Jump to content

- - - - -

Dünyanın Kalbi Bu Gemide Atıyor Canlı İzle

• Please log in to reply
120 replies to this topic

#41 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 31.05.2010 - 16:02

Saçma sapan konuşmak meslekleri olmuş..
Önce bu yardımı kimler yapıyor onu öğrenmek lazım..
Onlarca ülkenin sivil toplum kuruluşu yapıyor bu yardımı.
İşi gücü "Her fırsatta Hükümet'e yükleneyim de ne olursa olsun" mantığını güdenler az biraz "insan" olduklarını hatırlasınlar.
Orada ne yapıldığını görsünler.

Değişiklikler Kaydedildi...

#42 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 31.05.2010 - 16:21

Hiçbir şey olmaz da yapamayız da.Maveraünnehir haklı İsrail tek bir askeri için katliam yapmayı göze alan ve romatizma haklı bu uğurda erkek olabilen tek ülke.

Biz ise başbakanımızdan hala açıklama bekliyoruz neden? Çünkü henüz abd de gün yeni ışıyor.Oradan bir açıklama yok.Sizin nereye dek bağımsız olduğunuz daha net anlaşılıyor bu gibi durumlarda...

Beklentiler bu sefer abd nin. israil in arkasında durmayacağıydı ama sanırım bu şekilde olmayacak.Sadece üzüntü duyduklarını açıkladılar.Ölenler öldükleri ile kalırlar bizde burda boşu boşuna birbirimizi yeriz...

Sakin olun bakın hükümet sakin heyecana gerek yok
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#43 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2,132 posts

Posted 31.05.2010 - 16:42

KATİLLERİ BİLİYORUZ SORUMLUSUNU TANIYOR MUSUNUZ

İsrail'in katil bir devlet olduğu bilinmiyor mu?
Biliniyor.
16 masum sivili kimin katlettiği biliniyor mu?
Evet, faşist İsrail devleti.
Sanırız bu konuda kimsenin farklı bir görüşü yok.
O halde...
Şunu sormalıyız:
AKP Hükümeti bu olacakları bilmiyor muydu?
Dışişleri Bakanı'ndan istihbarat birimlerine kadar İsrail'in böyle bir hain saldırıya girişeceğini bilmiyorlar mıydı?
Biliyorlardı.
Bilmemelerine olanak yok.
O halde...
Niye gerekli önlemleri almadılar?
Niye gemiler yola çıkmadan önce diplomatik yollara başvurmadılar?
Yüzlerce insan bir başlarına Akdeniz'e nasıl gönderilir?
"Yapsınlar da görelim" ya da "Korkarlar yapamazlar" mantığıyla hareket edenlerin bu hain saldırıda hiç mi sorumlulukları yoktur?
AKP Hükümeti sorumludur; vatandaşlarını bile bile ölüme göndermiştir.
Hep yaptığını yapmış bu kanlı oyunu öngörememiştir.
Türkiye'de birileri hala görmek istemiyor:
Göklere çıkarılan Başbakan'dan Dışişleri Bakanı’na kadar bu siyasi oluşum Türkiye'yi yönetemiyor. Meselelerin altından kalkamıyorlar. Bağırıp çağırarak, popülizm yaparak Türkiye dış politikasını tehlikeli sulara çekiliyorlar. Türkiye'yi "Ortadoğu bataklığına" çekmek isteyenlerin ellerine fırsat veriyorlar.
Bakınız...
Akdeniz'deki hain İsrail saldırısıyla, İskenderun'daki terör saldırısı arasında fark yoktur. İkisinin sebebi de beceriksiz dış politikadır.
Biliyorsunuz ki, ne kadar terör konusunda sabıkalı ülke varsa vizeyi kaldırdık.
Suriye ile vizenin kalkmasıyla İskenderun'a yapılan hain saldırı arasında bağ vardır.
Şimdi de Pakistan'la vizeyi kaldıracaklarmış!
Bütün mesele bu. Hiç önünü arkasını düşünmeden atılan dış politika adımları.
Uzatmaya gerek yok.
AKP Hükümeti sorumluluğunu kimsenin üstüne atamaz.
Biz katillerin kim olduğunu biliyoruz: İsrail devleti.
Ama biz bu faşistlere, politikalarıyla zemin hazırlayanları da biliyoruz: AKP Hükümeti.

Odatv.com

580023663830.jpg

#44 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 posts

Posted 31.05.2010 - 16:43

O ZAMAN SANA BİR "ÇÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ"

Beni bağışla,Senin dilinden anlamıyorum.

Ama durum karşısında Benim anladığım;

Kan akıtarak One Minute'nin bedelini ödettiler. Ölen öldüğüyle kaldı. Başımız sağ olsun.

Şimdi Hükümete düşen görev Orada ki Vatandaşlarımızın Sağ salim Türkiyeye getirmesidir.

#45 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 31.05.2010 - 17:05

NE YANİ ""ONE MİNUTE" demeyecekmiydi Tayyip, onursuzmu davranacaktı, onu mu söylemek istiyorsun

Edited by milas, 31.05.2010 - 17:08.

necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#46 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1,142 posts

Posted 31.05.2010 - 17:26

muhatabimiz akp olacak elbette baskaca kimi muhatap alacagiz...

one minute yi filan gectim ben...

uluslararasi sularda ulkem bayrakli gemimize saldiriliyor ( o gemi uluslararasi sularda turkiye topragi sayiliyor) insanlarimiz oluyor...anlayamiyorum...

savas cigirtkani degilim...olsunda istemem...

ama sadece bi iki nota filan bu isi cozmez...

baskaca birseyler yapilmali...

1995 İsrail-Filistin geçici barış anlaşmasına göre 32 km’lik Gazze sahilinin denetimi İsrail’de bulunuyor. Bu nedenle İsrail’in onayı olmadan Gazze’ye girmeye çalışmak ihlal anlamına geliyor.

ek bilgi...

http://www.marinetra...l... 3:17:34 AM

buda geminin son uydu baglantisi..

Edited by lasrocas, 31.05.2010 - 17:37.

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#47 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2,132 posts

Posted 31.05.2010 - 17:42

"...Allah'a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok." BÜLENT ARINÇ

Savaşın kazananı yoktur, her iki taraf veya tarafların hepsi bireden kaybeder.

Lasrocas'ın dediği gibi savaş istemiyoruz. Ola ki oldu, ARINC'IN, hali vakti yerinde askerleri önden buyursun lütfen.

580023663830.jpg

#48 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 31.05.2010 - 17:42

BOŞ MU DURUYOR HÜKÜMET_?

#49 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 31.05.2010 - 17:43

Hiçbir şey yapamıyoruz elimiz kolumuz hem bağlı hem bağlattırmışız.

İsrail karasularında olmadığı için israil mahkemelerine gidilemiyormuş.Uluslararası sularda gerçekleşmiş ancak o tür yargılama ile ilgili kurulları kanunları israil hükümeti kabul etmediği için uluslararası herhangi bir yere de gidemiyoruz.

Ayrıca özellikle yurtdışındaki basın kuruluşları bunu israilin haklı meşru müdafası hatta bir tür terörist eylemi engelleme olarak gösterdikleri için kamuoyu felan da oluşturamayacağız.Kisme gerçekleri bilmiyor umurlarında da değil...

Böylece demek ki İsrail deki hükümet çapulcu başıbozuk ve eylemin de rastgele olmadı ortaya çıkıyor.Daha önce İsrail hata yaptı hükümet gider diyenler birazdan bizi fena tuzağa düşürdüler yorumlarına başlarlar.

Sanırım bunlardan dolayı hala başbakanımız ortada yok.Yani elimizde hiçbir şey yok.Bi ihtimal abd yi razı edebilirsek bm den bir kınama çıkarabileceğiz...

Üzgünüm daha önce de söylediğim gibi başbakan sürekli dış politikada gol yemeye devam ediyor.Davutoğlu bu işin uzmanı diye getirdiler ama çok feci çuvallıyor.

Keşke baştan izin vermeselerdi yazık oldu ölenlere.Sadece bu kadarla ve her zamanki gibi İsrail in yanına kalacak yine...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#50 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 31.05.2010 - 17:45

Deniz Kuvvetlerinde ki komutanları bir bir AKP pirim yapsın diye hapislere atarsan

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#51 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 31.05.2010 - 17:46

Hükümet Dünya'da ne kadar sorun varsa hepsine atlıyor ''Ben yaparım! , Ben yaparım diye!''

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#52 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 31.05.2010 - 17:57

Posted Image

Bu da yakışmış

aslında İsraili tam böyle protesto etmek daha uygun.

Hoşuma gitti...

Posted Image

#53 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 31.05.2010 - 17:58

ya yorumlara bakıyorum da hakikaten inanılır gibi değil. odatv israil'e bir kelime bile kınamadan direk hükümeti suçlamış. kardeşim hırsızın hiç mi suçu yok .

şimdi bu yardım insani yardım için giden bir filo öyle değil mi? o zaman artık akp neden izin vermişmiş. vay efendim nasıl böyle gönderilirmiş. israil'in böyle yapacağı bilinyormuş, israil zaten daha önceden uyarmışmış bunlar en son sorulacak sorudur.

ortada bir insani yardım vardır. ve israil de bu yardımı kanla durdurmuştur. yardım filosu bizi linç edecekti gibi komik komik gerekçeler de sunmuştur. vaziyet buyken "israil'in yaptığına karşıyım ama akp'nin yaptığı da ortada" demek anlamsızdır.

#54 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 31.05.2010 - 18:07

Ben inanıyorum ki bu olaya herkes üzülmüştür. O yüzden boşuna birbirimizi kırmayalım. Yalnız bir gerçek var; AKP iktidara geldiğinden beri dış politikada maskara oluyoruz. ''Tabuları yıkıyoruz'', ''komşularla sıfır sorun'' zırvalarıyla şamar oğlanına döndürdüler bizi.

#55 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3,232 posts
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Posted 31.05.2010 - 18:11

+ şuan için elde olan bilgi uluslar arası kara sularda olduğudur geminin...

Kimsenin bi tarafı yemez kimseye, sabaha kadar tartışalım, olacak olan diplomatik nezaket, karşılıklı olaydan duyulan üzüntü, ve kınamadan ötesi değildir....

Allah ölenlere rahmet etsin, belki Filistindeki abluka kalkar... Belki bu ülke sii.ktiriboktan bir devletle neden kokrtuğunu oturup 5-10 kez düşünür, belki pirim olsun diye ticari anlaşmalar iptal edilir...

Bu arada ek bilgi: PKK yarından itibaren saldırıya geçeceğini duyurdu, hayırlı olsun... Irağın kuzeyinde kendi elimizde oluşturduğumuz koridorda yetiştirilen komandolar sahneye çıkıyor hayırlı olsun...

Boşa konuşuyoruz yemin ederim, hükümetin ne suçu var bilmem ne.... Tamam olmasın... Yawff başbakan nerede??? Nasıl bişey bu, ben "one minute"tede razıyım çıksın bişey desin... Ama henüz icazet alamadı, henüz ABD nin safını tayin edemedi, önce görüşüp sonrasında açıklamaları yapar...

Yok yawfff... Bu ülkeye hakikaten yazık ettik... Buyur sokaklara çıkıp, solculuk sağcılık oynayalım, başı örtükler mi daha namuzssuz açıklarmı diye tartışalım, alevilik sünnilik diye birbirimize girelim... Hiç çalışmamıza gerek yok nasıl olsa israil teknolojisi bizi korur, nasıl olsa bize borç veren büyük büyük abilerimiz var, nasıl olsa biz osmanlı torunuyuz, nasıl olsa biz bir zamanlar dünyaya hükmetmiştik.... Şimdi uyuma zamanı, buyurun sokağa dökülün herkez birbirini yesin, 1 avuç kalıncaya kadar önünüze geleni doğrayın... bizi bir tek hiroşima kurtaramazzz! 1 avuç kalmalıyız, gittikçe tükendiğini birlik olması gerektiğini anlayıncaya kadar kırılmış tek bir avuç insan kalmalı...

Helal olsun israil'e... Dün kuruldu, g.t kadar ülke... Bizim gibi dnyaya hükmetmiş tarihide yok... uluslar arası sularda geminede çıkar, insanını da öldürür, erkek'tir yaparım der ve yapar sende izlersin... Sorumlu hükümet mi, muhalefetmi dye tartışırsın, meşru hakkını dillendirmeye kimsenin g.tü yemez, yiyemez... Bence herkes sussunda otursun...

Kendi kendimizi yiyeceğimize, bırakın zaten dibine kadargirmiş olanın keyfini çıkarın... Rezil bir ülkeyiz!

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#56 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 31.05.2010 - 18:18

ya yorumlara bakıyorum da hakikaten inanılır gibi değil. odatv israil'e bir kelime bile kınamadan direk hükümeti suçlamış. kardeşim hırsızın hiç mi suçu yok .

şimdi bu yardım insani yardım için giden bir filo öyle değil mi? o zaman artık akp neden izin vermişmiş. vay efendim nasıl böyle gönderilirmiş. israil'in böyle yapacağı bilinyormuş, israil zaten daha önceden uyarmışmış bunlar en son sorulacak sorudur.

ortada bir insani yardım vardır. ve israil de bu yardımı kanla durdurmuştur. yardım filosu bizi linç edecekti gibi komik komik gerekçeler de sunmuştur. vaziyet buyken "israil'in yaptığına karşıyım ama akp'nin yaptığı da ortada" demek anlamsızdır.

ebarahta çok bilmiş ya, bunlarla aynı dümen suyunda gidiyor, vıdı vıdı konuşmaktan başka bir halt bilmezler

#57 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3,232 posts

Posted 31.05.2010 - 18:24

milas AKP savunuculuğu dışında yaptığın tek bişey de? Yawf inatla sinirlerini geriyon milletin... Sana deneni o kadar takmıyorsun, başbakanına denilen herşeye saldırıyla cevap veriyon... Bırak yawfff herkes fikrini söylüyor, tayyibe laf demek yahudi olmayı, vatanın iyiliğini istememeyi gerektirmiyor...

Lanet olsun hertürlü aşırı bağlılığa... Yawff aç şu kendi mesajlarını bir oku ne olur... Milleti germeyide ne olur bırak yawfff... :(

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

#58 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 31.05.2010 - 18:27

İsrail'e ''one minute'' çek, sonra da git trilyonluk ihaleleri onlara ver. Tanklara modernizasyon yapılacak, git İsrail'e yaptır. Kendini adamlara her türlü bağla, sonra da kalkıp ucuz şovlarla dış politika yap. Adamları besliyorsun, beslemekle kalmayıp adamlardan her türlü kötülüğü görüyorsun. shy'in dediği gibi hiçbir şey yapamayız. Bir süre sonra unutulur gider.

Bugün de yine bölücü Kürt terörüne 6 şehit verdik. Kimseden ses seda çıkmıyor. Taksim'e çıkan Arap kafalılar Mehmetçik için de bir protesto gösteri yapsaya olmaz mı ?

Ama ne gerek var. Sonuçta onların katili belli değil mi? Ergenekon ve TSK.

Arkadaş böyle hassas konularda siyaset yapmayayım diyorum, ama bakıyorum olanı biteni hükümet izliyor. Herhangi bir yaptırım da yok.

İsrail ne kadar suçluysa, hükümet de o kadar suçludur. O ölen insanlar iktidarın son zamanlarda bilerek gerilimini yükselttiği İsrail politikasının kurbanı oldu. ''One minute''lerin, Kurtlar Vadisi'nde İsrail konsolosluğu basmaların, TRT dizilerinde İsrail'i kötülemenin yarattığı gerilimin sonucudur bunlar.

#59 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 31.05.2010 - 18:28

sen onu ebaraha söyle başına taş düşşse Tayyipten bilecek , bilmeden zırlayacak Tayyişbe hakaret edecek bende susacam ha, susayımmı, söyle susayımmı?

#60 _RomantizmA_

_RomantizmA_

• Üyeler
  • 3,232 posts

Posted 31.05.2010 - 18:31

evet desem ve anlayacağını bilsem evet diyecem... Ki anlayamadığın için dilediğince "ZIRLA"!

Edited by _RomantizmA_, 31.05.2010 - 18:34.

[Bebeğim Öldü]

Canıma kastım…

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users