İçerik değiştir

Kemal Kılıçdaroğlu Chp Genel Başkanı Seçildi.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 116 yanıt verildi

#81 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:09

Yaff ne koalisyonu.Kim nerden çıkarıyor anlamıyorum ama bir kez açıklayacağım bir daha konu açılmasın lütfen :mad1:

Koalisyon olabilmesi için meclise, en beş ki o da partilerin birbirine çok yakın oy alması gibi bir durum olursa normalde altı veya daha fazla parti girerse söz konusu olur.Şu an ki mevcut seçim koşulları ile meclise 3 artı bdp oda yine bağımsız katılacak olurlarsa toplamda dört parti girebiliyorken halihazırda meclis aritmetiğine bakalım lütfen.

Saırıgül sus pus oldu olmasa bile bu kısa zamanda barajı geçemez.Dp parti veya dsp var mı yok mu belli değiller.Sonuçta barajı geçememiş her partinin aldığı oy aslında meclise giren partiler için kaybedilmiş oy değildir. *lol seçimlerde iki artı iki hiçbir zaman dört etmiyor :P

Koalisyon için barajı geçecek iki parti daha getirin sonra koalisyon partileri oluştururuz o zaman göreceksiniz ki akp bdp koalisyonu çok daha kolay gerçekleşir olacaktır :P
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#82 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:17

üç parti birbirine eşit oy alırsa nası olcak shy =)

üçününde 180 civarı aldığını düşün çöz denklemi :mad1:

bakarsın akp chp koalisyonu olur siyaset tarihimiz ne olmazları oldu yapmadımı =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#83 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:21

Yaff ne koalisyonu.Kim nerden çıkarıyor anlamıyorum

Bahçeli, "sınıf arkadaşımdı, başarılı bir öğrenciydi" dedi, koalisyon oldu. *lol

İyi ki, "çok iyi anlaşıyorduk, birbirimizin evine gidip geliğyor, oyunlar oynuyorduk" demedi yoksa buradan da ikisinin kamera görüntüleri servis edilirdi. :mad1:

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.05.2010 - 16:22

580023663830.jpg

#84 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:25

bakarsın akp chp koalisyonu olur siyaset tarihimiz ne olmazları oldu yapmadımı =)

Pac, o zaman Zeytinburnu'nda veya senin oralarda buluşur hasret gideririz. Forum tarihimizin olmazlarını yaparız. :mad1:

580023663830.jpg

#85 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:25

valla bahçeliyi yollayacak bi kayıt olsa süper olurdu çünkü meclisteki en sol parti oldu mhp *lol

kemikler fena sızlıyodur bi yerlerde ama kimin umrunda =)

neyse rahşan chp ye yeşil ışık yaktı ya dibine düşerler nasılsa onca lafına rağmen hükümette kurmuşlardı :mad1:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#86 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:27

ben çıkardım koalisyon lafını. vurmayın kardeşim. öldüm. ilk taşı en günahsız olanınız atsın bari :P

bir de ben o açıklamayı bahçeli kılıçdaroğlu hakkında konuşmadan önce söyledim vallahi
ikincisi chp ile mhp'nin koalisyon yapması kötü birşey değidir. chp'nin de mhp ile koalisyon yapması da kötü birşey değildir. sonuçta ikisi de halkın oylarıyla meclise giriyor yahu. kötü birşey olsa bile en azından p.zevenlik kadar kötü birşey değildir yani. :mad1:*lol

velhasıl kelam ben şunu demiştim; kılıçdaroğlu iyi bir hava yakaladı. iyi rüzgar estirdi. ancak seçime daha bir seneden fazla var. bir senede kim öle kim kala. o zamana kadar milletin gazı alınırsa kılıçdaroğlu'nun tek başına iktidar işi zor. ama zor olmayabilir de. bu bağlamda belki bir chp mhp koalisyonu olabilir dedim. çünkü chp de mhp de bugün akp'ye vatan haini diyor, satışçı diyor bilmem ne diyor demediğini bırakmıyor; bu ahval ve şerait içinde akp chp yada akp mhp koalisyonunu zor görüyorum. yakıştıra yakıştıra chp mhp koalisyonunu yakıştırdım. kötü bir niyetim yoktu valla.

#87 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:29

Partiler aldıkları oy oranına göre milletvekili çıkarmıyorlar.Ki öyle olsa %30 küsür ile bir parti nasıl mecliste yüzde elliden fazla milletvekiline sahip oluyor sen üçe bölerek izah et ben gerekli açıklamayı yaparım meraklanma...

Tekrar söyleyeyim koalisyon için meclise 6 parti veya özel şartlarla 5 parti girmesi gerek. Aksi durumda koalisyon felan olmaz...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#88 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:30

Merhumun kemiklerini sızlatmamak için MHP'nin ne yapması lazım pac ?

#89 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:33

merhum değil binlerce merhuum yani merhumlar :mad1:

gerekirse muhalefette kalır dimi roy =)

shy aynı oyu alırlar demedim aynı sayıya yakın sandalye dedim *lol

peki ya akp yada chp ye DTP aile koalisyon yeterse nolur ?

ikisininde 276 yı bulmak için 20-30 vekile ihtiyacı olursa ibre dtp ye döner :P

içişleri ve milli savunma bakanlığını dahi verirler ha yeterki iktidar olsun
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#90 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:36

Önemli değil, merhum ya da merhumlar.

Bunların kemiklerinin sızlamaması için MHP'nin ne yapması gerekiyor ?

''AKP'ye kayıtsız şartsız destek verirse sızlamaz'' de bari de çık işin içinden.

#91 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:41

aynı sandalyeye yakın milletvekili nasıl alıyor bi göster.Bak tekrar söyleyem olmadı aç dar bölgeli d'hont sistemi mi ne diyorlar bul oku.Zaten sırf bu yüzden var ettikleri bi nane bu senin dediğinin olma ihtimali adnan oktarın mehdi olmasıyla aynı ihtimal...

Gönderilen Resim

#92 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:54

ya bu partilerle zaten zor chp ile mhp nin toplamının akp yi geçmesine zaten razı bu partiler (pardon parti, z,ira ayrı ayrı iki parti görünmüyo ortada)

ben velevki dedim matematiksel olarak yoksa akp çıktı çıkalı hesaplar şaştı zaten :mad1:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#93 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 16:56

akp yüzde 30 oy alsa
chp yüzde 30 oy alsa
mhp yüzde 15 oy alsa
yüzde 10'a yakın da bdp alsa

ne olur şimdi? *fiuv

#94 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 17:18

akp daha çok küçük illerden ve doğu illerinden oy aldığı için ve oralarda da oy sayısına göre daha fazla milletvekili çıkardığı için akp chp den en az 50 milletvekili daha fazla çıkarır.Sanırım 280-300 civarı milletvekili çıkarır...

Ayrıca bdp hayatta %7 yi geçemez.Bağımsız girerlersede en fazla 30 daha fazla milletvekili çıkaramazlar.

Bu hesabınıza bir parti daha ekleyin o zaman onuda sanki tek tek seçmişsiniz gibi bir durum olacak ancak bir koalisyon olabilir.

Boşa uğraşmayın 6 dan az parti meclise girerse koalisyon olmaz...

Bulun altıyı gelin *fiuv

Gönderilen Resim

#95 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 17:57

o değil de mutlu tönbekici kemal kılıçdaroğlu'nun parti meclisindeki bir vatandaşa fena çakmış bugün;

http://haber.gazetev...s...d=4&wid=156

#96 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 18:25

ben su kpss anayasa seysini bidaha okuyayim :) shy anlatmis bak ne guzelde ben mali anlamiom.. :P

antlantisli gel bi anlat...ve susacam gozerim konusacak *fiuv
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#97 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 19:26

shy, merak etme kemal hemşerilerine kıyak geçip barajı düşürecekmiş *fiuv

ayrıca da istanbul ankara samsun kocaeli sakarya konya bursa gaziantep vb size küçük şehir diyemi öğretildi =)

roy, aynen öyle abi =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#98 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 22:21

he mhp dende bahsedilmiş ilk oyumu her sağcı gibi gidip mhp ye verdim :P üniversite ortamı Alparslan TÜRKEŞ hayranlığı filan lan bi baktım Türkeş nerde bahçeli nerde :eyvah:

bahçeli dedikçe yıldönümü hesabı geliyo aklıma gülesim geliyo bahçeli yüzünden yakında ülkücüler bile bırakıcak bu işi zohahaha :P

öhöm bence kılınçdaroğluna yakışır bahçeli :P sayın başkakanımız dese ya ' kılınçdaroğlu bahçeliyide al git :P ' ehehehe dersime gitsinler :P zati yakında bahçelide dersim kelimesini kullanırsa şaşırmam :P
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#99 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 23:35

Yine yanlış anlamışsın veya ben yanlış iizah ettim.Senin bahsettiğin illerden Konya ile unuttuğun Kayseri haricinde her parti ciddi miktarda milletvekili çıkardı.Ancak özellikle doğuda ve küçük illerde nerdeyse tüm milletvekillerini akp aldı.Bağımsız katılanları saymazsak.Şimdi aklımda değil ama sanırım doğuda bil ilde yaklaşık 10 bin oya bir milletvekili çıkarabiliyorken bu oran Ankara İstanbul gibi illerde nerdeyse 50 bin oya bir milletvekili şeklinde.Rakamlar hatalı olabilir ama oranın 5-6 kat civarında bir şey olduğunu hatırlıyorum.Benim bahsettiğim bu oran.Ve evet doğu ve küçük iller olmasaydı %38 miydi neydi aldıkları oy oranıyla bu kadar milletvekili çıkaramazlardı.

Gönderilen Resim

#100 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 26.05.2010 - 23:42

yok abi ya izmir konya gibi dengeleri bozan birkaç ili saymazsak eşit bi dağılım oldu genelde vekil sayılarında..

tunceli dışında 80 ilden vekil çıkartmakta kolay değil ki tuncelinin de zaten 2 vekili vardı
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...