynamamak içten bile değil.

Öyleyse bir kez daha horona.
Neyzen'im...

#16 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2006 - 01:07

Bir zaman sonra giriş bölümüne bu şekilde başlıyorum ki,hani kredimiz var sende bu da hanemize eksi olarak yazılsın. Bir şeylerin tükendiğinin kokusunu aldım ya,her yere yangın ihbarı veririm artık.

Yaz olric!.

* Geceleri çöpleri eşeleyen köpekleri takip etmem pavlov'un eğritisi değil.

* 16. yüzyılda Fransa kralı IX Charles'in yıl başlangıcını Ocak ayına birinci gününe alması ve fundementalcilerin ( köktenci ) yıl başlangıcını 25 mart olarak kabul etmeleri sebebiyle,Charles'e tepkilerini göstermek amacıyla 1 Nisan'da partiler düzenlemeleri,o zaman ki yönetimce Nisan aptalları olarak nitelendirilmeleri ve 1 Nisan'a aptalların günü adını vermeleri benim suçum değil.

* Bir vücudun oturduğu apartmanın, büyük şehrin kuzey doğusunda,enlemi kırk bir derece sıfır sıfır dakika kuzey ve kırk bir derece sıfır sıfır dakika saniye kuzeyle boylamı yirmi dokuz derece on iki dakika doğu ve yirmi dokuz derece on iki dakika bir saniye doğu olan noktalar arasında sıkışan bir arsa üzerine kurulması ve bu apartamını dünya üzerindeki bu konumunu anlayabilmek için biraz astronomi bilmesinin gerektiğini bilmemesi,ki bu vücudun arkadaşlarının karıları,bu bilgiden yoksun oldukları halde,apartmanı " elleriye koymuş" gibi bulmaları da öyle.

Dipnot: 3. yıldız alıntıdır.

* Ne cevr gördü ki karardı bu gece içim.

* Mukavvadan yapılmış bir çok eserim var ki bunları gösterecek cesaretsizliğimi bilemiyorum.

* Cenneti onca istememe rağmen öfkeme halen yenilmem de benim suçum değil.

* Asri mezarlıkta "Cehennemi bildiği halde,günah işleyene şaşarım" sözünü musalla taşına yazan da ben değilim.

* Evliya Çelebi'nin gittiği her yerde başka kalem kullanmasının sebebini bilenin,bilmeyene anlatmaması da benim suçum değil.

Yangın var olric. Yangın!...
Neyzen'im...

#17 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2006 - 20:16

Bazen tanrı hiç olmadık yerden dokunur bize... Bazen dokunmak istediği yeri yakar. Bazen de yanan yüreği soğutmaya çalışan nefsi görmezden gelir. Görmezden gelir çünkü kaldıramayacağımız yükü verdiğinde kendinsel bir pişmanlık hisseder. Kimbilir ,belki tanrı da göz yaşı döküyordur bizim gibi.

Birilerinin işaret ettiği yöne doğru baktım. O da ağlıyordu.
Neyzen'im...

#18 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2006 - 20:34

*ALLAH'ımıza şükürler olsun..

*Zira böyle denmesi gerekmez mi ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#19 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj

Gönderim zamanı 10.04.2006 - 22:38

*ALLAH'ımıza şükürler olsun..

*Zira böyle denmesi gerekmez mi ?

Olmadık zamanda ,tanıdık kelimelerle avutmanın ölçütü olsa gerek; dört duvar arasında, hep kendine göre sol duvarın sağındaki duvara yaslanmak...

Ne komiktir ki ; dört duvar arasında, hangi duvara verirsek verelim sırtımızı,bir duvarın elbet sağında olacağımız gerçeğidir.

Allahım şükürler olsun,düşünecek yeti verdiğin için bana... Şükürler olsun yalnışa düştüğümde uyaracak olana.

Eyvallah dokuzum en güzelidir harflerim.
Neyzen'im...

#20 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2006 - 11:09

çok güzel hocam.. :)
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina