İçerik değiştir

- - - - -

Dünyanın Kalbi Bu Gemide Atıyor Canlı İzle

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 120 yanıt verildi

#21 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 12:12

başbakanımız uykusundan kalkınca tavrını koyar ' one minute '

#22 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 12:19

"Hiçbir egemen ülke buna izin veremezdi"
İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Danny Ayalon'dan açıklama

İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Danny Ayalon, İsrail'in yardım gemilerine saldırmasıyla ilgili açıklama yaptı. İşte Ayalon'un açıklaması:

"İnsani yardım olarak gösterilen yardımın insani olmadığını belirtmek istiyorum. Eğer öyle olsaydı bu yardımları önerilen doğru kanallardan gönderirlerdi. Biz onlardan bunu istedik. Hatta şunu söylediler; bu insani bir kampanyadır dediler ancak sık sık şunu söylediler. Amaçlarının ablukayı yıkmak olduğunu söylediler. Bu yasaldır, abluka yasaldır. Bu gemilerin yasadışı olarak Gazze'ye geçişlerine izin vermek binlerce kişinin ölümüne neden olan bölgeye geçmelerine neden olacaktı. Sürekli yapılan çağrılardan sonra onlara ablukanın kaldırılmayacağını söyledik ama ne yazık ki organizatörler bu çağrılara kulak asmadılar. Barışçıl yoldan bu olayın kapanmasını sağlamadılar. Hiçbir egemen ülke buna izin vermez. Durumu sükunete çevirmek için tüm ilgili tarafları birlikte çalışmaya davet ediyoruz. "

haberturk

-----------------------------------------------------------------

o.çocuğu başkada bişey diyemiyom...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#23 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 12:19

Edy's konunun ehemmiyetine binaen bir yorum yapmanı beklerdim doğrusu

fakat siyaset yapmayı tercih ettin!

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#24 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 12:23

Tekirdağ'da İsrailli bisikletçilere saldırı
Tekirdağ Barosu avukatlarından Hasan Fehmi Özer, ‘1'inci Trakya Bisiklet Turu’na katılan İsrailli bisikletçiye Filistin Bayrağı’nı açıp yumruk atmaya çalışınca, polis tarafından gözaltına alındı.

İsrail konsolosluğuna girmek istediler
FİLİSTİN'e insani yardım götüren gemilere İsrail askerlerinin operasyon düzenlediği, iki kişinin hayatını kaybettiği ve 30 kişinin de yaralandığı haberi, İsrail İstanbul Konsolosluğu önündeki gerginliği arttırdı.

Bundan sonra böyle

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 31.05.2010 - 12:24

#25 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 12:25

Günler öncesinden bu duruma gelineceği belliydi.

Tek Suçlu Recep Beydir.

#26 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 12:35

. Tamam, yapılanlara duyarsız kalmayalım, Filistin'i sahipsiz bırakmayalım ama, bunu yaparken de kendimizi ateşe atmayalım.

peki nasıl duyarsız kalmayacaksın? ne yaptılar sanki anasını satayım. duyan da sanacak ki türkye işi gücü bırakmış filistin'le uğraşır olmuş. yeri geldiğinde duyarsız kalmamak adına bir şeyler söylenmeyecek mi?
aman bu yanlş olur, aman öyle söyleme diye diye nereye kadar?

türkiye'de bir sivil toplum kuruluşu kalkıyor gazze'ye yardım yapacağız diyor. şimdi devlet buna ne yapacak? devlet politikası değil bir şey değil. devlet buna yasak mı koyacak şimdi..

adamlar bütün uluslarası anlaşmalara aykırı bir şekilde bütün dünyaya meydan okuyor. bütün dünya da türkiye'den yana. yunanistan israil'le yapacağı tatbikatı iptal ediyor, ispanya elçi çekiyor.

ama bizim içimizde aman müttefiklerle aramız bozulmasın deniyor. lafa gelince asıyoz kesiyoz, mangalda kül bırakmıyoz anuğa goyum.

#27 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 12:44

ama bizim içimizde aman müttefiklerle aramız bozulmasın deniyor. lafa gelince asıyoz kesiyoz, mangalda kül bırakmıyoz anuğa goyum.

İşte bu yüzden susacağız. Bizim dediklerimiz sadece lafta kalıyor. Herkesi kendimiz gibi sanıyoruz. Ama öyle değil işte. İsrail bu, boru değil. Bu adamlar ölen bir askerleri için toplu katliam yapacak kadar gözü kara insanlar. Bizim gibi boru boru atmıyorlar. Biz de bu İsrail'i artık ne şekilde olursa olsun karşımıza alıyoruz.

#28 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 12:47

Tüm Dünya'nın anasını belleyenlerin, bizde gidip ABD'ye babasını belleyelim diyeceğim ama nerde bizde o cesaret :P

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#29 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 14:44

Adamlarin kara sularindamiydik yoksa uluslararasi kara sularinmada mi ??

bilen varmI?
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#30 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 14:46

Günler öncesinden bu duruma gelineceği belliydi.

Tek Suçlu Recep Beydir.

O ZAMAN SANA BİR "ÇÜŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ"
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#31 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 14:50

bilen varmI?

Ne Farkeder Ki Gemilerde Beyaz Bayrak Çekiliymiş ?

#32 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 14:51

uluslararası kara suları imiş.

#33 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 14:56

İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın saldırıdan önceki açıklaması;

Selamunalaykum.

Değerli kardeşlerim. Allah sizden razı olsun. Bizlerin yalnız bırakmadınız. Bugün bir seferdeyiz. İnşaallah başaracağız. Bu seferin geri dönüşü yok. Burada, var olan bütün arkadaşlar. 50'yi aşkın ülkeden bir araya geldik. Hepimiz aynı hedefi gözetiyoruz. Bu sefer Gazze'deki bu insanlık dışı uygulamayı bitireceğiz inşaallah. Çünkü İsrail'in yapmış olduğu herşet televizyon kanallarıyla tüm dünyaya yansıyor. Ve evimizdeki çocuklarımızın psikolojisi bozuluyor. Bu mesele artık sadece Filistin'e hepsedilmiş bir konu değildir. Bütün dünyaya yansımıştır.

Bizler de bir karar verdik. Karar verirken kesinlikle maceraperest değildik. Duygusal bir karar da vermedik. Herşeyi çok iyi düşündük. Plan yaptık. Bütün dengeleri gözettik. Bize karşı çıkacak olanları ve yanımızda varolacakları hesapladık. Sonuçta bunu birilerinin yapması gerektiğine karar verdik. Ve bu biz olacaktık. Çünkü Allah'tan bunu istemiştik. Çünkü bir çok insan bizimle beraberdi. Bir çok gerçeği insanlara anlatmak istedik. Ve yola çıktık. Önce bu gemileri satın alacağımıza insanlar inanmadı. İnanmayanlar, bırakın istediği reklamı tanıtımı yapsın dediler. Ve sonuçta gemiler satın alındı. İş ciddiye bindi. Ve tüm dünya gördü ki bu kararlılığın peşinde hiçkimse duramaz.

Ve şu noktaya geldik. Bizler, İsrail'in ilan etmiş olduğu kara sulardayız. Gazze'ye gidiyoruz. Gazze, Filistin'in bir parçasıdır. ve Filistin kendi kara sularına sahiptir. Bütün dünya bunu böyle biliyor. BM de bunu kabul ediyor. Amerika, İtalya, Almanya, Fransa bütün bu açıklamaları yaptı. Bütün Ortadoğu ülkeleri bunu kabul etmekle birlikte Arap liderlerin çoğunluğu sessiz kalıyor. Ama onlar saraylarında yaşarken Gazzeli çocuklar ilaç bulamadıkları için ölüme mahkum ediliyor. Ve yine diyaliz makinası olmadığı için hastalar eziyet çekiyor.

Şunu da çok iyi biliyoruz ki Hz. Ömer Kudüs'ü fethettiği zaman Yahudilere ve Hristiyanlara bir hak vermiştir. Nedir bu hak? İbadet özgürlüğü, kıyafet özgürlüğü, seyahet özgürlüğü ve ticaret özgürlüğü.. Bugün ise ambargo sadece insani yardıma değil ticarete ve seyahate de ambargo uygulanıyor. Her insanın özgür haklarını düşünerek yola çıktık. Bu yol başarılı bir yol. Bizi şimdi taciz ediyorlar. Ve bu gemilere saldırmak istiyorlar. Etrafımız, İsrail donanmasının gönderdiği savaş feribotlarıyla kuşatıldı. 3 tane gemi gönderdiler. Uçak ve gelikopterler de var. Devamlı taciz ediyorlar. Hiç hakları olmadığı halde bizim uydu yayınımızı kesmeye kalktılar.

Aldığımız net bilgi. Sessiz operasyon dedikleri, hücum botlarıyla sessizce gelerek, kendi deniz kuvvetlerinin en üst limitte yetiştirdiği elemanlarını gemileirn yanına bırakacaklar. Ya geminin altından ya da üstünden müdahale için çalışacaklar. Tam iki ay boyunca bunun eğitimini yaptılar. Biz, buna da hazırlıklıyız. Çünkü biz biliyoruz ki bize bir şey olursa İstanbul'dan Ankara'dan Lündrada'n onlara cevap verilecek.

Biz, Gazze'ye gideceğiz. Hiçkimsenin tereddütü olmasın. Buradan Gazzeli yetimlere ve kadınlara da sesleniyorum. Merak etmeyin geleceğiz. Yaralılara herkese sesleniyorum. Biz, Gazze'ye ya gireceğiz ya da bedel ödeyeceğiz. Biz, bedel ödersek başkaları da bedel ödeyecek. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ribattan vazgeçmeyin. Buradaki kardeşleriniz en yakınlarını bıraktılar. Dünyanın dört bir yanından geldiler. Sizler ise sakın evinizin sıcaklığına, size sunulan dünya nimetlerine aldanmayın. Bu gece nasıl İsrail konsolosluğuna gittiyseniz yarın akşam da öbür akşam da orada olun. Sayınızı çoğaltın. Çünkü siz sayınızı çoğaltınca İsrail geri adım atacaktır. Hiç tereddüt etmeyiniz.

İsrail, geri adım atmazsa ne olacak? Bedeki biz ödemeye hazırız. Ama bunların gerçek yüzünübüyün dünyaya deşifre edeceğiz. Ve bunun sebebi de siz olacaksınız. Ne kadar kalabalık dünyaya bunu anlatırsanız onların kirli yüzü ortaya çıkacaktır. Biz, buna hazırısız. Siz de hazır olduğunuza dair söz verin. Her geçen gün sayınızı artırın. Dua edin. Hakkınızı helal edin. Biz de sizlere hakkımızı helal ediyoruz.

Essalamualaykum.

#34 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 15:11

İnsanlık dışı bu katliamın hesabı mutlaka İsrail'e sorulmalıdır..Allah belalarını versin köpek soyları ..

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#35 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 15:34

madde 1. gazze israil toprağı değildir. yani girişi ablukaya alamazsınız, kimin gireceğine karışamazsınız.

madde 2. olay uluslararası sularda gerçekleşmiştir. uluslararası sularda sadece ve sadece deniz haydutluğu ve köle ticareti yapılıyor ise sivil bir gemiye askeri müdahele yapılabilir ki onda bile silahlı bir karşılık vermezse gemi ateş açamazsınız.

madde 3. saldırıya uğrayan gemi türkiye tabiyetinde olduğu için hukuki olarak israilin hatay'a saldırmasından zerre farkı yoktur. ve savaş sebebidir.

madde 4. saldırıya uğrayan gemide türk vatandaşları olduğu için türkiye gemideki vatandaşlarını korumak, zarar gören vatandaşlarının zararlarını karşılamakla yükümlüdür. ayrıca zarara yol açan israil'e zararla karşılık verme hakkına sahiptir.

madde 5. türkiye hukuki olarak bu operasyonu fiili bir savaş ilanı sayma hakkını saklı tutar ve savaş ilanı olarak kabul ederse yapacağı müdahaleler meşru müdafaa kapsamına girer ve bm 51. maddesi gereği hiçbir devlet saldırgan taraf olan israil'e yardım edemeyeceği gibi türkiye'ye yardım etme sorumluluğu altına gire

r.

bilgi mahiyetiyle,,,

merakimdan sordum gemiler nerdeymis diye...altinda birsey aramayiniz...bilgi icinde tsk..

Bu mesaj lasrocas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 31.05.2010 - 15:36

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#36 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 15:45

B.kunda boncuk bulanlar bunun suçlusunun da Başbakan olduğunu söyleyecek neredeyse.
Bu ne kin , bu nasıl bir nefret.

Onlarca ülkenin yardımı var o gemilerin içerisinde.
O gemileri gönderen ülkelerin tamamının niyeti "yardım etmek".

İsrail kendisinden bekleneni yaptı, böyle şerefsiz bir ülkeden başka bir şey beklemekte yanlış olurdu.

Umarım her şeyi unuttuğumuz gibi bu olayı da unutmayız.
Gereken ne ise o yapılır inşaAllah.

Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar.. :(

Değişiklikler Kaydedildi...

#37 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 15:47

Sen Filistin'e göstereceğin yakınlığı Irak'ın kuzeyinde yaşayan Türklere göstersene. Yarın öbür gün orada bağımsız Kürt devleti kurulursa buna kim karşı çıkacak ? Filistinliler mi ?

Irağın kuzeyinin bombalanıp binlerce insanın katledilemsine sebep olan uçakları İncirlik üssünden kalkmasına müsade edenler, Filistin halkına yardım edeceğim diyorsa, bu ikiyüzlü, samimiyetsiz bir politikadır, uşaklıktır.

580023663830.jpg

#38 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 15:52

incirlik üssünü bilmem kime açanlar yardım konvoyu değil. yardımlar sivil vatandaşlar tarafından yapılıyor. ve sivil toplum kuruluşları tarafından götürülüyor.

#39 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 15:56

ebarah saçmalama serisine devam mı? insanlığını aklına getir bir seferde be........

#40 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 31.05.2010 - 16:02

Irağın kuzeyinde insanları katleden uçakların incirlik üssünden kalkamlarına kim müsade etti: AKP hükümeti.

Elbette Filistin'e insani yardım yapılmalı. AKP hükümetinin bu insani yardımın tarafında görünmesi, Kuzey Iraklıların kanları henüz ellerinden çıkmamışken, ikiyüzlülüktür.

Milas,

Saçmalama konusuna girersen, bu forumdaki en uzun sayfa sayısı sana ait olacaktır.

Kuzey Iraktaki insanları bombalayan uçakların ülkemizden kalkmasına izin verenlerin insanlıklarını sorgula derim, saçmalama sayfa sayını arttırmamaya dikkat ederek tabi.

580023663830.jpg