İçerik değiştir

- - - - -

Chp’li Kadınların Mersin Provokasyonu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 37 yanıt verildi

#21 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 04.03.2010 - 19:09

Çarşafa CHP Rozeti'ne

Hayır mı ? Evet mi ?

Bi karar verin artık dimi : )

Baş kapatmayla Müslüman, Baş açmayla da çağdaş olduğunu sanan koca bir güruh.

Müslümanlığın ve Çağdaşlığın Saçla Başla Kılla Tüğle ilgi ve alakasının olmadığını anladığımız da sanırım vakit çok geç olacak. : )

Komik.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#22 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 04.03.2010 - 19:51

Siyasetle ilgilenmiyorlardır .. bu da bir cevap

ama şu da varki Baykal donemi boyunca baykalın partide temelleri atıldı diyebiliriz..delegeler hususunda konusuyorum..o zamandan beri partiye ,partiye yakısan bir aday olsada cıkarları ıcın partiye alacaklarını sanmıyorum.Partiye artık siyasetci almaya basladılar..bunların partiye oy getirmesi gerekiyor.
Durust ,onurlu veya erdemli olmak yetmiyor.. Secılmek ıcın erdem; Para neredeyse.. paranın yanında oy getırmesı cok onemlı.

Cagdaslık kapanmak yada acılmak degıldır.. Ama cagdas dusunce de holıgan betımlemelerde sozkonusu degıldır. Kapananlar herne sekılde olursa olsun bu ımayı da sunuyorlar.. ben muslumanım. yada ben bır dıne tarıkata mensubum. Bıldıgınız gıbı bir deistten bu tarz bir ima bekleyemezsiniz..

Su yeni satanizm sacmalıgında da oyle.. kara kara boyalar zıncırlı kotlar,vucudun heryerınde kupe kolye metal falan fılan..
Ama su da varkı nedenlerı arastırıldıgında bunların sorunlu ınsanlarda goruldugu ve topluma da olabılır ama ekserıyetle aıle ve cevreye karsı bır tepkı oldugu gosterılmıstir.

Tıpkı kendını farklı hıssetmek ıcın ateist oldugunu soyleyen ateızm ıcın sadece tanrı tanımaz tanımını ogrenıp bu fıkre ınanan ınsanlar gıbı..
ateızm deızm yada bır baskası dını tanımlar olurken(ateızmın yınede dını tanım olmadıgını savunuyorum) aslında durum bu sartlarda sosyolojıktir,psikolojiktir.

Fakat turban takmak yada kapanmakta psikolojik bir durum olsada ,bu psikolojik bşir sorundan daha ote birsey.. cogu bilmedigi bir dine mensup dogarken ,adı bıle okunmayacak cınste pek azı sonrasında dınlerını degıstırebılıyor.. bunun da sebebı 4 buyuk dının ,buyuk tarafları oldugu ve daha somut elle tutulur uygulama bıcımlerı ve gorunuslerı oldugudur.
Peki buna gore soyle bir sonuc dogru degil midir...
Kapanan insanlar kendileri icin kapandıklarını soyleselerde aslında boyle bır lukse sahıp olmadıkları sonucu..

Bu noktada Sayın Wale'nin dedigi gibi muslumanlıgın kapanmayla bir ilgisi yoktur.. Ama sanılan yapılacak olan degıldır. ve yapılan Chp'lı kadınların yaptıgı gıbı sosyal-daha buyuk bır kıtle provakasyonu olarakta gorulebılır. Hayır demek yersız,Cunku ınsanların gercekten neyı ne sekılde yaptıkları bız bılemeyız..bu yuzden her ıkı tarafın yaptıklarınında provakasyon oldugu ıhtımalı mevcuttur. ve buna karsı cıkmak ıcın Tanrı'nın kararı ve hukmu gecerlıdır,henuz bu kararın ne olduguda bellı degıl.

Ve yine
"Eğer gerçek düşünce özgürlüğü var olacaksa,
değişik görüşler arasında fırsat eşitliğinin olması da zorunludur.
" Diyen Russell'i Rahmetle anıyoruz

Saygılarımla
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#23 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 01:27

rahmetle anmış *kid
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#24 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 01:54

gunahtır anmıyor musun?

bir elham okumayacak mısın?

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#25 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 02:02

müslüman gittiyse okurum :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#26 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 02:05

müslümanın bile o duayı hak etmeyeni olabilir;sorunsalı ne olacak.. :P

kendi hesabıma 'bir duayı esirgeme' şeysine o yönden bakmazdım,bakmam.. : )

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#27 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 02:09

müslümanın kötüsü daha evladır aplacım" ama müslüman olcak" :P

müslüman gittiyse zaten dualardan pay alır değilmi :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#28 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 02:16

bilmem..belki..valla bilemiyom..

ama müslümanın da 'gâvuru' vardır,anonim bi söyleyişle.. : p

keşke,belli bir dinin mensubu olmak,sadece mensubu olmak insanı kafadan;iyi insan,doğru
insan yapabilse..ama yok öyle kolay hayat,uygulama da önemli..ve uygulamanın salt şekle
dayalı olmaması da.. : )..şekli;insanlar yiyebilir..ama inancın mantığı gereği,yaratıcı;yemez..
kandırılabilemez..

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#29 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 02:37

Tanrı yukarıda..
Yazmış pac :P

#30 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 02:41

herkesin farklı düşünmesi zenginliktir :P

size saygı duymakla kalıyorum :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#31 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 02:44

Allahın selamını allahın kulundan esirgiyor musun pac:)

peki allahın kulundan bir elhamı neden esirgiyorsun? onu da yaratan mucize Allahtan degil midir? saygısını kazanmamıs mıdır?
elbette saygı duyacaksın:) hepimiz aynı fabrikadan cıktık!

#32 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 02:49

e o zaman sınav nie :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#33 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 14:29

Sınav kagıdına sen mi bakacaksın sevgili dostum?

Allaha Şirk koşmak gunahların en buyugudur bunu unutma:)

#34 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 15:28

Konu sapsa da buralara gelse diye çok bekledim muradıma erdim çok şükür :happy:

Klasik, hemen her forumda tartışıldığı, söylenilidiği gibi, Edison'a ve diğer bilimum Müslüman olmayan mucitlere rahmet okumanın önünde engel midir Müslüman olmamaları? Üstelik AKP parti sembolüdür icatları.

580023663830.jpg

#35 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 15:45

Sınav kagıdına sen mi bakacaksın sevgili dostum?

Allaha Şirk koşmak gunahların en buyugudur bunu unutma:)

alakası yok bende sınavdaki bir başka öğrenciyim :happy:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#36 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 15:50

Tanrının sevdigi kulu olmalısınız

bu riske girip neden beklediniz ki? konuyu sizde saptırabilirdiniz :happy:

#37 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 06.03.2010 - 12:21

vALLA KADER HEP BÖYLE chp Yİ Şaşıttırır ve muhalefete hpaseder, onun için ben 6011 e kadar CHP ye şans tanımıyorum
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#38 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 06.03.2010 - 23:55

"Mersin’de, 3 Mart Çarşamba günü hilafetin kaldırışının 86’ncı yıldönümünde gerçekleştirdikleri eylemde kara çarşaf yırttıkları için tepki çeken ve disiplin kuruluna sevk edilen CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Havva Ongunsel ve 11 yönetim kurulu üyesi dün sabah topluca görevlerinden istifa etti.

Ongunsel ile yönetim kurulu üyeleri Hacer Eylen, Haniye Kınık, Meray Hakçıl, Nurgül Özkan, Asiye Şahin, Bircan Doğanay, Süheyla Turan, Meral Güralp, Ayten Özkan, Gülten Çavuş ve Hülya Acı, parti binasına gelerek yönetime sundukları istifa dilekçesinde şunları kaydetti: ‘Atatürk Evi önünde ‘Hilafetin kaldırılmasının yıldönümü’ ile ilgili basın açıklaması, yönetimin bilgisi doğrultusunda kararlaştırılmış olup, İl Başkanlığı ve yönetim kurulu ‘Gerekli yasal izinlerin alındığını ve desteklerinin tam olduğunu’ bildirmişlerdir. Eylemde, kara bulutların dolaştığı bugünlerde aydınlığın temsili amaçlanmıştır. Karanlığın en koyu olduğu an olarak siyah bulutların dağıtılması hedeflenmiştir. Ortaya çıkan çirkin sonuçlar partimize zarar vereceğinden, parti disiplini bizim için ön planda bulunmaktadır.”
CHP Mersin İl Başkanı Şanlı, “İstifa dilekçelerini kabul ettik. Disiplin Kurulu incelemesini sürdürüyor” dedi.

‘PARTİ AÇISINDAN UYGUN BİR KARAR’

CHP Sözcüsü Mustafa Özyürek, Mersin İl Kadın Kolları üyelerinin CHP’yi sıkıntıya sokacak şekilde kara bezleri yırttıklarını, CHP’nin kılık kıyafet üzerinden politika yapılmasına karşı olduğunu belirterek “Bu konudaki CHP’nin temel yaklaşımına ters düşen bu eylemi tasvip etmediğimizi ifade ettik. Onun üzerine İl Disiplin Kurulu, Kadın Kolları Başkanı’nı ve kurul üyelerini tedbirli olarak disiplin kuruluna vermişti, onlar da kendileri istifa etmişler. Parti açısından uygun olmuştur” dedi."

Kaynak : Milliyet

Değişiklikler Kaydedildi...