İçerik değiştir

Kemal Kılıçdaroğlu Chp Genel Başkanı Seçildi.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 116 yanıt verildi

#1 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 18:20

Gönderilen Resim

Kılıçdaroğlu CHP’nin 7. lideri
Kemal Kılıçdaroğlu, tek aday olarak girdiği kurultayda 1200 delegenin 1189’unun oyunu alarak, CHP’nin yeni genel başkanı oldu.

CHP'nin 33. Olağan Kurultayı’nda konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi.

Kurultayda 1197 delege oy kullandı. 1189 delege Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verdi. 8 oy da geçersiz sayıldı.
Böylece Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 7'inci genel başkanı oldu.

ntvmsnbc
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#2 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 18:26

Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.

Değişiklikler Kaydedildi...

#3 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 18:27

iyi oldu iyi :P
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#4 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 18:56

seçildimi atandımı acaba :P

hayırlı olsun :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#5 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 19:47

Türkiye için hayırlı olsun..................

Daha başlarken gömleğin düğmesini yanlış bağladı, adam, gerisi hak getire...

Bu mesaj milas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 22.05.2010 - 20:04

necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#6 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 20:31

sünnetli de değil diyolar bi de..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#7 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 20:36

Hayırlı Olur İnşallah...

Yarın Öbür Günde Sünnet Düğünü Yapsın Kirvesi De Tayyip Olsun... :P

#8 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 20:37

sahi diyolarmı melih ben kamer genç için dendiğini duydum karıştırdın sanırım..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#9 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 20:44

mahallesinin bakkalına gidip 14 lira 85 kuruş tutarına 15 lira vermiş. bakkalın 15 kuruşu çıkışmayınca ona uzatılan 25 kuruş değerindeki sakızı kabul etmiş ve oradan uzaklaşmış. yani:

1) Türk parasını sakızla değiştirdiği için Türk Lirasına hakaret etmiş.
2) 10 kuruşluk fark da bir nevi rüşvet kabulü olarak göze çarpmış.

---

böyle de diyolar bu herif için. terbiyesizin önde gideni yani..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#10 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 21:48

sünnetli de değil diyolar bi de..

Yerleştir kamerayı tüm Türkiye görsün....Malı :P

İmzama uygun en güzel yorumum bu oldu. :P

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 22.05.2010 - 22:01

580023663830.jpg

#11 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 22:03

Baya bi vaatte bulundu..

ZONGULDAK'A MESAJ: TAŞERONU ORTADAN KALDIRACAÐIZ

Zonguldak'taki madende hayatını kaybeden işçileri hatırlatan Kılıçdaroğlu "Onların kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. İş güvenliği nedir biz onlara öğretecğiz. Bu işçilerimizin bir sorunu daha var. Bu işçilerin tamamı taşeon işçisi. Taşeronu ortadan kaldıracağız. Kamuda çalışan hiçbir işçi yaşamı boyunca asgari ücrete mahkum olmayacak. Zonguldaklılara sesleniyorum. Kurultaydan ilk Zonguldak'a gideceğim.

"SANAYİCİ KAMU GÖREVLİSİDİR, ÜRETEN TÜRKİYE'Yİ KURACAÐIZ"

"Yatağa aç çocuk girmeyecek" diyen Kılıçdaroğlu, yoksullluğun, rüşvetin sonunu getirmeyi vaat ederek "AKP'nin istediği ekonomik politikaya bakın. Üretmeyin diyorlar, fabrikalar çalışmayın diyorlar. Yeniden üreten Türkiye'yi kuracağız.

Çağdaşlığın gereği neyse gerekeni yapacağız. Sanayici artık bu ülkenin kamu görevlisidir. Onun önünün biz açacağız. Bütün bürokratik engelleri biz açacağız. Organize sanayi bölgelerinde yatılı meslek liselerini kuracağız. Mezun olduğunda işi hazır olacak.

Bu ülkede önce kendi sanayicinizi destekleyeceksiniz. Neden dışarıdan daha pahalı otobüs alıyorsunuz. Ortadoğuyu besleyecek ovalarımız var. Bütün Türkiye'nin bu gerçeği bilmesi lazım" dedi.

"RECEP BEY EKONOMİYİ BİLMİYOR"

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Üreticinin ödüllendirildiği düzeni getireceğiz. Türkiye'nin en büyük sorunu nedir? İşsizlik. Üniversite mezunları arasında işsizlik yüzde 30'lara çıktı. İşsizlik sorunu çözüldü mü? Recep Bey'in çözümü var. Herkes bir işçi alsa sorun çözülür. Çünkü ekonomi nedir bilmiyor. Ekonomi bilmeyen birinin ülkeyi yönetmesine razı mısınız? O zaman bunları alaşağı etmeliyiz.

Her üniversite bitiren iş bulacak diye bir şey yok diyor Recep Bey. Fakir fukaranın gemileri mi var? Verdiği sözü tutmayan yiğit değildir.

"MAYINLI ARAZİYİ TOPRAKSIZ KÖYLÜYE VERECEÐİZ"

30 insanın canını yitirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, kendi iktidarlarında Güneydoğu'da istihdam yaratmayı, özel sektör fabrika kuracaksa sıfır faizle kredi vermeyi, mayınlı arazileri topraksız köylüye vermeyi vaat etti.

"EMEKLİLER YİNE BİRİNCİ SINIF VATANDAŞ OLACAK"

Başbakan Erdoğan'a "İşsizlik fonundan aldığın paranın ne kadarını GAP'a harcadın?" diye soran Kılıçdaroğlu, emeklilere de seslendi: Emekliler ilk seçimlerde AKP'yi malulen emekli etmek zorundadır. Bir yasa çıkardılar, emeklilere milli gelir artışından para verilmez. Emekliler yeniden birinci sınıf vatandaş olacak. CHP iktidarında intibak yasasını mutlaka çıkaracağız. Şikayet ediyorsun geçinemiyoruz diye niye gidip AKP'ye oy veriyorsun. Senin haklarını ben savunuyorum. Emeklilere diyoruz ki; senin istediğin değişiklikler CHP iktidarından geçer".

"ESNAF ÖZÜ İTİBARİYLE SOSYAL DEMOKRATTIR"

Kılıçdaroğlu'nun emeklilerden sonraki hedefi ise esnaf oldu. 2 milyon esnafın can çekiştiğini iddia eden Kılıçdaroğlu "Esnaf özü itibariyle sosyal demokattır. Esnaftan oy istiyorum. Senin sonunu getirene ben dur diyeceğim. Recep Bey, küçük bakkalların tamamı birleşsin süpermarket kursun diyor. CHP iktidarında ekonomi neymiş görecek" dedi.

AİLE SİGORTASI VAADİ

Yoksulluğu çözmenin yolunun aile sigortası olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, kendi iktidarlarında her ailenin sigortası olacağını, paranın da kadının banka hesabına yatırılacağını, böylece kadınların çoluğunu çocuğunu doyuracağını belirtti.

"KAYITDIŞI ÇALIŞAN BAŞÖRTÜLÜ KIZI SİGORTALI YAPACAÐIZ"

"İstanbul'un merdiven altı atölyelerinde binlerce başörtülü genç kız kayıt dışı çalışıyor. Bu başörtülü kızlara gideceğiz ben seni sigortalı yapacağım diyeceğiz. Bu bana oy vermez demeyeceğiz. Biz onların rantına değil sorunlarına talibiz" diyen Kılıçdaroğlu, "CHP iktidarında ilk yapılacak işlerden biri siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Dolandırıcının, kalpazanın yeri yok. Artık bu ülkede naylon faturacıdan maliye bakanı, Ali Dibo'cudan adalet bakanı, kalpazandan başbakan olmasın" diye sözlerini sürdürdü.

KESİN HESAP KOMİSYONU GETİRECEK

Parlamentoda kesin hesap komisyonu kuracaklarını da vaat eden Kılıçdaroğlu, başkanının da anamuhalefet lideri olacağını, bu liderin kendilerini sorgulayacağını

#12 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 22.05.2010 - 22:09

"Artık bu ülkede naylon faturacıdan maliye bakanı, Ali Dibo'cudan adalet bakanı, kalpazandan başbakan olmasın"

Özellikle de sonuncusu.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 22.05.2010 - 22:09

580023663830.jpg

#13 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 04:43

"Kaset", süreci tamamen değiştirdi
CHP, iki hafta öncesine kadar sakin bir kurultaya gitmeye hazırlanıyordu.

ANKARA (ANKA) - Merkez Yönetim Kurulu'nun(MYK) yapısı değiştirilecek, Genel Başkan Deniz Baykal kurultaydan güçlenerek çıkacaktı. Ancak, beklenen olmadı ve CHP'de bambaşka bir süreç başladı. CHP'de "kaset" olayından sonra yaşananların satır başları şöyle:

-6/7 MAYIS-

6 Mayıs Perşembe geceyarısı, 7 Mayıs'ın ilk saatlerinde TBMM'de Anayasa görüşmelerinin son turu sürerken, Deniz Baykal ve Baykal'ın eski özel kalem müdiresi ve CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu iddia edilen özel görüntülerin internete verilmesi, CHP kurultay sürecini tamamen değiştirdi.

Ertesi gün Baykal'ın görüntülere ilişkin bir açıklama yapması beklendi fakat beklenen resmi açıklama yapılmadı. Sadece bir kaç CHP milletvekili olayın "komplo" ve "iftira" olduğunu söyledi.

-8 MAYIS-

8 Mayıs Cumartesi günü CHP'de basın toplantısı yapılacağının açıklanması üzerine özel görüntülere ilişkin bir basın toplantısı yapılacağı beklentisi oluştu. Ancak CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Baykal'a suikast yaptıracağına ilişkin bir ihbarı açıkladı. Suikast iddiası basında geniş yer buldu ancak Sarıgül, iddiayı hemen yalanladı ve Sav'ı gündem saptırmakla suçladı.

-10 MAYIS-

10 Mayıs Pazartesi günü CHP MYK'nın toplanacağı ve ardından CHP Genel Başkanı Baykal'ın bir açıklama yapacağı duyuruldu. Buna karşın MYK toplanmadı ve saat 13.00'te Baykal'ın basın toplantısı yapacağı duyuruldu. Baykal, basın toplantısında "Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bir bedeli varsa ve bu bedel, CHP Genel Başkanlığı’ndan ayrılmaksa, o bedeli de ödemeye hazırım. Benim CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmem, hiçbir şekilde bu komploya teslim olmak ya da kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa ediyorum" sözleriyle istifa ettiğini açıkladı.

Baykal'ın istifa kararı Türkiye'de şok etkisi yarattı. İlk günden itibaren "Kurultay'da geri dönmek için istifa etti" yorumları da yapılmaya başlandı. Baykal'ın istfasının ardından CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, Baykal'ın kurultaya gelmeyeceğini açıkladı. CHP il başkanları ilk günden itibaren Baykal'ın arkasında olduklarını ve kurultayda döneceğine inandıklarını açıkladılar.

-11 MAYIS-

CHP Maltepe İlçe Örgütünden bir grup CHP'li genç de 11 Mayıs Salı günü Baykal'ın evinin buluduğu Angora Evleri sitesiinin önüne çadır kurarak Baykal dönene kadar açlık grevi yapacaklaklarını açıkladılar.

-12 MAYIS-

12 Mayıs Çarşamba günü CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek'in açıklaması heyecan yarattı. NTV muhabirinin "Baykal'ın aklında Genel Başkanlık için bir isim var mı?" sorusunu Özyürek'in "Öne çıkan isim, herkesin konuştuğu isim Kemal Kılıçdaroğlu" sözleriyle yanıtlaması üzerine haber, "Baykal'ın adayı Kılıçdaroğlu" şeklinde duyuruldu. Özyürek, hemen açıklamasının yanlış anlaşıldığını, Baykal'ın bir adayı olmadığını belirtti. Baykal'ın da "Adayım olursa kendim açıklarım" dediği kulislere yansıdı.

-13 MAYIS-

Baykal, 13 Mayıs Perşembe günü istifasının ardından ilk kez evinden çıktı. Evinin önünde açlık grevi yapan gençleri ziyaret eden Baykal, gençlerden açlık grevini sonlandırmasını istedi. Fakat gençler Baykal'ın bu isteğini kabul etmeyerek dönene kadar açlık grevlerini sürdüreceklerini bildirdiler. Baykal, bu ziyaretinin ardından eski CHP'li milletvekili Oya Araslı'nın annesinin cenaze törenine katıldı ve burada Kılıçdaroğlu ile yan yana geldi. Aynı gün, Baykal'ın Kılıçdaroğlu ile cuma günü evinde görüşeceği açıklanıdı.

-14 MAYIS-

Baykal, 14 Mayıs Cuma günü evinde Kılıçdaroğlu'nu kabul etti. Kabulün ardından gazetecilere bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal’ın CHP’de ‘değişim ve uzlaşmadan’ yana olduğunu, yönetim kadrolarında bir birlikteliğin olmasını özellikle vurguladığını belirtirken aday olup olmayacağı ile ilgili renk vermedi. Kılıçdaroğlu'nun yakın çevresine bu görüşmeden sonra "Kafam netleşti" dediği öğrenildi. Baykal, aynı gün CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'i de kabul etti, Tekin de Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan adaydığı konusunda net bir açıklama yapmadı.

-15 MAYIS-

15 Mayıs Cumartesi günü, CHP Gençlik Kolları tarafından Baykal'ın evinin bulunduğu Angora Evleri sitesinin önünde "Baykal geri dön" mitingi yapıldı. Mitingden önce Türkiye'nin dört bir yanından gençlerin Ankara'ya geleceği, katılımın 15 bini aşacağı yönünde açıklamalar yapılmasına karşın katılım 2 bin civarı olması dikkat çekti. Bir grup gencin site güvenliğini aşarak Baykal'ın evinin önüne kadar gitmesi de tatsızlık yarattı.

-17 MAYIS-

Kulislerde Baykal'ın geri dönme hesapları yaptığı yönünde yorumlar konuşulurken 17 Mayıs Pazartesi günü Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Adaylığını açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter Önder Sav ile görüştü.

Sav, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Duygularımızla değil aklımızla hareket etmeliyiz" diyerek Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini açıkladı. Sav'ın Kılıçdaroğlu'na verdiği sürpriz destek, MYK'da şok etkisi yarattı. MYK, Genel Sekreter Sav'ı istifaya çağırdı. Ancak Sav, bu çağrıya sert yanıt vererek kendisini görevden alma yetkisinin Parti Meclisi'ndi olduğunu vurguladı ve "Gücünüz yetiyorsa görevden alın" dedi.

-18 MAYIS-

18 Mayıs Salı günü yapılan İl Başkanları toplantısında 77 il başkanı,

Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldı. Toplantıda Kılıçdaroğlu'na desteklerini açıklamayan İzmir ve Antalya İl Başkanları da Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

-19 MAYIS-

19 Mayıs Çarşamba günü 20 kadar CHP'li milletvekiliyle biraraya gelen Baykal, Kılıçdaroğlu'nun adaylığının kendisinden gizlendiğini, Kılıçdaroğlu ismine kendisinin de karşı çıkmayacağını ancak "gizli işler çevrilmesini" hoş karşılamadığını belirtti. CHP Genel Başkanvekili Cevdet Selvi de "Baykal'ın kaderine kırgınlığı var" dedi.

-20 MAYIS-

20 Mayıs Perşembe günü ise özel Ulusal Kriminal Büro uzmanı Uğur Kurtulan, Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntülerin Baykal'a ait olmadığını, çeşitli parçaların biraraya getirilerek montaj yapıldığını açıkladı. Ancak bunun hemen ardından Baykal, "Bu noktada adaylığım söz konusu değil" açıklamasını yaptı.

-21 MAYIS-

21 Mayıs Cuma günü CHP il başkanları tekrar toplanarak kurultaydaki seçime blok listeyle gidilmesi kararı aldı.

-22 MAYIS-

CHP 33. Olağan Kurultayı'nda, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, bin 249 delegenin bin 200'ünün imzasıyla genel başkanlığa aday gösterildi.

Ve öncesini de eklemek lazım kemal bey için... Medyanın şişirmesini, doğanın arkasında oluşunu, uğur dündar gibi birinin tarafsızlıkla yönettiği taraflı tartışmaları...

Gelinen durumda kemal bey nerelerde... Hayır gelmesi gitmesi değilde beni geren, ben halen CHP ye acıyorum... Yawf gitsin DSP'ye veya bir çok sol parti var veya yeni bişey kursunlar... CHP adını duymak acı veriyor bana... CHP kesinlikle vakıf olmalı...

İsteyenin at koşturduğu, sosyallikten nasip almamış medya patronu şişirmeleriyle şişenlerin oyuncağı olmamalı... Artık CHP doğuda taşlanmaz, CHP halka daha yakın olur... Bekleyelim, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" şuçundan ceza almış birinin (ki tamamen düzmeceydi kabul) ülkeye başbakan yapılması gibi...

Böl-yönet polikası bilinen almanyanın, tamda açılım sürecinde, alman adamı denilen gungi kemalin CHP'nin başına gelmesi nedense ilginç geliyor...

Ve aklımda sorular halen dönüyor... ABD bilmem nesi açılım sürecinin başında CHP'den davet alamamıştı, ki bahçeli kabul etmişti ve ne konuşulduğu pekte açıklanmamıştı... Sadece parti programının halka anlatılırsa yararlı olduğu, devlet beyin siyasi felsefesinin, çizgisinin olumlu olduğu vs gibi safsatalar gelmişti gündeme... Ve o günlerde davet vermeyen baykal şimdilerde nerelerde... Ha biliyorum kurtlar vadisinden sonra iyice paranoyak olduk iyice senaryo yazmaya başladık ancak benim aklım almıyor ve gidişler, gelenler, gündem, anayasa, AKP miadı ve halk adamı(!) gundi kemal...

Hayırlısı olsun...

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.05.2010 - 04:46

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#14 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 09:33

Kemal Başbuğ'un kurduğu partinin başına yine bi komünist geçti.Bu ülkede bunlar Atatürkçü maskelerini ne zaman birazcık sıyırma cesareti gösterseler ülkede bişiler oluyor,ortalık karışıyor.Atanmış olduğu açık da kimler atadı orası kara kayıp...

#15 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 10:25

bürokratlar seçilmez atanır dimi atlantisli =)

bazı olayları dışardan görmek daha güzel =)

oy veren 1189 kişiden acaba gerçekten inanarak başaracağız die oy veren kaçtır aman bi yerlere kapak atalım die veren kaçtır ama malesef bunu bilemicez =)

bu arada partinin yeni yüzlerine gülmekten öldüm rahşan ve kamer boy göstermiş :P *zong

süleyman demirel ne zaman gelecek yaaaa ;) çok özledik *ühü
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#16 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 10:50

Ulkemiz adina hayirli olur umarim..
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#17 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 22:25

chp liler adına üzüldüm :mad1: yzaık oldu *fiuv
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#18 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 22:26

"CHP adına" üzüldüm...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#19 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 22:34

bu adam şapkadanmı çıktı yoksa beceriksiz muhalefetin zaten 2 numarası değilmiydi ya ;P

değişimden ne anlamalıyız acaba *fiuv

ay çok korktuk ondan böyle çamur atıyoz ya 550 vekil çıkartırlarsa nolcak halimiz :mad1:

baykal ne oldu rodosa mı yüzdü yoksam :*gla

rodos: seçimi kazanamazsak rodosa yüzerim (deniz baykal2007) :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#20 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 22:35

Şu siyaseti hiç anlamadım gitti.
İşin içinde vardır bir şeyler diyorum kendi kendime de.
Baştan beri ( kaset çıkmadan önce ) halkın bir çoğu Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkan olmasını istiyordu.
Başkan oldu, şimdi bir hareketlilik var, öyle görünüyor.

Merak ettim _RomantizmA_ , neden üzüldüğünü..