İçerik değiştir

"ayakkabıyla Camiye Giriliyor Mu?"

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 28 yanıt verildi

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2010 - 22:08

"Ayakkabıyla camiye giriliyor mu?"

Gönderilen Resim

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan "GATA" yorumu!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmamasına ilişkin, "Camiye ayakkabı ile giriliyor mu ki GATA'ya da türbanla girilsin." dedi.

BENİ DE ALMADILAR

Ordunun kuralları olduğunu ve kendisinin de yıllar önce kravatsız olduğu için ordu evine alınmadığını söyleyen Akaydın, "Bu olaylardan dolayı ben askeriyeye küsmedim. Camiye ayakkabı ile girebiliyor muyuz? Nedir bu duygu sömürüsü. Bu suni gündemi ayakta tutmanın bir manası var mı? Ordu demiş ki ben türbanı geleneksel Türk kadını örtüsü olarak kabul etmiyorum. Başörtülü olarak alabilirim ama türbanlı olarak alamam demiş. Olay bu kadar basit. Nedir bunu kaşıyıp da mağdur edebiyatı yapmak. Kadının başıyla kılıyla tüyüyle politika yapıp da oy avcılığı yapmaya kalkmak bunların hepsi ayıp şeylerdir." diye konuştu.

Cihan,

habertürk

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2010 - 22:12

AKP ne zaman bir sallantı yaşasa. CHP'den birileri muhakkak bir halt edip AKP nin ekmeğine yağ sürüyor.

MHP'nin yükselişe geçen oyları neticesinde Ana Muhalefet Partisi olma durumunu kaybedeceğini düşündüklerinden yapabilirler mi diye düşünüyorum ister istemez : )

Yoksa koca koca Prof. lar, Diplomatlar böyle aptalca önermelere neden ihtiyaç duysun ki. : )

Bu mesaj WaLe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.02.2010 - 22:18

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 08.02.2010 - 23:37

benzetmeye bak çay demle..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 08.02.2010 - 23:59

Nedir bunu kaşıyıp da mağdur edebiyatı yapmak. Kadının başıyla kılıyla tüyüyle politika yapıp da oy avcılığı yapmaya kalkmak bunların hepsi ayıp şeylerdir." diye konuştu.

Birtek burası... diğeri basit CHP mantığı... Yawff bir parti nasıl bu kadar dengesiz konuşur...

Tayyeaph i diyoruz patavatsız diye, bunlar tayyiieape dua okutuyorlar... Zaten bunlar adam olsa, halkı salak sanmaktan vazgeçip, sırf muhalif olacam diye saçmalamasa, gözlerini açıpta azıcık, çok azıcık, görseler ortamı, kapandıkları elitlik hapishanesinden çıkıp halka bir inseler AKPde gidecekte... Gitsin isteyen kim...

Lem halen düşünüyorum, şu MHPnin başındaki, şu CHP nin başındaki CHP yalova millet vekili kadarda mı göremez ülkeyi... ki bunlar habersiz oldukları bu ülkeyi yönetmeye talipler...

Benzetmeye bakar mısın, ayakkabıyla camiye giriliyor mu... İşin daha kötü yanı böyleleri bu ülkede yöneticilik yapıyor... reha muhtarın bir sözü geldi aklıma:
-Vah ülkem Vahhh!

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#5 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 00:20

konunun ana fikri daha vahim bu kafaya göre kısaca CAMİLER SİZİN GATA BİZİMDİR demeye getirmiş zat, resmen akp nin ekmeğine yağ walenin dediği gibi..

sayın prof antalyanın tarihinde görmediği hizmete rağmen ideolojik olarak kazandı ya her yeri böyle zannediyo :eyvah:

akp bunu kullanırsa sizi tekel işçileride kurtarmaz hocam...
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#6 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 00:57

kral'dan çok kralcı bi yaklaşım.

Gönderilen Resim

#7 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 01:01

Digital Panik başlığını mı kast ettin antiqa.Konuyla ne ilgisi var teessüf ederim ama :eyvah:

Benden siyasetçi olur bee hemen konuyu değiştirdim *heyo
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#8 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 01:13

shy senden admin olmuş siyasetçimi olmıcak aga..

tarihin en büyük admin yağcılığını çektim :eyvah:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#9 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 08:41

Densizlik işte. Sana ne ki o açıklamayı yapıyorsun? Madem kafanın içi seninde örümcek bağlamı, bırak öyle kalsın niye milletle bunu paylaşma gereği duyuyorsun. AKP'nin ateşi bunların taşıdığı odunlar sayesinde alevini güçlendiriyor.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#10 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 09:25

Gayet mantıklı benzetme.

İktidarSİZSİNİZ,yetenekSİZSİNİZ. Gücün yetiyorsa değiştir ne varsa,yoksa da sızlanıp durma!

580023663830.jpg

#11 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 09:58

İktidarSIZLARSA ağlayıp sızlanacaklar tabi ki <_<

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#12 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 15:38

Gayet mantıklı benzetme.

İktidarSİZSİNİZ,yetenekSİZSİNİZ. Gücün yetiyorsa değiştir ne varsa,yoksa da sızlanıp durma!

tırışkadan nağmeler
selam söyle o yare

:P :P *lol *lol *lol *lol

Bu mesaj Melih tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 09.02.2010 - 22:03

necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#13 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 17:19

AKP ne zaman bir sallantı yaşasa. CHP'den birileri muhakkak bir halt edip AKP nin ekmeğine yağ sürüyor.

MHP'nin yükselişe geçen oyları neticesinde Ana Muhalefet Partisi olma durumunu kaybedeceğini düşündüklerinden yapabilirler mi diye düşünüyorum ister istemez : )

Yoksa koca koca Prof. lar, Diplomatlar böyle aptalca önermelere neden ihtiyaç duysun ki. : )

Sevgili WaLe

Bu günkü şartları (Türk halkının bilgi seviyesi) göz önünde bulundurduğumuzda söylediklerinizde çok haklısınız.

AKP Halkın yumuşak karnı olan dini kendine göre öyle bir bulamaç yepıp yediriyorki.

Din adı altında DİNCİLİK Yapıyor.

Türk halkıda bunu afiyetle yiyor.

İşte asıl mesele burada.

Yüzyıllardır Türk halkı dinin gerçeğini öğrenmeden öğretilmeden bu günlere gelmiş.

Hilafet denilen İslam dışı sefalet ve zulum kurumuyla Huşu içinde kendini yüzyıllarca yönettirmiş.

Din dışı Hilafet kurumundan sonra Osmanlının Duraklama ve gerileme dönemi başlamış.

Neden?

Allah bütün bereketini bu insanların üzerinden çekmiş.

Dinin asıl gerçeğinden niçin kaçıyoruz.

Asıl Problem burada.

Daha önce açıkladığım şekilde anlatmaya çalışayım.

Galile Dünya Dönüyor dediğinde. Ortalık toz duman olmuştu.

Dünyanın döndüğüne inan insanlara baskı ve her türlü zulum yapma onursuzluğu ONUR olarak kabul edilmişti.

Galileye ve ona inanlara şöyle deniliyordu.

Dünya dönmüyor derseniz sizi bağışlarız deniliyordu.

Şimdi siz diyorsunuzki SÜRÜYÜ (Türk Halkını) Huylandırmayalım diyorsunuz.

Yani diyorsunuz ki.

Dünya dönmüyor deyin olsun bitsin.

Nereye kadar?

Neden Türk halkınna dinin gerçekleri söylenmiyor da Aman ortalığı bulandırmayalım denilip gerçekler sümen altı ediliyor.

Neden

#14 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 17:23

genel seçim maçında son durum

dakika bir gol bir türbandan dolayı kapatma davası açıldı 1-0

katsayı denendi birincide danıştay frenledi 2-0

tekrar denendi tekrar durduruldu 3-0

akp 70 milyonu ilgilendiren konularda hamle yapıp akıllı siyaset yürütüyor diğer partilerin muhalefeti ise pasif kalıyor alın 7200 tekel işçisinin oyu komple sizin olsun ne olcak acaba?

sanırım bir belde belediyesini kazanmak için yeterli oy olur sadece, bunu sadece kemal kılıçdaroğlu farketti ama diğerleri komple uyuyor..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#15 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 20:00

Ordu demiş ki ben türbanı geleneksel Türk kadını örtüsü olarak kabul etmiyorum. Başörtülü olarak alabilirim ama türbanlı olarak alamam demiş. Olay bu kadar basit. Nedir bunu kaşıyıp da mağdur edebiyatı yapmak. Kadının başıyla kılıyla tüyüyle politika yapıp da oy avcılığı yapmaya kalkmak bunların hepsi ayıp şeylerdir." diye konuştu.

Mustafa Akaydın Kıvırmadan evelemeden gevelemeden tam da bir İlim adamına yakışır şekilde Gerçekten ''Aydın'' Bir İnsan gibi konuşmuş.Geleneği din yapanlara güzel bir cevap olmuş. Hala Türbandan iktidar çıkarmaya çalışanlara bu halk oy verecekse versin ki inkitalar oynanmadan bir an önce bu ülke dibe vursun. Çünkü böyle bir cahil ve sefil halk ile hiçbir yere gidilemez. Bu halkdan hiçbir .... olmaz. Bu insanlar cehaletliklerinden gözleri kör kulakları sağır sürü gibi yaşıyor. Bu sebepten dolayı da duyduğuna değil yaşayınca gerçeğe uyanıyor. Evet bu ülke vurabildiğince çabuk dibe vurmalı. Başkada çaresi yok.

Değerli aberah açık ve net söylemiş

Gayet mantıklı benzetme.

Evet ya dansöz gibi kıvıracağınıza ne yapmak istiyorsanız yapın

Değerli waranko'da

Neden Türk halkınna dinin gerçekleri söylenmiyor da Aman ortalığı bulandırmayalım denilip gerçekler sümen altı ediliyor.

Neden

Demiş.

Bu soruya muhatap olan arkadaşların verecek cevapları elbetteki vardır. Başta WaLE Olmak üzere onların ( tayfasının) Demokratlığı hep böyle doğrulardan kaçarak yalan ve iki yüzlülük üzerine konulmuş bir demokratlıktır. Sizi gidi ILIMLI İSLAMCILAR sizi. Sizi gidi Hurafe DİNCİLERİ sizi. Sizi gidi Hurafe İslamcıları sizi. CAHİL HALKTAN KORKTUÐUNUZ KADAR Allahtan Korksanız Herşey hallolacak ama. Atasına küfür edenin dini imanı olurmu olmaz. Ergenekon diye içeri Tıktıklarınız Atasının mirasını savunan bir avuç insan ama Bu cahil halkın kıçındaki kazık ağzından çıkmadan anlayamayacak. Kazık boğazından ağzına doğru fırladığı gün gerçekler gün yüzüne çıkacak. Bu bugün veye yarın olacak iş değil. ama elbet birgün muhakkak olacak. AMA BEDELİ DE ÇOK AÐIR OLACAK Bırakın herkez konuşabildiği gibi konuşsun. Başbakanın demokratlığı ne ise sizinkide o. Asla kandıramazsınız bizi.

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 20:27

Bu halkdan hiçbir .... olmaz.

tarkan ağzını bozmana gerek yok ama madem öyle sizden olur :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#17 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 09.02.2010 - 21:02

Mustafa AKAYDIN yarın çıkıp Converse'de siyasi simgedir (özellikle vişne çürüğü olanları), giyen kişilerin kamusal alana sokulmaması gerekir dese...

Mustafa AKAYDIN Kıvırmadan evelemeden gevelemeden tam da bir İlim adamına yakışır şekilde Gerçekten ''Aydın'' Bir İnsan gibi konuşmuş.

dermisiniz ?

Ben adım gibi eminim dersiniz : )

çünkü şaka gibisiniz kardeşim : )

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#18 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2010 - 11:56

tarkan DAN ALINTI;
Bu soruya muhatap olan arkadaşların verecek cevapları elbetteki vardır. Başta WaLE Olmak üzere onların ( tayfasının) Demokratlığı hep böyle doğrulardan kaçarak yalan ve iki yüzlülük üzerine konulmuş bir demokratlıktır. Sizi gidi ILIMLI İSLAMCILAR sizi. Sizi gidi Hurafe DİNCİLERİ sizi. Sizi gidi Hurafe İslamcıları sizi. CAHİL HALKTAN KORKTUÐUNUZ KADAR Allahtan Korksanız Herşey hallolacak ama. Atasına küfür edenin dini imanı olurmu olmaz. Ergenekon diye içeri Tıktıklarınız Atasının mirasını savunan bir avuç insan ama Bu cahil halkın kıçındaki kazık ağzından çıkmadan anlayamayacak. Kazık boğazından ağzına doğru fırladığı gün gerçekler gün yüzüne çıkacak. Bu bugün veye yarın olacak iş değil. ama elbet birgün muhakkak olacak. AMA BEDELİ DE ÇOK AÐIR OLACAK Bırakın herkez konuşabildiği gibi konuşsun. Başbakanın demokratlığı ne ise sizinkide o. Asla kandıramazsınız bizi

"""""""""""

şeyhim derslere ne zaman başlıyoruz, yeter aertık hep yanlış öğrendiğimiz (!) dinimizi, hasretle bekliyoruz efendim sizi. :S *drunk :) :: *lol
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#19 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 10.02.2010 - 12:50

eheh, hocam memleketimdeki trafik sorununu çözeceğine, verdiği seçim vaatlerini yerine getirmek için adım atacağına gene en iyi yaptığı, klasik malzememizi gündeme getirmiş.

hocaaaaaaaaa! bırak milletin donunu çaputunu da şu antalya'nın trafiğini çözzz. yoksam, sokağa çıkamıyacan beceriksizlikten!
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#20 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2010 - 19:55

Alim baba siyaset mokuna Menderes TÜREL gibi bir adamı bu adama değişip harcadınız ya. Antalya yı Allah bile affetmez artık : )

Antalyalılara Müstehak der :)

Gönderilen Resim

Paul Valéry